Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

jmisa
8. dub 2009

Utrogestan se dá taky polykat.

myska77
8. dub 2009

jo to da, ale ja po nem vzdy zvracela a snizuje se jim jeho ucinek, pokud ho nekdo chce polykat, tak treba jen jednu davku a tu druhou by mel zavest, protoze primarne je delan na zavadeni. Rozhodne pokud se jen polyka, tak neplni svuj ucel. To mi rekli v Pronatalu i v lekarne, kdyz jsem se shanela po alternativach.

gucci
9. dub 2009

myska: já beru prednison už od srpna, našli mi alergii na sperma na imuno... plus ted utroš dva ráno a dva večer, listovku, magnesium a mamavit

jmiso: to doufám 😉

jmisa
9. dub 2009

Myska, no vidíš a mně řekli v Pronatalu, že je to jedno.

gucci
9. dub 2009

mě říkala Lazarovská, že se to může kombinovat, že večer na noc zavádět a ráno polykat (pokud víš, že když to ráno zavedeš tak musíš někam jít, tím pádem to hned vyteče), ale že samo je lepší zavádění....že při polykání ti může být zle od žaludku

janysek70
9. dub 2009

Jo pravda, žaludek jsem si pěkně rozbláznila a to jsem ho polykala jen 2 dni po OPU, kvůli slabému krvácení a špinění jsem ho nechtěla zavádět a když se polyká, tak je člověk hrozně ospalý a malátný..... 😉

jmisa
9. dub 2009

No já zkusila oboje - zavádět i polykat - zaváděla jsem jen u prvního transferu a pak jsem z toho měla takovou mykozu, že už nikdy víc.
Při třetím - úspěšném transferu jsem ten utroš dost flákala, rozhodla jsem se, že moje tělo má progesteronu dostatek, KET byl v přirozeném cyklu, tak ho nějaký utroš nevytrhne. A třeba u Apolináře dávaj utroš jen na první dva týdny, takže po dvou týdnech se konzumace utroše ještě zmenšila 😀 TAky se furt divili, že nepotřebuju předepsat další 😀 😀

myska77
9. dub 2009

jo presne Miso, ja mela taky desivou mykozu az pak jsem se naprdla a rekla, ze chci neco jinyho. Taky jsem ten Utros chvili polykala, vzdy na noc, abych ty silene stavy zaspala a pak ranni davku treba v 6 rano a jeste do 8 spala. ja jsem ten Duphaston (nahrada Utrose)brala az do 5.mesice (ale to bylo kvuli te me imunologii).

momani
9. dub 2009

ahojky všici prosím o informace o IVF v Pronatalu v Teplicích vše co se týká léků moc by mi to pomohlo jelikož se s přítelem tento měsíc chystáme já tedy na 3pokus IVF a můj přítel jde prvně a oba poprvé do TP 😀

dusice
9. dub 2009

Ahoj!
Mně pokaždé říkali zavádět- jinak se prý snižuje účinnost a dráždí žaludek. Já jsem s ním naštěstí neměla žádné problémy. No, i když uvidíme, jak dopadnu teď. Minule jsem neměla vůbec žádné problémy z dipherelinem a teď se mnou pěkně cloumá a sem tam trochu špiním. Jinak já jsem byla dneska na tý imunologii. Byla jsem celkem v šoku z mých výsledků. Co se týče endom. vyšlo všechno (i lékař se tomu divil)v pořádku- pouze budu mít zvýšenou dávku prednisonu. Jenže mi přišli na to, že mám v těle herpes virus. A to dost ve velké míře, navázaný v krvi na DNA, takže ho teď budu muset přeléčit. Dost mě to překvapilo, protože opary vůbec nemám. Na druhou stranu jsem ráda, že na to přišli- jinak bych totiž na sto procent potom kvůli tomu potratila(doktor řikal, že tak ve druhém měsíci). Jsem dobrý vrah svých dětí- embrya mi likviduje endom. a kdyby náhodou se nějaké uchytilo, tak ho zlikviduju já ☹Nejlepší na tom teď je, že mám jít na kontrolní odběr 20.4. a pak jít znovu k lékaři na konzultaci- jenže na recepci mě obědnali až na 18.6. 😠

momani
9. dub 2009

prosímtě dusice můžu mít na tebe dotaz .. ta imunologie je běžná v Pronatalu ? mě ji u Apolináře totiž nedělali

dusice
9. dub 2009

Většinou ji dělají až po druhém neúspěchu při IVF. Stačí, když si o ní řekneš. U mě se dělala kvůli tomu, že potřebovali, aby imunolog rozhodl o tom, jak hodně mi zvýšit dávku prednisonu.

