Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

kata79
22. bře 2010

Ty 3minutove ultrazvukove kontroly alias tovarni pas mi taky moc na klidu nepridavaly, nastesti jsem pak na sale mela zatim stesti, strasne jsem se bala, co me vzadu ceka, ale mela jsem z toho vzdy lepsi dojem nez z vysetreni....

boruvkova
22. bře 2010

Kato ja nerikam, ze je spatny doktor, ale proste jeho styl chovani a kozultace mi nesedi, to ovsem neznamena, ze spatne leci 🙂

kata79
22. bře 2010

ankava: fakt drzim moc palce, aby jeste dorostla, myslim, ze ten 1mm je ale realny 🙂

kata79
22. bře 2010

boruvkova: naprosto rozumim, kdyz on ten zpusob jednani dela strasne moc...a to ze jsme ted plny vsech hormonu nam rozhodne na klidu nepridava, proste neni nad nad kombinaci dobry doktor s milym pristupem! 🙂

ankava
22. bře 2010

určitě,
když doktror do toho dá hodně naděje, i kdyby to nebyla pravda, tak ta naše přehormonovaná tělíčka na to daleko lépe reaugují, takhle mi zase dal červa do hlavy a už mě nepustí.... a možná, že ty nervy pak napůmůžou k tomu, že to bude průšvih...
takže, zvedám hlavu vzůru.... budu hladit břicho, ať sliznice roste a je tam jedno supervajíčko a za 14 dní jsem v tom 🙂

kata79
22. bře 2010

ankava: to je presne ten spravnej pristup 🙂 , to muze sliznici jedine prospet 🙂 🙂 Ja si tu taky hladim brisko a domlouvam tem svym 2 bobulkam, aby se koukaly zahnizdit 🙂 Pujdu na chvilku na slunicko.. cetla jsem, ze je vetsi uspesnost u IVF provadenych v letnich mesicich nez v zimnich, tak se jdu pekne nahrat 🙂

ankava
22. bře 2010

kata, díky a ať se bobulky zavrtávají 🙂

ankava
22. bře 2010

kata, díky a ať se bobulky zavrtávají 🙂

sedmitecka
22. bře 2010

paní doktorka Paseková je vážně úžasná, narazili jsme na ní hned na první návštěvě a byla skvělá, dodala nám optimismus a pozitivní energii 😉

boruvkova
22. bře 2010

Holky hodne zdaru a optimismu. Jojo, dobijte baterky na slunicku, ja uz se taky tesim 😉

Ja jsem se taky zarekla, ze budu pozitivni.
Holky nas prvni pokus jeden velkej pruser - ja sla na prvni konzultaci, pritel ten den zrovna na operaci, jsela jsem z prace na posledni chvili, musela jsem taxi, protoze pritel mel auto u nemocnice a ja pracuju v centru, taxi jsem nemohla sehnat, pak sjem zjistila, po ceste jsem zjistila, ze jsem si nechala doklady doma, takze jsem byla v nervu, prijela jsem tam na 15.hod a nevedela jsem, jestli me bez tech dokladu vubec vezmou - vzali, ale musela jsem pockat jako posledni, jelikoz jsem prave nemela ani obcanku. Takze me vzali nekdy pred sedmou. Voboril mi rekl, ze je hezky ze je pritel na operaci, ale at nepocitam s tim, ze mu to nejak pomuze, ze stejne nic nez ivf nemuzeme a rovnou mi udelal i gynekologickou prohlidku, tak si to asi dovedete predstavit. Byla jsem tam jako posledni a kdyz jsem cekala na taxi, abych dojela za pritelem do nemocnice, tak mi rekli, ze uz zaviraji, at jdu cekat do hotelu. Takze jsem tam cekala cela uslzena na taxi. Pritelovi bylo chudakovi po te narkoze spatne a ja jsem mu radsi ani nechtela rikat, co mi doktor rekl. Pak jsem sli na druhou konzultaci. Pritel spoustu terminu neznal, je teda pravda, ze se konkretne nezeptal, ale Voboril byl rychle se vsim hotovy. Pak nasledoval rozpis, opet u Voborila, kdy nam dal rozpis, ale ze by rekl, proc nam dal to a to vubec nic. Sestra ukazala, jak si pichat a konec. Na utz jsem byla u dr. Slamove, ta byla docela prijemna, ovsem nepotesila me s vysledky☹ no a pak OPU, celou dobu v nervech, abych neco mela, pak jeste zalostnejsi vysledek - jen dve vajicka, takze nervy, aby se oplodnily - oplodnili se obe, takze ET🙂 No po ET jsem si dala pracovni neschopnost a hlavne se nerozcilovat - tak jsme prisli po ET k autu a zjistili jsme, ze nam vymlatili okynka u auta a pritelovi ukradli aktovku se vsema pracovnima smlouvama ( jo blbost nechat to v aute, ale my jsme byli z toho et tak vypleskly, ze jsme leteli, abychom to stihli, znate to, zmatkari). Takze jsem se okamzite nastvala - slabe slovo - no a jeli jsme domu cely zmrzli s vymlacenejma oknama, takze nam to pekne vetralo🙂 tak holky tak blbej prubeh, to snad ani nemohlo dopadnout dobre...

