Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

chiwule
12. říj 2007

ahoj oskarko 🙂 snad se na mě Mikulka nebude hněvat, když povím něco bližšího, jste tady spolu hodně v kontaktu 😕 😵 hyperstimulační syndrom měla šílenej, podle mě Pronatal dost zanedbal jak hlídání výše dávek při stimulaci tak rozjíždějící se hyperstimulaci. Zvracela, nemohla dýchat a ztrácela orientaci... No ale nejsme doktoři, tak kdo by nás bral vážně,že 😒 v každém případě skončila na kapačkách, navíc aby toho nebylo málo, tak jí druhá směna sester v nemocnici dala omylem dvojnásobnou dávku, což jí taky nepřidalo na pohodě a zdraví. Výsledkem toho všeho je jaterní dieta minimálně 3 měsíce, možná říkala i půl roku, to už nevím 😖 V bříšku má pořád nějakou tekutinu (450ml), ale už je doma a bez kapaček. Držím jí moc palečky aby to mimískové vydrželi, když už si tolik prožila!

oskarka
12. říj 2007

Díky moc za informace o Mikulce, věřím, že se zlobit nebude a že se ozve s dobrou zprávou!!! Má toho taky hodně za sebou.

chiwule
12. říj 2007

já na ní tak myslím, aby jí to vyšlo! A rovnou dvojčátka a bude hotovo 😉

mikulka
12. říj 2007

Ahoj holčiny, chiwule už psala o tom, že jsem měla OHSS.
Akorát že mi začal už v den transferu! Do nemocnice jsem šla 2 dny po transferu, tak si myslím, že tady to asi nebylo tím, že se to povedlo, to dost brzy?

ceeruti, mohlo by to nějak rozhodovat, i když jsem jej dostala tak strašně brzo? Po ET nám říkali, že OHSS hrozí tak týden po transferu...

chiwule
12. říj 2007

ahoj Mikulko, promííň, ale holky se ptaly co je s tebou 😉 😵

mikulka
12. říj 2007

ano, to je v poho 🙂

ceeruti
12. říj 2007

mikulko-2 dny po ET,myslím,že to vliv nema,ale musím priznam,že jsem o tom takhle brzy neslysela,spis prave,že hrozil a tím padem bylo ET odloženo o mesíc 😕 Kolik jsi vubec mela foliku?? Me OHSS zase dostal dost pozde až 15 ty den po ET,je to asi individualní,ale važne s tim,zda to mohlo nejak ovlivnit nidaci embryek,ja si myslim,že ne,ale vubec nevím 😲 Každopadne,Ti držím palce,at je vse v poradku!

mikulka
12. říj 2007

Měla jsem 23 vajíček. Na mě je to hodně, jak mi řekli.

mikulka
12. říj 2007

Do ET mi nic nebylo. Nebyl proto důvod transfer odkládat, Rozjelo se to, jak jsem psala, dva dny po transferu...

jmisa
12. říj 2007

Mikul, tedy to je vajíček 🙂
A máte nějaký do zásoby?

smay
12. říj 2007

Ahoj mikulko, moc mě to mrzí co se ti stalo, doufám, že už bude všechno v pořádku ... moooc ti držím palce 😉

dasa24
13. říj 2007

Ahoj holky,
omlouvám se že jsem nepsala, ale měla jsem toho docela dost, pořád se nějak cestovalo.
Ceeruti moc gratuluji k těhotenství 😉 🙂 a Mikulko mooooc držím pěstičky at vše dobře dopadne, hlavně že už jsi z nemocnice venku 🙂
Mě čeká zítra OPU, stimulovala jsem gonal+cetrotide, reakci jsem měla dobrou tak jdu zítra jak bylo v plánu 🙂
Mějte se všechny moc krásně a držím pěstičky
Už budu psát častěji 🙂

mikulka
13. říj 2007

Daso, drzim pesti, ať máš hodně kvalitních vajíček 🙂 😉

dasa24
13. říj 2007

ahoj Mikulko, děkuji moc 😉snad tam něco bude, alespon 2 kvalitní 🙂 To mi řeknou hned po narkoze? 🙂 a jak ti je? Je ti už líp? Kdy si budeš dělat těhotenský test? 😉

ceeruti
14. říj 2007

Mikulko-24 vajicek,no to je teda važne snuška 😕 ale tak alespon mate mrazacky 🙂 Jinak pry by to vadit nemelo,ptala jsem se GynDr 😀 Kdy hodlaš testovat??
dasa24-děkuji moooc 😀 A držím pěsti at maš co nevice kvalitních vajíček!!!!!!!

