Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

trpytkaa
13. kvě 2010

karmenina: já byla na ultrazvuku až po 14dnech co jsem našla //
ale před uktrazvukem jsem si zašla 2x na krev a hcg stoupalo...tak asi jsi šla třeba moc brzy 😉 i po těch 14dnech jsem tam měla jen prázdný gestační váček.....tak držim moc palce!

atlaselka
13. kvě 2010

Maab ahojky přeju hodně sil do dalšího boje
Sedmitecka díky..já teda nebyla na laparoskopii v Pronatalu,ale když mi našli to mimoděložní,tak jsem v pondělí v jednu šla na sál a ve středu v deset dopo domů
Karmenina kolikátý den po ET jsi,třeba je ještě brzy,já ani nevím kdy může být něco na UTZ vidět.ale čím dýl tak určo lepší.Mě našli mimoděložní z krve,nejdřív Hcg stoupalo a pak se zastavilo.ale to není určo tvůj případ,když sám dr.říkal že je brzy,neboj

karmenina
13. kvě 2010

atlaselko díky za naději. Já jsem 22 dnů po IUI, ale teprve 32 DC. Tak nevím. Zítra budu vědět co krev. Potěšila jsi mě tím, že se dá mimoděložní poznat z krve.

karmenina
13. kvě 2010

Ankavko kdy ty jsi byla na utz?

atlaselka
13. kvě 2010

Karmenina na zítra držím,at krev vyjde.Jestli jsi 32DC tak to je opravdu brzy podle mě,ale já sama opravdu ani nevím kdy už na UTZ by něco mělo být.Holky ti určo odpovědí.Ale zítra budeš vědět a já věřím že budeš mít pozitivní zprávičku.Dej pak vědět.

barce
14. kvě 2010

ahooooj,karm drzim palce at je vse ok, to sou fakt furt stresy 😒 . holky ja na laparce teda nebyla, jen na hystero v pronatalu, ale vim,ze laparku delaj sice doktori z pronatalu, ale v thomayerce. je to prece jenom uz operace. mne delali hysterosk.az po 2.IVF a laparku vubec. jo a sedmi k te imunologii - na zacatku ti delaj jen takovou zakladni. a az kdyz se nedari, tak se posila na podrobnejsi imuno vysetreni kde berou tobe i partnerovi kazdymu asi 6zkumavek krve, coz my sme tam krapitek oba rozdejchavali pomalu s mokrym hadrem na hlave 😎 .
tak se drzte holky!

atlaselka
14. kvě 2010

ahoj tak jsem si zas dnes volala,ale dnes to byl děs,volala jsem od těch osmi do půl deváté a pořád obsazeno,dovolala jsem se až v půl deváté.Takže opět vše OK a mám si volat zase zítra v osm.Já si už nějak myslela že mi řeknou přesnou hodinu kdy zítra máme přijet,takže to bude kolem poledního asi.Já si to už nějak od minule nepamatuju.
hezký den

siesta
14. kvě 2010

ahoj holky,
ještě nevím jak to tu funguje. jsem po 3.ivf, včera jsem přijmula dvě embyka. Chci se zeptat na pár otázek jestli to někdo máte taky tak. V noci na dnešek jsem se strašně zpotila a něco ze mě vyteklo. Samozřejmě doufám, že to bylo kus utroše, který občas vytýká. Nemohl to být útěk embrií? to embryko může odejít jen při menstruaci? Fakt neviam a doufám a věřím, že je všechno v pohodě. Máte někdo zkušenost? Je někdo tady, z koho taky něco vyteklo a je těhu? A taky další intimní záležitost, mám strach na hajzlíku vytlačit bobek, bych nevytlačila něcpo jinýho. Je to normální nebo jsem blázen? Jinak se cítím celkem v pohodě a taky myslím na vás všechny, co teď prožíváte to co já. Držte se, díky za odpovědi a krásný den

ankava
14. kvě 2010

siesto,
buď jsi normální a nebo stejnej blázen jako třeba já 🙂
to, co z tebe vytéká je určo ten utrouš... já ho zavádím 3x denně, takže jsem skoro pořád šíléná z toho, jestli to není krev.
Někdy je ten výtok větší, někdy menší. Ale teče to pořád.
Někdy se v noci potím taky, ale to já měla vždycky, takže u mě nic neobvyklého.
No a co se týče toho záchodu... tak tam chodím jak na porážku... mám šílenej strach se i vyčůrat... i když je to pitomost a jenom naše šílená představa. Ale naprosto tě chápu, mám to stejně.
Drž se, doufej v // a snaž se být co nejvíc v poho.... i když to fakt nejde 🙂 🙂

karmenino, já byla na 1. UTZ 24. den po zavedení embryí a měla jsem už gestační váček s malinkým žloutkovým váčkem.
když jdeš brzy, tak není nic vidět, ale pak se to strašně rychle zlomí. Tak ještě doufej, bude to dobré, uvidíš.

