Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

m.aa.b
23. kvě 2010

Trpytkaa.......................... .. IVF ......................15 tt ............kontrola...1.6.2010 Screening
kata79...............................1 IVF.......................12 tt ............kontrola 16.6, NT screening 27.5
Ankava..............................1 IVF.......................10 tt ............kontrola
Karmenina................... ...3 IUI vypadá to na dvojčátka :o)
Regius..............................2 IVF 17.3. OPU, 5 zralých vajíček, 19.3. ET, 5.4. testík - // ???????????
Salopa ... .........................1 IVF..................... testování 15.5. (9.5. našla // :o) )
Atlaselka...........................2 IVF,OPU 11.5.,ET 15.5,test ?
Angus................................2 IVF 19.3. OPU 8 vajíček stimulace gonal+synarel, teď utrogestan a prednison ???????????
Sedmitečka .....................v červnu bude naše 1. IUI , budu stimulovat menopurem, čekáme na menses
Tulik1.................................4 IVF, začátek stimulace cca 18.5.
m.aa.b...............................2 IVF, 31.3 ET, 14.4. MS:o(, 23.5 1DC-31.5. hysteroskopie a pokud to bude ok tak pak KET
Boruvkova ........................2 IVF, OPU 9.4., 1 vajicko, k ET nedoslo za tri mesice znovu, ultrakratky protokol
Ando....................................M/T červen, poté 1.IVF (puregon + orgalutran)
Barce

sedmitecka
23. kvě 2010

ando, taky budu moc držet palce 🙂 , doufám, že i nadále budu v pronatalu narážet na tak úžasné mudry jako dosud, už se IUI nemůžu dočkat 🙂

atlaselka, tak jak se cítíš, pěkně ti to utíká, tak hlavně odpočívej a šetři se, nožky hore a ležet u knížek 😀

viktorie, jak je to v Pronatalu přes léto netuším, ale myslím, že určitě nějak omezený provoz bude, jako všude v době dovolených 😖

consti
23. kvě 2010

Ahoj hoky. Moc moc prosím o radu. Chodíme taky do Pronatalu a manžel tam byl na spermiu. To nevyšlo nijak katastrofálně, ale přišli na to, že má nějakou infekci. Manželovi jinak nic není, nemá žádné potíže. Když si tam volal, tak ho objednali za víc jak měsíc k jejich urologovi na vyšetření. Nebyl na tom vyšetření i některý z vašich chlapů? Nevíte jak to probíhá?? Kamarádka mě strašila, že to vyšetření je hodně nepříjemné a bolestivé a že její manžel už potom nikam nechtěl jít. Ale oni chodili do jiného CARu.
Díky moc!

karmenina
23. kvě 2010

Siesto moc na tebe mysím. Sama nevím jak zatočit s depkou, ale ty vážně nemáš důvod si myslet že to nevyšlo. Zítra testni a těším se na zprávičku 😀

kata79
23. kvě 2010

ahoj consti, co ja vim od toho sveho, tak zadne drama se nekonalo, vysetreni probehlo rychle, Mudr. Sobotka ho prohmatl rychle a zkusene, ve stoje a vleze, vs cca 2 min...bolestive to neni vubec, spis to muze byt psychicky pro chlapa neprijemny (nemaj tu gynekologickou prupravu, co my zeny 😉 )...nebala bych se toho 🙂

consti
23. kvě 2010

kata díky moc! No mně právě ta známá říkala, že mu tam zaváděli nějakou trubičku a že ho to děsně bolelo a nemohl se pak ani pořádně vyčůrat atd. 😅 . Tak snad to toho mého chlapa nečeká a bude to tak, jak píšeš ty 😉!Díky, díky 😵.

siesta
23. kvě 2010

milé holky,
díky za veškerou podporu.

atlaselko, dnes jsem 11.den po transferu, asi zítra zkusíme testik. Bolí mě pořád to břicho, moc si přeju, aby to dobře dopadlo. No, kdo by nechtěl, že 🙂
Kéž bys, karmenino, měla pravdu 🙂

Tak přeju hodně si i vám. A krásnou neděli.

