Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

dckami
30. pro 2009

Rakosnicku, Karamelko - je mi to líto 😖 . Snad bude příští rok lepší a plodnější než ten letošní...

Já jsem se dnes dozvěděla, že kamarádka po ivf potratila, ale byla již ve 22tt, čekali kluka - zatím nevím, co se stalo, ale je mi z toho na nic, obrečela jsem to 😢 .

Gucci - co tu ještě děláš??????? 😀 Koukám, že malé se nechce na svět.

Pravděpodobně se na net zítra již nedostnu, takže malé přáníčko:
Na Silvestra do půlnoci mějte pití ve své moci, mnoho vtipu pro zasmání, plno přátel na potkání, v novém roce plný ranec zdraví štěstí, úspěchu, žádnou nemoc či jinou neplechu, v každou další hodinu mějte kolem sebe šťastnou rodinu.
😵
Přeji všem šťastný a úspěšný nový rok plný radosti a rodinné pohody. 😉

lenulkak
31. pro 2009

Ahoj holky snazilky, vsem preju vse nejlepsi do roku 2010, opravdu pevne zdravi a at se nam vsem brzy splni sen v podobe krasneho miminka.

aktaka
31. pro 2009

ahoj holky

nesu vám novinku od Gucci 🙂

dnes v 10:58hod se jim narodila holčička LEA, 51cm a 4360g 🙂 holky jsou v pořádku

rejchl
31. pro 2009

Tak to je krásné silvestrovské mimi 🙂 Moc gratuluju.

dckami
31. pro 2009

překrásné zprávičky - blahopřeji Gucci k narození silvestrovského miminka s originálním jménem. 😵

merrel
2. led 2010

Ahojky holky,
tak 1,KET nam taky nevysel a zatim se ano do pronatalu moc nehrnu ale uvidim no dalsi pokus urcite bude jen nejak nevim kdy ale treba to prijde a budu chcit hned 😀

gucci velka gratulace hodne radosti a zdravicka preji a to je krasne jmeno 😵

vekka
3. led 2010

Ahoj holky,
Přeji Vám vše nejlepší do Nového roku a gucci gratuluji k miminku 🙂

blankatom
5. led 2010

Ahoj holky,

vše nejlepší v novém roce. Snažilkám brzy //, těhulkám krásná miminka.

Gucci blahopřeju, přes 4 kila - to musela být fuška. Hodně štěstíčka, zdravíčka Tobě i miminku.

sedmitecka
12. led 2010

ahoj holky, pokouším se oživit diskusi a ráda bych se zeptala vás, informovanějších (nás Pronatal teprve čeká, jdeme koncem ledna naprvní konzultaci), podle čeho se při IVF určuje, jestli dostanete krátký nebo dlouhý protokol, netušíte? a pak ještě jedna věc - jak si vás tady pročítám, když vám tam dělají několik různých vyšetření atak, kvůli každým výsledkům tam jezdíte zvlášť nebo stačí třeba zavolat či napsat email?

chiwule
12. led 2010

ahoj sedmitečko, Pronatalu jsem byla před 2 roky, už si to moc nepamatuju...Co si tak matně vzpomínám, závisí to na hodně faktorech, nedá se to říct jednoznačně. Podle hormonálního profilu, délky MS, věku ženy, výšky sliznice, prodělaných operací, léků, které třeba bereš, nemocí atd... TAky samo v kobinaci s partnerem, jestli a jaký je problém na jeho straně atd... To jsem ti moc nepomohla co? 😉 🙂

sedmitecka
13. led 2010

chiwule, děkuju ti moc za zprávičku, i taková informace pomůže 😉 já se tam už moooc těším, že se to konečně bude řešit a snad to nepůjde moc pomalu, doufám.....lidi jsou tam asi fajn, jak tady holčiny píšou, tak snad se to zvládne 🙂