dasa24
14. říj 2007

ahoj, holky, tam mám 15 oocytů, jsem dneska po OPU a je mi fajn.
Mam břát 2x denně utrogestan 2 tablety a prenidson. Zavádíte utrogestan nebo polykáte, je to jedno že jo? Já budu asi radši polykat 🙂

mikulka
14. říj 2007

Dášo, je lepší Utrogestan zavádět, je pak větší šance.

Holky ☹ Já dnes začala špinit. Zatím je to celý den stejné, krev mám hlavně na papírku, když se utřu, ale i trošku na vložce. Břicho bolí jako při MS. Mám strach, že se to nepovedlo ☹

jmisa
14. říj 2007

Mikulko, snaž se udržet v klidu, špinění ještě nemusí nic znamenat 🙂

chiwule
15. říj 2007

Mikulko, jaképak jsou dneska zprávy? Nějaký vývoj? a jak říká jmisa, špinění vůbec nemusí nic znamenat 😉

mikulka
15. říj 2007

Holky, nepovedlo se ☹ . MS se včera hodně rozjela, dnes jsem dělala test a je negativní.
Myslím, že si takhle příroda poradila. Po tom hnusným, co jsem prožila, nemocnice a tak... Kdyby se povedlo OHSS mám v těle ještě tři měsíce.
Teď se dám aspoň snad do kupy, přece jen mám z hypers. syndromu zničená játra, mám léky a žloutenkovou dietu, tak doufám, že to teď se spraví. A taky mám vaječníky plné cyst-z nevsřebaných folikulů, to se snad spraví taky.
Prostě se musím dát do kupy a příští rok snad budu moci jít na KET.

jmisa
15. říj 2007

Mikulko, to je mi líto, ale aspoň máš nějaké mrazáčky, tak to může vyjít příští rok. Hlavně se dej do kupy, mimís bude potřebovat zdravou a silnou mámu 🙂

dasa24
15. říj 2007

ahoj Mikulko, tak to je mi mooc lito 😢 , urcite to pristi rok vyjde. 😉 🙂 Hlavně se drž 🙂 😉

smay
16. říj 2007

Ahojky mikulko tak to mě moc mrzí, že to nevyšlo ☹ ale neboj příští rok to určitě vyjde 😉 🙂 😵

dasa24
16. říj 2007

ahoj holky,

Mikulko jak se cítíš? Je ti lépe?
Zítra jdu na ET, odpočívali jste nějak po ET ? 😉

chiwule
16. říj 2007

ahoj daso, myslím, že holky ležely asi půl hodiny poté, ale nejsem si jistá...

dasa24
16. říj 2007

děkuji 😉

campi
16. říj 2007

Dasa: kamoska lezela tak pulhodinku a pak sla normalne domu. Hlidal ji manzel a neustale ji posilal do postele (jako odpocivat)..
Dalsi tyden se trochu setrila, presunula si treba schuzku, na kterou by musela dlouho ridit autem. A vydrzela to 14 dni bez sexu.
To byly tak jediny omezeni...
Bohuzel ET nevysel ani tak ☹

dasa24
16. říj 2007

ahoj holky,
děkuji, máme 1.IVF+ICSI tak uvidíme, ale zas tolik to nějak neberu, kdyby se to náhodu nepovedlo 🙂 Necháváme tomu volný průběh 🙂

chiwule
16. říj 2007

daso, držím palečky, může to vyjít, šance je kolem 35% a to je hooodně 😉 kdypak tě to čeká?

regius
16. říj 2007

ahoj holky jak je doufám že dobře mám na vás prozbu nedali by jste mi číslo do Teplického Pronatálu chtěla bych se tam obědnat předem děkuji a hezkej den 🙂 😵