Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

ando
5. kvě 2010

atlaselko bohužel já s tím nemám zkušenosti, ale vydrž třeba ostatní holky Ti poradí
karmenin 😀 tak ty jsi do zítřka nevydržela? mooooooooooooooc Ti gratuluju 😵 😵 😵 paráda, dálnice je na světě...... jinak jsem tu taky nová a druhá gratulující 😎 . Přeju ať Ti vše probíhá tak jak má......

chiwule
5. kvě 2010

atlaselka, zkušenost s tím nemám. Záleží také, co to znamená špatné jaterní testy a jak moc. Lze upravit také stravou a bylinkami. V CARu ti řeknou víc.
karmenina, myslela jsem na tebe, koukám, že jsi nevydržela a testla 😉 😅 gratuluju!

mikullka
5. kvě 2010

karmenina - To je super zpráva !!!

sedmitecka - Budeš začínat o pár dní či týdnů dříve než já. Nějak se té mršce nechce, když na ni čekám už měsíc. Držím pěsti 🙂

kata79
6. kvě 2010

Karmenino, kratce jsem sem jukla, jestli tu nejsou nejake pozitini zpravy 🙂 a jsou! moc moc (ale potichu polehounku) gratuluju 🙂 🙂 🙂

atlaselko, bohuzel taky netusim ☹ , drzim palce, at to neni problem!

sedmitecka
6. kvě 2010

karmeninko, já to věděla, že budou krásné //, MOC GRATULUJI !!!! a opatruj se 🙂

sedmitecka
6. kvě 2010

mikullko, tak ať mrška brzo dorazí, já jí mám naštěstí na den přesně, většinou, zítra by měla dorazit 😕 , tak v pondělí pomažu do pronatalu pro menopur 😉

salopa
6. kvě 2010

karmenino i já se přidávám ke gratulacím ke // 🙂 tak jen přeju hodně štěstíčka do dalších chvil a aby jsi si v klídku užívala těhulení 😉
atlaselko: zkus si zavolat do pronatalu a zeptat se,ale je divný, že krev nechtěli už když jsi šla na rozpis. To je divný. Tak to pak asi nebude vadit.

atlaselka
6. kvě 2010

No já za hodinku jedu k dr.na UTZ,tak ji to stejně řeknu.ale druhé výsledky budou stejně až zítra.a já při 1.IVF dokonce nesla předoperační až ten den co mi dělali OPU.tentokrát to chce dr.při stimulaci,ale bohužel to bubu mít až zítra.Nojo kdyby to člověk tušil,tak si to oběhá dřív,ale když to šlo strašně rychle,akorát jsem čekala MS,tak jsem si obvodní oběhala až těsně předtím.a nějak mě nenapadlo,že by nemělo být něco v nepořádku.ach jo.
Já do Pronatalu jezdím jen na OPU a ET,jinak chodím mezi do ambulance v nemocnici

ankava
6. kvě 2010

karmenino, já se také přidávám ke gratulaci 🙂 🙂 tak ať se ti krásně těhulí 🙂 🙂

giggles
6. kvě 2010

Gratuluju vsem, kterym to vyslo:o) Ceka me prvni OPU a jsem z toho patricne nervozni. Chtela jsem se zeptat jake mate zkusenosti s doktorama a sestrickama ze salu?

salopa
6. kvě 2010

atlaselka: uvidíš, že to bude o.k. 😉 Přeci by tě nenechali stimulovat ..zaplatit všechny injekce a tak a pak to zrušili. To si nemyslím 😉
gigles: nic se neboj. OPU je úplně v pohodě a na sále jsou všichni mooc hodní a milí. tak krásně jako tam jsem se dlouho nevyspala:o))

karmenina
6. kvě 2010

Moc a moc děkuju vám všem za gratulace, ale strachy ani nedýchám. Bojím se, aby to nedopadlo opět zamlklým těhu.
Giggles já si sálu a operací v Pronatalu opravdu užila (celkem 4 zákroky, z toho jedna dvojitá revize) a vše naprosto ok.
S recepcí se to nedá srovnat 😀 . Dokonce ti tam dají i ponožky, což je v zásadě kravina, ale mě tam poprvé hrozně mrzly nohy 🙂
A co ta barce?

