Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

sedmitecka
16. bře 2010

regius, držím palce 😉

regius
16. bře 2010

sedmitecka -díky 😉

angus
16. bře 2010

Ahojky,
tak na ult dohromady 14 foliklů a dostala jsem 4 injekce do břicha a na odběr jdu místo ve čtvrtek v pátek tak snad se něco urodí a nic nezmizí 😠
regius já měla 2 balení synarelu a bude mi stačit 1 tak nevím co s tím 2? Jinak držím palce a písni jak to probíhalo s co mě v pátek čeká a nemine 😉
Díky pa

trpytkaa
16. bře 2010

Angus: tak to ještě povyrostou a to bude úrodička!!!
Neboj, dostaneš včeličku a až se probudíš tak ti řeknou úrodičku! Tak to si pro ně pojedeš tak v úterý?
Já byla na odběru také v pátek a na transfer jsem jela v úterý na 12hod tak na tebe budu myslet 🙂

m.aa.b
16. bře 2010

Reg tak Ti zítra moc držím palce 😉
Angus ty jo 4 injekce na jednou jo???? 😕 😕 to teda koukám, jinak pěkná úrodička 😉 ani se nenaděješ a budeš mít prďolky v bříšku 😵 😵 😵 😵

sedmitecka
16. bře 2010

holky, moc vám držím palečky, ať to dopadne jak nejlíp může 🙂

angus, čtyři injekce najednou a do bříška? auuuu ☹

kata79
17. bře 2010

sedmitecka: Na Mudr. Pasekovou jsem narazila vcera pri OPU, byla strasne moc prijemna a lidska...a vzbudila ve mne velkou duveru (folikulu jsem mela 24, ale jenom 4 dobra vajicka a 1 nic moc - byla "poslana" na ICSI, tak ted na ne moc myslim, aby se podarila embrya!)

sedmitecka
17. bře 2010

kati, moc moc držím všechny palce, určitě to budou bojovníci!!!! na mě právě mudr. paseková působila taky tak, lidsky a důvěryhodně, úplně jsme tam oba s manželem pookřáli u ní v ordinaci 🙂
a co OPU, jak to probíhá? vše v pohodě? já už se taky tak trošku psychicky připravuju, že nás to asi nemine, tak proto se ptám 😉

trpytkaa
17. bře 2010

HOLKY DRŽÍM PALCE! 😉

kata79
17. bře 2010

sedmitecka: OPU bylo zatim z celeho procesu to nejjednodussi, dorazila jsem rano do Pronatalu jeste s 2 Ruskami, jednou Nemkou a jednou ceskou, postupne nas vsechny volali do satny, kde jsme se prevlekly do satny, kde jsme se prevlekly do nafasovanych kosilek a presunuly se do pokoje s 5ti luzky, ktery sousedi primo s operacnim salem a postupne nas jednu po druhe brali na sal a zase privazely, ja jsem to cele nastesti prokecala s jednou holcinou, docela me to psychicky zvedlo a dodalo optimismu, zaroven s nami probrala anesteziolozka predchozi reakce na pripadne anestezie, anasteziolozka byla take moc prijemna i potom vsichni na sale, pusobili dojmem dobre sehraneho tymu a urcite jsem si nepripadala jako jeden kus z tovarni vyroby (coz jsem tak trochu vnimala vzdycky pri predchozich vysetrenich), po narkoze te prevezou zpet na pokoj a po chvili muzes vstat a jit se prevlict zpet do satny, kam za tebou zaroven prijde lekar (v mem případě moc Mudr. Pasekova) a oznami pocet punktovanych folikulu a ziskanych vajicek...a pak uz si te prevezme doprovod..pak uz jsme jen vyridili par formalit na "prijemne" recepci 🙂 a jelo se domu, ted lezim, vajecniky boli, ale zatim to neni zadny drama...celkove bych se teto faze vubec nebala pokud k ni u tebe dojde...obecne ale strasne moc dela lidsky faktor na ktery clovek narazi, o tom fakt zadna!

sedmitecka
17. bře 2010

kati, moc ti děkuju za uklidnění 🙂 a budu na tebe moc myslet, ať to dopadne vše na výbornou!!!!!!
a jak jsi byla dlouho v narkoze? myslím tím, jak dlouho ten zákrok trvá, po jak dlouhé době se probudíš? asi krátce že?