já byla včera prvně u svého gynekologa mimi je zatím v pořádku, tak jsem si zase na chvilku oddychla....má přes 2 cm

ando
14. kvě 2010

ahojky,
karm držím vše co můžu ať jsou výsledky z krve dobrý a brzo se tam bublinka objeví
atlaselko, tfuj tfuj ať ti v pořádku uběhne víkend a ty nám brzo hlásíš //

m.aa.b
14. kvě 2010

Ahojky všem 🙂
Barce Ty jsi měla hystero? A měla jsi narkozu nebo ne? A jak to probíhalo? Písni mi prosím více info ať vím na co se mám připravit 😅 díky 😉

Ankav - super! Prďolka krásně roste 😵 😵 😵

sedmitecka
14. kvě 2010

karmenino, neboj, určitě jsi byla na UTZ moc brzy a nic ještě nebylo vidět, vydrž kočko 🙂 🙂 🙂

atlaselka, děkuju za info 🙂 , no, když nevyjde IUI, budu se rozhodovat mezi laparkou a IVF, ale asi půjdem rovnou do IVF....uvidíme za pár týdnů 😒

karmenina
14. kvě 2010

maab já měla taky hystero. Nejdřív mi to dělali bez narkózy, ale nedostali se přes čípek. 2 dny na to jsem šla znovu a tentokrát s narkózou. Byla jsem cca 10 dnů před IUI. Asi tak 4 dny jsem krvácela, ale jinak dobrý. Skoro vůbec to nebolelo.
Jinak holky tomu říkám nervy. Volala jsem už 2x do Pronatalu na výsledky hcg. Jednou ještě nebyly a pak zas nebyl pan doktor. Byl na obědě. Slíbili mi, že zavolá, ale asi si dal rybu....

barce
14. kvě 2010

m.aa.b jo jo, byla jsem na tom v srpnu v pronatalu. bez narkozy, nechtela sem ji. jako bolelo to, ale ne zas nijak strasne a hlavne chvili. je to bolest jako pri MS akorat se najednou zacla nejak intenzivne stupnovat 😒 . bolest trvala tak do 3min a cely 5-10min. dalo se to, kdybych musela znova, tak jdu zase bez narkozy. ja do budoucna uvazuju i o OPU bez narkozy. kdyztak mi pisni do IP jestli budes mit jeste nejaky podrobnejsi dotazy 😉 .

tulik1
14. kvě 2010

ahoj holky
Maab: ja taky byla na hystero, bylo to v narkoze a absolutne v pohode, nic me nebolelo, par dni jsem spinila, ale jinak nic. stalo to 800,- za narkozu a 30,- poplatek ....
Karmenina: pokud nezavolaji do pul treti, tak by se jim asi pripomenula ...., je mi jasny ze nervy jsou priserny, vid? tak drzim pesticky

karmenina
14. kvě 2010

tuliku máš pravdu, dýl to prostě nedám....

karmenina
14. kvě 2010

tak mě bába na recepci seřvala, že pan doktor nemá čas a že mi SNAD dnes zavolá. Prostě mě odpálkovala. A jestli jsem ještě nějaká koza napíše jak to mají chudinky na recepci těžký......

tulik1
14. kvě 2010

no prosim te, to snad ne? ja uz jsem se tam minule ptala, jestli by tedy nebylo pro vsechny lepsi, kdyby mel doktor vytycenou nejakou hodinu, kdy se mu muze zavolat ... je mi jasny, ze kdyby ho kazdy vyrusoval pri prohlidkach, tak ho z toho smejkne, ale co delat, kdyz nemame jinou moznost? nebo by tam meli mit nekoho, kdo je schopen a ochoten odpovidat na dotazy .... takhle je to fakt des ....

atlaselka
14. kvě 2010

To je fakt děsný,já nakukuju jak to Karmeninko dopadlo a tohle.ty ženský jsou fakt kozy s prominutím.Jj je určo těžký když opravdu doktor nemá čas,ale takovýhle jednání není na místě 😠

ankava
14. kvě 2010

mě takhle jedna recepční chtěla taky jednou takhle odbýt, tak jsem do ní tak dlouho ryla, že mě nakonec přepojila. Karmenino nedej se a volej ještě jednou 🙂
Když ti řekli, že dneska budou výsledky a máš si zavolat, tak bych trvala na tom, že to chci vědět dneska.
držím ti pěstičky

karmenina
14. kvě 2010

holky nevíte do kolika dneska úřadujou v Pronatalu?

