Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

marmina
3. srp 2009

papu, nase melo 158, je to fakt hodne, ale cetla jsem, ze ma tak dvojnasobny co dospely clovek

Doktor byl super vid? ma hrozne prijemny hlas. Nechali jsme si vypalit par fotek na CD, pujdes tam take ve 20.tt?

karamelka.nova
3. srp 2009

papu - my se s manželem dohodli, že buď bude obou nebo ani jednoho. Můj názor je, že mazeřství není v těhotném bříšku, ale v hlavě a hlavně v srdci. Navíc - teď mě berte prosím opravdu s nadsázkou - kvůli 9 měsícům přibírání, nevolností, apod. mít svým způsobem výčitky, že to dítě není manželovo, to mi za to nestojí.
S dalšími pokusy nevím. Máme 7 mrazáčků, takže by to byl KET, u kterého je menší pravděpodobnost než u "čerstvých", nevím. Je to 34 dní, co mi prďoly vyndali a je moc moc brzo. Kdybych teď zátrakem otěhotněla (už aktivně 14 dní sexujeme 😅 ), nevím, zda bych to vítala. To zklamání je strašné. Kdo to nezažil, nepochopí

papuchalk
3. srp 2009

Marmi - jo jo, dr. byl perfektní, měla jsem fakt dobrý pocit, že to dělá pořádně a že nic nezanedbá (kéž by to tak bylo u všech doktorů). Jééé, akorát to jsem nevěděla, že by nám mohl dát nějaké fotky, tak to je škoda, že jsem si neřekla, já mám zatím jen fotku toho mimozemšťana z Pronatalu 😉 a už se nemůžu dočkat na konec srpna, kdy jdu ke svému GYN. Ve 20 tt bych tam taky chtěla jít, říkal, že to je zdarma (tedy ne zdarma, ale z peněz na zdrav. poj., to mě "vyškolil"), nevím, jestli se mám objednat už teď v pátek, jak tam půjdu pro výsledky.

Karamelka - no jo, on prostě každý uvažuje jinak podle toho v jaké je životní situaci a jaké má zkušenosti, jakékoli rozhodování je fakt těžké a máš pravdu, že po měsíci je to ještě pořád moc čerstvé a člověk, který něco takového nezažije, si to neumí představit, tak je to se vším... A u vás je problém na straně manžela? U nás byl totiž nejdřív taky, přítel měl rakovinu varlat, nevěděli jsme, jestli z něj "vydolují" pomocí MESA/TESE nějaké spermie, potom se objevil problém i u mě, takže otázka dárcovství a adopcí byla dost často na pořadu dne.

karamelka.nova
3. srp 2009

papu - manža má spermio na prd a já měla(mám) endometriozu. Navíc mám nějaké to kilko navíc, takže jeden vaječník mám někde vzadu a druhý jakoby nad dělohou (Vobořil mě strašil, že mi kvůli tomu nebudou moct vzít vajca. A vzali). Takže i kdyby nějaká spermie byla mrštná, tak než tam doleze, tak je po ní 😀
My jsme adopci řešili už kdysi dávno, když jsme ještě nevěděli, že jsme na tom tak, jak jsme. Už kvůli tomu, že "zachráníme" děťáťko před strastmi, které by ho čekali v děcáku.

dusice
3. srp 2009

To magnesium se dá brát samotné nebo se prodává i v kombinaci s kyselinou listovou. Myslím si, že ta kys.listová je opravdu důležitá, ty vitamíny jsou teď v létě asi zbytečné( je plno ovoce a zeleniny)- no a co se týče toho magnesia- mně to pomohlo asi dost po psychické stránce 😉
Já jdu na ten ultrazvuk až 18.8.- už zase na něco netrpělivě čekám.
Karamelko, jsi odvaha.Doufám, že nebudete mít u toho žádné komplikace a že se prcka dočkáte co nejdříve.

karamelka.nova
3. srp 2009

dusice - moc děkuju, zrovna pročítám na téma adopce diskuzi a je to masakr, co tam ty ženský píšou. Já si říkám - když jsme vydrželi 3 roky, IVF, injekce, spermiogramy, smutek, atd., tak to s tím hnusným úřednickým aparátem musíme zvládnout levá zadní 😎 Vydrž Prťka, vydrž!!! 😀

gucci
4. srp 2009

dobré ránko

ERIN: tak jak dneska? už jsi volala?

