Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

lenina77
16. kvě 2010

Ahojky,máte prosím někdo zkušenosti s Pronatalem v Teplicích?Děkuji za odpověď a jinak vám všem držím moc pěstičky ať to jednou vyjde.

atlaselka
16. kvě 2010

ahojte
Siesto díky,já volala včera na to co jsem měla a dovolala jsem se hned napoprvé 🙂
Takže volala jsem v 8.10h a řekli nám at v deset jsme tam.No trochu zmatek,ani jsme nesnídali a v půl deváté vyjeli,minule nám to trvalo dvě hodiny,ale s přestávkou u pumpy a jedním špatným odbočením 😀 přítel to natáh na dálnici a byli jsme tam ještě před desátou.
akorát jsme do jedenácti čekali :o(
No a protože nás tam bylo šest,tak mě řekli at počkám v šatně,bylo mě tam teda už pak docela zima,ostatní leželi v posteli,já na židli...šla jsem jako poslední a já si pak poležela přímo na operačním sále,chodili vedle mě,dr.si pískal,bavili se jak byli v hospodě,no aspon mě to uteklo 😉 já vždycky musím mít něco extra.Ale si by nevzali poslední Angličanku nebo Rusku,které v té naší skupině byli,co si budem povídat že? ale to je ted už jedno 😉 Hlavně že jsem to měla za sebou a ted už jen čekat.
Takže mám v bříšku 2 morulky a tentokrát ještě 4 mrazáčky.
Na všechny budu myslet,přeju hodně štěstíčka,držím pěsti všem,ted se pár dní neukážu,to ne že bych nechtěla být s vámi,ale chci myslet na něco jiného a užívat si.
Test si mám udělat 2.6.nevím jestli vydržím,uvidíme a určiět dám vědět
mějte se krásně.papa

siesta
16. kvě 2010

Ahoj,
aknkavo, díky za rady. z ležení bych se za chvíli asi picla, tak dnes jsem 4.den po et a už občas pobíhám po bytě. Hrozně moc si přeju myslet a chovat se pozitivně atd., je to však horší, když už se to dvakrát nepovedlo. snad to tentokrát vyjde, léčila jsem se asi půl roku na imunol. Asi bych se taky neměla tak moc pozorovat, nemám žádný příznaky, tak to je asi kravina po tak krátké době, co? Kdy tys pocítila, že to klaplo?
já mám pocit, že jsem unavená jenom z toho, že ležim.

atlaselko, taky chodím vždycky na řadu totálně poslední, vždycky, ale židle mě ještě nepotkala. ale má to své výhody, aspon ses nemusela nikam kulit a bríško bylo pěkně v klídku.
já si mám test udělat někdy 30.5., fakt se snažím být v pohodě, ale už jsem dvakrát bulila ani nevím proč. nervy občas povolí, hlavně v noci, ale přes den je to celkem fajn. prostě se snažim.

holky, přeju hodně sil a trpělivosti, radosti a statečnosti a štěstí....

siesta
16. kvě 2010

lenko 77,
vím o dvou párech co chodili do pronatalu v TP, a všem to klaplo a byli spokojení... samo sebou 🙂

lenina77
16. kvě 2010

Siesto díky moc za odpověď,čtu tady už nějaký den vaše zkušenosti ať vím do čeho jdu.Byla jsem v Tp už 3x a teď se chystám na utv a pak nevím jak to s námi bude pokračovat,trochu se bojím byla už jsem těhotná přirozenou cestou 3x,ale pokaždé to dopadlo špatně,tak snad nám tam pomůžou.Všechno máme v pořádku imunologii,genetiku,spermiogram tak nevím proč to pořád nevychází.
Tak se všechny držte musí to prostě vyjít

karmenina
17. kvě 2010

Ahoj holky,

konečně jsem se dovolala do Pronatalu. Krevní testy jsou prý dobrý (mluvila jsem se sestrou) a hladina hcg je 2348. V den odběru jsem byla 4tt+3.
Myslíte že je to normální číslo?

