Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

erine
26. led 2010

Borůvko, když si vzpomenu jak jsem plašila já, při stimulce.. jsi v naprosté pohodě. Já brečela každé ráno cestou do práce, večer jsem byla protivná a v práci to stálo za starou belu.
Je sice škoda, že nemáš nic do "zásoby" ale možná právě ty dvě se uchytí... 😉
Jsem živej důkaz, že se zázraky dějí ... Vykašli se na to, přemýšlet, jestli je to dobré nebo ne. Děti mít budeme tečka.

janysek70
26. led 2010

Erin, moc gratuluji k přirozenému otěhu 😵 , já byla na posledním KET v Pronatalu v září a zbývalo mi poslední 3.IVF a 8.12. jsem zjistila, že jsem taky těhu a to s jedním vejcovodem a vysokým věkem 😀 Nevyšlo před tím 5 transferů, ale asi mi nějak nastartovaly tělo nebo zázrak 😉 😉

erine
26. led 2010

Janýsku, no to je bomba... úplně mám z tebe husinu. to je super. Gratuluju!
Zázrak. super.

merrel
27. led 2010

Ahojky holky, tak koukam, ze nakonec vsechny tehotnite prirozene to je super tak vam moc gratuluji a kdyby i u nas to takhle vyslo to by bylo super 😉
preji zdravy prubeh :0) a zdrava miminka 🙂

boruvkova
27. led 2010

Ahoj holky,

erin, ja taky uz vim, proc jsem az tak naladova nebyla, protoze prave na me ta stimulka malo zabirala 😕 No ted uz je to jedno, jsem doma po ET a bojim bojim aby neco bylo, kdyz jsme nemeli ani PK.
Jinak jeste jednou velka gratulace k prirozenemu tehu, pro telo i pro mimi mi to prijde samozrejme nejidealnejsi. Proto drzim pesti, aby vse pokracovalo tak, jak ma a hlavne abys byla v pohode.

consti
28. led 2010

Ahoj holky, objednala jsem se na první návštěvu k MUDr.Kultovi. Chodíte k němu některá? Jen nejdu do Pronatalu, ale má v našem městě ordinaci. Jak probíhá první návštěva? Musí se mnou jít i manžel? Nastupuje totiž do nové práce a neví, jestli bude moct jít 😔 . Díky za radu, sestřička mi jen řekla, že tam nemám chodit v období ms, tak jsem z toho pochopila, že mě asi bude i vyšetřovat. 😎

zakajda
28. led 2010

AHOJ consti, já k panu doktoru Kultovi chodím v Benešově. Na první nívštěvě byl i manžel. Sepsali s náma různé papíry,vyšetřil mě a poslali nás na různá vyšetření. Kde chodíš ty?

consti
28. led 2010

zakajda ahoj 😉 . Ten teda toho stíhá, já jdu v Příbrami 😉. Takže manžel by asi měl jít, že? Nebo bych ty papíry vypsala i bez něj? Co je tam za otázky prosím 😉 ? No třeba to bude mít volnější a čas si najde, moc se mi to nechce posouvat 😝 😅 .

zakajda
28. led 2010

Consti, asi bude lepší, když půjde s tebou, protože různá vyšetření psali i jemu jako genetiku a krev. Já jdu k doktoru Kultovi příští čtvrtek do prvním neúspěšném IUI, tak uvidíme. 🙂

consti
28. led 2010

zakajda, tak snad bude moct jít. Pokud ne, tak to budu muset přesunout. Já tam právě mám jít v době, kdy budu mít píchnutý Pregnyl, ale snad to ničemu vadit nebude 😅 . Co bylo prosím tě v těch dotaznících? A půjdete do dalšího IUI, jaký máte problém? Já bych dle mého dr. měla být v pořádku, ale dělal mi jen testy na prolaktin- v normě a ultrazvuk- dost folíků, i dle BT ovu probíhá atd. 😉

zakajda
28. led 2010

Consti - Jo a otázky? Jak dlouho se snažíme? U mě jak dlouho jsem po potratu? Zdravotní stav, jestli mám pravidelný menzes, atd

consti
28. led 2010

zakajda ok, tak to je fajn. Chtěli tam třeba i nějakou rodinnou anamnezu? Protože to nikdy nevím 😀 😅 . A jak dlouho se snažíte a po jak dlouhé době jste šli do Pronatalu?

zakajda
28. led 2010

Consti - u nás žádný problém nenašli, u manžílka je vše ok i spermiogram má dobrej. U mě našli trombofílii, ale tu si prý ohlídají. Tak nevim. Jinak půjdeme na druhé IUI.