angus
15. led 2010

ahoj sedmitecko, v Pronatalu jsem byla poprvé ve čtvrtek 14.1. 2010 a musím říci že jsem byla spokojená. Mám už za sebou 1IVF a 1KET a neúspěšně vše provedeno u Apolinářev CAR což se s Pronatalem nedá srovnat. Už jen přístup k pacientkám je o poznání lepší. Pokud se jedná o čas, myslím si že není kam spěchat v CAR jsem měla rychlejší variantu a nevyšlo to třeba teď při zvolené pomalé variantě to bude lepší. Pokud chceš nějaké info, klidně napiš, myslím si že za 2 roky mám nějaké zkušenosti.Každoparádně držím palce 🙂 🙂

erine
17. led 2010

Gucci, moc gratuluji...

boruvkova
18. led 2010

Ahojky Erine, dlouho jsem tě tady neviděla, jak pak se máš?🙂

gucci
18. led 2010

ahoj holky, jdu vás pozdravit a poděkovat Káti, že vám předala zprávu o Leušákovi
nakonec jsme v porodnici nechali čtvrt kila a odcházeli s váhou 4100g, po týdnu na převážení u dr. měla 4250g, takže přibírá normálně 🙂 ...ted se mi teda zdá, že má čím dál větší hlad, tak snad mě nesežere 😀
díky za přání, myslím na vás a držím všem palečky

sedmitecka
18. led 2010

angus: moc ti děkuju za zprávičku 🙂 už se nám to blíží, ve středu tam jdem a už se moc těším...zajímalo by mě, co mě čeká na první návštěvě, jaká vyšetření ( HP a spermio už máme) a případně, jak dlouho bysme čekali na IUI?

vekka
18. led 2010

sedmitecna:my měli při první návštěvě konzultaci s doktorem.Dostali jsme papíry na vyplnění svých údajů.
Pokud máš žádanku od svého gynekologa,tak jí vem sebou,pokud ne,nic se neděje,oni ti stejně udělají vyšetření znova.A tvému manželovi také spermiogram,mému brali i krev.Všechno to jde strašně rychle

erine
19. led 2010

Ahoj, boruvková, mám se tak... že po snažení horem dolem... to asi vyšlo přirozeně... 😲

Ale samozřejmě jsem to zjistila až poté, co jsem dostala v práci přidáno, koupila jsem si drahou přilbu na lyže ... že začnu lyžovat, nové lyže ne levné a k tomu zaplatila taneční atd... no prostě když to nejmíň čekáš...

Jsem šťastná jako blecha... možná víc. Hrozně se bojim, dnes mi řekli hladinu HCG z krve 162 jednotek, ovu byla 3.1.10, tak nevim, jestli je to málo... jestli to bude tam kde má být... hele, mě přijde, že je to celý takový strašidelný... 😠 od doby co se začneš snažit a ono to nejde.. pak to přijde a bojíš se aby se to udrželo, pak aby to bylo zdravý, pak porod a do konce života přežíváš ve strachu. 😀

to nám za to vážně stojí 😀 😀 😀

boruvkova
20. led 2010

Dobré ránko,

Erin, moc gratuluji a držím pěsti, at je všechno jak má být🙂
Někdy to tak holt bývá, člověk se rozhodne se v tom neutápět a najednou to jde samo🙂... teda samo asi tedy ne, že, ehm 😉

My jsme se konečně dočkali stimulace na 1.IVF, ale je to děs, dneska jsem si píchala asi na třikrát, jsem nemožná🙂

erine
20. led 2010

Ty jsi dobrá, že sama, mě to píchal manžel. Já jsem posera. A jak se cítíš... je to hormonální děs. já byla přecitlivělá až běda.

