Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

karamelka.nova
30. kvě 2009

Ahoj holky, tak se mi dnes na 4 různých testech ukázaly // 🙂 🙂 🙂
za týden těhu UTZ !!!

janysku, jak to vypadá s Tebou?

janysek70
30. kvě 2009

Ahoj Karamelko, blahopřeji 😵 ...., jo a u mě je to opět na pytel 😒 ,od středy mě okupuje mrcha. Nyní dávám oraz a v pondělí si volám ohledně imuna. Mám 2 mrazáčky, ale zatím je tam nechám až po tomto vyšetření a po létě počítám pojedeme na novo 😉

karamelka.nova
31. kvě 2009

janysku, to mě mrzí ☹ . Snad ti dva mrazáčci už budou OK. Přeji hodně pevné nervy

dusice
31. kvě 2009

Karamelko, moc,moc gratuluji!!! 🙂 🙂 Už bych taky chtěla vidět na testech//.
Janysku, to je mi moc líto. Doufám, že v létě nasbíráš hodně energie ze sluníčka na další boj.
Já mám od čtvrtka po OPU. Měla jsem 29 folíků a z toho 16 vajíček- jsem zvědavá, kolik jich ale z toho vydrželo(né všechna byla byla ve stavu úplné zralosti). Zatím jsou mimísci ještě v mističkách v laborce. Zítra si máme znovu volat. Zítra by bylo pěkné si pro ně jet- je den dětí 😀 .Myslím si, že je ale nechají až do úterka- je jich víc, takže je asi nechají dokuď to půjde(což znamená, že jich asi moc nezbyde).
Holky, držte mi pěsti!!

gucci
1. čer 2009

janysku: je mi to fakt líto, ale léto to jistí 🙂
karamelka: ještě jednou moc gratuluju 😵

atlaselka
1. čer 2009

Ahoj můžete mi poradit.Tak konečně nám schválili IVF,dostala jsem injekce.Ale ted mám MS,tak nás to čeká příští cyklus.Když jsem tam byla naposled v březnu,dr.mi říkala něco že taky musíme mít vyšetření od praktického lékaře.Tak jsem třeba myslela že mi to řeknou při předávání léků,dávala i to teda jen sestra,ptala jsem se a ona prej že ted nic,že se uvidíme až za měsíc na UTZ.Vy jste měli nějaoé EKG,krev....? Sice mám toho prostudovaného hodně,ale přeci jenom je člověk z toho vyjukanej,když to je poprvé.Myslela jsme že třeba vyplníme aspon ty papíry co mi dali,je tam podpis i partnera,to se všechno dělá až při UTZ?
Děkuju za odpověd

rakosnicek75
1. čer 2009

Ahoj atlaselka, nyní přecházím do Pronatalu, jelikož následuji Dr. Mayera u kterého se léčím již více jak 5let. V předchozím CAR mi podali přesnější informace. Jelikož už mám za sebou 3. IVF, tak vím, že od praktického lékaře je nutné předoperační vyšetřní ohledně krátkodobé narkózy na odběr vajíček. Dostala jsem do ruky tiskopis, kde byli veškeré informace co vše si mám zařídit, než bude proveden odběr. 😉 Kdyby jsi ještě potřebovala nějaké info, klidně se ozvi. Pokud budu vědět ráda Ti odpovím 🙂

janysek70
1. čer 2009

Atlaselko, musíš mít předoperační vyšetření a taky ty i manža testy na pohlavní choroby. Odběry krve a i předop. vyšetření je od obvodního lékaře. Ostatně při tom UTZ před stimulkou Ti v Pronatalu dají tiskopis, co vše chtějí mít vyšetřeno a do toho Ti to obvoďák vypíše. Ty papíry si můžeš předvyplnit...., jméno a RČ, ale nepodepisuj, to chtějí podepsat na místě v den OPU a u toho si ověřují totožnost dle OP.

dusice
1. čer 2009

Ahoj Atlaselko! Neboj, oni ti dají včas doporučení pro obvodního lékaře, kde budeš mít přesně vypsaný co chtějí za vyšetření. Ty papíry si musíte nejdříve prostudovat, aby jste vůbec věděli co podepisujete. V den UTZ je musíte podepsat oba před lékařem, zárověň se budete domlouvat na věcech, které si budete chtít připlatit(např. prodlouženou kultivaci, ISCI,...)a taky ti dají to doporučení pro obvoďáka. Uvidíš, že za chvilku se budeš ve všem orientovat 🙂

janysek70
1. čer 2009

Dusice, jsme stejně rychlé 🙂 🙂

atlaselka
1. čer 2009

děkuju moc holčičky,jenže já dostala jen papíry jak píše Dusice,to už mi je jasný že to budem vyplnovat pak tak a podepisovat se.Ale já nedostala žádné papíry,co si mám teda zařídit u praktického.Mám jen příští cyklus zavolat na UTZ a už začnu stimulovat,to pak nevím jak stihnu ještě nějaké vyšetření u svého doktora.tedka na to mám měsíc čas,tak bych si vše oběhala,ale sama sestra mi říkala že už nic jiného nepotřebuju tak nevím ach jo

janysek70
1. čer 2009

Zkus se podívat mezi ty papíry, jestli tam ten jeden list ohledně toho vyšetření nemáš. Pokud jdeš na UTZ ještě těsně před stimulkou, tak to předoperační stihneš během stimulky. Nebo si tam písni mail, ať ti ten tiskopis pro obvoďáka, co má vyšetřit přepošlou mailem...

karamelka.nova
2. čer 2009

atlasenko, jak píše janysek, předoperační mi obvoďák dělal až během stimulky. Donesla jsem ho dokonce až v den OPU.