consti
28. led 2010

zakajda to je teda děs viď. když ti nic nenajdou, tak člověk nějak nemá proti čemu bojovat 😝 . Držím pěsti ať druhé IUI vyjde a zatím pa!!!

zakajda
28. led 2010

Consti tobě ať to co nejdřv vyjde. 🙂 🙂 😉 🙂

karamelka.nova
31. led 2010

Ahoj děvčata!!!
Takže :
1. gucci - obrovská gratulace !!!!!!
2. jsem tady s Vámi asi naposledy, protože s Pronatalem definitivně končím. Ale ne proto, že bych byla těhu (neradujte se hned), ale z důvodů raději nepsatelných.
Mějte se bájově a moooc držím všem palce

imiska24
1. únor 2010

Janysek 70:nevím jestli si mě pamatuješ,z dob dřívějších,na této diskusi.Ale chci Ti moc moc pogratulovat k těhu,a ořeji pohodový průběh těhu a žádný stresíky u doktorů 😅

Karamelka.nova:neznám souvislosti proč jsi s Pronatalem tak nespokojená a popravdě to ani trochu nechápu.Já jsem vděčná za to že jsem byla právě tam.Myslím že je tam hodně profi doktorů a hlavně má jejich laboratoř nej výsledky vůbec u nás.Mardesic se tomu věnuje už řadu let a je to takovej guru vůbec celýho toho kolotoče IVF.
Já jezdila do Pronatalu přesně 8měsíců,tak dokážu pochopit jak bolí u srdce při pohledu na těhu test s jednou čárkou.Ale bohužel u některých z nás to prostě trvá dýl.Já mám za sebou 2.IVF pokusy a z toho mi vyšel až ten 4transfer a ještě po KETu.Tak si myslím,že to opravdu uměj hodně dobře,výsledek jejich práce mi teď spokojeně oddychuje v postýlce.

Ale je to jen na Tobě,já bych neměnila a kdybych snad ještě někdy zatoužila po mimi,tak jedině u nich.Přeju Ti brzké splnění snu o miminku.

dckami
3. únor 2010

ahoj holčiny
dlouho jsem tady nebyla,mám nové zprávy - dneska volali ze Screeningového centra - konečný výsledky po AMC jsou zcela v pořádku a naše mimi je zdravé 😝 . Zítra jedu na 3D utz, tak se moc těším, až ho zase uvidím. Jenom jsem se sestričky zapomněla zeptat, zda je to 100% kluk, ale snad se nám zítra ukáže.... 😵

merrel
3. únor 2010

Ahojky tak to je fain zprava tak at se zitra hlavne poradne kouli a nespinka at ho poradne na 3D vidis 😉

barce
4. únor 2010

ahoj dckami, tak to sou super zpravy! tobe to vyslo az na 3.pokus vid? ja se pomalu chystam v pronatalu na 3.IVF, psychicky sem na to moc nemela 😒 , tak mi drz palce at je to do tretice vseho dobryho 😉 .

erine
4. únor 2010

Ahoj holky,
borůvko, tak co? Neříkej, že si ještě netestila...

erine
4. únor 2010

Consti, Zando, taky jsem chodila ke Kultovi do Benešova. Bylo by asi dobré mít tam první navštěvu manžela, páč může podepsat různé žádanky a pak i proto, že já si první návštěvu nic nepamatovala a manžel mi to doma tlumočil)))

boruvkova
6. únor 2010

Ahoj Erine,
omlouvam se, dlouho jsem tady nebyla. Bohuzel moje prvni IVF nedopadlo dobre. Hormony po ET na me nepusobily moc dobre - mela jsem po nich pomerne dost velke deprese, na konec jsem byla psychicky dost zdeptana, ne z toho cekani, ale proste jsem byla tak nejak vyrazena z bezneho denniho provozu, proste jsem se nebyla schopna rano zmatorit a k tomu jsem mela jeste tridenni migrenu a bala jsem si cokoli vzit. Na konec to dopadlo bohuzel tak, ze jsem zacala predevcirem spinit a dnes uz menstruuju, ackoli mela menses prijit az pristi utery. Testy 10.den po ET take negativni, takze proste nic ☹ . Budeme teda cekat na dalsi pokus a mezitim se snazit prirozene 😨 Ale po zkusenostech co jsem mela po ET s hormonama my je z toho uz ted spatne.

