Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

svetruska
28. črc 2009

dnes 6den (dostala jsem to ve ctvrtek rano )

erine
28. črc 2009

ty brďo, škoda. stimulace začína tušim 3-4.den ms.

svetruska
28. črc 2009

wrrrr 😀
to nevadi tak se treba alespon pripravime na dalsi mesic 😵

erine jakto ze vam navrhli IUI kdyz mate spetny tvar a malo spermii?

Boruvko Vitej mi mame taky spetny tvat a malo ale pohyblivost krasnou tak alespon tak 😵

erine
28. črc 2009

při iui vyberou ty super spermie a dají tam jen ty... tak snad proto

svetruska
28. črc 2009

aha no ja prave hodne cetla ze IUI se dela pri dobrych spermiich, ty mi nemame, nemuzou nejak proniknout do vajicka takze asi potreba ICSI 🙂

erine
28. črc 2009

vem to pozitivně, přeskočíte pár kroků a rovnou dostaneš embryjka do bříška

svetruska
28. črc 2009

jj ja sjem rada hlavne protoze vim, ze by IUI bylo k nicemu... 😉

erine
28. črc 2009

jak dlouho se snažíte vy?

svetruska
28. črc 2009

my rok , ted nam zjistili pricinu a tak je IV "jedinou" nasi moznosti...

erine
28. črc 2009

bylo byl super kdyby to napoprvé vyšlo, co? jsem blázen, už mám i jména..( 😒

svetruska
28. črc 2009

jj verim v to 😵
a jmena to je jasny my uz mame vybrane asi 4roky a ted k nm pridavame dalsi a dalsi 😀
konecnou variantu ale nechavame az to bude aktualni 😉

jizu
28. črc 2009

Ahoj holky.
Svetrusko - pokud půjdete rovnou na IVF, tak to vám musí schválit pojišťovna, což trvá min. 14 dní. je teda vcelku nereálné, že bys začala stimulovat již tento cyklus. A navíc se opravdu se stimulací začíná druhý nebo třetí den cyklu.
Všem moc držím palce. Já jdu v sobotu na UTZ před 1. KETem. Zase mám takovou pozitivní náladu, kéž by to skončilo i pozitivním testem 😉

svetruska
28. črc 2009

jizu ahojky ,
diky ja si to myslela jen znas to snazim se vymyslet si svuj prubeh toho vseho 😅 ...
takze myslis, ze by byla "realne" zacit dalsi cyklus? jeee to by bylo kraaaasne 🙂)

moc ti taky drzim palecky a urcite to vyjde 😉

erine
28. črc 2009

neznáš nějaký babský rady? jak to podpořit?

svetruska
28. črc 2009

🙂 babske rady, jelikoz vim, ze to ani babskema radama nezmenim (to mi rekl i Dr v pronatalu ze ani leky vitainy ci neco takoveho tomu nepomuze jsou to pry vyhozene penize ) tak fakt nevim ... 😒

jizu
28. črc 2009

Svetru - myslím, že příští cyklus už by se to mohlo podařit. Asi závisí i na hormonálním profilu a jestli vám budou dělat ještě nějaká další vyšetření tak na výsledcích.

svetruska
28. črc 2009

me delal hormonalni profil muj Dr asi pred mescem mam vysledky / nesu si e tam/ tak snad to pomuze a dalsi vysetreni, jejda tak to nevim dozvime se to asi az zitra ale mame zjistenou pricinu (2 spatne spermiogrami + i proc jsou spatne od dr Sobotky)...tak snad to vse usnadni 😉

jizu
28. črc 2009

Jo a radím všem, ať se rozhodně nenechají odbýt. Doktoři a sestry v Pronatalu jsou fakt výborní, ale někdy mě pěkně rozhodí paní na recepci. Už 2x se mi stalo, že jsem cca měsíc po posledním vyšetření volala na recepci, že se chci objednat na konzultaci a na recepci mi řekli, že na konzultaci nemůžu, neboť nemám schváleno od pojišťovny. 1x to byl bordel recepce, že se špatně podívaly a podruhé opravdu ten někdo, kdo posílá žádosti na pojišťovnu tu mojí poslat zapomněl. Tak jsem je sjela na tři doby, že už mám všechno zařízené v práci, jsem fyzicky a psychicky připravená, a že mě vůbec nezajímá, že tam někdo něco zblbnul. No a nakonec to šlo, předjednaly to s pojišťovnou telefonicky a pak už si ty papíry nějak vyřídily.