salopa
17. kvě 2010

ahojky holky
karmenina,já si myslím, že je to super hladina.
siesta a atlaselka..hlaďte pupíky 😉 a jak nám říkala embryoložka..nevyležíte to, tak se snažet zabavit něčím příjemným 😉 A ani se nenadáte a budete testit. já teda taky testovala o tejden dřív, když jsem zjistila, že v jinejch CARech se testí dřív. Tak klidně si testněte dřív, ale žádný stresy, ju 😉 Hezky užívejte 😉
Atlaselko, tak to je něco, taky mě zatím nepotkala židle v šatně, ale taky jsem vždycky poslední. Hlavně, že tam máš mimísky 😉

m.aa.b
17. kvě 2010

Ahojky všem 🙂
Karmeninko - velká gratulace 😉 😉 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Jinak děkuji všem za poznatky o hysteroskopii a asi to zkusím bez té narkozy 😉 ale raději si řeknu, že kdyby to nešlo at tam
anesteziolog raději počká 😅 😅 tedy alespon mi tuto možnost dr Slámová nabídla, tak ji využiju.

Jak píše Salopa : holky těhulky, hlaďte pupíky a povídejte si s těmi pokládky co tam máte 😉 😉 😉

Jinak také chodím vždycky poslední nařadu 😀 mám dojem že to má co do činění s příjmením - jsem celkem vzadu 😀 a ve škole to nebylo k zahození 😅 😀 😀 😀 😀 😀
Tak papa a krásný zbytek dne přeji 😉

ankava
17. kvě 2010

karmenino, to je úplně skvělé číslo... 🙂 ať se ti dobře těhulí 🙂

atlasenko, ať ti to utíká do testíku a pak jsou tlustý //

siesto, že to klaplo jsem pocítila, až když jsem dělala test a pak šla na krev.... teprve ten týden po testu mě trochu začala pálit žáha a pak být blbě...ale to byla až od toho konce pátého týdne....
takže fakt nic moc nečekej.... až na test 🙂 🙂 🙂 vyjde to 🙂 🙂 🙂

holky, mě je pořád tak šoufl, víkend jsem měla fakt pernej, tak doufám, že to byl vrchol a už to bude jenom lepší 🙂

karmenina
17. kvě 2010

moc děkuju za gratulace, ale toho strachu bude ještě moc. Ankavi kdy jsi viděla poprvé srdíčko?

ankava
17. kvě 2010

karmenino, byla jsem na druhé kontrole v 6+1 a srdíčko už bylo...na té první ne, to byl jen gestační váček 🙂

karmenina
17. kvě 2010

Já jdu příští týden a budu taky 6+1. Ale vzhledem k tomu, že minule nebyl ani váček, tak asi ještě nic neuvidím... ☹
Mám pořád hrozný strach

trpytkaa
18. kvě 2010

karmenina: neboj....váček už by tam mohl být! Říkala jsem tomu domeček pro miminko! Já měla srdíčko až na 7+2 🙂

sedmitecka
18. kvě 2010

karmenina, žádný strach, vše bude v pořádku, bylo moc brzo na srdíčko !!! 🙂 určo už něco uvidíš 😉

siesta
18. kvě 2010

AHoj holky,
koukám, že jste tady všechny nějaký těhotný 🙂 to vám opravdu moc přeju. Já jsem dnes 6. den po et, včera jsem měla kapku depku, ale to se asi stáva, že jo. Jinak vím, že to asi nevyležím, nicméně stejně polehávám, když už mám tu nemocenskou. ODpočívám a čtu knížky.

Ankavo díky za uklidnění. Snažím se nepozorovat, asi ještě není co...všechno má svůj čas.

KArmenino, pojmy jako váček atd. jdou ještě mimo mě, ale určitě je to v pořádku a držím palce. Miminka jsou na záčátku děsně mrňavý a nechtěj těm doktorům hned všechno ukazovat... 😉

Maab, jestli ty chodíš poslední na řadu, tak já jsem na beton až za Tebou. A to jsem se za svobodna jmenovala od v.

Salopo, Ty jsi těhu? Jak dlouho? Pokud ano, gratuluji.

