Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

erine
1. srp 2009

Ahoj holky, tak jsem po OPU 🙂 a musím říct, že ta Slavíková z idnes je fakt pitomá.
a vzkaz pro Světru.. já jsem při každý injekci na umření, omdlívám a když vidím doktora .. jdou na mě mdloby. Průběh odběru je naprosto v pohodě. Všichni jsou úžasný. Doktorky, sestry... super. Na sále panuje boží nálada, všichni se usmívají a dělají vtípky. Ze všeho nejvíc bolela klasická injekce, jinak opravdu nic. Jednu holčinu po probuzení z narkozy bolelo břiško, tak jí ihned dali něco na bolest. Ale rozhodně se tam nesvíjela... 🙂 Není opravdu čeho se bát, věř mi....

papuchalk
2. srp 2009

Ahoj holčiny! 🙂

Erine - moc gratuluji, pěkně odpočívej a pověz, jaká byla sklizeň?

Já jsem byla v pá u dr. Břešťáka, podle UTZ je prcek v pořádku, akorát - jak jsem psala - nebyla jsem tak aktivní jako Marmi a neměla s sebou žádnou krev, takže mi krev brala až sestřička tam a tím pádem definitivní výsledky budou až v pá. Takže si ještě počkám... A Marmi, Tobě držím na zítra palce, ozvi se potom. Jo, dr. Břešťák podle UTZ stanovil termín porodu na 12. 2., tak jsem zvědavá, jestli se taky pošoupneš.

Pro zkušenější: mám dotaz na UTROGESTAN: Beru ho teď 2-2-2 a mám ho postupně vysadit (ještě od zítra vysazuju Estrofem, ten beru 1-1-1). Jakým způsobem jste ho vysazovaly? Každý den jste odebraly jednu tabletku? Nebo jste to nějak prokládaly, aby to nebylo tak najednou? Mám z toho celkem obavu, v Pronatalu říkali, že teď bude záviset vše na tom, zda výživu prcka převezme placenta, jako by těch nervů pořád nebylo dost a dost... 😠

jmisa
3. srp 2009

Papuchalk, vynech třeba polední dávku, pak ranní a nakonec večerní.
Já tedy měla jen 2-0-2, ale flákala jsem to už od počátku, tedy do testu jsem to brala a pak už moc ne 😝 Tedy já měla jen utroš.

svetruska
3. srp 2009

Ahojky holky,

erin to je super tak hlavne klidek pohodicku a at se mimiskum dobre "hnizdi" 🙂

svetruska
3. srp 2009

Holky dneska tu nejste?
Karamelka jak ti dopadlo to sezeni ohledne adopce?
jdu se najist tak snad tu pak nekdo bude 🙂

gucci
3. srp 2009

já jsem tu, právě papám

erine
3. srp 2009

papu: takže 19folíků, 9oocytů, 7 vhodných pro pářeníčko))
dneska jsem tam volala, mám si zavolat zítra, pokračují v kultivaci. ale ani mi neřekli, kolik jich zbývá.
Odpočívat? blázníte... jsem v práci.
Světru... fakt se není čeho bát.

svetruska
3. srp 2009

ahojky uz jsem take tu
erin super tak drzim palecky takze kdy jdes na transfer zitra?

gucci
3. srp 2009

erine: to je super úrodička, držím palce 😉

erine
3. srp 2009

no asi až ve středu. páč mě odkázali ať si zavolám zítra

gucci
3. srp 2009

no zítra ti můžou říct, at v poledne přijedeš, jako nám 😉

erine
3. srp 2009

Díky gucci, tvrdíme, že máme děti na výchově) 😀

erine
3. srp 2009

fakt? gucci, to snad ne. no tak stopro zítra do práce nejdu. jak bych to asi vysvětlila...? že si jedu pro děti? 😀 😀

gucci
3. srp 2009

jj, já byla na OPU v sobotu, v pondělí úterý jsem šla do práce a v úterý ráno jsem si volala a řekli mi, at tam na 12 jsme 😉

erine
3. srp 2009

bezva. tak zítra zůstávám doma, akorad nevim, jestli kdyby zítra ET nebyl, jestli mi napíšou neschopenku ve středu zpětně od úterý

erine
3. srp 2009

gucci ty už máš 20tt? bože minulý týden to bylo 19... neuvěřitelný jak to nabíhá)))) jak Ti bylo včera při tom vedru? je to počasí na těhu znát?

gucci
3. srp 2009

no letí to hrozně fakt, máme půlku za sebou ani nevím jak 😉
jako nemusíš to mít zítra, může to být klidně i ve středu, nechci tě strašit, ale mě fakt řekli ráno, at příjdem v poledne
vedro snáším dost blbě, ani nechodím nikam k vodě, sedím hezky doma v chládku 🙂

erine
3. srp 2009

😎 takže prča)) hraješ piškvorky a luštíš sudoku?
nestrašíš, jsem moc ráda žes mě na to upozornila. tuhle variantu jsem nečekala, tak jsem ráda na ní připravená. Zůstanu doma už zítra, alespoň uklidim a tak ... ať pak nemusím gruntovat

gucci
3. srp 2009

spím 😀
přes týden jsem normálně v práci, tak pak o víku dospávám

erine
3. srp 2009

jo ták. 😀

erine
3. srp 2009

gucci, byla si po ET v posteli, nebo si normárlně fungovala?