svetruska
4. srp 2009

Ahojky holky dneska tu nebudu tak budu asi vecer poradne docitat co 😵

erin drzim palecky 🙂

barce
4. srp 2009

ahoj holky,
nebyl nekdo z vas na diagnosticke hysteroskopii v pronatalu? me na to posila slamova. pry to zvladnem bez narkozy, coz ja teda rozhodne uvitam, fakt ji nechci, pry jen ucitim tlak v podbrisku a trva to chvilku. ale co jsem koukala na jine diskuse, tak vsem to delali pod narkozou.... 😒 tak teda nevim nevim, ale snad by mne nekecala, ze jooooo 😎 . no mozna hraje roli, ze je to jen ta diagnosticka...., jinak pri nejakym zakroku by asi uz byla narkoza nutna, netusim.
diky vsem

gucci
4. srp 2009

barce: já byla na laparoskopii a hysteroskopii současně, takže pod narkozou

papuchalk
4. srp 2009

Barce:
Já byla na hysteroskopii bez narkózy, přežila jsem to, ale jen to celkem záhul pro takový srabíky jako jsem já. Ale byla jsem taky ráda, že jsem neměla narkózu 🙂 a uklidnilo mě, když mi dr. Lazarovská říkala, že když to nepůjde, tak to stopnou na můj požadavek. Probíhá to tak, že ležíš na stole, oni Ti vyčistí vše až po děložní čípek, to je taková první nepříjemnost, pak do Tebe vpustí kontrastní látku, což Ti jen tak v břiše bublá, a pak jede kamerkou až nějak k děloze nebo co, můžeš to všechno pozorovat na obrazovce, dr. Ti i popisuje, na co se momentálně koukáte, ale na to už moc nemáš náladu, protože když se tou kamerkou blíží k cíli, tak je to fakt bolest (ale představuju si, že ne jako při porodu, taková bolest to asi není), oni říkají, že to je takovej tlak v podbřišku, ale spíš to vypadá tak, že máš jako narvaný břicho a máš pocit, že se počuráš nebo posrajdíš (pardon, je to naturalistický), pomáhá dýchat zhluboka a ty sestřičky okolo Tě uklidňujou. 🙂

papuchalk
4. srp 2009

Jo, a ta sranda trvá tak 5 - 10 min, samozřejmě, že se Ti to zdá jako celá věčnost, ale jak jsem psala, já jsem fakt celkem poseroutka.
Ale když nad tím tak přemýšlím, kdyby to bylo potřeba udělat podruhé, tak bych na to opět šla bez narkózy, takže to zas tak strašný není.
Hodně štěstí! 😅

barce
4. srp 2009

papuchalk diky moc. mne rikala slamova, ze prej ten samotnej zakrok trva tak 15-30s, ale ze ta priprava pred tim chvilku trva. a prosim te potom jsi tam nejak lezela nebo te hned vysypali domu nebo si mohla jit i jako do prace? s temahle podrobnostma sem je tam nechtela zdrzovat...
tak to snad preziju, jsou urcite horsi veci, treba ten porod ze.. 😎 .

papuchalk
4. srp 2009

Jo jo, ta cesta do hlubin není moc dlouhá, 5 - 10 min to trvá se vším všudy, s vyčištěním, nastavením kamer, atd. Po zákroku Tě tam nechají chvíli ležet, páč z Tebe vytýká ta kontrastní látka (je taková růžová), pak Tě pošlou na WC, aby sis dala vložku (ono to dál vytýká ještě tak hodinku) a pak Ti rovnou řeknou, co zajímavého viděli a dají Ti i několik fotek do albíčka 😉 . Pak jsem se vrátila do práce, tak hodinku Tě ještě bolí břicho, asi jako při menstruaci, ale postupně to povoluje a za pár hodin si na to už ani nevzpomeneš a akorát to každýmu vyprávíš a všichni Tě litují a říkají, jak jsi statečná 😀 😀 😀 .
Určitě to přežiješ, a hlavně, kdyby to fakt bylo hrozný a k nevydržení, tak to můžete kdykoli stopnout a oni by Ti to potom udělali v narkóze.
Kdy tam jdeš? Teď někdy?

svetruska
4. srp 2009

Ahojky holky,

tak co ta erin tak ze by opravdu transfer dnes ze ani nemela cas zavolat 😵

barce
4. srp 2009

papu chysta se to tak za 14dni cca, dle menstruace. tak jestli te pustili normos do prace, tak to snad nebude tak hrozny. ja akorat asi nebudu chtit aby mne tam moc rikali co delaj, a jeste se na to divat 😨, to fakt nemusim...... bolest mne zas az tak nevadi. ale jako s odberem krve, nevadi mi, ale nesmim se na to divat... 😎 . no kazdopadne si me celkem uklidnila. a odhalili ti tam neco? jo a tyto zakroky se delaj jako ze v particce holek co jdou na punkci nebo na transfer? to asi ne co, ja kdyz byla, tak tam byly myslim vzdy vsichni za tim samym ucelem.