siesta
23. kvě 2010

karmi, buď štastná, že jsi těhule a věř, že to bude dobrý, když už tam máš dvě mimča (???)
já mám depku zahanou jenom když spim, což se dneska v noci nestalo, dvě hodiny do zdi, asi to znáte, ale zkusíme to nějak slušně vydržet, co říkáte???
🙂

ando
23. kvě 2010

Ahojky děvčata,
consti můj manžel byl u dr. Sobotky v pondělí, k němu je dlouhá objednací doba normální. Vyšetření proběhlo úplně stejně jak popsala Katy, ještě ho ultrazvukově prozkoumal.... vše proběhlo profesionálně
Nechci tě strašit či děsit dopředu, ale jestli u manžela našli infekci, tak možná budou chtít udělat cévkování a odebrat vzorek přímo jestli je to opravdu infekce z močových cest nebo jinde...... cévkování není moc příjemná věc 😖 , ale dá se přežít
No uvidíte, třeba ho to mine... hodně štěstí 🙂

sedmitecka
23. kvě 2010

siesta, držím palce na zítřejší testování, vydrž kočko 😉

ando
24. kvě 2010

dobré ráno všici
siestko..... myslím na tebe a brzo se ozvi s výsledkem // 😉 .....

consti
24. kvě 2010

ando díky moc. No to cévkování jsem měla na mysli...Tak snad se tomu vyhne 🙂 . Díky a všem přeji zdravá miminka a snažilkám brzy ty // 😵 !!

karmenina
24. kvě 2010

Siestko tak jak?

m.aa.b
24. kvě 2010

Trpytkaa.......................... .. IVF ......................15 tt ............kontrola...1.6.2010 Screening
kata79...............................1 IVF.......................12 tt ............kontrola 16.6, NT screening 27.5
Ankava..............................1 IVF.......................10 tt ............kontrola
Karmenina................... ...3 IUI vypadá to na dvojčátka :o)
Regius..............................2 IVF 17.3. OPU, 5 zralých vajíček, 19.3. ET, 5.4. testík - // ???????????
Salopa ... .........................1 IVF..................... testování 15.5. (9.5. našla // :o) )
Angus................................2 IVF 19.3. OPU 8 vajíček stimulace gonal+synarel, teď utrogestan a prednison ???????????
Siesta................................ IVF 12.5. ET, testování 30.5.
Atlaselka...........................2 IVF,OPU 11.5.,ET 15.5,test ?
Sedmitečka .....................v červnu bude naše 1. IUI , budu stimulovat menopurem, čekáme na menses
Mikullka............................. IUI? 17.5. stimulace Menopur
Sedmitečka .....................v květnu bude naše 1. IUI , budu stimulovat menopurem, čekáme na menses
Tulik1.................................4 IVF, začátek stimulace cca 18.5.
m.aa.b...............................2 IVF, 31.3 ET, 14.4. MS- čeká na mrchu pak hysteroskopie a pokud to bude ok tak pak KET
Boruvkova ........................2 IVF, OPU 9.4., 1 vajicko, k ET nedoslo za tri mesice znovu, ultrakratky protokol
Ando....................................manžel snad MESA/TESE, cca v létě 1.IVF
Barce

m.aa.b
24. kvě 2010

ahojky tak co Siestko 🙂

tulik1
24. kvě 2010

Trpytkaa.......................... .. IVF ......................15 tt ............kontrola...1.6.2010 Screening
kata79...............................1 IVF.......................12 tt ............kontrola 16.6, NT screening 27.5
Ankava..............................1 IVF.......................10 tt ............kontrola
Karmenina................... ...3 IUI vypadá to na dvojčátka :o)
Regius..............................2 IVF 17.3. OPU, 5 zralých vajíček, 19.3. ET, 5.4. testík - // ???????????
Salopa ... .........................1 IVF..................... testování 15.5. (9.5. našla // :o) )
Angus................................2 IVF 19.3. OPU 8 vajíček stimulace gonal+synarel, teď utrogestan a prednison ???????????
Siesta................................ IVF 12.5. ET, testování 30.5.
Atlaselka...........................2 IVF,OPU 11.5.,ET 15.5,test ?
Sedmitečka .....................v červnu bude naše 1. IUI , budu stimulovat menopurem, čekáme na menses
Mikullka............................. IUI? 17.5. stimulace Menopur
Sedmitečka .....................v květnu bude naše 1. IUI , budu stimulovat menopurem, čekáme na menses
Tulik1.................................4 IVF, začátek stimulace cca 18.5., 28.5. kontrola v CARu
m.aa.b...............................2 IVF, 31.3 ET, 14.4. MS- čeká na mrchu pak hysteroskopie a pokud to bude ok tak pak KET
Boruvkova ........................2 IVF, OPU 9.4., 1 vajicko, k ET nedoslo za tri mesice znovu, ultrakratky protokol
Ando....................................manžel snad MESA/TESE, cca v létě 1.IVF
Barce

