Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

dasa24
18. říj 2007

ahoj jmiso, děkuji moc 🙂, už aby uteklo tak 8 dni, abych věděla jestli se podařilo nebo ne 🙂

campi
18. říj 2007

Dasa: tak to se mi zda, jako moc pekny vysledky. Nevidim duvod, proc by ti to nemelo vyjit 😉

oskarka
18. říj 2007

ahoj holky,
dasa: drzim palecky,a by se embryjkum u Tebe libilo a nechtely se pustit🙂
mikulka: jak se citis? je Ti uz lepe? jinak my mame problem na strane manzela - oligoteratozoospermia, snad jsem to napsala dobre (male mnozstvi, malo pohyblivych smerem vpred a hodne patologickych).

oskarka
18. říj 2007

mikulka: a za vsim vezi prokleta varikokela 😠

dasa24
18. říj 2007

Campi, Oskarko děkuji moc 😉 🙂
snad to vyjde, i když to beru tak napůl bud se chytí nebo ne. 🙂

campi
18. říj 2007

Dasa: vsak je uspesnost z lonskeho roku nejakych 47 %, tak je to opravdu jedna ku jedne. Ale potrebujeme tu vylepsit statistiku, tak se snaz.

Ja jsem pesimista, tak budu patrit beztak do te spatne pulky, ale vuci ostatnim jsem moc optimisticka.

oskarka
18. říj 2007

Campi má pravdu, chtělo by to nějaký úspěch, září nebylo moc úspěšným měsícem... Ale určitě se všechny dočkáme!

mikulka
18. říj 2007

Dášo, to je krásné. Tak tfuj tfuj tfuj, ať to vyjde. 🙂
oskarko, hmmmm, hlavně že ty jsi ok, podaří se to při dalším pokusu 😉
Holky, já jsem pořád tak strašně unavená. Jo a chtěla jsem začít měřit bazální teplotu, abych zjistila, že se vše vrátilo k normálu, že ovuluju jako dřív atd. A bazální teplota mi neklesla. tak nevím, podle čeho poznám, že je vše ok? Neklesla asi z těch hormonů? Utroš prý bazálku zvyšuje. Já jej vysadila v pondělí.

smay
18. říj 2007

Ahojda holky, tak jsme byli dneska na ultrazvuku a vypadá to, že na odběr vajíček půjdu v neděli. Chtěla jsem se zeptat ... je normální, že poslední inj si mám píchnout zítra v devět večer a v sobotu už vůbec nic????
Připadá mi to trochu divný ... a můžete mi ještě poradit co si s sebou vzít /pantofle, ručník, triko..../, fakt vůbec netuším
Díky moc

mikulka
18. říj 2007

Smay, je to normální. Poslední injekci jsem píchala ve čt ve 21 h. a na OPU jsem šla v sobotu. Měla jsem tam být v 8, na sál jsem šla v 8.45.
S sebou si neber vůbec nic. Sestra tě uvede do šatny, ukáže ti tvou skříňku a tam si dáš VŠECHNY své věci včetně prstýnků a hodinek. Na sebe si vezmeš košilku, co ti dají a taky jejich pantofle. Můžeš si nechat ponožky a to je jediné. Takže s sebou fakt nic. Možná vodu, aby ses po propuštění mohla napít. Jakmile ti odeberou vajíčka, budeš na pokoji asi dvě hodiny odpočívat. Po cca půl hodině ti dá sestra napít.

smay
18. říj 2007

Díky moc, přišlo mi to trochu divný 😉 🙂

dasa24
19. říj 2007

ahoj holky,
Mikulko tak to je super, že se vracíš do normálu.
Jinak Vám holky moc děkuji za podporu, uvidím jestli se to podaří nebo ne 🙂 ale jako každá doufám že jo 🙂
Mikulko s bazal. teplotou ti nepomůžu, já jsem si to nikdy neměřila, většinou jsem to poznala podle hlenu.
Smay tak držím pěstičky, já jsem to měla stejný jako ty, píchla jsem si poslední injekci v patek ve 23h a v ne jsem měla před 11h OPU. Měli jsem tam být už v 9:30 ale čekali jsme hodinu než jsem šla na sál 😢 , asi měli nějaký skluz. Po narkoze jsem ležela jen hodinu.
Přeju hodně štěstíčka a Vám všem krásný den.
Holky opravdu jste leželi těch 5 dní po ET ?

oskarka
19. říj 2007

Ahoj daso, co se týče toho ležení po ET - Tobě v Pronatalu říkali, že máš opravdu 5 dní ležet? Nám říkala MUDr. polehávat, posedávat, nenamáhat se, ale ne pořád ležet, prý se to nevyleží🙂, což je pravda. Myslím, že jsou rozumné tak 3 dny být ve větším klidovém režimu.
Přeji hodně štěstí!

dasa24
19. říj 2007

ahoj Oskarko, díky,
říkali to co jsi napsala. já to právě taky nenodržuju tolik to ležení 😀

oskarka
19. říj 2007

Já se domnívám, že pokud se to má podařit tak se to podaří bez ohledu na ležení. Chce to být hlavně psychicky v klidu.

