Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

oskarka
2. říj 2007

ahoj holky, možná jste to četly u v diskusi IVF tento měsíc - neyvšlo nám to, včera test z moči negativní, což mi bylo divné, když už je to 17. den od ET a tak jsem si došla na krev a odpoledne jsem se dozvěděla - negativní. Je to smutné, ale určitě po nějakém odstupu půjdeme do dalšího pokusu.

chiwule
2. říj 2007

oskarko, to je mi líto. a dokáží dr říct, proč se nepovedlo? mimi se neuchitilo, nebo se nevyvíjelo nebo proč?

oskarka
2. říj 2007

nevím, jestli to dokáží říci, v Pronatalu jsem ještě nebyla - jen mi řekli, že KET doporučují provádět s tříměsíčním odstupem

jmisa
2. říj 2007

Oskarko, to je mi líto 😒

chiwule
2. říj 2007

oskarko, tělo si musí odpočinout, to je jasný. dopování hormonama není standardní stav...tak to budete mít k novému roku snažení? nebo už v prosinci?

oskarka
2. říj 2007

my si ještě s manželem asi vyrazíme na nějaký eurovíkend, dovolenou, poznávání a pustíme se do dalšího pokusu asi na začátku roku, uvidíme
jsem zvědavá jak moc budu mít rozhozený cyklus - včera odpoledne MS, vysadila jsem léky, dneska po ní není ani památky... ach jo.

campi
2. říj 2007

Oskarko, to je skoda. Tak nejsou vsechny z Pronatalu tehotny ☹
Jesteze mas mrazacky.

oskarka
2. říj 2007

to víš, že nejsou, campi, kdyby to bylo tak jednoduché, tak už jsme všechny těhotné🙂), bohužel to tak není...

chiwule
2. říj 2007

oskarko, taky to mám rozhozený a to jsem měla stimulaci jen na IUI...mrcha přišla už po 23 dnech...a taky netuším, jak přijde teď...taky proto dávají dr pauzu, aby se tělíčko a hormony srovnali 😉
taky se chystáme na nějakou dovolenou ve stylu eurovíkendu, potřebujeme psychický oraz - při tom všem doktorování jsme ani v létě neměli žádnou dovolenou, pořád jsme se podřizovali návševám v ordinacích a hormonální stimulaci 😒

chiwule
2. říj 2007

a kam se chystáte? máte něco vyhlídnutého? nějaké moře nebo návštěva měst? Krásná je Paříž touhle dobou, nebo Barcelona nebo Benátky 😉

oskarka
2. říj 2007

no, já jsem v neděli byla 32. den cyklu, včera půldenní MS, dneska nic, takže jsem 34. den cyklu, že? no, uvidíme, kdy se uráčí mrcha mrchovatá dorazit ve velkém stylu.

chystáme se na eurovíkend do Stockholmu nebo Dublinu ci Madridu (Benatky, Rim, Pariz, Londyn uz jsme zvladli) a na nejakou delsi dovolenou bychom jeli mozna pres Vanoce do teplych krajin, uvidime.

chiwule
2. říj 2007

jo jo, tak to zní nádherně...my plánujeme teplé kraje někdy v listopadu, aby jsem to skloubila se školou, v té době bysme neměli mít žádné přednášky ani zkoušky...Stockholm nás taky láká...přes koho si to vybíráte? nějaká cestovka nebo sami?

regius
2. říj 2007

ahoj oskarko je mi líto že ti to nevyšlo vím co to je za smutek ale ještě máš KET to určitě vyjde .chtěla jsem se zeptat kam chodíš do Pronatálu v Teplicích nebo v Praze jaká je čekací doba na obědnání předem děkuji

oskarka
2. říj 2007

ahoj regius, chodím do Pronatalu v Praze - objednání na první konzultaci trvalo 3 neděle, takže celkem rychlé... a Ty také půjdeš na IVF?

oskarka
2. říj 2007

chiwule, využíváme většinou nabídek cestovních kanceláří : Travel plus nebo Natour a zatím jsme s nimi byli vždy spokojeni.