Jsi hodna, ze jsi si vzpomnela. Jak se dari tobe a mimu? 😵

ankava
8. únor 2010

Ahoj všem, chodím taky do Pronatalu v Praze, mám před první IFV ( v březnu) a ráda bych pokecala s někým, kdo tam taky chodí 🙂

sedmitecka
8. únor 2010

ankava, ahoj, my máme za sebou první návštěvu, pocit jsme z toho měli oba dobrý, příjemné prostředí, milý přístup - když teda nepočítám recepci 😉 , vyfásli jsme mladou energickou doktorku, vyšetřila mě, vzala stěry na kultivaci, oběma nám vzali taky krev a příští týden mám volat pro výsledky, podle toho se uvidí, co dál...zatím mám brát clostilbegyt a utrogestan..pokud se do dubna nezadaří s pomocí těchto "stimulantů", bude asi následovat nejdřív IUI. co mě tedy překvapilo, že mě neženou na laparku....
a ty jsi u nich už absolvovala IU nebo něco před IVF?

ankava
9. únor 2010

ahoj, já už tam párkrát byla, dělali mi přesně ty samý vyšetření, chodím k doktoru Středovi, i když na kontrole po potratu jsem byla u jiné doktorky, ale názor měli úplně stejný. U nás (díky věku) už je nejlepší rovnou skočit do IVF, takže se chystáme v březnu. Utrogestan taky beru, to je nejspíš všelék a tak po něm fakt pěkně menstruuju.
Já, protože jsem už dvakrát otěhotněla přirozeně, tak průchodnost vejcovodů budu mít v pořádku a kvalitu vajíček zjistí při tom IVF. Pokud se to nezdaří, tak ještě přesně nevím, co budeme dělat, ale myslím, že oni jsou hodně zkušený a něco vymyslí,
Jinak máš pravdu, recepce je trochu slabší a dovolat se tam, je skoro nemožné.
Jinak když jsem minule otěhotněla přirozeně, tak mi okamžitě bez okolků udělali krev. Bohužel to skončilo zamlklým potratem.
Tak přeju hodně štěstí 🙂

marmina
13. únor 2010

Zdravim vas devcata! Uzijte si zitra Valentyna, urcite vam splni vsechna prani (jako loni nam). Uz se nam to blizi, tak to snad zvladnem. Pa 😉

m.aa.b
13. únor 2010

Ahojky holky.

Už jsem tu strašlivě dloho nebyla, ale rada bych se k vám opět připojila. Loni jsem v Pronatalu , když nad tím přemyšlím tak už vlastně předloni 😅 , podstoupila 1 IVF, které sice dopadlo dobře ale skončilo velmi velmi brzy (v albíčku to mám popsané) nu a v loni v červenci jsme byli na KETu s posledníma dvěma sněhuláčkama a uspěch 🙂 bohužel jsme se radovali jen pouhých 11tt - při kontrole dr zjistil že se mimi už dva týdny nevyvíjí a musela jsem v září na revizi. Ke všemu mě koncem roku propustili z práce a já nastoupila do nové tak jsme museli další IVF pokus odsunout, ale nyní jsem v práci skončila a hned jsem nás objednala na další kolo 😀 a kam jinam než opět do Pronotalu, páč tam jsme moc spokojeni a i co se týče vysledku tak jsou prostě nej nej nej 😵 😵 😵 😵 😵
A když to tak počítám tak nám to taky vychází na březen 😅 🙂 takže se tam dost možná potkáme 😉 jinak na dohodu jdem 23.2. 😅
Moc nám všem držím palce 🙂

Všem přeji krásného Valentýna a také to, abychom příští rok touto dobou už měli v náručích spokojené malé dárečky 😵 😵 😉 😉

chiwule
14. únor 2010

ahoj holky, taky se pomalu chystáme do Pronatalu a to po 2 letech. Tehdy v roce 2008 v únoru se nám podařilo 1. IVF. Teď bychom chtěli zkusit, zda se podaří KET z našich mrazáčků co máme. Ještě uvidíme, jak dopadnou moje zdravotní testy, hlavně tlak a pak když vše dopadne dobře půjdeme znovu do Pronatalu na počátku března. Když se nám zadaří, tak příští rok touhle dobou už budeme mít doma další malý uzlíček 😉 😀

ankava
14. únor 2010

ahoj holky, držím nám palce, ať nám Pronatal pomůže. Podkud u mě proběhne MS tak jak má, tak po březnové kontrole začneme se stimulkou. 🙂 🙂