Jinak, holky, delikátní otázka - jak dlouho od transferu můžeme mít sex 😵 ?

gucci
2. čer 2009

atlaselka: no radši se na to zeptej, já bych si i zavolala, protože mě dr. říkal, že všechny ty vyšetření od praktického, moč, EKG musíme mít hotové v den OPU
jinak mezi papírama k IVF jsem nic neměla, napsal mi to dr. do zprávy, jinak krev mě i manžovi brali přímo v Pronatalu, takže zbytek jsem si oběhala sama

karamelka: na sex jsem se ptala, nebyl nám doporučen aspon do 12tt, nejlépe vydržet celý první trimestr

janysek70
2. čer 2009

Karamelko, jak který CAR to doporučuje.....v Pronatalu po transferu říkala dr., že týden nee...., v Sanusu nám ho nedoporučili až do krve 14. dní po transferu a pak komu se těhu potvrdilo, tak do 12.tt 😒 , ale je to jak kde. Já bych počkala do UTZ a pak co doky...

gucci
2. čer 2009

v Podolí na imunologii mi dokonce doporučili nesexovat do 15tt

janysek70
2. čer 2009

Gucci, tak ty už za chvíli budeš moci, že??? 😅 😅

gucci
2. čer 2009

jany: no já pořád věřím, že mi od druhého trimestru začne být lépe....ted na to stejně nemám ani pomyšlení

janysek70
2. čer 2009

🙂 Jo jestli je ti zle, tak to ti věřím, to člověk nemá chuť a ni na ty příjemné věci......, tak už jsi na rozcestí mezi 1. a 2. trimáčem, tak ti přeji, ať se to už otočí 🙂

jmisa
2. čer 2009

Karamelko, teď si nejsem jistá 5 nebo 7 dní po trasferu byl zákaz.

Předoperační po mně vždy chtěli na počátku stimulace, byla v tom i krev na žloutenky a pohl. nemoci, tak aby se případně nezačala stimulka. Tu krev na žloutenky a pohl. nemoci musel mít i manžel.

gucci
2. čer 2009

jj, tak aspon vím, že se tam něco děje, kdyby mi nic nebylo tak bych byla asi nervní 😀
hele a co u tebe ted?

jmisa
2. čer 2009

gucci, mně skoro nic nebylo, občas mi bylo šoufl, ale neblinkala jsem ani jednou.

Jinak se sexem - muž odmítá, aby prý malému neublížil, se z něj jednou picnu. 😠 😀

janysek70
2. čer 2009

Já jedu příští středu do Plzně k té doc. Gallové na imuno, tak mám nyní pauzu a až budou výsledky, tak pojedu dál....
Já jsem předoperační nesla až na OPU...

gucci
2. čer 2009

jmisa: no tak v tak pokročilém stavu na mě manža taky nešáhne 😀 , on ja to hrozná citlivka, jsem se mu v neděli nabízela a slyšela jsem nekompromisní NE 😀 .....jinak neblinkám pravidelně, všehovšudy jsem blinkala tak 6x (ráno), ale je mi zle od žaludku celý den, akorát tak dvě hodky po jídle mám klid, takže musím pořád něco jíst

jany: jj to imuno je dobrý nápad 😉

já měla předoperační už před stimulkou

wiane
2. čer 2009

Dobré odpoledne,
jaké máte zkušenosti a MUDr. Středou ?
Děkuji W

janysek70
2. čer 2009

Wiane, u něho jsem ještě nikdy nebyla, jen jsem ho v Pronatalu viděla...., je to mlaďounký pan doktor

gucci
2. čer 2009

wiane: já s ním mám jen nejlepší zkušenosti 🙂 , zařídil mi urychlené odeslání IVF žádosti na poj., domluvil nám přímo s ním schůzku s manžou, aby nám všechno kolem IVF vysvětlil a nakonec mi u stimulky dělal UTZ, je fakt super, mluví pomalu, fakt se věnuje a nikam nespěchá

prda
2. čer 2009

Hezké odpoledně všem,chtěla bych se zeptat na zkušenosti a spokojenost s Pronatal Karlovy Vary,přemýšlím jestli tam přejít.Nevíte už tam je dr.Mayer?

wiane
2. čer 2009

Děkuji moc

janysek70
2. čer 2009

Prdo, čoveče nevím, zda tu chodí někdo z K.V..... 😕 z Prahy, Teplic ano, ale jinak nevím.....možná se někdo ozve nebo zkus projet ostatní diskuze, někde tu holky o K.V. určo psaly...., možná je přímo diskuze na tento CAR 😉