Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

svetruska
27. črc 2009

vsechno 😀

ted jdeme na sezeni a tam budeme vyplnovat pojistovnu - zadost...
tak jak to pak probihalo u vas / my mame uz zjistenou pricinu / teratospermie a ologospermie / a je to zpusobeno varikokelou... ☹

ja bych mela byt v poradku...
tak co nas ceka 😉 ?

atlaselka
27. črc 2009

Tak to já ani vůbec nevím co to je za názvy co mi to tady píšeš.Akorát že já do Pronatalu nechodila víš,my tam jeli jen na OPU a ET,mám to sto kiláků.vše mi dělali tady u nás v ambulanci,už i kontrolní ultrazvuky a krev mi budou dělat tady.U nás na nicnepřišli,já mám teda jeden neprůchodnej vejcovod,anovulace,přítel jednou spermio dobrý,pak katastrofa,pak zas lepší.Měli jsme v březnu podstoupit IUI,ale špatně jsme reagovala na stimulaci,folíky nerostli,tak bylo vše zastaveno a zrovna už nám nabídli IVF a to v červnu.Poslali žádost,čekali jsme docela dlouho,pak léky přišli,zaplatila jsem je a čekala na konec června na MS abych mohla žačít stimulvat.Jäko na potvoru se mi nějak rozházela MS,předtím chodila jako hodinky.Ale spíš to bylo psychikou z práce,pak konečně 14.7 přišla a my mohli začít.

svetruska
27. črc 2009

aha , takze stimulovat zacnes hned po MS?
/ teratospermie a oligospermie --problem je ze mame malo spermii a maji spatny tvar - nedokazi proniknout do vajicka /...

a takze po tom co jsi stamulovala pichala jsi si injekce ano? a brala jeste nejake leky a pak jsi byla na ultrazvuku aby zjistili ze uz maji neco vyndat a pak co? 😉 to jsou otazky vid 😀

jmisa
27. črc 2009

Atlaselko, já měla neschopenku pokaždý a vždy z Pronatalu, protože tam píšou neomezený vycházky 😀

svetruska
27. črc 2009

ahojky jmisa co malinky jak se mate? 😉

atlaselka
27. črc 2009

Ano přesně taky,taky ale záleží jakej budeš mít protokol.Já když jsem dostala MS tak jsem zavolala doktorce a ona mě řekla kdy mám přijít na UTZ.Začala jsem s injekcelma 2DC a na UTZ jsme šla 7DC.Měla jem Gonal,to je pero,řekli mi přesně jak se s ním zachází,je to jednoduché.Na UTZ mi řekli že folíky rostou,řekli mi že mám dál píchat kolik jednotek.A protože jsme je měla už 15mm,tak už jsem začala píchat jinou injekci Cetrotide.To už je klasická injekce,ale zvládla jsem to taky,dokonce mě to bolelo jednou mín než tím perem.Záleží na tobě,jestli si budeš píchat sama,nebo budeš někam chodit.Já třeba když jsem si píchala na to IUI chodila jsem ke svojí praktické doktorce,ale ted jsem to zvládla sama.
No a objednali mě hned druhý den znova na UTZ,že to vypadá dobře.Druhý den už měli 18,17mm.Řekli co dál,dál jsme píchala Cetrotide,to je aby se vajíčka neuvolnila moc brzy.A ten den v 21h píchnout Pregnyl a pak do 36h by mělo proběhnout OPU.To bylo v úterý večer a na OPU jsme jeli ve čtvrtek ráno.Řekli kolik vyndali vajíček,kolik jich je schopno oplodnění,a volala jsme si v pátek ráno,řekli že vše v pořádku,volala jsme v sobotu ráno a to mi už řekli at v neděli ráno přijedem na ET.

svetruska
27. črc 2009

sem tu byla jsem se najist...
aha tak ty blaho 🙂 jezis ja jsem tak nervozni...
ale jak to mam ted udelat, kdyz chodim kazdy den do prace no tak uvidime , rozhodla jsem se na dovolene po dlouhem dlouhem rozhovoru s manzelem ze to sefovi dopredu reknu ze by nebylo fer, kdybych odesla na neschopenku a pka treba zavolala halo, uz se nevratim 😖 nepripadalo by mi to fer a je moc laskavy takze myslim, ze tohle bude lepsi ze to reknu narovinu ze nevim, jestli se vratim...