boruvkova
20. led 2010

Jsem z toho právě trošku rozpačitá.
Nerada bych to zakřikla, ale překvapivě jsme se s přítelem ještě nepohádali a to se dohadujeme pořád kvůli něčemu, já totiž neustále prudím.. bohužel, už jsem taková...
Stimulovat jsem začala od pátku, mám gonal - pero a cetrotid, pero to jde, ale cetrotid to je hruza, neumím si to píchnout nějak normálně. Původně měl píchat přítel, ale on je na některé věci opravdu levej a ještě mě tím děsně stresuje. Gonal jsem si píchala od začátku sama, cetrotid slíbil on, ale byla jsem z něj tak nervní, že než si včera vyčistil zuby, tak jsem si to píchla sama. Ale dělám to fakt blbě, mám břicho samou modřinu.
Nějak se bojím, abych si to nepíchala špatně a ovulka se mi sama nespustila☹ No budu doufat.
Zatím kromě toho, že mě bolí podbřišek, mi příjde v mém případě náladovější snad PMS🙂.. tak hlavně aby to vydrželo, většinou řeknu, že je vše ok a ještě ten den se shádáme jako koně..
Holky, nedokážu si představit, že když to teď nevyjde, budu píchat znovu..

boruvkova
20. led 2010

Holky muzu se zeptat?
Mam trosku obavy, jestli jsem při stimulce nezačala ovulovat - je to možné? Že bych si píchala právě špatně ten Cetrotide?

blankatom
20. led 2010

Ahoj, klid. Ono určitě chvíli trvá než ty folikuly vyrostou a do té doby určitě půjdeš na nějakou kontrolu.
Já jsem zase plašila, jestli jsem si stříkla dost Synarelu do nosu a jestli jsem pak správně natáhla,
a bylo to v pohodě.

boruvkova
20. led 2010

Jenze ja jsem byla na toalete a mam proste priznaky, jako kdybych ovulovala, tak bud fakt jo a nebo mi uz fakt hrabe a pak tedy zacinam byt z tech hormonu hystericka a tudiz neni pravda to, co jsem nepsala erine, ze jsem v pohode🙂
Volala jsem do Pronatalu a ty mi rekli cituji "melo by to vydrzet do toho ultrazvuku" tak ja vám teda nevím.
Já jsem si myslela, ze si nejdrivu bud pichat neco v mem pripade gonal na podporu vajicek, pak ultrazvuk a pak cetrotide, ale ja mam gonal + cetrotide a pak ultrazvuk... ach jo a to jsem si slibila, ze nebudu blaznit 🙄

marmina
22. led 2010

ahoj holciny, jdu na vas zase juknout 🙂
erine, skvela zprava! drz se. Mas pravdu, zacina to snazenim ale otehotnenim to nekonci. furt nejake obavy, ale snaz se byt co nejvic v pohode, jestli to vyslo prirozene, tak se te mimisek urcite nepusti!!!

boruvko, neboj, ze jsi neco pichla spatne, myslim ze tolik na technice nezalezi, hlavni je spravne mnozstvi (ja teda pri stimulaci na IUI taky dost plasila, kdyz jsem z pera vyhanela bublinku a pak mi zbylo jen pul davky, uz jsem to zatracovala, no a vidis, jedno vajucho se urodilo a spermonicek si ho nasel 🙂 )

blankatom, uz 21.tt? toto leti... 🙂

ceeruti
22. led 2010

Gucci-gratuluji k holčičce,je překrásná a jmeno nádherné !!!

sarka1972
24. led 2010

Ahoj vsechny Vas moc zdravim jsem tu poprve.....

boruvkova
25. led 2010

Dobré ránko🙂

Tak holky včera jsem byla na OPU... bohužel jen 4 vajíčka, z toho 2 zralý, takže žádná prodloužená kalkulace a jestli se podaří je oplodnit, tak zítra transfer. Ach jo..

boruvkova
25. led 2010

Kultivace.. pardon, jsem v praci a jsem nejaka zblbla 😵

erine
26. led 2010

Ahoj holky, děkuji za podporu. Ve čt jdu na utz, protože minulý týden nebylo nic vidět. Dnes jsem 5+6, tak ve čt 6+1, mohlo by být vidět i srdíčko.
Pořád to nechápu. Nic mi není krom drobných křečí v podbřišku... ty ale slábnou, nalitých prsou.