.. takze ted bude hezke pocasi, svitit slunicko, byli jsme u mile pani doktorky, a nebudu se stresovat 😀

boruvkova
22. bře 2010

No tak to jsem se trosicku rozepsala 😉

ankava
22. bře 2010

boruvkova, tos měla fakt pech, tak ať to teď máš mnohem lepší- jednoduše zdravý mimi 🙂
mě zase teď všechno krásně klaplo, termíny, uvolňování nás obou v práci, prostě vše se vyvíjelo skvěle, až do té sprchy na tom UTZ....
tak mám pocit že to je všechno podělané.... ba ne, ještě ve mě je špetka naděje, ale myslím, že při neúspěchu už nebudu tak vyřízená... to mi Vobořil pomohl ...spadnout z oblaků a postavit se na nohy.

a boruvkova, když to v prvním IVF nevyšlo, za jak dlouhu jsi dostala MS? a hned tě objednali na další konzultaci???

boruvkova
22. bře 2010

ankava: ja jsem dostala menstruaci 9.den po ET, takze jeste driv, nez jsem mela delat test. Rekli mi ale, ze to neni smerodatne, at si udelam test v ten den, kdy mam a kdyz bude negativni, at se objednam na kozultaci. Takze jsem cekala jeste necely tyden do testu a pak volala. Vzali me az po mesici a pul, driv volno nemeli, takze jsme se dozvedeli pred dvema tydny, ze jdeme dalsi menzes do dalsiho pokusu🙂

ankava
22. bře 2010

a bavili se s tebou, proč k tomu asi došlo? co je třeba příště změnit?

kata79
22. bře 2010

boruvkova: no to je mi teda historka, ten prvni pokus ti asi nebyl souzen, je to neuveritelny, co vsechno se muze najednou stat...ale ted uz se urcite vse v dobre obrati, holky musime byt fakt pozitivni a verit, ze to dobre dopadne 🙂 A ja fakt nejak verim, ze to slunicko tomu jen pomuze 🙂 , tak hlavne, at se nam nevrati zima...

ankava: nadeji neztracej, ta umira posledni 🙂, vajicka budou a sliznice se jeste vzchopi 🙂

ankava
22. bře 2010

no to doufám, dneska ještě zvýším počet hrnků kontryhele ze 2 na 3 a to by bylo, aby nebylo 🙂