erine
3. srp 2009

Papuchi... jak ty? fungovala si? nebo ne?

gucci
3. srp 2009

no v Pronatalu mě nechali po ET cca hodku ležet, pak jsem jela domů a druhý den jsem jela k našim vlakem a tam jsem fungovala tak nějak normálně, chodila jsem s kámoškama ven, se psem ven, neležela jsem s nohama nahoře...byly zrovna velikonoce a pak jsem šla normálně do práce

jizu
3. srp 2009

ahoj holky.
Erine - uvidíš. Ono je to hodně individuální, záleží, jak se embrya vyvíjí. Já měla OPU v pondělí a na ET jsem šla ve čtvrtek. To je myslím maximum těch 72 hod. Jinak já jdu ve čtvrtek na KET, škoda, že nám to nevyšlo stejně, jsme se mohly seznámit 🙂

janik8774
3. srp 2009

erine
mě ty tvoje počty taky vychází na uterý.To že si máš zavolat zítra neznamená,že nemůže být transfer.
Já jsem si volala každý den.Takhle mi to řekli.

papuchalk
3. srp 2009

Eri: Mě říkal dr. Vobořil, že mi nedoporučuje čtyři dny vycházet, tak jsem tedy nevycházela - tedy čtvrtý den jsem už vyjít večer musela, páč jsme měli lístky na koncert a to jsem si nemohla nechat ujít a pak jsme šli i takovou procházkou dom, ale čtyři dny jsem tedy byla doma, což pro mě bylo utrpení. Jinak ležela jsem jen ten první den po návratu z Pronatalu, to jsem byla taková unavená asi z těch vzruchů a dojmů 🙂, další dny jsem si pozvala návštěvy, tak se to u mě střídalo, hráli jsme hry a tak, pak jsem byla taky na internetu a četla si, ale už jsem vůbec neležela, já to fakt moc dlouho nevydržím, no a v pondělí po čtyřech dnech jsem se vrátila do práce. Myslím Eri, že se to "vyležet" prostě moc nedá, snaž se co nejvíc zabavit, aby Ti to do testů uteklo. Ale jinak sklizeň je pěkná, jsem zvědavá, co Ti poví při ET a jaký budeš mít zážitky (mně nejvíc komický připadalo, že Ti ukážou na skle Vaše embrya a Ty jim musíš odsouhlasit, že jsou to fakt ta Vaše embrya, jak kdybys to mohla nějak identifikovat 😀), ale to hnízdění, když vidíš ty korálky na pipetě, tak to je fakt celkem doják a hrozně něžný 🙂 🙂! Jo a ještě co mě napadá k hnízdění - musí se prý vypít dost tekutin, nevím přesně proč, ale já jsem vypila během čekání skoro litr vody (měla jsem teda co dělat), tak na to se taky připrav. Za 20 min po ET už pouští na WC (pro Ty, co už potřebujou) a dohromady tam ležíš tu hoďku, jak psala Gucci.

Míša: Díky za radu s Utro, nějak si to tak rozfázuju, musím kouknout, kolik mi ho ještě zbývá a propočtu to...

gucci
3. srp 2009

papu: to ti Vobořil fakt řekl, že 4 dny nevycházet z domu? to čučím teda....mě dělala ET Lazarovská a když jsem se jí ptala, jestli můžu jet druhý den vlakem k rodičům, tak říkala, že v poho, že mají hodně cizinců, kteří cestují ještě ten den a v pohodě, že akorát nemám nic nosit, nesportovat, nesexovat, ale jinak se mám chovat normálně

janik8774
3. srp 2009

Erine,
Doktoři toho napovídají.
Prostě odpočívat,nic netahat.Zítra dávají na Primě romantiku od 20h.Uplně idealní k zavrtávání miminek.
Držím palečky.

janik8774
3. srp 2009

Chtěla jsem se zeptat.
Ke všem transferům píšou utrogestan? Je to takové nedostatkové zboží a tak se radši sychruji.
Minule jsem dostala od svého doktora Crinone gel a to byla hrůza.Byla jsem neskutečně unavená a ospalá.

papuchalk
3. srp 2009

Gucci,
no, já jsem si všimla, že Lazarovská je míň přísná než Vobořil, taky mě tam Vobořil zaskočil, já byla na KET ve středu a na pátek jsme měli lístky na Cimrmany a to jsem ho s tím výslovně seznámila a vysvětlila, co to pro mě znamená dostat se na Cimrmany a bla bla a on mi ty Cimrmany zatrhl!!! Nebo myslíš, že mi je záviděl??? 😀 😀 😀
A nejradši mám stejně paní doktorku Slámovou 😉 .