ankava
14. kvě 2010

karmenino, to závisí od toho, kolik mají pacientů. Já si tam šla minulý týden ve tři pro neschopenku a nebyla tam už ani sestra a jindy tam jsou zase třeba až do večera. Ale to je přeci jedno na kterýho doktora tě přepojí, protože to mají v počítači a řekne ti to každý. určitě volej

atlaselka
14. kvě 2010

Já jsem tak zvědavá jak jsi Karmenino dopadla.To je opravdu hrozný,člověk má nervy před víkendem a oni ho takhle nechja čekat.
Holky prosím vás jsou ještě jiná čísla než 261710118 je to přímo do laborky,ale mám tu napsaný jen v pracovní dny.Že bych zítra nemusela volat přes tu pitomou recepci 😀

karmenina
14. kvě 2010

holky já jsem tak nasr...... . Samozřejmě se mi nikdo neozval. Vzteky jsem si doma opět udělala test a asi po vteřina tlustá krásná druhá čára. Nevíte náhodou, jestli tam jsou doktoři i v sobotu?

ankava
14. kvě 2010

karmenino, ty tlusté čáry jsou dobré znamení, kdybys měla hodně nízké HCG, tak by jsi měla tu čárku tenounkou.
Jinak tam v sobotu jsou, protože se dělají protokoly a taky OPU a ET, ale na sál tě nepřepojí,
zavolej tam hned ráno a trvej na tom, aby ti řekli, kdy bude doktor mimo sál.
fakt tohle by dělat neměli, normálně tě na něj měla v ty tři přepojit, řekli ti, že máš volat? řekli. a recepční ti nemá co říkat nějaké výsledky, od toho je doktor. A klidně to pak tomu doktorovi řekni, že tě nechtěli přepojit. Protože vždycky tě mají přepojit na sestru v ambulanci a ta pak rozhodne, jestli doktor může nebo ne.
tak hodně štěstí. Ale uvidíš, bude to OK

atlaselka
14. kvě 2010

Karmenino jj souhlasím volej hned ráno,tohle je fakt jednání a když ti ještě řekli že máš volat,to je děs.
Ale neboj jeslti je tlustá čárka,tak ani mimoděložní už nehrozí podle mě,slábla by.Bude to vše OK,hlavně se nestresuj,ikdyž v téhle situaci dost těžké.Už tak to máme dost těžké a ještě tohle..

mikullka
15. kvě 2010

Ahoj holky, od pondělí začínám stimulovat. Jsem zvědavá na čekačku v čekárne a na přístup v recepci... Atlaselka - až se konečně dovoláš, tak přeji dobré zprávy 🙂

siesta
15. kvě 2010

ankavo,
to je moc fajn, že se vám miminko povedlo, je hezký slyšet o úspěchu. bylas v pronatalu v pze?
díky moc za včerejší odpověď. jsem dnes třetí den po et, povaluju se v obýváku na rozložrným gauči a tiše doufám, že je všechno ok. a že tu čekací dobu ve zdrví psychickém přečkám...
myslím, že už můžu pomalu začít chodit a courat po bytě, nebo na procházku?

co se týče přístupu na recepci, my máme celkem dobrý zkušenosti, a to už tam chodíme skoro dva roky. holt toho maj holky někdy kapku nad hlavu.

mikulko, v čekárně se větršinou čeká, takže knihu nebo komunikativního manžela či partnera s sebou.

karnenino, je skvělé, že máš dvě tlustosky, hlavne klid, musis byt co nejvic v pohode, kdyz uz ses tak daleko 🙂

siesta
15. kvě 2010

atlaselko
taky jsem měla toto číslo na pracovní dny a na víkend jsem dostala č. 261 711 606. To by mělo být přímo do laborky. hodně štěstí 🙂

ankava
15. kvě 2010

ahoj siesto,
já jsem ležela dva dny a pak jsem začala mýt nádobí a trochu vařit, prostě chvíli jsem vždycky něco dělala a pak zase hupsla na kanape. No a od třetího dne jsem chodila i na procházky.
Takže to se neboj, mimčo z tebe nevypadne, spíš jde o to, abys nic netahala, moc se nenenervila a tak. Já pak začala víc polehévat od 6. týdne, kdy jsem trochu špinila a doktrorka mi i doporučila, abych co nejvíc ležela. No a stejně se to vyřešilo, protože mi začalo bejt fakt blbě, což mě dost vyčerpávalo, takže jsem stejně pořád ležele.
Ale siesto, každá to má jinak... někdo v pohodě chodí do práce a je ok, ale já už jsem stará kost a před tím jsem měla dvakrát zamlklé těhu, takže mám klidovej režim doporučenej a taky se daleko víc bojím.
Tak užívej a těš se.
jj, chodila jsem do Prahy.