Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

kotjatko
10. čer 2009

Zdravim vsechny!Poradi mi nekdo?Jsem po kyretazi 😢 ,cekam uz na druhy cyklus.Volala jsem do sanatoria,a objednali mne az na srpen,a to jen na konzultace.Nevite nekdo,jestli neni potreba udelat nejake vysetreni do te doby?Nechci ztracet cas.Dekuji, a preji vsem hodne uspechu!

svetruska
11. čer 2009

Ahojky holky byla jsem tu u vas na pokec asi pred 14 ti dny,a vyzvidala jsem tu zkusenosti 🙂 tak jak se mate? my uz mame navstevu u Sobotky za sebou ...

janik8774
11. čer 2009

ahoj,
uplně jsem zapoměla na to že jsem se přidala k vám do diskuse 🙂 Ještě že to tady je. Člověk alespon ví,že v tom není sám.
dusice - na jednom embryu jsme se dohodla s manželem.Nebudeme riskovat dvojčata,jednoho prcka už máme, a do rekdukce se nám nechce.Vědět že ti "zabijou" dítě.Ještě takovým drastickým způsobem.Já věřím,že se to na podruhé povede.Zkusíme ještě asistovaný hatching a uvidíme.
Nevíte někdo kolik stojí v Pronatalu asistovaný hatching? Já jen kolik si mám připravit 🙂 🙂

janysek70
11. čer 2009

Janik, tak ten je v Pronatalu za 6.000,-

janik8774
11. čer 2009

janysek - za jedno a nebo za dvě embya? Nevíš?

janysek70
11. čer 2009

Koukám do chytré příručky a není to specifikováno, tak předpokládám, že to je bráno na transfer

dusice
11. čer 2009

Tak to já bych brala ty dvojčátka hned- ještě totiž děti nemáme. Do redukce bych taky nešla- je to i hodně riskantní pro ten druhý plod. S tím AH nevím, jestli je to brané za ,,kus,, nebo transfér.
Svetrusko, tak jaké máš pocity s pana doktora a jak jste dopadli?

dusice
11. čer 2009

Janíku, koukala jsem do tvého alba- máš nádherného okatého klučinu 😅 😅 😉

janik8774
11. čer 2009

dusice -dík, syn je okatý po tátovi,povedl se 🙂))))

janik8774
11. čer 2009

dusicei - u prvního by šel každý do dvojčat.Já jsem taky měla zavedený dvě a byl z toho pak jenom Vojtíšek.A jsem ráda,že to nevyšlo.S jedním to byla pro mě fuška na to s dvouma.Asi bych si hodila mašly.Po porodu jsem spala i ve stoje. 🙂

karamelka.nova
11. čer 2009

Ahoj holky, spíš dotaz už pro těhu. Jsem se teď v jedné diskuzi dočetla, že v 6tt už je na UTZ vidět tlouct srdíčko. Já na UTZ byla v pondělí, jsem v 6+4tt a dr. o srdíčkách nic neříkala ☹

jmisa
11. čer 2009

Karamelko, ono je to hraniční doba, kdy si byla na sonu, srdíčka být mohla a nemusela. Buď v klidu. 😉

svetruska
12. čer 2009

Holky pan dr Sobotka byl super, strasne prijemny tak uvidime...

dusice
12. čer 2009

Ahoj Svetrusko,
záleží jestli máš za sebou už i ty nějaké vyšetření. Myslím si, že budou brát jako příčinu vašeno neúspěchu manžela, takže nejspíše ti při další návštěvě naberou krev( nebo tě pozvou na krev v určitém dnu tvého cyklu)na stanovení hladim hormonů, udělají UTZ+stěry a možná už i naplánujete průběh IVF. Paní doktorka Slámová je úžasná. Já chodím převážně k ní a nemůžu si jí vynachválit- má skvělý přístup a dá se s ní opravdu o všem bavit. Taky dostanete domů na prostudování složku k IVF.