kata79
17. bře 2010

sedmitecka:rekla bych tak 10-15min, jen kratce, zavisi tusim tez na poctu folikulu, ja jich mela 24, probudis se kratce na to, asi zas vedle v pokoji (tady mam trochu vypadek 🙂 ), je to v pohode, i ta narkoza je jenom lehka,zaroven dostanec analgetika, aby to tolik nebolelo a muzes si je eventuelne dat pak i doma (treba ibalgin), ale ja zatim odolavam, chemie je i tak dost 🙂 Jinak dik moc za podporu!verim, ze se zitra dozvim dobre zpravy a budu moci na transfer (pripadne bychom chteli i prodlouzenou kultivaci, ale to se uvidi, podle vyvoje, kazdopadne mame zitra volat a pak pripadne i prijet....a co ty? jak ze to tedy s tebou vypada?

trpytkaa
17. bře 2010

Ahojky Kata doporučovali ti Nutridrink?
říkala, že je to dobré a že si mam koupit 2balení...tak jsem za to nechala 400kč je to něco
jako Actimel
Sedmitečka, neboj je to v poho! Mě také po odběru trošku bolelo břicho, ale dalo se to...pak se mi
udělala ještě cista, tak mě zlobila zase cista! Pořád něco!

sedmitecka
17. bře 2010

holky jste zlaté! 🙂 vydržím cokoliv, té bolesti po zákroku se ani nebojím, to se snad přežije 😉 , jen ta narkoza, ach joooo....

kati, to jsi měla tedy fakt pěknou úrodičku folíků 🙂 no se mnou to vypadá tak, že se snažíme už 15 měsíců a kde nic tu nic....všechny testy nás obou jsou ok, spermie ukázkové, můj HP v pořádku, imuno na protilátky na spermie a embryo, chlamydie a jiné potvory, vše ok, jen se prostě stále nedaří....tak jsme vyfasovali na 3 cykly clostilbegyt a utrogestan a když se nezadaří, objednat se. no, první cyklus s clostilem nic, tak jsme se rozhodla, že mu dávám už jen jednu šanci a objednávám nás hned v dubnu a budem chtít už IUI 😉

trpytkaa, děkuju k 😉 a k čemu je po OPU dobrý Nutridrink????

kata79
17. bře 2010

Ahojky trpytka, Nutridrink mi nikdo nedoporucil? K cemu to ma byt dobre? a kde se to kupuje, v lekarne? ja beru ted jen "sajrajty", Prednison a pak Utrogestan, takze neco zdraveho by urcite nebylo na skodu...

kata79
17. bře 2010

Sedmitecka: treba to jeste vyjde normalne 🙂 , kazdopadne je vzdycky lepsi, kdyz jste oba na pohled v poradku, nez kdyz jsou k tomu nejaky vaznejsi komplikace! Lepsi startovaci pozice je fajn 🙂 , IUI to pripadne urcite spravi!

kata79
17. bře 2010

sedmitecka: te narkozi se neboj, je fakt lehka a jen na chvilicku! to je fakt uz to nejmensi...a kdybys ji vylozene nechtela, tak lze domluvit jen lokalni anestezii (udajne to ma pak byt jenom neprijemne, ne bolestive), ja nejsem zadnej hrdina, takze jsem za ni byla naopak vdecna 🙂

trpytkaa
17. bře 2010

Holky já beru také Ultrogestan 2-0-2 a ráno Prednison ten Nutridrink prodávají v lékárně a jak jsem četla na internetu je to dobré po operaci atd....Tak doktorka v Promatalu mi po odběru řekla, že si to mam koupit
tak jsem ty dvě balení pila...mají různé příchutě já měla jahodu a vanilku
Sedmitečka: ani nebudeš vědět, že tě uspali! Budou si tam s tebou povídat a najednou jsi vzhůru a jdeš domůůů - určitě se toho neboj!
Kdy jdeš?

kata79
17. bře 2010

trpytka: díky za tip, koupim! a drzim moc palce na ultrazvuku! urcite te cekaji jen same dobre zpravy a pak uz budes jen pozitivni vzor pro nas ostatni 🙂

trpytkaa
17. bře 2010

Kata moc nekřič 😉 díky a kup si to, je to i celkem dobrééé vychlazené

m.aa.b
17. bře 2010

Ahojky cholky

Trpyt zítra držím všechny čtyři !!!!! 😵 😵 😵 😵 😵

Tak mám první injekci za sebou 😵 příští týden ve středu UTZ a když bude vše ok tak v pátek příští týden OPU ... už se na tu narkozu docela těším 😅 😀

sedmitecka
17. bře 2010

maab, tobě taky držím všechno co mám, ať to probíhá na jedničku 😉

angus
17. bře 2010

Ahojky,
trpytkaa: když bude vše ok tak jdu v úterý na zavedení 😉 a věřím, že bude písnu v pátek po odběru kdy v úterý půjdu. Jinak mě zajímala jiná věc:"co dělat po zavedení pro dobré uhnízdění" a dostala jsem doporučení od MUDr. Slámové koupit si ihned magne B6 neboli hořčík na zklidnění dělohy a přípravu na zavedení a hlavně po zavedení min. 20 min zůstat ležet!!!!!!! Což jsem u Apolináře vůbec nezažila, tam mi frkly 2 embrya a šup ven 😠
Pa a držím všem palce 😎

