Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

dusice
17. črc 2009

Dckami, hodně štěstí!!!!!!! 🙂 😉

marmina
18. črc 2009

kami, treba uz ivf nebude potreba 😉 v lete je uspesnost vetsi! drzim palce

barce
18. črc 2009

ahoj holky,dlouho sem tady nebyla, ale obcas na vas mrknu 😉 . mam na vas dotaz, treba nekdo poradi..... zacla sem menstruovat po 18 dnech 😒 , myslite ze to muze mit nejakou spojitost se stimulaci pri IVF prelom brezna a dubna? vubec po tom to mam nejaky krapet rozhozeny, ale tohle je uz moc 😠 . no asi resit kazdopadne pres svoji doktorku, coz je teda slamova 😉 nez pres pronatal coz. diky moc za event. rady a krasny zbytek vikendu vsem.

karmenina
18. črc 2009

ahoj všichni,

jsem tu nová a jsem taky zoufalá. Za 14 dní jdu do Pronatalu. Nevíte náhodou jak dlouho trvá příprava na ICSI?

marmina
19. črc 2009

barce, stimulace je urcite veliky zasah do organismu, ale jak rikas, urcite se obrat na doktorku, aby te prohledla, (mohlo by to byt jeste ovulacni krvaceni, na to je ale asi 18. den docela pozde a bylo by to spise jen spineni)

karmenina, hodle zalezi jaky mate konkretne problem, jestli uz jsi v Pronatalu byla, jaka vysetreni mas za sebou...v tomhle ti spise poradi holky co byly na IVFku, tak se snad nektera ukaze 🙂

jmisa
19. črc 2009

Karmenina, záleží, co už máte za sebou za vyšetření, zda bude třeba potřeba genetika atd.
Nám zabralo asi 5 měsíců než jsme se dostali k IVF, ale nejdelší na tom byla čekačka na genetiku a hlavně na její výsledky.
Pokud toto nebude potřeba můžeš se dopracovat k IVF i během dvou měsíců.

karmenina
19. črc 2009

netuším jestli bude třeba genetika. Mám anovulační cykly a manžel má teratospermii. Sice jen mírnou, ale přesto se nedaří. Gynekolog mě předal do pronatalu s tím, že do úvahy připadá asi jen ICSI. Už mě nebaví to čekání. Mimonko si moc přeju.

blankatom
21. črc 2009

Ahoj Karmenino,

my jsme byli na prvni konzultaci v srpnu 2008, manžel má zhoršený spermiogram - tak zkouseli zjistit proč. Nejdřív k urologovi, ten ho pak ještě poslal na genetiku a než se to vše vyřídilo byl konec roku. V lednu 09 jsme byli na další konzultaci a tam jsem se dohodli na IVF+ICSI a další cyklus jsem už stimulovala.

atlaselka
21. črc 2009

ahojte tak ve čtvrtek ráno nás čeká OPU.Máme tam být na půl osmou.Už mám za sebou injekci Pregnyl.Akorát má být šílené vedro,tam to půjde,ale ta cesta zpátky,máme to přes sto kiláků.Snad to nějak zvládnu.Jak vám po tom bylo? a co si mám vzít sebou? Raději abysme tam byli o něco dříve že? a v kolik asi tak půjdu na to? člověk je takovej vyjukanej,když to je porpvé,má spoustu otázek 🙂 🙂 .mějte se všechny moc krásně a hezký večer.hodně štěstíčka všem

karmenina
22. črc 2009

blankatom - a jak jsi na tom teď? IVF a ICSI ti dělali v jeden cyklus? A v jakých případech se dělá ta genetika?

jmisa
22. črc 2009

Atlaselko, s sebou vem manžela, průkazku popjišťovny, OP a to je všechno.
Mně po OPU nikdy nic nebylo.

Karmenino, ICSI je jen vstříknutí spermie do vajíčka, tudíž je to součást IVF.

Genetika se dělá v případě špatného spermia, jak moc je špatné se rozhodnou při jeho výsledku. Špatné spermio je někdy spojeno s genetickou vadou. No a pak se dělá, když má žena za sebou několik potratů.

karmenina
22. črc 2009

tak to je v pr.... . Spermiogram špatnej máme. A já už jsem z těch zkratek vedle. Vypadá to se mnou asi nadlouho.

haassinka
22. črc 2009

atlaselka: tak hodně zdaru:D taky jsme tam měli být na půl osmou a jelikož to máme taky dál, tak jsme raději vyjeli dřív...no nic, říkali jsme si, že tam prostě budeme aspoň první...dorazili jsme tam asi v 6:45, sotva otvírali, to mě docela překvapilo:D no a zbytečně jsme tam potom seděli a na řadu jsem šla poslední!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! až snad někdy kolem 11:30, jestli si to dobře pamatuju...no hrůza...
takže dřív určitě nejezdi, je to zbytečné🙂

dusice
22. črc 2009

Ahoj holky!
Atlaselko, my jsme tam jezdili raději s cca půlhodinovou rezervou- je lepší počítat s možnou zácpou v Praze. Poprvé jsem šla hned na řadu a podruhé jsem dopadla jak Haassinka- takže nikdy nevíš. Ten den mi nic nebylo- byla jsem spíše jen hladová a unavená.
Karmenino, neděs se předem. U špatného spermiogramu hodně řeší ISCI.