kata79
22. bře 2010

presne tak 🙂, neni nad prirodni prostredky, ty strci vsechny hormony do kapsy 🙂

boruvkova
22. bře 2010

ankava: k dyz jsem se objednavala na dalsi konzultaci, tak jse chtela prave k nekomu jinemu. S Pasekovou to bylo super. Ty jo holky ja vedela, ze mame hotovou genetiku, ale ptala jsem se na imuno a to pry taky hotove - oni nam to delali uz prave kvuli te pritelove varikokele, pres tu jsme se tam prave dostali. No a Pasekova prave rikala, ze prave vsechno mame v poradku, jen se ji nezda ta moje reakce na stimulku, ze zkusime ted jiny koktejl 🙂 takze zase budu ve stresu, jestli to zabere.. no ale zatim to vypada, ze mi malo funguji vajecniky. Pritom holky ja mam menzes presne na den, ovuluju taky.. ale na folikulometrii mi gyndarka rikala, ze ty vajicka nicmoc nedozravaji.. no tak jestli mi odchazeji vajecniky, tak se zblaznim, takze ted uvidime.
Ale na dalsi pokus uz se tesim a budu se snazit o pozitivni mysleni 😉

A ty koukej taky pozitivne myslet. Treba budou jen dve nebo jedno, ale zato suprvejce, a hlavne tam urcite nejaka budou, ja tomu verim a sliznice povyroste, neboj, ten milimetr to uz je prece kousicek 😎

kata79
22. bře 2010

boruvkova: nic neodchazi, to si vubec nepripoustej...a co te ceka IVF nebo ICSI? Pomohla priteli ta operace? My mame to same (tedy ja k tomu jeste menstruuju podle plotu), ale operace prozatim nebyla doporucena...

ankava
22. bře 2010

boruvko, díky, dneska už jsem se zase vzchopila, přece stojí bojovat za to jedno mimi, ne? ve středu bude supervejce a sliznice 8.

a objednávat se budu jenom na UTZ... 🙂

jinak já to mám podobně, MS taky přesně na den, dvakrát během 3/4 roku jsem byla těhotná (s následným potratem), takže evidentně vajíčka mám a ovulaci taky, takže to bude asi tím blbým koktejlem.

kata79
22. bře 2010

ankava: presne tak, lepsi jedno supervejce, nez kupa nezralych (mne z mych 24 folikulu vytahli vajicek 5, z toho 1 nezraly a doporucily prodlouzenou kultivaci...no a ja pak 4 dny nespala z toho, ze nic nezbyde, nakonec mi transferovali zbyle dve...ale ty nervy), takze neni nad to mit jednoho perfektniho sampiona, kterej se pak v luxusni sliznici pekne zahnizdi 🙂, a ta sliznice? ten 1mm proste das!

boruvkova
22. bře 2010

ankavo ja vim (vlastne nevim, protoze jsem to nezazila), ze potratit neni asi zadny zuzo dobrodruzo, a ani to nikomu nepreju, ale ber to z te druhe strany, ze vis, ze otehotnet muzes. Omlouvam se, jesteli jsi to tady uz psala, ale delali vam tu genetiku?

kate - nam delali IFV s ICSI a ted to bude asi to same. Pritel si od te operaci strasne moc slboval, vlastne i jeho urolog, ktery mu operaci delal rikal, ze se to asi hodne zlepsi, ze mel tu varikokelu opravdu velikou, ona ma docela dost zneprijemnovala zivot - uz ho to bolelo. No ale vysledky zatim az tak super nejsou. Meli jsme astenoteratospermii a mame ji stale. Spermiogram se mu zlepsil, ale na tom stupni jsme se vys neposunuli. POzitivni je, ze se mu kvalita zlepsila - ma vic tech normalnich..ale stale doufame, ze se to bude jste zlepsovat🙂
Moje gyndarka nam prave ivf rozmlouvala, at zkusime iui, ale my uz jsme nechteli cekat.
Pritel proste operaci potreboval hlavne proto, ze me bolesti uz pri sezeni.