ankava
6. kvě 2010

giggles, můžu jenom potvrdit tu chválu,
navíc mě dělali OPU bez narkozy, protože jsem měla málo folíků, tak jsme se domluvili, že narkoza je zbytečná (protože já měla vloni dvě a není to nic dobrého) a na sále byla absolutní pohoda, nevím, kam chodíš, já do Prahy a fakt se není čeho bát.
Já ještě šla první na řadu, takže jsem ani nečekala a za hodinu už jsem šla domů.

karmenino, ty máš za sebou taky zamlklý těhu? já mám za sebou dvě a jsem taky strachy bez sebe, jestli při další kontrole bude mimi v pohodě. Ten strach už nám nikdo neodpáře. Tak se drž a dooufej, že tentokrát to vyjde.

karmenina
6. kvě 2010

ankavo mám. Stalo se mi to v listopadu 2009. Čekala jsem 2 mimi. Jednomu ani nezačlo tlouct srdíčko a druhému ano, ale to se po týdnu zastavilo. V genetice sice vše v pořádku, ale strach hroznej. Mám teď zvýšenou dávku Utrogestanu, ale zkušenost to byla hrozná. Říkám si, že se mi to snad ani znova nemůže stát. Ale může viď?

ankava
6. kvě 2010

musíme jenom doufat, že už nestane. A stalo se ti to po IVF? Já je měla po přirozených otěhotněních.
já minulý týden měla na UTZ taky dvě, jednomu srdíčko bylo a to druhé bylo zamlklé. Takže teď prožívám to co ty. Ale je mi tak strašně zle, že doufám, že je to OK. Protože při těch zamlklých mi absolutně nic nebylo.

kata79
6. kvě 2010

giggles: muzu je potvrdit, ze pri mem OPU i ET v Pronatalu v Praze byly vsichni strasne prijemny, prislo mi, ze je tam strasne moc lidi a jeden byl prijemnejsi nez druhej 🙂, ja se porad na neco ptala a nez me "umlceli narkozou" tak mi vsechny otazky zodpovedeli. pri OPU jsem se navic setkala se strasne milou a lidskou embryolozkou, ktera me nabila nadeji a virou...takze se niceho vubec neboj!!!

karmenina
6. kvě 2010

Ankavo měla jsem zamlklé těhu po IUI. Vůbec jsem tomu nemohla uvěřit. Bylo mi zle, blila jsem, bolela mě prsa. První revize se nepovedla. Něco tam zůstalo a měla jsem i po ní vysoké hcg v krvi. Druhá už byla ok. Byla jsem překvapená, že cca 14 dní po tom, co miminka přestala fungovat, jsem stále produkovala hcg a bylo mi zle. Musíme si říkat, že nic jiného už proto nemůžeme udělat, než baštit vitamíny a max. utrogestan. Ty jsi teď měla IVF?

ankava
7. kvě 2010

karmenino, jo byla jsem prvně na IVF, mě chlácholí tím, že to chce hodně hormonů a že se to povede, ale když jsi mi včera napsala, že to druhé se ti zastavilo a už mělo srdíčko, tak mi nebylo moc dobře po duši, od rána jsem zase v depce, jestli v pondělí to srdíčko mimi bude mít. Navíc když teď píšeš, že ti bylo blbě a nic, tak to mám ještě větší hrůzu.
Kolik teď bereš utrogestanu? já mám 3x2.

