Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

svetruska
30. črc 2009

janysek dekuji moc me prave uplne nesedi to ze vlastne nezacnu ten 2 den menst. tak jsem z toho takova zmatena 😅

dusice
30. črc 2009

Svetrus, za injekci se neplatí. Menstruaci by jsi dostat měla- injekce se aplikuje 2.-5. den menstruace. Na nemocensku se nechodí. A jak píše Janysek- užiješ si svůj první přechod 😖 .

svetruska
30. črc 2009

jééé, co me jeste ceka...tak ted nevim, proc mam prijit toho 3 kdyz ms budu mit jinak nebo jestli mi ji to upravi?
takze prechod jo? ja jsem ale strasne malda co kdyz to neco se mnou udela 😒 ?
zazila jsi to taky?

janysek70
30. črc 2009

Svet, právě 2. den menstruace se začíná píchat při krátkém protokolu a ve vyšších dávkách a ten dlouhý je prý k tělu šetrnější.....

svetruska
30. črc 2009

a vlastne ani toho 13,8 ted mit Ms nebudu?

svetruska
30. črc 2009

aha janysek dekuji no ja jsem z toho zas cela paf ☹

boruvkova
30. črc 2009

Ahoj holky,

mam z toho totalne hlavu v pejru 😲 . Muzete mi nektera napsat nejak strucne, ktera vysetreni musim mit, a od koho a pred cim je absolvovat az do samotneho ivf?

janysek70
30. črc 2009

Borůvko, to záleží na CAR, jaká vyšetření budou chtít před 1.IVF udělat, dopředu si sama žádná obýhat nemusíš, na 1. konzultaci Ti vše řeknou.... 😉

boruvkova
30. črc 2009

Neboj Jany,ze bych neco obihala 🙂 jen abych mela predstavu, jak narocny a dlouhy to martirium je, nez prijde dalsi se samotnym stimulovanim, jak jsme tady kazda v jinem obdobi, mam v tom hokej.
Prijde mi, ze tu kazdy lita jak hadr na holi mezi obvodakem, gynekologem a doktorem z pronatalu 😖

boruvkova
30. črc 2009

Komu se to tady od zacatku diskuze zatim povedlo? sledujete to nekdo od zacatku?

janysek70
30. črc 2009

Já tu chodím na MK od listopadu a holky maminky jsem už nepotkávala, jen Jmisu, ta má "čerstvoučké" mimi a pak tu jsou nové těhulky.... Gucci, Dusice, Haasinka..., nerada bych na někoho zapomněla, ale dlouho jsem tu nyní nechodila, páč mám pauzu mezi KET.

janysek70
30. črc 2009

Já jsem třeba před 1. IVF nepodstoupila vůbec žádné vyšetření, jen jsem sdělila po IUI u nás v nemocnici, že spermio má dobré a začla jsem hned v následujícím cyklu píchat....

svetruska
30. črc 2009

boruvko neboj
my : porad Dr rikal kdy sem ta chodila, ze je vse u me v poradku ze na to moc myslim...
po pul roce jsem poslala manzu na spermio tak zjisteno horsi tvar ale manza prisel s tim, ze s tim otehotnet jde ze je to ok..
ja to neresila, pak jsem zas sla k memu Dr po 3 mesicich a rekla mu at mi udela alespon hormonalni profil, ze ne ze je to zbytecne at se zamerim na manzela když nemá spermie nemuzu byt preci tehotna (mela jsem sebou ten vysledek) ja pusu dokoran, coze? Manzel ma malo spermii? Ano s tim vas neoplodni…
tak jsem ho znovu objednala do Pronaltalu, měli jsme stejne za 3 mesic prijit a takze po 4 mesicich od 1,spermo sme tam sli manza zatím dlabal vitaminy a spermio ještě horsi nez 1 ☹…
takze zjistena u Dr v pronatalu pricina a doporuceno IVF nebo operace a tak 2 roky cekat s tim, ze není nikde psano, ze operace manzelovi pomuze…
pozadali jsmev pronatalu o zarazeni a cekali 2 mesice a ted uz jsem mela jit na protokol ale protože najednou zjistili nejake ty neduhy tak se to trochu poposunulo na dlouhy ale snad to bude v poradku a v zari trada …

neboj bude to rychle…snad sem ti nejak pomohla co?

