Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

rakosnicek75
4. pro 2009

Ahoj karomelko.nova, už taky baštím Estroferm. Na kontrolu jedu v úterý a dozvím se co dále 🙂
KET bude asi kolem 14.12. Testování vychází na Štědrý den (cca 10.den po KET). Nevím jestli najdu odvahu, jestli to nenechám až po Vánocích.
Tak zatím ahoj 🙂

musilka
4. pro 2009

karamel 6,9 je o.k. já jsem šla na druhý KET s něco málo přes 7 mm 😉 🙂 Měla jsem 5 estrofemů denně a stejně nikdy víc nenarostla než na těch max 7,5 cca...

karamelka.nova
7. pro 2009

Ahoj Rákosníčku. Tak mi v pátek řekli, že sliznice má 7,4 a dnes tam jedu znovu. Slámová mi řekla, že má mít 8, tak nevim nevim, jestli mi to dorostlo. Když ne, tak to prý necháme na leden ☹ s vyšší dávkou Estrofemu. Mám tam být až v 15:30. To zas budou nervy ...

rakosnicek75
7. pro 2009

Ahoj Karamelko, já jedu na kontrolu zítra dopol. Estroferm užívám 1-1-1. S Dr. jsme domluveni, že dle SONO ev. navýšíme dávku. pamatuji si, že jsem brala i 2-2-2. Večer se ozvi jak jsi dopadla. Já se ozvu zase zítra co a jak bude dál.

merrel
7. pro 2009

Ahojky holky, dnes jsem 19 den po KETu a na testu nic nebylo ale Ms zatim nedorazila, stalo se to nektere ze by nakonec byla tehu?
v CARu mi rekli, at zkusim jeste pockat ze se mi muze pomalu tvorit hormon a test ho jeste nevidi...

karamelka.nova
8. pro 2009

Ahoj Rákosníčku. Ve čtvrtek jdem na to 🙂 Sice si připadám jak narkoman - Estrofem, Utroš + ještě nějaké náplasti + listovka, tak uvidíme 🙂

rakosnicek75
8. pro 2009

Ahoj Karamelko, tak my jdeme v pondělí. Ode dneška mám navýšený Estroferm na 2-2-2 a od soboty přidávám ještě Dufaston 1-1-1 + Calibrum Babyplan. Jsem na to taky zvědavá. Tak zatím pa a držím palečky 🙂 🙂 🙂

sedmitecka
9. pro 2009

ahoj holky, můžu se přidat? ráda bych se zeptala, je pro objednání do Pronatalu vyžadováno doporučení od gynekoložky? A nevíte, jestli v Pronatalu provádějí také diagnostické laparoskopie? Asi ne, že? děkuju moc 😉

janettka
9. pro 2009

ahoj sedmitečko,doporučení nepotřebuješ,jen si vem sebou všechna vyšetření,které jsi podstoupila. 🙂

standifous
9. pro 2009

Ahojky, ráda bych se zeptala jestli jste některá neměla podobný problém. Jsem po 3 neúspěšném ivf, bohužel první a třetí pokus nedošlo ani k transféru, měla jsem pokaždé sice hodně vajíček, 15 a 16 ale vůbec se neoplodnili. Druhý pokus jich bylo 17 a alespoň 2 se oplodnili a došlo k transferu ale bez úspěchu. Po tom posledním pokuse mi v caru, řekli že mi bohužel už nemají co doporučit. Jen dárcovské vajíčka. Chodila jsem do do jiného caru, ale ted jsem se objednala k doktoru Kultovi na konzultacii, jezdí z pronatulu k nám do města tak uvidím co on mi na to poví. Jsem z toho velmi smutná a nevim jak ted dál. Jestli to tedy mám ještě zkoušet se svými vajíčky
. ☹

mikullka
9. pro 2009

Ahoj, všem těhulkám gratuluju a držím pěsti :o)

Já jsem zatím na začátku. Byl mi doporučen Pronatal v Praze, že jsou nejlepší. Díky i za vaše reakce, budu tomu i nadále věřit a snad se nám taky zadaří :o) První dojem mě spíše vyvedl z míry, ale věřím, že bude lépe.