jinak kdyz ste tam byli ve ctvrtek a v nedeli a platili ty penize nic vic jste predti neplatili?

atlaselka
27. črc 2009

No platila jsem předtím ty léky na stimulaci-5000kč.Ted ve čtvrtek jsme platili ICSI a v neděli zbytek.
Je třeba dobrý že jsi to řekla dopředu,když máte dobré vztahy,u mě to ví moje kolegyně,ted máme právě 14dní dovolenou,teda už jen týden,tak jsem jí řekla,že bud přijdu nebo ne.No a teda asi ne,jak jsem psala,vůbec se mi tam nechce,a navíc jak všichno končímč,tak to tam je takové na psychiku všech dost naprd.Tak půjdu na neschopenku,pak se bud vrátím když to nenopadne,nebo půjdu si dobalit věci a konec.Je to takový ted blbý s tou výpovědí,ale co nadělám.Pak to v práci řeknu narovinu,aby si nemysleli že jsme se hodila marod před výpovědní lhůtou,ale dopředu jsem nic říkat nechtěla.
A neboj vše zvládnete 😉

svetruska
27. črc 2009

dik 😉 za podporu...

a kolik vas to tedy vyslo celkem?
ja jsem si prave rikala, ze by bylo nefer kdybych rekla ze jdu marodit a pak uz neprisl, mam svou praci rada, chtela bych se sem pak vratit 😉

atlaselka
27. črc 2009

Já už se nemám vrátit kam 😀 a je mi to ted v tuhle chvíli jedno 🙂 celé IVF nás přišlo na 23tis.kč

svetruska
27. črc 2009

23 jo sakra to jsou palby...ale co clovek to da a nepremysli nad tim... 😵

atlaselka
27. črc 2009

To je jasný,když jsme do toho šli...jen se nám toho sešlo nějak víc-oprava auta,dostali jsme padáka oba dva,nová televize,nový vysavač,něco do bytu a jsme ted na skoro na nule...

marmina
27. črc 2009

holciny, i kdyz dal pracuji, take jsem to sefovi oznamila s predstihem, muze se totiz stat, ze ze dne na den budu muset odejit a take by mi prislo nefer nic nerict, on je take moc fajn, jako vsichni kolegove tady. Rekl mi, ze moc drzi palce a kdybych potrebovala posunout pracovni dobu, nevidi v tom problem 🙂

po IVF bych asi sla na neschopenku hned, to vyzaduje vice klidu a odpocinku!

svetruska
27. črc 2009

vis jak se to rika, kdyz se dari tak se dari...a kdy to nejmin cekas alespon tahle radost 😵 ...

marmina
27. črc 2009

ivfko je teda fakt palka (jeste ze vyslo IUI)

svetruska
27. črc 2009

jj presne to si rikam neni to fer kdyz nevim, kdy odejdu a zda se vratim... 😉

atlaselka
27. črc 2009

to jo no 🙂
Marminko ahoj,jak se ti daří.Já s tou neschopenkou souhlasím,ale jak jsem psala,ted ještě mám dovolenou,budu odpočívat,a od příštího pondělka si to nechám napsat.Kdybych měla práci dál,mrzí mě to ne že ne,měla jsem svoji práci ráda,ale bohužel,tak bych to třeba řešila taky jinak.
Tak ty jsi po IUI otěhotněla napoprvé?
Holky já se jdu chvíli natáhnout s knížkou,zatím pa

marmina
27. črc 2009

jen ten navrat z nechopenky, kdyz se to treba nepodari je asi takovy smutny

marmina
27. črc 2009

jj, uz podruhe napoprve

svetruska
27. črc 2009

jj toho se taky trochu bojim ted litostnych pohedu, ale musim myslet pozitivne 🙂 a snad vse dobre dopadne 😵
papa

erine
27. črc 2009

ahoj holky, já jdu na odběr nejspíš tuto sobotu a transfer s prodlouženou kultivací... tak asi tak ve středu... pak mám týden dovču. vy jste rovnou doma?