m.aa.b
17. bře 2010

Angus mě ho minule dr Slámová také napsala a KET byl úspěšný 😉 jinak po přenosu v Pronatalu nechávají ležet skoro hodinu s tím, že na záchod nejdříve po dvaceti min, jednou jsem byla sama na transferu a nevím či na mě zapomněli bo co,ale příteláček pak říkal že už se ptal i sestry kdeže jsem a jestli je vše ok že jsem dlouho nešla 😅 😀 jsem tam byla přes hodinu 😀

Holky neuděláme si tabuličku ? Abychom měli přehled 😉

M.aa.b ................. 2 IVF - od 17.3. stimulace Puregonem + Orgalutran, UTZ 24.3.

ankava
20. bře 2010

Já se taky přidám, snad nám to přinese štěstí

M.aa.b ................. 2 IVF - od 17.3. stimulace Puregonem + Orgalutran, UTZ 24.3.
Ankava..................1 IVF - od 15.3. stimulace Menopur + cetrotide, UTZ 21.3.

M.aa.b máš teď při stmulaci nějaký pocity? Já mám trochu nafouklé břicho,ale jinak nic... jsem zvědavá, jak zítra UTZ dopadne a který doktor tam bude.
Slámová je myslím docela dobrá, zažila jsem jí u protokolu....

m.aa.b
20. bře 2010

Ahojky - jsem nás tu nemohla najít 😒 hledala jsem totiž ve snažilkách 😅 a my jsme "nedobrovolná bezdětnost" 😒

Trpyt tak jak dopadl UTZ???? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 doufám že dobře

Ankav zatím pocity žádné píchala jsemteprve třikrát, ale ještě si pamatuji z minula, že pak ke konci před odběrem jsem si připadala jak slepička - normálně jsem cítila jak mám ve vnitř tu spoustu vajíček 😅 😅 😀 😀 😀 zítra na utz držím palce 😉

Cholky připište se také do tabulky ať to tu trochu rozjedeme a můžeme si vzájemně držet palce 😉
krásný víkend přeji 😵

karol84
20. bře 2010

ahoj,
pristi tyden se chystam poprve objednat do pronatalu - dostala jsem doporuceni od meho dr. partner ma jit na spermiogram a ja kvuli lecbe anovulace. tak jsem se chtela zeptat, jak dlouho tak trva prvni objednani + jak je to s tim spermiogramem. existuje v pronatalu moznost odebrane sperma jen privezt? diky za odpovedi

regius
20. bře 2010

AHOJ HOLKY TAK MÁM PO OPU MÁM 5 ZRALÍCH VAJÍČEK ,VZALI MI JE JEN Z JEDNOHO¨VAJEČNÍKU ,Z PRAVÉHO TO NEŠLO BYL AŽ ZA DĚLOHOU ,TROŠIČKU KRVÁCÍM TAK MUSÍM LEŽET V PÁTEK MÁM VOLAT JAK SE JIM DAŘÍ ZATÍM PA JDU LEŽET (FOLIFŮ BYLO 8)

regius
20. bře 2010

ahojky tak jsem byla v pátek na transféru mám 2 kuličky v bříšku a testovat budu 5.4 beru prednison 1/2 tabletky denně a utrogestan 2-0-2 zavádím + magné b6 a listovku ???mrazáčky bohužel tentokrát nemáme ☹ tak vám všem moc držím palečky ?? a stimulantkám hodně zralích vajíček a krásná embryjka 😉

m.aa.b
20. bře 2010

Ahoj Karol 🙂 první objednání většinou tak ten měsíc, alespon tolik je má zkušenost, ale může se stát že někdo vypadne a je to dřív 😉. Myslím že sperma se dá dovézt,ale pokud to jde tak jen za určitých podmínek, zeptej se až se budeš objednávat 😉

Reg, tak to moc moc moc deržím palce 🙂 jinak já to mám stějně jak Ty - pravý vaječník je schován za dělohou a nemůžou mi to z něj odebrat 😒 aspon že nám to jde z toho jednoho 😉 .

M.aa.b ................. 2 IVF - od 17.3. stimulace Puregonem + Orgalutran, UTZ 24.3.
Ankava..................1 IVF - od 15.3. stimulace Menopur + cetrotide, UTZ 21.3.
Regius................. IVF - 17.3. OPU, 5 zralých vajíček, ET ????

Reg doplň si kdy máš ET a kolikáté IVF 😉 hale a to si máš volat až příští pátek??? To je divný ne? většinou je PK 5 dní 😕 😕 😕 😕 😕