Nemáte nějakou radu na nepravidelný cyklus? Zkoušela jsem čajíky, vitamíny, ale výsledek žádný :o(

sedmitecka
10. pro 2009

mikullka: my jsme v Pronatalu zatím byli jen na spermiogramu a taky jsme byla z toho trošku na rozpacích...ale po novém roce nás asi nemine, tak to budem muset vydržet 😉
pokud vím, na srovnání cyklu pomáhá čaj z kontryhelu a nebo maliníku, výborný je přípravek Gynex (bylinné kapky) a nedám dopustit na Sarapis

mikullka
10. pro 2009

sedmitecka: Jsem ráda, že si můžu vyměnit názor s někým, kdo je na začátku stejně jako my. Tak budu držet pěsti :o) Manžel na spermiogram půjde myslím příští týden, vůbec nemám ponětí, co dál, kdy, jak... 😒 Protože o tom se s náma nikdo nebavil.

Kontryhelový čaj mi právě nějak nezabírá, vyzkoušela jsem i sarapis mensis a po cyklu ani památky, no a těhotná také nejsem :o( Asi pracují nervy a nebo je tam nějaký problém. Ach jo, jsou to ale starosti.

gucci
10. pro 2009

ahoj holky

a z čeho jste byli v rozpacích?

zakajda
11. pro 2009

Standifous - ahojky, držim pěstičky, já chodím k doktoru Kultovi v Benešově, je příjemnej, doufám,že ti pomůže. Já jsem teprve na začátku, po prvním iui. Já mám zase genetickou vadu,tak jsme taky zvažovali darované vajíčko,ale zatím zkouším svá.

sedmitecka
11. pro 2009

mikullka: taky moc držím pěstičky, to zmáknem 😉 my jsme si spíš mysleli, že bude problém u manžela, měl nějaké zdravotní problémy, ale spermíci jsou úplně ok, takže se začíná pátrat u mě....což je pro mě dost šok, protože jsme nikdy nepředpokládala, že by mohl být nějaký problém, po gynekologické stránce jsme byla vždy naprosto v pořádku, cyklus jako hodinky, žádné záněty atd....no a přece.....teď čekám na výsledky hormonálního profilu z krve a následovat bude nejspíš laparka (bojim bojim) a pak hned šup do Pronatalu ☹
A vy jste tam byli na konzultaci? A to vám neřekli, jaký bude postup a neudělali ti odběry a tak????
K tomu cyklu - nevzdávej to, kontryhel, sarapis a gynex je myslím osvědčená kombinace 😉 ..ale máš pravdu, nervíky pracují a umí udělat paseku, stres ti klidně rozhodí cyklus

sedmitecka
11. pro 2009

gucci: no já byla trošku v šoku, jaká je to továrna a fofr 😉 , manžel mi málem utekl, když viděl tu nacpanou čekárnu, ale zvládl to 😉
bojím se, zároveň se ale těším, že se konečně začne něco dít....tak snad budeme mít štěstí na milé a ochotné doktory 🙂
holky, jaký je postup, když tam dojdem poprvé? udělají si všechny vyšetření znovu sami? a jaká vyšetření vlastně dělají než dojde např. k IUI? děkujuuuuuu

zakajda
11. pro 2009

Ahojky sedmitečko - než došlo na iui tak nám dělali testy krve,spermiogram, genetiku, - na tu jsem v mém případě čekala docela dlouho, pak příprava vaječníků menipurem u mě asi 12 injekcí pak injekce pregnylu a teď jen čekáme jak to dopadne.