dasa24
19. říj 2007

to se snažím 🙂

oskarka
19. říj 2007

Musím Ti, daso, ríci, ze nejstrasnejsi na tom vsem jsou me kolegyne v praci. Uz od nasi svatby loni v cervnu se me porad ptaji: tak uz? uz cekate? tak kdy to bude? atd... proste hrozny... ☹ kdyz jsme se pak s manzelem dozvedeli, ze prirozene to nepujde a bude nutne se sverit peci doktoru, tak mne ty jejich kecy bolely a mrzely jeste vice. A ted IVF. Nikomu krome sve vedouci, ktera musela vedet, proc budu delsi dobu doma, jsem nerekla, ze prochazime s manzelem IVF, a nase blba sekretarka tady do vsech stran roztroubila (to jsem byla tesne po OPU), ze se tu ted dlouho neobjevim, ze jsem tehotna. Kdyz jsem se po nevydarenem pokusu vratila do prace, tak ke mne chodily a rikaly: co tady delas, jakto ze nejsi doma? a budes sem v tehotenstvi jen dochazet nebo normalne pracovat? 😠 😠 A jak Ti je?
Ja bych je zabila, tohle slyset v den, kdy jsem se dozvedela, ze se ET nepovedl. Nechapu sve kolegyne, jsou to zenske, tak by mely vedet, ze takove otazky nejsou na miste (je samotne by to asi taky trapilo)...
Promin, ze jsem se tak rozepsala. Ja chci pryc z prace!!!!

dasa24
19. říj 2007

Nemusíš se omlouvat, vypovídat se vždycky pomůže 😉

To teda jsou opravdu hrozný kolegyně, jen kdyby se to týkalo jich tak na to koukají jinak. Ani nechápou co to je, opravdu bych tvým kolegyním nakopala zadek 😉 Ono se to každýmu jen říká, přála bych jim to si prožít. Jsou to bezcitný mrchy. Uplně tě chápu, jaký to musel být pocit a ještě k tou přijdeš do práce a oni ti to předhazujou jinak. Kdyby sekretářka byla z ticha tak se tomuto vyhneš, asi bych jí něco řekla, at se nestará o cizí věci..
Hlavně se drž a nemysli na ty krávy, co tam jsou, ještě jim to natřeš až budeš mít krásný miminko 😉 🙂

jmisa
19. říj 2007

Já jsem v práci nikomu neřekla, že se snažíme.
Teď už se ani nikdo neptá, ale dřív když se ptali, tak jsem říkala, že dítě zatím neplánujem.

Vedoucí pak taky nic říkat nebudu, prostě budu nemocná, a to jí musí stačit, důvod nemoci ji zajímat nemusí.

dasa24
19. říj 2007

já jsem to taky nikomu, neřekla, taky že neplánujem, nesnáším otázky typu už? A to je divný že se vám to nevede, my to měli brzo...

oskarka
19. říj 2007

Na vedoucí je spoleh (taky neměla cestu k těhotenství jednoduchou takže se dokáže vcítit do toho co prožívám) ta byla zticha, ale to víte - z neschopenky, kde bylo razítko gyn lékařky si všichni vyvodily těhotenství a je to jasný - no prostě děsný. A jak pak mám být v klidu a pohodě???
V lednu jdeme na KET tak doufám, že se do pohody dostanu.

oskarka
19. říj 2007

No, už jsem těm ostatním kolegyním řekla, že je mi z nich a z tech všech lží co říkají zle a že je žádám, aby neřešily soukromí druhých, všímaly si sebe a věřily pouze informacím, které dostanou ode mne NE od sekretářky.

dasa24
19. říj 2007

Oskarko tak to jsi udělala moc dobře, že jsi jim to řekla 😉 🙂 určitě jim to snad dojde a budou zticha.
Bud v klidu, ono to trošku později přebolí a budeš se těšit na leden na KET, jestli mi to nevyjde tak jdu taky v lednu na KET a třeba se tam i s Mikulkou potkáme 🙂

jmisa
19. říj 2007

Oskar, to je jasný, že tam bude razítko gyndy, ale ať si myslej, co chtěj :D Když se mě někdo zeptá, jestli sem těhu, řeknu že ne. No sice si budou všichni nejmíň myslet, že mám rakovinu a jsem nad hrobem, ale to je mi fuk 🙂
Otázky typu - tak už? jak Ti je? proč to nejde? nám to šlo hned, já projdu kolem trenek atd. blééé

Holky, máme to těžký.

A jak je to vůbec s neschopenkou, když se jde na IVF? Kdy se dává?

oskarka
19. říj 2007

Klasicky se neschopenka dává od embryotransferu (jde to i den - dva zpětně). Ale pokud jsou nějaké potíže nebo velmi namáhavé zaměstnání tak se jistě jde domluvit i jinak.
Ty debilní řeči taky nesnáším - všichni jsou tak chytří!!! Kdyby věděli, co psychický i fyzických sil nás to stojí!!

jmisa
19. říj 2007

Už se mi to krátí do první návštěvy 🙂 Pořád doufám, že u mě nic nenajdou a manža se mi do ledna vylepší, aspoň tak, abychom mohli zkusit IUI.
Děsně se bojím těch různých stimulací, jednak jak bych si to aplikovala, jsem fakt neskutečnej posera a hlavně o tom v podstatě nic nevím a to při mé nátuře je nejhorší. No a druhak jak bych to snášela, já při každých hormonech děsně zadržovala vodu, bolela mě hlava, prostě děs.

dasa24
19. říj 2007

Holky přesně tak,oni neví co to je.
Já Vás na chvilku opustím, jdu se na něco podívat, musím něco nastudovat do školy ☹
tak se zatím mějte krásně a dobrou chut k obídku 😉 🙂

oskarka
19. říj 2007

To mas pravdu, jmiso. ta stimulace - to byl des - vsechno mne bolelo, byla jsem nafoukla jak balon, chtela jsem porad spat (a to se mi chce stale) atd. Jsem rada, ze mame mrazacky a nemusim ted tu stimulaci podstupovat.

oskarka
19. říj 2007

daso, ahoj.

jmisa
19. říj 2007

Oskar a kolik máš mrazáčků?