gucci
12. čer 2009

karamelka: bud v klidu, je tady myslím na konovi i diskuse a některé srdíčka jsou později 😉 , my jsme teda měli dost brzy, ale my máme nějaké rychle vyvinuté mimi či co 😀

svetruska
12. čer 2009

dusice tak to jsem rada ze je hodna to jsem hned klidnejsi, a co jsem cetla tak snad vsichni tam jsou hodni...
ja mam za sebou jen hor. profil u meho gynekologa a jako pricina budou manzu brat ani urcite / pan Sobotka nam to i vice mene potvrdil , jen kouknul a hned vedel pricinu a my se tak dlouho "trapime" ...
jak dlouho ten prubeh a tak tedy trva / nechci aby to vypadalo ze jsemnedockava, jen neznam z meho okoli nikoho kdo by na tom byl a rekl mi zkusenost na co se mame pripravit diky 🙂

svetruska
12. čer 2009

Jinak muj gynekolog rekl, ze jsem z tohoto /zenskeho/ hlediska naprosto zdravy clovek a ze muzu rodit o sto sest... 😒 🙂

dusice
12. čer 2009

Většinou je to všechno rychlé 😉 . K další konzultaci by jsi měla donýst vyplněné papíry( vše se pošle na schválení na pojišťovnu- to je tak do tří týdnů hotové) a možná už dostaneš i léky na stimulaci. Hodně štěstí!!

karamelka.nova
12. čer 2009

Holky, díky za podporu. Snad to bude OK.
Svetrusko, když jsme se my chystali na IVF, tak jsem u nich byla na gynekolog.prohlídce, hormonálním profilu, na genetice (leden), v únoru manža na urologii u Sobotky. Pak už samotná konzultace (30.3. u Vobořila) a příprava na IVF. Pak jsme jen čekali na schválení od pojišťovny (cca 10-14 dní). Když to bylo schválené, tak už jen čekání na MS. Další vývoj Ti můžu napsat i v datech 🙂
23.4. 1.den MS, 24.3. Pronatal - předepsání hormonů, 1.5. 1. UTZ, jestli jsou zralá (nebyla), 4.5. další UTZ byla zralá, 7.5. odběr vajec, 11.5. transfer, takže jestli dobře počítám, 19 dní ...

clerenc
12. čer 2009

Ahoj všem,
hlásím se do klubu zákaznic Pronatalu.....
Chci se zeptat jestli tu některá z vás (manžel, přítel) má diagnozu azoospermie. A jetli znáte postup Pronatulu při této diagnoze. Díky

dusice
12. čer 2009

Karamelko, jak se cítíš? Prosím tě, kolikátý den sis dělala test? Byla jsi i na krvy?Doufám, že to taky dostanu tak přesné 😢
Já mám dlouhý protokol, takže to mám trochu jinak. Plíst ti s ním hlavu raději nebudu. Myslím si, že se tě to týkat nebude.
Clerenc, vítej v klubu!! 😉 Bohužel ti neporadím. U nás jsem ta porouchaná součástka na výrobu míma já.

svetruska
12. čer 2009

Holky diky, tak to slo celkem rychle, tak snad to pujde i u nas dobre 🙂 ...
my uz spermio vysledky a nazor pana Sobotky mame, ja hor, profil taky (tedy zatim jen od meho gyn), rikaly mi na recepci ze by si me rovnou mozna prohlidli na te nasi 1, konzultaci aby vedeli a ze si muzu prinest vysledky od meho Dr , ze jim to muze neco usnadnit...asi si stejne budou chtit ale udelat sve testy a svuj nazor , ale donesu to a pak uz to asi pofrci...
a urcite nam reknou jakou variantu nam doporucuji , myslim ze jsem tedy cetla ze na ten nas pripad je to IVF-ICSI uz jsme se o tom tu bavily tak jsem zvedava jestli to tak vazne bude...
🙂 clerenc vitej

haassinka
13. čer 2009

Ahoj holky,

dnes jsem byla v pronatalu na OPU - muze mi prosim nekdo vysvetlit, proc je mozne, ze se mi dost lisi pocet punktovanych folikulu a pocet ziskanych oocytu?