sedmitecka
11. pro 2009

zakajda děkuju moc 😉 , držím moc palečky, aby to dopadlo dobře!!!! a jak dlouho celý ten proces trvá? a bez laparky mi IUi neudělají? a co třeba stěry na protilátky, chlamidie, bakterie atd...to se běžně nedělá?

zakajda
11. pro 2009

Sedmitečka - Laparku mi nedělali, mě ten proces trval od dubna - bohužel jsem 6 měsíců čekala na výsledky z genetiky, mám nějakej vzácnej syndrom, který prokážou jen v jedné laboratoři v čechách. Ostatní vyšetření co píšeš mi nedělali. Jinak by to šlo celkem rychle.

sedmitecka
11. pro 2009

aha, děkuju, tak doufám, že mě žádný vzácný syndrom nenajdou...já jsme totiž takovej "klikař" že mám vždycky nějaký bonus, co nikdo nemá 😉 , když mi loni zjistili nález na štítné žĺáze, byl to šok jako hrom...já, která vůbec nejsme nemocná a najednou rovnou tohle 😒

zakajda
11. pro 2009

sedmitečka - já už doufám,že jsem si všechny neduhy už vybrala a teď už to bude vše ok, s Pronatalem mám zatím dobré zkušenosti, i když jsem tam chodila až teď v posledku, protože chodím do Benešova,kam jezdí dokror z Pronatalu a musím říct, že nečekám ani dlouho na termín. Manžel se akorát moc nekamarádil s místností s kelímkem,ale co by pro mimčo neudělal.

sedmitecka
14. pro 2009

zakajda: tak si budem držet palečky 😉 no jo, místnost s kelímkem nedělala dobře ani mě, jsou ti naši chlapi šikovní a stateční 🙂

sedmitecka
17. pro 2009

holky, v lednu jdemem konečně na první konzultaci do Pronatalu, můžete mi prosím říct, co nás čeká na první schůzce? budou mě rovnou vyšetřovat? já už mám hotové výsledky hormonálního profilu a spermiogram, dělají taky stěry na bakterie, protilátky na spermie a chlamydie? děkuji moc 😉

zakajda
17. pro 2009

Sedmitecko - to je asi individuální,já při první návštěvě neměla žádné výsledky. Doktor si promluvil se mnou i s manželem, pak mě vyšetřil a poslat na krev, genetiku, v mém případě i na hematologii a když jsem měla všechny výsledky tak jsem šla na další kontrolu.

gucci
17. pro 2009

já jsem sebou na první návštěvu nesla co jsem měla: výsledky z laparoskopie, grafy BT, spermiogram manžela...ale oni si to v Pronatalu udělaj stejně znova, takže manža šel na spermio u nich a mě dělali vyšetření.

sedmitecka
17. pro 2009

díky holky, spermio máme od nich, hormonální profil mám teď čerstvě udělaný a je ok.....takže na první návštěve mám čekat krev a ultrazvuk? a co ty stěry, dělají si je? já mám totiž oavu, že jestli je někde prpblém, tak v imunitě.....nebo nějaké bakteriální infekci

lussi
17. pro 2009

ahojky,
semitecko mě dělali stěry hned při první návštěvě a za 14 dní jsem si šupajdila pro antibiotika na nějký ten ekl.

sedmitecka
17. pro 2009

lussi, super, děkuji moc za reakci 🙂 , já bych právě ty stěry chtěla udělat, protože jinde se zatím problém neobjevil a nechci se hned hnát na laparku, teprve kdyby tohle všechno (infekce, protilátky na spermie, chlamydie) vyšlo ok, začnu o ní uvažovat 😉

lussi
17. pro 2009

to děláš dobře 😉 Tyhle infekce jsou fakt svinstvo, mě po laparce zjistili, že jsem pravděpodobně přechodila nějaký zánět, možná i ty chlamydie a tím se mi slepili vejcovody 😠 Jinak kdybys nedejbože na tu laparku musela, tak je to v klidu, bát se určo nemusíš 🙂