haassinka
22. črc 2009

dusice: to je zvláštní...nmě tvrdili, že to berou vždycky podle abecedy, a jelikož jsem na konci, tak že prostě budu vždycky poslední...opravdu super školní systém 😖 spíš jsem měla takový dojem, že jsem šla poslední opět kvůli tomu, že přede mnou byly bohaté cizinky....

karamelka.nova
22. črc 2009

haass, jak to tak čtu, tak já jsem vždy šla první - jsem na začátku abecedy 😅 . A těma cizinkama máš naprostou pravdu. Někdy mě s tím pěkně vytočí. Si pamatuju, že na recepci bylo tak narváno, že lidi i stáli, přišel Mardéšic a bral si cizince 😖

Jinak jsem byla na kontrole u Slámový, sraženiny jsou fuč a příští týden mažu do práce (po 3 měsících to bude záhul, ale aspoň přijdu na jiné myšlenky). Na kontrolu po MS a pak se uvidí.

V podnělí byl na Nově Víkend a reportáž o porodech. Po 2 minutách jsem to musela přepnout. Manža brečel jako želva. Já s ním ☹

dusice
22. črc 2009

Kdyby to bylo podle abecedy, tak chodím taky jako první 😀 I když, máš asi pravdu- u OPU to asi tak bylo, ale při ET už né- cizinky měly přednost. Minule (při OPU)jsme čekali přes hodinu na pokoji na lékaře a potom ještě chvilku než vymění kyslíkovou lahev. Taky tam byla celkem dobrá stranda s anesteziologem- byla tam s náma chorvatka a on neuměl moc dobře anglicky, takže poučení o anestezii se proměnilo v jednu velkou komedii.
Karamelko, je fajn, že jsi alespoň po zdravotní stránce na tom už dobře. Uvidíš, v práci přijdeš na jiné myšlenky, i když tahle rána na dušičce se asi nikdy úplně nezhojí.

karamelka.nova
22. črc 2009

dusice, ta rána je tak obrovská, že se obávám, abych vůbec na nějaké další pokusy chodila. Teď se hodně zabývám otázkou adopce. Snad lepší čekat několik let, než znovu prožívat to, co jsem prožila

dusice
22. črc 2009

Tohle celkem chápu. Je jen smutný, jak hrozné jsou u nás problémy s adopcí- přitom jsou ústavy přeplněný dětmi, které by byli vděční za rodinu ☹

atlaselka
22. črc 2009

Ahojte děkuju moc a budu si přát at dlouho nečekáme,jak píšete může se stát cokoli.Nebudu na to myslet a konec.Za chvilku to mám za sebou :o))
ještě jedna věc,v kolik jste si píchali Pregnyl? Já v devět večer,tak aby pak nebylo třeba pozdě?To jsou starosti,udělám asi líp když se tím nebudu zabývat žejo? tak pa 🙂

blankatom
22. črc 2009

Ahoj, já jsem píchala Pregnyl v jedenáct večer, bylo mi řečeno, že se můžu odchýlit +- 10 minut. Někde jsem četla, že OPU by měla být 34-36 hodin po píchnutí Pregnylu. Na sále jsem byla kolem krátce po 11 dopoledne, čili za nějakých 36 hodin. Po narkoze v pohodě, jenom cestou domu jsem byla trochu vláčná a pak jsem se doma dospala. Ničeho se neboj. Objednaná jsem byla na 9.30, tedy asi hodinu před tím, než mě zvali na sál.

karmenina
22. črc 2009

Dusice máš pravdu. Jsem ve stresu aniž bych věděla co mě vlastně čeká. Dorazil mě gynekolog. Kromě maželova blbého spermia mám polycystický vaječníky. Prý je to věkem! No nevím, je mi 32! Prostě kombinovaný problém.

chiwule
22. črc 2009

jak to tak tady čtu, tak to abychom si na KET zajistili hlídání, malá by tam nevydržela tak dlouho čekat...

jmisa
23. črc 2009

Chiwule u KET to máš jako u ET, nejdřív embryolog a pak teprve na pokoj, takže aspoň dvě hodinky to trvá.

Jinak já to podle abecedy nezažila nikdy, spíš to bylo, jak to vypsali postupně v ordinacích.

eliska_v
23. črc 2009

Ahoj holky.
Omlouvám se, že Vám sem lezu, ale manžela jsem objednala do Pronatalu na 7.8 ve 13 hod na spermiogram..Nevíte někdo jak to tam chodí??

gucci
23. črc 2009

já jsem teda abecedu taky nezažila, brali prvně cizince a pak jak kdo přišel

marmina
23. črc 2009

elisko, nejdriv pujde manzel na recepci s kartickou ZP, pak si pocka nez ho zavolaji. Pred odberovou mistnosti si u okenka vyzvedne kelimek se jmenem, zavre se do mensi mistnosti, kde je umyvadlo, telka, casopisy, pohovka, radio...muzes jit s nim. Pak vzorek zase u okenka odevzda a muze domu. Vsechno mu tam vysvetli, neni se ceho bat 🙂

jmisa
23. črc 2009

Elisko, jak píše Marmina, jen my si ještě čekali na výsledky.

marmina
23. črc 2009

jojo, to je pravda 🙂 muzete si pockat na vysledky

marmina
23. črc 2009

jmisa, az Alex povyroste, planujete jeste sourozence pres Pronatal?