Punktovanych bylo 18 folikulu a ziskanych vajicek uz jenom 13... 😒 Navic, doufam, ze je to normalni, ale dost me cely spodek boli a vypadam jak v sestem mesici, minimalne🙂

dusice
13. čer 2009

Ahoj Haassinko, s těmi folíky je to normální. Já jich měla 29 a z toho jen 16 vajíček. Bohužel né všechny fol. dozrají.
S tím tvým nafouklím břichem už to tak normální (a v pořádku) není. Mohla by jsi mít klidně hyperstimulační syndrom. Snaž se teď co nejvíce pít a jíst věci bohaté na bílkoviny. Kdyby se ti bolesti zhoršovali, tak raději zavolej do Pronatalu.

haassinka
13. čer 2009

dusice: hyperstimulacni syndrom se muze rozvinout jiz takhle brzy po OPU?

Kolik jsi nakonec mela embrousku z 16 vajicek? A uz vite vysledek?🙂

janik8774
13. čer 2009

ahoj
haassinka
já jsem hyperstimulacni syndrom měla a není to nic přijemného.Co si pamatuji tak vím že jsem musela hodně pít (až 4l) denně.Už je to 6 let a moc toho si nepamatuji.Hlavně jsem to tenkrát ani nevěděla,že mám hyperstimulacni syndrom .Zkus si něco najít na netu a hlavně to moc nepodcenuj. Je to vlastně reakce těla na hormony.Pokud by si ho měla tak nemůžeš jít na ET,ale až na KET.

haassinka
13. čer 2009

janik: budu se nalivat horem dolem:D snad to bude v poradku, mozna jsem jen citlivejsi...to jak mi bylo krasne po narkoze si ted vybiram bolestma a napuchnutim:o)
Kdybych nemohla podstoupit ET, tak by to byl pro me hrozny sok☹ Uz takhle si myslim, ze na nas vsechny (mysleno, ktere podstupujeme IVF) je toho moc a po psychicke strance zabiracka...

Tak diky moc za sdeleni zkusenosti a jdu si radeji zase lehnout🙂

dusice
13. čer 2009

To si nejsem úplně jistá, ale mě hned upozorňovali na to, že mám hodně pít. Druhý den se mi taky hodně nafouklo břicho (vypadala jsem taky jak těhotná) a nebyla jsem schopná skoro ani chodit. Vypila jsem něco kolem 4l vody a během víkendu se to zlepšilo. Při prvním IVF jsem tohle vůbec neměla.
Moc mi jich nezbylo. Dvě mám teď u sebe a čtyři v mrazáku. Měli jsme prodlouženou kultivaci, takže ty méně kvalitní to vzdaly. Doufám, že jsem tě teď nevyděsila. Znám i holky co byly podstatně úspěšnější- můžeš se zařadit mezi ně 😀 A jak řikají embryoložky v Pronatalu: nezáleží na kvantitě, ale na kvalitě 😉
Na výledek ještě čekám 😖

haassinka
14. čer 2009

dusice: ale to je skvělý výsledek 2 u sebe a 4 zmražené! gratuluju🙂)) To určitě vyjde a na další IVF už nebudete muset..držím palce 😉

no myslím, že to bude OK, zdá se mi to trošku lepší než včera, akorát ty bolesti☹ po kolika dnech vás to přešlo? a to říkali, že je to bezbolestný zákrok, tak poč to bolí po něm 😀

janik8774
14. čer 2009

haassinka ještě máš nafouklé břicho?Ono to zase tak bezbolestný zákrok není. 🙂