Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

jmisa
23. říj 2007

Olča, no manžovi zakázali kouřit, kafe, alkohol, namáhavý sport, vyhýbat se stresu, podle nich na životosprávě záleží.

Ale máme kamaráda, kterej taky kouří a alkoholu, kafču se nevyhýbá a přitom se jim to povedlo hned na poprvé.

dasa24
23. říj 2007

ahoj jmiso,
mám se fajn a co ty? Koncem týdne budu testovat 😕 , bojim bojim že to nevyjde

olca5
23. říj 2007

miso, takže to je jasný, to bude určitě u nás taky nějaký problém. Kouří, kafuje, sport zatím ne, ale to se zimou přijde a stres v práci má taky, tak to jsem na nás zvědavá 😕
Mám taky kamaráda, co žije zhruba tak nějak stejně jako můj manža, sice se jim to taky podařilo za chvíli, ale kamarádka o to dvákrát přišla. Teď už mají skoro dvouletou krásnou holčičku, ale co museli předtím vydržet, no nic moc....

jmisa
23. říj 2007

Dasa, já zatím fajn 🙂 Za týden jdu do Pronatalu, tak se částečně těším ,jesm nedočkavá, ale taky se částečně bojím, že najdou ještě něco mě a to bych fakt nerada, stačí mi ta manžovo hrůza.

Olča, nestresuj se 🙂 Jak dlouho se snažíte?

dasa24
23. říj 2007

jmiso a co mate v plánu? My ted podstoupili 1 IVF+ICSI, manžel má hodně špatný spermiogram

olca5
23. říj 2007

miso, no HA jsem vysadila na konci června, takže to zase tak dlouho není. Za tu dobu jsem si dělala 1x test, takže to moc nehrotím, jako vůbec by mi nevadilo kdyby už to přišlo, ale zase nechci být zbytečně zklamaná. Ale z mám docela strach, aby manža opravdu neměl nějaký problém ☹ Asi je ještě brzy na to dělat nějaký unáhlený závěry, ale na tohle myslím docela často...

jmisa
23. říj 2007

Dasa, zatím nevím, co máme v plánu. Musím počkat, jak na tom budu já a pokud OK, tak budu doufat, že manžovo spermio se zlepší natolik, že by šla aspoň IUI 😠 protože takhle je to na to IVF+ICSI, jako u vás. Manža má taky děsný spermio.

Olčo, nestresuj se dopředu 🙂 My vůbec netušili, že by manža mohl být v nepořádku, chtěla jsem aby dr. otestoval mě, ale on trval nejdřív na manžovo testu, no a dopadlo to jak to dopadlo.

olca5
23. říj 2007

Asi bych neměla, ale je to těžký, většinou všichni čekají, že se jim to povede hned první měsíc po vysazení HA a když to nejde, tak prostě musí myslet na to, že není něco O.K., jak říkám, uvidíme, co nám přinese tento měsíc. 😉 Třeba bude říjen náš významný měsíc: v říjnu jsme měli svatbu, začneme stavět domeček a třeba i něco dalšího 🙂

dasa24
23. říj 2007

Jmisu, tak to držím pěstičky at dobře dopadne. My jsem to zkoušeli 1 rok 8 měsíců bezúspěšně, je pravda že manžel taky kouří...pořád stres v práci a se životosprávou žádná sláva. Dávala jsem mu preventivně různé vitamíny...ale stejně nic nepomohlo. Manželovi je skoro 39, gynekol. mi řekl, že se to už nějak nezlepší a když jo tak jen o malinko, ale stejně je to na IVF... Když jsem šla do Pronatalu, tak mi rovnou nabídly IVF+ICSI, protože by IUI u nás němělo cenu.
A jak píšete, že někdo kouří... a povedlo se jim mimčo rychle, tak takové známé taky znám.
Olčo jěště nedělej závěry, je to jěště krátká doba co se snažíte, ještě se to může povést 😉 🙂

dasa24
23. říj 2007

Olčo přesně tak 😉 🙂 , já jsem to taky na začátku řešila ale pak jsem se na to vykašlala, ale stejně jsem doufala že se to povede.....Co znám tak jen jedné se to povedlo 1 měsíc, jinak všichni tak 10-12 měsíc, za to druhý mimčo jim pak šlo rychle 🙂

jmisa
23. říj 2007

Dasa a jaký ma Tvůj manža spermio?

olca5
23. říj 2007

dasa, já si myslím, že ty první měsíce co se to nepovede se to prostě zákonitě musí řešit, když je to dýl, tak buď už víš, že s tebou nebo manžou něco je, nebo to prostě tak neprožíváš. No snad to nebude těch 12 měsíců, to bych snad už ani nevydržela 😅 😉

dasa24
23. říj 2007

musela jsem se kouknout na jeho výsledky 😀 , má oligo-terato-athenospermie, pohyblivost jen 24%

dasa24
23. říj 2007

olčo, to bych neřekla, rok je v normálu, pokud máte alespon 2x-3x týdně sex. Tolik se nestresuj, je opravdu ještě brzo, vždyt těm co se jim to povedlo 10...mesíc tak jsou úplně v pořádku. 😉 🙂

dasa24
23. říj 2007

Snaž se na to nemyslet 😉 , vím že je to těžký ale pomáhá to taky, holky které na to myslely tak pořád nic, pak mi říkali, já na to kašlu, ono to nejde, půjdu ještě do školy..... No a za měsíc přišli že čekají mimčo 🙂 Stres udělá hodně 🙂

jmisa
23. říj 2007

Dasa, tak to má manža to stejný, pohyblivost jen 14%, navíc jich má děsně málo - 2 miliony v ml, takže desetinu normy. A ta pohyblivost je jen vpřed, rychle vpřed nic.