papuchalk
4. srp 2009

Jo, jo, rozhodně to není tak hrozný... Zvládneš to v pohodě!
No, já jsem taky nebyla nějak zvlášť nažhavená na tu podívanou, a hlavně jak už to putuje až nějak do hlubin, tak už to dost bolí, takže když jsme byli ve vejcovodu, tak to mě fakt moc nebralo, navíc to vypadá jak cesta vepřovým masem, hi hi hi (to je hroznej humor).
No, mě tu hysteroskopii dělali kvůli tomu, že mi nerostla děložní sliznice a oni nevěděli proč, tak chtěli zjistit, jestli tam není nějakej mechanickej problém, ale nezjistili tenkrát nic, jen jako byli spokojení, že aspoň jednu stranu jsem měla průchozí až do dělohy, ale pak zase Lazarovská říkala, že kdyby tam byl mechanickej problém, tak by ho mohli řešit, ale že takhle stále nevědí. Tak jsem odcházela dost zblblá a nevěděla jsem, jestli mám být ráda nebo ne 🙂 .
Jinak tu hysteroskopii dělají tam co OPU a ET, já tam byla s holčinami, co šly na ET, asi je to o náhodě, kdo tam zrovna je.
A proč ji chtějí dělat Tobě?

barce
4. srp 2009

mne uz nevedi co by udelali 🙂 . ne vazne, nam proste ani po 2letech v pronatalu neodhalili zadny problem proc se nam nedari 😒 . vsem na funguje proste ok. takze jeste chteji udelat toto, neb sem mela ureoplasmy, tak jestli nemam v deloze nejake lozisko zanetu, a jeste nas posilaji na genetiku. a paaaak nekdy 3.ivf, driv se do nej nehrnu 😒 .
ja si to dovedu predstavit ten pohled na monitor, takze jim rozhodne hned zkraje reknu at mi nic neukazujou a radsi to ani nekomentujou 😎 .

marmina
4. srp 2009

Ahoj holciny, jdu jen na skok. Jsem utahana jako kote, v praci nejak nestiham...uz chci dovolenou!!!! 🙂

Koukam, co tady mate skoro vsichni za sebou za zakroky - holky, jste statecny.

papu, me rikali, ze se staci objednat tak 14 dni predem a ze se chodi tak ve 20. az 22. tt, ja si pro vysledky nejdu, poslou je memu gyn. dr. (mam to vcelku daleko) ted kdyz dopadl utz dobre, jsem trochu klidnejsi, tak doufam, ze se to tema vysledkama krve nebude komplikovat...

erine se nejak uklidila, ze by uz hnizdila?? 🙂

marmina
4. srp 2009

jo, jeste jedna novinka - konecne mam tehu PRUKAZKU 😵

dusice
5. srp 2009

Dobré ranko!
Marmina, super!! Já jsi jdu pro ní v pondělí. Už se na ní úplně třesu 😀 .

marmina
5. srp 2009

ahoj dusi, taky jsem se na ni hodne tesila 😉 clovek ma takovy dobry pocit, ze uz je to konecne oficialni...

a co ty, jak to zvladas? ja myslela, ze uz se to uklidni, ale vcera vecer mi bylo zase blbe, takze jsem letela...uz bych chtela mit tyhle nevolnosti za sebou!

taky jsme to s manzelem oznamili v praci, vsichni nam gratuluji a moc drzi palce - je to tak krasny pocit

dusice
5. srp 2009

Já jsem naštěstí nikdy nezvracela. Bylo mi jen špatně od žaludku( asi měsíc mi dělalo problém cokoliv vypít)a měla jsem takové ,,motavé stavy,,. My už to pomalu začínáme taky řikat, tak doufám, že to bude dál všechno v pořádku. Pár lidí to taky na mě poznalo 🙂 Už abych měla za sebou ten ultrazvuk u Břešťáka.

jmisa
5. srp 2009

Ahoj.
Že sem lezu. Papu, na ultrazvuk ve 20 tt se objednej až si půjdeš k Břešťákovi pro výsledky. ona si to sestra udělá sama podle termínu porodu, co maj u Tebe v kartě.

Marmino, my byli na ultrazvuku už v 19tt nebo na přelomu s 20tt.

marmina
5. srp 2009

jj miso, asi je lepsi se objednat driv (taky nebudu tak dlouho cekat, protoze jsem velka nedockavka 🙂 )

dusi, nech si pak u Brestaka vypalit fotky na cd (stoji to 100) a nez se to vypali, muzete si s panem doktorem hezky popovidat 😉

svetruska
5. srp 2009

🙂 Ahojky holky tak kouka, ze tu erin vcera nebyla? tak snad je vse v poradku a uz mam mimisky v brisku 😵
jinak ja uz za za 8 dni injekce se tak zas tesim 🙂

marmia gratuluji k prukazce 😀

dusice
5. srp 2009

Jé, díky za radu!! 😅 To určitě uděláme. Koukala jsem, že budeme mít asi podobný termín porodu. Já jsem byla na OPU 28.5. a ty na IUI 29.5.

jmisa
5. srp 2009

Břešťák je super, co? 😀

svetruska
5. srp 2009

jmisa kuk do alba a ten tak krasne spinka / posledni fotecka/ 😀

jmisa
5. srp 2009

Svetrus, to se koukni na rajče, odkaz mám v albu. 😉