simnan
24. kvě 2010

Ahoj holky, můžete mi prosím někdo poradit. 29.4 jsem byla na odběru, měla jsem prodlouženou kultivaci a 3.5. jsem měla ET, nechala jsem si tam dát 3 embrijka. 19.5. jsem si dělala test a vyšel // . 🙂 Nemohla jsem tomu uvěřit a stále se hrozně bojím, aby vše dopadlo bylo to moje 4. IVF se vším všudy. No a teď ve středu mám jít do Pronatala na ulrazvuk. Chci se tedy zeptat. Jestli už budou vidět kolik se mi těch embrií uchytilo. Díky moc

siesta
24. kvě 2010

Milé holky,
jsem v rozpacích. Potřebuju VELERADU.
Tak ráno nervy, od pěti vzhůru, načůrala jsem do kelíšku a čekala na manžela až vstane. Pak jsme seděli u stolu, oba kapku nerva, já o dost většího a říkám, jestli to necháme na jindy, když nemám tu MS. Manžel říkal, že to tedy nemusíme brát za hotové, když tam nic nebude, ale já měla bobky a tak to tam namočil.
TAk na to koukal a nakonec povídá, že jako druhá tam je taková hodně slabounká čárka. Odvahu i test beru do rukou a nalepená u okna zjišťuju, že tam opravdu je slabonká, ale hodně slabonká druhá čárka. Popravdě není skoro vidět, ale je tam.
Takže nevím, co s tím.
Mám otázky.
Jsem 12.den od transferu, kultivace byla doporučená prodložená, 5.dní, není to divný, že by ta čárka nebyla silnější?
Je někdo z vás, kdo měl duch 12.den a povedlo se?
Máte někdo zkušenosti s tím, že je možný, aby ty duchy dělal utroš atd???
Jinak beru místo toho prednisonu nebo jak se to jmenuje Medrol, to mám doporučený od imunologa.
TAky jsem teď půl roku neměla MS, protože jsem si léčila endometriozu, předtím boreliozu od klíštěte atd., tak nevím jak to moje tělo na všechno reguje nebo co.

Jinak test jsem měla doma jeden, nejaký SERATEC, německej, takovej divnej, asi za 60 kč, Slámová říkala, ať ty nejlevnější nekupujem. No ale já už nevím, čemu věřit.

Holky, jsem na et po třetí, dvakrát takový nervy a nic, nikdy jsem tam neměla takovýho miniducha, tak asi chápete, že se toho chytám s velikou nadějí a zároveň s kapkou strachu.
Vím, že s tím nic neudělám, jen být v pohodě, ale musím přiznat, že vaše rady, pocit, že se mám kam obrátit a vědomí sounáležitosti je opravdu moc fajn.

Díky, holky, že jste na mě myslely, nezlobte se za mou momentální sebestřednost a prosím, pokud máte nějaké podobné zkušenosti, napište.
Ještě jednou díky a hodně sil i vám.