jizu
30. črc 2009

Boruv - ono je to asi tak trošku individuální. Před IVF přijdeš na konzultaci do P., dají ti papír, se kterým dojdeš k obvodnímu lékaři, a na kterém je napsáno, která předoperační vyšetření potřebují-EKG, odběry krve, moči. Obvoďák to nechá udělat, sepíše ti k tomu zprávu, kterou pak spolu s výsledky neseš do Pronatalu. Ke svému gynekologovi už pak nechodíš. Tam tě vrátí zpět, až když už je potvrzené těhotenství. Nebo se tam chodí na preventivní prohlídky, které Pronatal nedělá a jsou starostí tvého gynekologa.
Jinak počítej, že před IVF půjdeš do Pronatalu několikrát. Nejdřív na konzultaci, kde už ti rozepíší nějaké léky, pak na ultrazvukové vyšetření, pak na punkci vajíček (pod narkózou a v ten stejný den jde partner odevzdat sperma) a pak budeš každý den volat, jak to vypadá, jestli se embrya vyvíjejí a jestli už ten den máš přijít. No a pak den D, transfer 😉 (to jdeš nejdřív za embryologem, který ti vysvětlí, kolik embryí máte a pak se jde na to). Po transferu hodinu ležíš na pokoji a pak můžes s doprovodem domů.
Je to vše náročné na čas, protože ne vždy jdeš na řadu hned v ten čas, na kdy jsi objednaná. Já mám bezvadného šéfa a řekla jsem mu co podstupuju, abych právě měla klid a nestresovala jsem se lítáním. Snad jsem na nic nezapomněla. 😉

svetruska
30. črc 2009

jizu ahojky
presne tak taky jsem se rozhodla to pristi tyden rict abych se nemusela stresovat..

jinak neschpenku davaji az po transferu vid ne po odberu...a v den odberu asi domu a lezet co?

janysek70
30. črc 2009

Záleží na Tobě, můžeš si ji nechat napsat už při OPU nebo pak při ET nebo si nemusíš brát žádnou....

gucci
30. črc 2009

svetrus: mě nabízeli neschopenku už od OPU 😉 , ale já jsem odmítla, páč to byla zrovna sobota, a v pondělí jsem šla normálně do práce a v úterý byl ET

gucci
30. črc 2009

jinak před IVF jsem musela absolvovat EKG, vyšetření moči, krve (i manžel, to nám vzali v Pronatalu) a pak zprávu od praktického dr.

svetruska
30. črc 2009

me a manzelovi brali krev, manzel uz k prakticke nemusi a ja tam mam odnest moc a udela mi nejake ty testy na ledviny a ekg a tak...

gucci
30. črc 2009

svetrus: jj přesně tak, manža taky nikde nebyl, pod narkozou budeš ty 😉

svetruska
30. črc 2009

jak dlouho jste cekali na tyhle vysledky?
a objednavali jste se dopredu? a jeste jeden dotaz 😀 kdyz si mam prijit na rozpis 3,9, muzu uz jit k te prakticke ted ne? aby to jako stihla ale zas aby byli vysledky co nejcerstvejsi co?

gucci
30. črc 2009

svetrus: no to předoperační ti platí půl roku, takže si to v srpnu můžeš oběhat, já to během dvou dnů měla hotové

janysek70
30. črc 2009

Na předoperační můžeš už nyní, výsledky jsou cca do týdne. Já je měla z laparoskopie a platí 1/2 roku, tak jsem nemusela znovu.

svetruska
30. črc 2009

🙂 super hned tam zitra cinknu ze pristi tyden prijdu 😉

janysek70
30. črc 2009

U nás tedy musel jít i manža k obvodní, páč tam chtěli i nějaké testy na pohl. choroby, ale to asi záleží, jak který doky, možná to někomu nabrali přímo v P.

svetruska
30. črc 2009

no ona rikala ze manzelovi vememe krev tady at ho nemusime nekam vlacet 😀

janysek70
30. črc 2009

Možná, kdyby jsi počkala do toho 13.8., až si půjdeš na tu injekci, aby ti dali papír na to předoperační, co chtějí vše udělat....., ale možná ho už máš

svetruska
30. črc 2009

jj uz ho mam pockej ...

svetruska
30. črc 2009

je tam napsano :prosim laskave o predoperacni vysetreni se zhodnocenim vysledku :fyzikalni nalez, krevni obraz EKG s popisem, moc + sediment, krevni skupina a RH faktor , jaterni testy...

janysek70
30. črc 2009

Tak už jsi skvěle připravená a můžeš vyrazit do boje 😉