erine
28. črc 2009

jasně že jo, hele jednou to bude pěknej hepík)

svetruska
28. črc 2009

jizu diky za tip 😉 snad to budeme mit vse v poradku...
/ vim, ze manzel ty na recepci moc nemusi, kdyz byl na spermio tak ona na nej pres pulku te "recepce" , vy jdete na ten spermiogtam ano, tak tady...../ a to byl uplne rozhozenej vsude kolem lidi no ... 😒 ale jinak jsou tam hodni 🙂

jizu
28. črc 2009

Svetru - určitě. Když už máte takhle jasno, tak to pojede jako na drátkách. Moc na zítra držím palce. Určitě dej vědět, jak jsi dopadla!
Erine - babských rad je spousta. Ale jde o to, zda to opravdu zabírá. Já už toho zkusila tolik ...... Jsou věci, které určitě neuškodí a pomoct mohou. Spousta holek vyzkoušela Femigard, Feminam nebo bylinky od Báby Kamenické. Všechno tohle by mělo způsobit u žen ovulaci, dostatečně vysokou sliznici, takže by to mělo pomáhat. Už se tady o tom všem určitě napsalo spousta věcí.

svetruska
28. črc 2009

jizu dekuji urcite zitra hned pisnu co nam rekli 🙂

ja vim, ze kdyz bych tohle vsechno brala stejne by to bylo asi na prd, kdyz je problem na muzove strane 😖 , tak sem kontryhel pit prestala sis sem si t tim i pripominala, znate to...
jdu se najist pak zas na chvilku prijdu zatim hezky den 🙂 / ted se tu pene zatahlo ☹ ...

erine
28. črc 2009

jj, svetru mám podobné zkušenosti s recepcí.
Jizu máš pravdu. jen to chci posychrovat, ale přírodu neoblafnu.)

svetruska
28. črc 2009

jsem tak zvedava na ten zitrek 😉

papuchalk
28. črc 2009

Ahoj holky,
na prvním místě vítám nováčky 🙂, držím palce a přeji všem hodně štěstí a i trpělivosti!
Slíbila jsem, že dám vědět co a jak se mnou - doufám, že tu je ještě někde Haasinka a Dusice a Marmina a Karamelka a Gucci a Misa a další holčiny, co znám.
Tak my jsme se vrátili z dovolené a včera jsem byla na kontrole v Pronatalu a jsem v 11 tt (zeptala jsem se paní doktorky a počítá se to fakt od poslední MS, ne od oplodnění, jak jsem si blbě myslela), z Pronatalu mě pustili, ale předepsali, jak mám snižovat postupně všechny léky a dál už bude boj pouze na placentě, aby prdíka vyživovala.
Taky jsem se hnedle na pátek objednala k dr. Břešťákovi na screening (teda oni mě objednali) a ke svému Gyn.
Jinak stále pokračují nevolnosti (nezvracím, ale běžně objímám WC, nemůžu bez něj žít), dneska mě navíc příšerně bolí hlava a přemýšlím, co na to vzít, protože paralen ani acylpirin nedoporučují, tak to opět asi budu muset překonat. A jinak nic, jsem dál v práci a teď přemýšlím, jestli už bych si měla zavolat do nějaké té nemocnice, protože v Praze je to prý blbý, musí se objednávat dopředu. Nemáte s tím nějakou zkušenost?

svetruska
28. črc 2009

Ahojky moc gratuluji 😉
to je fain a ty nevolnosti at si rika kdo chce co chce radeji nevolnosti od tehu nez byt netehu 😀 ...

porodnice to je v dnesni dobe des cim driv tim lip...skus nejaka temata tu jsou kdy bys chtela rodit?

boruvkova
28. črc 2009

Ahoj papuchalk, přidávám se s gratulací 🙂
Holky nepřemýšlely jste také o cvičení Dr. Mojžíšové? Na stránkách uvádějí, že tahle metoda je dobrá i jako příprava na ivf - co si o tom myslíte?

erine
28. črc 2009

gratuluji papchalko. to jsou úžasné zprávy.
Mojžíšovou jsem zvažovala, ale nerozhoupala jsem se k tomu

erine
28. črc 2009

jizu, držím palce na KET

papuchalk
28. črc 2009

Holky, dík :o), ale nervy jsou to prostě pořád.
Co se týče podpůrných prostředků - já pila kontryhel první půlku cyklu, maliník druhou půlku cyklu, pak vitamíny - calibrum, pupalka dvouletá s vitamínem E a mateří kašička v tobolkách. Ty vitamínu beru pořád a asi budu brát ještě magnesium.
Chtěla jsem se zeptat zkušenějších - jak probíhá ten screening u dr. Břešťáka? Výsledky jsou hned nebo později? Vím, že jste se o tom bavily, ale nechce se mi to hledat.