sedmitecka
24. kvě 2010

sista, moc na tebe myslím a jsem skoro přesvědčená, že tam něco bude 🙂 nedá se nic dělat, než prostě čekat a vydržet, nikdo nikdy dopředu neví, jak to dopadne, ale vypadá to s tebou víc než dobře 😉
myslím, že 12. den od ET je duch v pohodě, každému stoupá hodnota hcg jinak, zítra bych zkusila znovu test, nějaký renomovaný, např. clear blue nebo jak se jmenuje.....ale jedno vím jistě - ducha na testu ti rozhodně neudělá utroš 🙂

ankava
24. kvě 2010

siesto, já myslím, že je to na hodně dobré cestě, já měla 12. den po ET už hodně silnou čárku, ale spoustu holek mělo jen duchy a vyšlo to. Navíc moje zkušenost s německým testem je taková, že ačkoli jsem byla těhotná (sice těhu nedopadlo), tak test nic neukázal. Tomuhle testu bych absolutně nevěřila. Kup si mamatest, ty jsou spolehlivé a všechny si je chválí.
Tak hlavu vzhůru mamino 🙂 🙂

viktorie.. mě jednou říkal doktor, že jedinou pauzu mají přes Vánoce, jinak jedou nonstop, asi budou mít doktoři dovolené

simnan, na UTZ už by nejspíš měla doktrorka vidět gestační váček...já byla na UTZ 24. den po ET a měla jsem vidět gestační váček se žloutkovým váčkem. Koukni na fotku. Ale každá to má zase trošičku jinak. V každém případě už by ti měli těhotenství potvrdit. Proto si tě taky pozvali 🙂 🙂 Hodně štěstí

simnan
24. kvě 2010

siesta, já také myslím že to bude dobrý... já jsem na tom hodně podobně jako ty, Beru také medrol a taky mám od listopadu pozastavenou menstruaci. Na transferu jsem byla 3.5. a test jsem dělala až 19 a měla jsem dvě čárky a jsou vidět už krásně, Taky si myslím, že to zesílí.... tak se hlavně nestrejsuj a věř, že to dobře dopadně....

simnan
24. kvě 2010

ankava, děkuji za odpověď , na fotky jsem koukala, to je supr.... tak Ti držím palce ať vše probíhá jak má... 🙂

ankava
24. kvě 2010

simnan, dej nám pak vědět, každá dobrá zpráva je povzbuzení 🙂 🙂 pro všechny snažilky 🙂

simnan
24. kvě 2010

ankava, určitě dám vědět... 🙂 🙂 jen doufám, že to bude vše OK. 😎

ankava
24. kvě 2010

simnam, to víš, že jo, proč by nebylo 🙂 🙂
ještě jedna otázka, jestli ti to nevadí. Ty předcházející IVF dopadly vždycky bez // ?

simnan
24. kvě 2010

ankava, ano teď to je poprvé co mám //..... 🙂

ankava
24. kvě 2010

simnan, no tak to je skvělé, jtak to se ničeho neboj, to bude úplně všechno v pohodě 🙂 🙂

ando
24. kvě 2010

simnan gratuluju k // a přeju abys viděla pěkný bubliny 😉
siest...... kup si dnes mamatest , je opravdu nejlepší a nedává nesmyslný výsledky a zítra ráno se testni ( možná až ve středu)....... druhá čárka je druhá čárka a nikdo ti ho v tuto chvíli neodpáře... gratuluju a přeju ať je zítra na testu silnější 😵

simnan
24. kvě 2010

ankava, mooc děkuju za podporu, musím říct že se dobře čte.... no a jak jsi na tom Ty, V kterém jsi týdnu a jak ti je? Já se stále pozorozuji, ale musím říct, že se cítím docela dobře, jen jsem stále hrozně ospalá a bolí mě prsa a občas břicho, ale nic hrozného,

ankava
24. kvě 2010

simnan, já jsem v 11. týdnu po pěti týdnech zvracení, jsem se konečně vrátila jen k nevolnosti a pálení žáhy. O únavě teď mluvit nemůžu, protože jsem doma a spím tak 8 + 2 hodiny denně. Prostě si lehnu, kdy chci a je to.
Prsa mě nebolí, ale o číslo větší podprdu už nosím.
No a jinak to se mnou je tak (to už tu každá ví), že jsem před tím měla dvě zamlklá těhotenství do 7. týdne, takže jsem pořád ve strachu, jestli ještě na příští kontrole bude prckovi bít srdíčko. Teď jsem to dotáhla o hodně dál, taky mám velkou hormonální podporu, tak věřím, že tentokrát se to povede, ale ten strach tu je pořád.
Příští kontrolu mám ve čtvrtek. CHodím jednou za 14 dní, teď už ke svému doktorovi.