momani
9. dub 2009

aha tak to já jdu už na třetí ivf a mám docela obavy že to opět nevyjde 😒 platila jsi něco za to?

dusice
10. dub 2009

Za vyšetření se nic neplatí- je to jedna z mála věcí co máš grátis 😵 Na straně 174 se zrovna řešilo jak kdo o imun. žádal. Tobě přišli na nějaký důvod proč nemůžeš otěhotnět?

kotjatko
11. dub 2009

Ahoj,holky!Take chodim do Pronatalu.Vcera na ultrazvuku mi tehotenstvi nenasli,pry je to biochemicka gravidita,ale nevylucuji ani mimodelozni teh.mesicky se mi spozdily o 14 dnu,a podle nodnoty HCG 705,neda se nic vyloucit.Myslite,ze mohla bych mit mimodelozni teh.kdyz mam jen jeden vejcovod,a ten je nepruchodny?Estli mate s tim zkusenosti,tak moc prosim o poradu,jsem nestjastna,ze to dopadlo tak to...

momani
13. dub 2009

Dusice - jojo problém je bohužel ve mě měla jsem oba neprůchozí vejcovody díky zánětům a ted mi po 2IVF zbyl jen jeden jelikož druhé IVF dopadlo mimoděložním těhot. 😖 takže trošku obavy jsou

gucci
14. dub 2009

ahoj holky, tak jsem zpět v pracovním procesu, dnes jsem 10 DPO a cítím se úúúúplně normálně

jmisa
14. dub 2009

gucci, na pocity nedej, ty jsou k ničemu. Já se cítila normálně ještě pár týdnů po pozitivním testu.

gucci
14. dub 2009

jj já vím, jen se mě všichni ptají: tak co jak se cítíš? 😀 ...manžel včera taky, tak mu říkám, že dobrý, že už ani břicho nebolí a on: a to je dobře nebo špatně? 😀 😀

janysek70
14. dub 2009

Gucii, ty už jsi 10. den?? Tý jo, toto letí 😉

gucci
14. dub 2009

jany: jj OPU byla 4/4 😉

janysek70
14. dub 2009

A svrbý tě ručičky na testování nebo odoláváš v pohodě?
Já jsem nyní po ET pořád něco cítila, od začátku mi břicho pobolívalo a bylo z toho prdlajs..., takže to vůbec není známka toho, že je to O.K. a že se něco musí dít...

gucci
14. dub 2009

no mě po ET břicho bolelo, asi jako při MS, ale už je to ok, ted mě sem tam někde píchne, ale to není nic světoborného, na testování se zatím vůbec necítím, mám testovat až 25/4

janysek70
14. dub 2009

No jo v pronatalu dávají testnout takhle hrozně dlouho páč se nechodí na krev....V minulém CAR jsem byla na krvi 14. den, ale při obou transferech mi dorazila mrcha před krví, tak bylo vyřešeno a nyní po ET v Pronatalu jsem testla 10. den bo jsem začala špinit....

gucci
14. dub 2009

no já beru utroš, takže mě dorazí MS až ho vysadím (teda doufám, že nedorazí že jo), takže jsem si říkala, že bych si asi taky začla za týden v úterý na krev a uvidíme
naštěstí testovací maniak nejsem 🙂

janysek70
14. dub 2009

To ti závidím, já už jsem od sedmého dne začala pomalu počítat hodiny 😉 a mrcha mi dorazila utrouš neutrouš

gucci
14. dub 2009

no to mám vyzkoušené už z IUI, že mi došla MS až třetí den po vysazení utroše

janysek70
14. dub 2009

Fakt každá baba je úplně jiná a mně se mršula občas loudá, ale po transferu, si bestie vždy pospíší ☹ , ale na druhou stránku, když se neuchytily, tak dobře, že se neloudala, bo bych si dělala plané naděje a pak dostala pumelenici přes hubajznu 😒

gucci
14. dub 2009

no právě 😉

dusice
14. dub 2009

Ahoj Kotjatko, tak jak jsi na tom, přišli ti už na něco? Tady s tím zkušenosti asi nikdo nemá- zkus se podívat do jiné diskuse. S tím mimoděložním těžko říct- já jsem si myslela, že ho provázejí silné bolesti a to ty nemáš.....