ando
7. kvě 2010

Holky nestresujte se navzájem...... já vím, že se to lehko říká a těžko provádí, ale vy v tuto chvíli víc pro to udělat nemůžete, udělali jste maximum. Určitě Vám to dopadne dobře, všichni Vám držíme pěsti. No a jestli chcete potěšit, tak stresovat se už budete do konce života, aby se Vašemu např. 15ti letýmu dítěti nic nestalo na diskotéce apod. 😉

ankava
7. kvě 2010

ando, já vím, že to tak je.... a taky je mi jasný, že nemůžu absolutně udělat víc, než jsem doteĎ udělala, ale občas to na člověka padne....
a taky moc dobře vím, že ten strach, když mimi bude, bude ještě tisíckrát větší.
tak konec depky, jdu něco dělat a myslet pozitivně 🙂 🙂

svestina
7. kvě 2010

Ahoj všem,
chtěla bych se Vás zeptat, jak to máte v Pronatalu (Praha) s neschopenkou? Máte hned těch prvních 14 dní po ET vycházky nebo to nechávají bez vycházek? ☹
Začnu stimulovat nejspíš příští týden, uvidím, kdy dorazí MS.
A co klidový režim? Musely jste první tři dny (nebo dokonce pět) ležet?
Díky za odpověď 😉

atlaselka
7. kvě 2010

ahojte tak dnes mě obvodní dr.vůbec nepotěšil,testy stejné jako minule,a říkal že by se celkové narkozy bál,já vůbec nevím co mám dělat,stimulka skoro u konce,v neděli další UTZ.nevíte jeslti se musí dělat OPU jen při celkové narkoze nebo někde dělaj jen lokální,něco jsem četla na netu,prej se to dělat může.jsem z toho fakt neštastná a bulim.

salopa
7. kvě 2010

svestina: hned od začátku ti dají neomezené vycházky. ale doporučují klidový režim..tudíž žádný sport, žádné koupele v horké vodě, jen sprchování, žáná tělesná námaha. Spíše se šetřit, ale zase to nepřehánět. Prostě se člověk trošku musí šetřit. Ale já teda neležela celeje den ani jeden den. Prostě spíš jen se nepřetahovat.

ankava
7. kvě 2010

svestino, já mám neschopenku z Prahy- hned ode dne ET s neomezenýma vycházkama. Zeptají se tě, jestli chceš neschopenku od nich nebo si jí necháš převést ke svému obvoďákovi. Při ET nám doporučili ten den ležet a další dny jen nákup, lehké vaření a úklid, žádné luxování a žehlení.
Já jsem na neschopence od ET a i nadále mám tento klidový režim dodržovat...

ando
7. kvě 2010

ankav chápu to, a taky je lepší, když se se svými starostmi můžeš aspoň tady vypsat viď 🙂 ....
atlaselko jestli nemáš moc folikulů, tak by Ti to mohli udělat bez narkozy.... holky Ti řeknou asi víc nebo si zavolej doktorovi v Pronatalu a nebo to vydrž až do toho UTZ

ankava
7. kvě 2010

atlasenko, mě dělali OPU úpně bez narkozy, protože jsem měla jen dva folikuly, trvalo to asi celkem 3 minuty, bylo to celkem nepříjemné, ale dalo se to vydržet. Ale pokud máš folikulů hodně, tak nevím.
musíš se v CARu poradit, oni tě určitě jen tak nenechají.

ankava
7. kvě 2010

ando , t o víš že jo, před přítelem takhle plašit nemůžu, on se vždycky na mě rozlobí, že všechno vidím černě, a vy jste tady fakt super vrby 🙂 🙂

salopa
7. kvě 2010

když oni to chlapi berou trošku jinak a nechápou naše prožívání a taky nechápou, že hrmony dělají své 🙂 ještě že tady ten koník je 🙂

svestina
7. kvě 2010

Holky díky za odpovědi, docela jste mě potěšily 🙂
Držím Vám všem palce (a sobě taky 😉 ) a přeju hodně štěstí. Možná se ještě ozvu, až začnu se stimulací a po ET, tak budu mít určitě spoustu dotazů 😵

salopa
7. kvě 2010

Se klidně ptej. Je nás tu tolik, že vždy se řešení najde 😉 A můžeš klidně chodit i bez dotazů 🙂