ankava
22. bře 2010

kata, to máš svatou pravdu,
vítěz je vždycky jenom jeden, a když nemá soupeře, tak je ta výhra jednodušší... takže je to jasný... ten můj to dá a já dám tu sliznici 🙂

doufám, že tu ve středu budete, abyste mě poplácaly při mém vítěztví 🙂

jo, život je prostě sport... 🙂 a boj 🙂

ankava
22. bře 2010

boruvka,
genetiku nám nedělali, vzali to všechno hrozně hopem, a ještě jsem to všechno zkomplikovala tím posledním potratem, protože už jsme měli jít na IVF na konci roku...
IFV nám doporučili k vůli mýmu věku a přítelově pomalým spermiím, jenže to mě asi nevadilo, stejně to mý vajíčko jedna vždycky doběhla, jenže pak byl vždycky zvrat- hrozná radost, že jsem v tom a pak strašná bolest, když se probereš z narkozy po revizi.
Všichni říkali, to bude v poho, otěhotnět můžeš, to je to hlavní, dostaneš holka hormony a všechno bude fajn.....

boruvkova
22. bře 2010

aha, ankavo promin jestli se ptam nejak blbe, ale vy jste na potrat museli nebo jsi mela samovolny a pak revizi? nemusis odpovidat, jestli je to blba otazka..

ankava
22. bře 2010

když to bylo poprvé, tak jsem byla úplně nevědomá, šla jsem na kontrolu cca v 8 týdnu, těšila se na obrázek z UTZ a ...doktor nic neviděl, takže druhý den ještě velký UTZ v nemocnici a další den revize.
No a podruhé to bylo v 7. týdnu, a to jsem začala sama krvácet a za dvě hodiny už jsem ležela v nemocnici po revizi.
Prostě blbý....
strašně se těšíš, a pak tohle....
už si kolikrát říkám, jestli se na to nemám vykašlat.
první partner měl úplně blbý spermio a na umělý nechtěl, tak jsme byli bez dětí a celkem jsem se i smířila , no a pak mi ruplo v hlavě, že to tak nenechám, rozešli jsme se ( i kvůli jiným věcem) a teď mám skvělého chlapa a najednou zjišťuju, že mám taky problém. Co naděláš. Ještě budu chvíli bojovat, pak mě dožene definitivně věk a bude...

kata79
22. bře 2010

boruvkova: rozumim, operace byla hlavne ze zdravotnich duvodu...to u nas nebyt spermiogramu, tak se na varikokelu ani neprislo, vzhledem k poctu spermii bylo ICSI nutnosti, je to jedina sance, jak otehotnet, vsechny ostatni cesty by byly jen zazrak..

ankava: ja mam pracovni neschopnost, abych nesnizovala sance stresy v praci, takze se z tveho stredecniho vitezstvi rozhodne radovat budu 🙂

ankava
22. bře 2010

kata, tak super, já dám vědět.
Zítra budu v poklusu, takže toho moc nenapíšu.. .dneska je u mě v práci mimořádně klid, takže jsem tý práci moc nedala, ale kdo by dal, že jo 🙂

boruvkova
22. bře 2010

ankava: ja verim, ze jednou to proste vyjde.
Ja jsem rozvedena , pritel je rozvedenej, oba nasi byvali partneri maji deti a my nic. Chtela bych 3 deti, ale budu rada, kdyz budeme mit 1. Bude mi 32, tak uz bych taky rada...

ankava
22. bře 2010

boruvková, tobě to jistě vyjde, třeba i ty tři...
mě je 39, takže toho času už na 3 nemám, ale aspoň to jedno.....
věřím, že to letos zlomím, vloni mě a mojí rodinu postihly samý blbý věci a letos je zatím všechno v pohodě,tak snad to taky dobojuju do šťastného konce 🙂
možná jsem si trochu se svým osudem pohrála, že jsem tak dlouho váhala se rozvést, ale já vždycky chtěla být jednou vdaná... ten rozvod se mi dlouho příčil.. a teď mě tedy osud zkouší... ale co, do důchodu taky půjdeme později... a mě by ještě tolik nikdo nehádal a ani se tak necítím 🙂

boruvkova
23. bře 2010

Dobre dopoledne🙂

Ankava: ja uz rozvedena jsem, byla jsem vdana jen rok, ale ted jsem byvalemu manzelovi vdecna. Brala jsem to jako ostudu ze se tak brzo rozvadim, ale ted jsem za to rada 🙂