Holky!
otázka na závěr, kdy si teda mám udělat ten test? Trpělivá být docela umím, ale mám si ho udělat až 30, což j je dccela hustý, co říkáte??? 😕

Díky za vaše slova.
Krýsný den.

trpytkaa
18. kvě 2010

siesta: ahojky já testovala 10den po ET tak moc držím palce 😉

salopa
18. kvě 2010

ahojda holky
siesta: přesně vím, jak se cítíš. to čekání na testování je děsný. já byla na KET 26.4. a měla jsem testovat až 15.5., ale nevydržela jsem a testila jsem už 9.5. a druhá čárka už tam byla 😉 tak taky zkus o ten týden dřív. ale chápu, proč říkají později..páč toho 15.5. ta čárka byla vážně krásná 😉 Tak se nezblázni a odpočívej a užívej čtení a tak. Fakt nemá cenu se sledovat, páč se tím člověk akorát deptá. I když sem tam na mysl něco přijde. Kor když mi začalo být třeba blbě a tak:o)Takže klidně nemusíš být až tak úplně trpělivá a zkus o týden dřív 😉 držím pěstičky 😉

ankava
18. kvě 2010

Ahoj Siesta,
s testem je to těžké.... když si ho uděláš moc brzy, tak se ještě můžeš utěšovat, když nenajdeš //, když budeš vyčkávat, tak se ti zase může stát to co mě, že jsem začala špinit v den, kdy jsem očekávala MS a udělala jsem scénu, že je vše v pr...., no a druhý den jsem si pro jistotu udělala test a byly tam slušný //.
Takže já dle svých zkušeností doporučuju 12. den po ET, to už by tam měl být minimálně duch, a když ne, tak to ale ještě pořád není ztracené 🙂

karmenina
18. kvě 2010

Já testovala 12. den a byl to opravdu jen duch. Manžel mě podezříval, že jsem si tam toho ducha vymyslela. Nic neviděl....Až teprve někdy 15 den to byla opravdu čárka...
Opravdu vydrž, jinak se pak budeš stresovat jak já. Brzo jsem testovala, brzo šla na ultrazvuk atd. Úplně zbytečně se nervuju. Kdybych počkala, měla bych jasno. Jooooo a umím báječně poradit, ale sama se tím jaksi neřídím... 😀

karmenina
18. kvě 2010

holky asi je po všem, výrazně špiním, nebo krvácím nebo nevím co to je.

trpytkaa
19. kvě 2010

karmenina: tak zavolej doktorce a optej se.....třeba to nic není, moc držím palce!

m.aa.b
19. kvě 2010

Karmeninko držím palce!!!!! Určitě si zavolej dr a dej pak vědět! Myslím na Tě 🙂 🙂 🙂

karmenina
19. kvě 2010

ahoj holky. Dnes jsem byla po včerejším lehkém špinění v pronatalu. Na to , že ve čtvrtek tam nic nebylo, tak dnes se ukázaly 2 gestační váčky. Dr. se ale nějak nezdálo, že jsou oválné. Vzali mi krev na hcg a jdu znovu v pátek. Podle toho jak se to hne, se uvidí. Krvácení prý může znamenat začátek potratu ale taky ne. Prý to vidí tak 50 na 50. Mám neschopenku a mám sledovat seriály. Tak mi držte palce.

trpytkaa
19. kvě 2010

karmenina: tak vidíš....že by dvojčátka? Tak se opatruj a hlavně odpočívej....krev budeš mít ještě dnes udělanou? Tfuj, tfuj 🙂

tulik1
19. kvě 2010

karmenina: drzim moc pesticky, pekne odpocivej, ja verim, ze to bude dobre a basta 😉

ankava
19. kvě 2010

karmenina, uvidíš, že to bude dobré, jedno mimčo se určitě udrží... držím pěstičky 🙂 🙂

karmenina
19. kvě 2010

no já nevím jak to dopadne. Takhle přesně to bylo v listopadu 2009. 2 váčky, které nechtěly růst....
Špinění už mi přestalo. Ach jo, mám depku.

ankava
19. kvě 2010

karmeninko, nenervuje se dopředu, musíš doufat, že porostou. Stejně s tím nemůžeš nic udělat.
Já jsem taky pořád vystreslá, ale nakonec si říkám, opravdu tím nic nezmůžu, stejně to bude tak jak si to osud poručil. Tak se snažím hodně číst, čumím na bednu... kecám tady s holkama .... a představuju si, jaký to bude, až budu z porodnice posílat známým zprávu, že jsem máma. Trochu to pomáhá. Trochu. Drž se 🙂

karmenina
19. kvě 2010

ankavi jsi krásně daleko. 10 tt. To už klapne. Já tu hledám v diskuzích něco o oválných váčcích, ale nemám štěstí....

ankava
19. kvě 2010

karmenino, nic nehledej, zbytečně se budeš stresovat. mrkni na můj gest, váček z 5+1, taky byl oválnej a doktrorka si to pochvalovala... kolik jsi teď ty?