chiwule
2. říj 2007

oskarko, díky za tip. My zatím využívali levných letek a sami si sháněli ubytování a to ostatní...taky to nebylo špatný, poznat život na cizím místě jako normální lidi, co tam žijou...úplně jiný pohled než s klasickou cestovkou, mám pupínky z jejich přístupu - nalevo vidíte, napravo vidíte, ve 4 hodiny sraz tam a tam, na nikoho nečekáme 😠

oskarka
2. říj 2007

to nééé, takhle to není - ve městě si děláme co chceme, od CK máme zajištěné ubytování, stravování a dopravu - jinak je všechno v naší režii, takže žádné napravo vidítě, nalevo vidíte🙂

chiwule
2. říj 2007

zní to jako vylepšený náš model - víceméně bez starostí, s vlastním programem 🙂 navrhnu to manžovi 😉

regius
2. říj 2007

oskarko jo chystám se ještě musím vyběhat náké papíry a jdeme do toho já už 1IVF má zasebou ale neúspěšně měla jsem transfér 3 em. a pak 2krát KET ten druhej se poved ale bohužel ve 12tt mi zjistily zamlklé těhu ☹ ale tet chci žkusit pronatál v TEplicích mám to blíž

oskarka
2. říj 2007

chiwule: jasně, navrhni, je to pohodlné🙂
regius: uvidíš, že se nám to podaří!!! hlavně neklesat na mysli (i když je to těžké, vím....) Co obnáší KET? Teď mne to bude za tři měsíce čekat, mohla bys mi k tomu něco napsat - zda se něco bere, kdy se začíná chodit na nějaká vyšetření, atd?

regius
2. říj 2007

když jsem šla na ket tak jsem žádné léky nebrala až když mi zavedly embrijka tak jsem brala utro gestan 2krát denně a půl tabletky Prednisou tak nevím jak je to tet ale asi podobně jinak to vůbec nebolí a musíš předtím hodně pít asi tak 2 hodky pak tam budeš zase ležet tak hodinu a pak hurá domů

regius
2. říj 2007

jo ještě jsem zapoměla dělaj to zase po MS a ultrazvuk podle toho ti řeknou kterej den se máš dostavyt

regius
2. říj 2007

doufám že si to dobře pamatuju bylo to před 4 roky ale oni ti zase všechno řeknou i kolik to bude stát já platila 2000tisíce KET a 1700 karetr plus léky

regius
2. říj 2007

oskarko můžu se tě ještě zeptat kolik si platila za IVF a měla si ICSI nakolik to tet asi vyjde at mám nákou představu

regius
2. říj 2007

oskarko jsi tu ještě 🙂

jmisa
2. říj 2007

Tak jsem si pro jistotu volala do Pronatalu, jestli nám ty spermiovýsledky daj hned v pátek, protože jsem na pondělek umluvila sestru na gyndě, tak abych si to tam nepřihasila bez toho podstatného 😀
Budu těsně před koncem cyklu, tak si pan dochtor může naplánovat co se mnou jako provede, protože bez dalších kroků se mu od tamtud nehnu 😀

ceeruti
2. říj 2007

oskarko-to je me tak lito,že to nevyslo ☹ Je jasne,že to nevyjde každemu,ale hezké by to bylo 🙂
Já na KO nic moc,mam nekolik 5-6 cm cyst a dalsich nekolik do 3 cm,tak ve čtvrtek utz co s tím a dostala jsem leky,ktere budu brat cele tehu,protože jsem anemicka 😠 Všem Vám moooc držím pesti 😉

oskarka
2. říj 2007

ahoj regius, nevím jestli si ty ceny pamatuji naprosto přesně... Měli jsme IVF + ICSI + prodlouženou kultivaci + zamražení embryí - platili jsme 4.200,-za léky (Gonal + Cetrotide), ICSI nás stálo 10.000,- - oplodňovali 16 vajíček(10 oocytů = 7.000,- každý další nad 10 = 500Kč), prodloužená kultivace 2.500,-, zamražení embryí a jejich skladování 5.000,- a katetr 500,-. Suma sumárum mi to vychází: 4200+7000+11000=22.200,-.

oskarka
2. říj 2007

ahoj ceeruti, ani nevíš, jak to mrzí mne a mého manžela, že nám to nevyšlo - včerejší den byl hodně smutný, ale jdeme dál a věřím, že zvítězíme🙂🙂.

jmisa
2. říj 2007

to jsou ceny, hlavně když píšou jak je IVF zdarma 😕