dasa24
23. říj 2007

jmiso, my jsme měli 10/mil, když jsme ted byli po 3 měsících na IVF.. tak jsem se ptala jaký má spermiogram, no dokonce pohybliv. o 2% horší. No myslím, že Vám bude určitě navrhnuto IVF+ICSI 😉 jak dlouho se nažíte?

jmisa
23. říj 2007

Dasa, no asi rok tomu nechávám volný průběh a jakože se poctoivě sleduju a snažím se to časovat, tak od léta. Ale je mi už těch 36 let, takže jsem nechtěla čekat, tak jsem to trochu přibarvila, chtěla jsem pro svůj klid slyšet, že jsem OK, no a ono tohle....

olca5
23. říj 2007

dasa, budu muset na to přestat takhle řešit, třeba se to povede, když si to tak nebudu připouštět 🙂

dasa24
23. říj 2007

jmisa, jo ono se říká když ti je přes myslím 35, tak dávají ne rok ale půl roku na to. No, že jsi to přibarvila 😀 , ve tvém věku bych asi taky přibarvila 😉 🙂
olca určitě, přestan na to myslet 😉 a ono se to povede 😉

dasa24
23. říj 2007

musím Vás holky opustit na chvíli mám tady nějakou práci 😠 😀

murasek
23. říj 2007

ahoj holky, vsechny vas moc zdravim 😅 opet s velkym zpozdenim procitam diskuzi a neda mi to - k te praci a kolegynim. taky me to obcas depta, nekdy je to hodne tezke, ale nevzdame to, ne?
Mikulko, je uz lip? vsem, co cekaji na potvrzeni tehu nebo zpravicku o urode vajicek 😀 moc drzim palecky.
ja mam jit zitra na hysteroskopii, ale asi to budu muset odlozit, protoze jeste mirne spinim. dnes jsme se ani nedovolala na doktora, nechteli me prepojit, vzkazali mi jen, kdy mam prijit - jen pro srovnani, minuly tyden rekli, ze v 10 hod, driv urcite ne a dnes at prijdu v 7:30 nebo zavolam pokud bude spineni i rano 😠
u nas, co nejsme z Phy, to znamena vstavat ve 4 rano,ale udelam vsechno ☹
takze pockam do vecera a pak se dohodnu v praci, ze bud neprijdu anebo pujdu do prace a budu volat do Pronatalu o dalsi termin.
Posledni dobou se mi stava, ze se velmi obtizne dovolavam, vysledky z genetiky jeste nemame,a to jsme byli koncem srpna.. trosku depka a trosku pochybnosti. ted jsem si precetla, ze pres vanoce budou mit zavreno 😖

mikulka
23. říj 2007

Ahoj holčiny, tak já hlásím, že se dávám do normálu. byla jsem u své dr. a vaječníky mám už normální velikosti, voda se vsřebala. Zítra jdu ještě na jaterní testy. tak hyperstimulák jsem překonala a snad budu opět zdravá jako dřív! 😉 🙂

Dášo, ty už budeš testovat koncem týdne? Juj 😕 Když nepřijde MS? myslím, že je obrovská šance a že to vypadá nadějně! 😉

Olčo, nebuď ve stresu. To že manža kuří by snad nemělo mít takový vliv. Můj manžel nekouří, pije málo a žije celkem zdravě a spermie nemá. Ale u něj je to genetická zátěž.
A kdy půjdete na spermio? Možná jsi to už psala, nečetla jsem všechny příspěvky.

murasku, takže už zítra bys šla na hysteroskopii? To ej blbý to vstávání, ale dospíš to pak přes den...

oskarka
23. říj 2007

Ahoj mikulko, to jsem ráda, že se dostáváš zpět do normálu🙂.

mikulka
23. říj 2007

Smay, to jsi měla dost vysoké dávky. Já taky. Mám pocit, že dávají každému stejné dávkování! 😕
Dlouhý protokol je ten, kdy ti nejprve píchnou inj. na umělý přechod a pak za 3 týdny začneš stimulovat.
A jak ti je, co bříško, byla jsi v Pronatalu na kontrole?
Osobně si myslím, že ty stimulace v Pronatalu podceňují. Taky jsem bala pouze jednou na UZ!!! Jinde chodí ob dva dny.

jmisa
23. říj 2007

Mikulko, Olča zatím na spermio nepůjdou, nesněží se tak dlouho a jsou mladí, aby to hnali mým tempem 🙂

Jinak jsem rááááda, že je Ti líp.

olca5
23. říj 2007

Ahoj holky, Mikulko, přesně jak říká misa, zatím na spermio nejdeme, doufám, že nás to ani nečeká 😉 Snažím se nebýt ve stresu, i jsem mu řekla, že by to kouření mohl trošku omezit, tak uvidíme jak bude poslouchat 😀 Zatím, co jsem postřehla, tak se snaží moc nekouřit přede mnou, ale jinak v práci ho nehlídám, takže o tom nemám ani páru,jak si tam užívá 😉 😅

olca5
23. říj 2007

ahoj miso 🙂

murasek
23. říj 2007

ahoj, tak to jsem rada, ze uz jsi tak nejak v pohode, mikulko. at se vsem vede 😅 apa

chiwule
23. říj 2007

ahoj mikulko, to jsem ráda, že už je ti líp. z naší IUI skupiny se to od září zatím žádné nepovedlo, začínám si myslet, že IUI je k ničemu 😒