atlaselka
27. črc 2009

Ahoj Erine,já to tady právě taky řeším,já mám ještě týden celozávodní dovolenou,takže to je v poho,ale od příštího pondělí bych měla jít do práce.Ted přemýšlím že bych si ještě vzala ten další týden,na to dovolenou ještě mám,pak už ne,to už bych pak mohla zkusit test a vědět jak na tom jsem,ikdyž mám napsaný že si ho mám udělat až 12.8. nebo jít od pondělka na neschopenku.Právě řeším to vrácení do práce když se to nepovede.V Pronatalu mě v neděli neschopenku nabídli a i doporučili.Kdybych tu dovolenou neměla,tak bych si ji asi nechala napsat.Přeju hodně štěstíčka

karamelka.nova
27. črc 2009

Ahoj hočiny, taky se jdu na Vás po delší době podívat.
Atlasenko, tu neschopenku si vem. Tuším, že když máš ve výpovědi neschopenku, tak jsi v ochranné lhůtě a platí Ti to celou dobu. Nebo tak nějak to je ...

Svetrusko, ničeho se neboj. Vše určo půjde jako na másle. Je to vše sice drahé (my jsme díky tomu všemu totálně v mínusu), ale když se to povede, ani si nevzpomeneš.

A s tím vracením se do práce - to mi povídejte. Já byla doma od 11.5. a zítra tam po té době jdu. Navíc se mi doneslo, že už se mnou nepočítali, tak snad nebudu mít na stole výpověď 😠

Snad jedna dobrá zpráva - zítra si budu volat na domluvení schůzky s paní z městského úřadu kvůli žádosti o adopci. Tak jsem zvědavá, jak to dopadne ...

gucci
27. črc 2009

atlaselka: tak moc držím palce 😉
já neschopenku neměla
IVF nás vyšlo na 16 tis
a v práci jsem to řekla dopředu šéfovi, abych mohla v klidu chodit k dr. apod. 😉

marmina
28. črc 2009

ahoj vsem!

Karamelko, ohledne te adopce mas muj veliky obdiv. Udelat takovy krok vyzaduje hodne odvahy. Myslim, ze spousta lidi na to proste nema. Takze drzim palce, uvidis, budete brzy stastni.

svetruska
28. črc 2009

Ahojky holky,

karamelko moc ti drzim palecky adopce je velice slozita a clovek si pripada jako pitomec, ptaji se po znamych v praci po sousedech jak se chovas, jake mas zlozvyky a tak...je to psychicky narocne ale urcite to stoji za to...
jedna kamaradka meho znameho takhle jednou prisla do prace, oni ji zavolali ze po ni maji holcicku zda si odpoledne prijede a za 4 dny uz ji mela doma (cele to vsak trvalo asi 3roky 😒 ), ze dne na den odesla z prace, predelala pokoj nakoupila vse co potrebovala a prinesla si malou malinkatou holcicku s kterou ted chodi (jsou ji 4) do domova deti nosit jeji "uz nechtene" hracky 😵 ...

jinak holky uz zitra jdeme do Pronatalu jeeee, ja jsem tak nervozni 😉 ale zas natesena znate to urcite vsechny 😵

erine
28. črc 2009

Dobré ránko.
Svetruska: zítra na odběry?
Atlasenko: jasně si vem neschopenku. nebuď hloupá. teď už jde jen o peníze...

svetruska
28. črc 2009

Ahojky Erine,

my uz mame za sebou spermio + u pana Sobotky zjistenou pricinu, a ted zitra mas ceka jakoby to prvni sezeni / rikali ze bychom mohli vyplnit zadost na pojistovnu a ze by si mne prohlidli rovnou, jenze sem mela 5 dnu zpozdeni a tak se mi MS posunula takze dnes by mela zkoncit lae nekdy znas to "tahle se to jeste treba o den dele", tak uvidim...takze vlastne teprve zaciname ale moc se tesim 😉

a co vy jak dlouho Vam to cele trvalo?

erine
28. črc 2009

gucci, marmino: otěhotněli jste pomocí IUI nebo IVF?

gucci
28. črc 2009

erine: já IVF, mám to v albu 😉