Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

tulik1
27. kvě 2010

ankavko: tak to je super, to uz jste krasne velky, to byl nadhernej pohled, vid? moc gratuluju 🙂

ankava
27. kvě 2010

přidala jsem tu fotečku... pocit to byl úžasnej... k doktorovi jsem šla jak spráskanej pes, jak jsem se bála, a od doktora nejšťastnější ze všech 🙂
mám těhu průkazku.. to je opravdu krásnej pocit 🙂
holky, přeju vám abyste tyhle pocity taky brzy zažily 🙂 🙂

mikullka
27. kvě 2010

Sedmitecka - volat můžeš i o víkendu, jen myslím, že tam nejsou celý den - tipuju tak do 14 hod.

m.aa.b
28. kvě 2010

@regius Nevzdávej to, vím přesně jak Ti je 😔 ☹ také jsem si tím prošla a v podstatě to co mě drželo nad vodou bylo, že to zkusíme znovu. Je mi to moc líto a vím jak to bolí a chvíli to bolet bude, ale časem to bude bolet míň 😔

m.aa.b
28. kvě 2010

@ankava velilikánská gratulace 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

m.aa.b
28. kvě 2010

@sedmitecka o víkendu tam jsou ale jak dlouho záleží na počtu výkonu - minulou nedělli tam byli do půl jedné 😉

sedmitecka
28. kvě 2010

děkuju holky za info, no, uvidím, mrcha má dorazit příští sobotu, tak tam zkusím brnknout radši už v pátek 😉

ankava, to je nádherné, musí to být super pocit 🙂 🙂 🙂 veliká gratulace k průkajdě!!

siesta
28. kvě 2010

Ankavo, no to je náááááááááááádherná zpráva, krásná fotka moc gratuluju. Moc chápu, žes měla nerva, ale mimi je tak pěkný, že už bude jenom pěkně přibírat na váze 🙂

Holky, jinak se tak dozvídám, že jste si prožili už lesos těžkého, já to vůbec nechápu že se mimi uchytí a pak nic to si snad ani nechci raději připouštět. Ale to musí být tak tak těžký, nevíte, proč se to stává? to jako že je to umělé oplodnění a vznik nebyl přirozený???? Nevíte, jak poznám, že je všechno v pohodě?

Já jsem po třech pokusech a dvou stimulkách, toto byla naše jediná embyka na druhou stimulu, tak jsem opravdu asi trochu vykulená, aby to vyšlo. Dneska jsem 16.den po et, a kromě té druhé čárky na testu namám absolutně jiné těhu příznaky, mimo toho bolení břicha, jak už jsem psala. Já vím, že musím trpělivě počkat na utz. a navíc ofiko až v pondělí si mám dělat test a pak teprve volat atd.... ale asi znáte ty pocity a vy jste jediné, které víte, o čem mluvím.

Karmenino, klidně k nám přijď jde přece o SDÍLENÍ a to bohužel, bohužel, někdy nejen dobrých zpráv. A navíc Tvoje mimi má srdíčko a určitě i dost statečnosti a sil, aby se udrželo 😉 moc Ti tio přeju a držím palec

atlasenlo, drž se

hodně sil všem

ankava
28. kvě 2010

ahoj všem... a konečně trochu sluníčka... taky do duše 🙂

siesto, nic se neboj, čárky jsou. Já první příznaky měla asi 20. den od ET, kdy mě začala pálit žáhy...to pak cca s týdenními odstupy přešlo do večerních nevolností, pak do celodenních, pak do zvracení a teď to jde zase opačně... momentálně je mi už jen mírně blbě přes den a pořádně večer, ale už je to opravdu mnohem lepší.
Asi o číslo se mi zvětšila prsa.. ale to tak nějak postupně, poznala jsem to až teď, když jsem vytáhla úplně jinou podprsenku... a říkám a ejhle....
ale některým holkám není absolutně nic, takže fakt je to kus od kusu 🙂 Na UTZ budeš pak už mít pěknej kousek 🙂 🙂 🙂

sedmi... o víkendu volej dopoledne...

siesta
28. kvě 2010

ankavo, díky za slova a za Tvůj optimismus, tolik to potěší, já vím, věřit a doufat a trpělivost.
o číslo? já jsem taková placatice, a zatím je vůbec, ale vůbec necítím. kéž bys s tím utz měla pravdu.
moje ségra je teď těhule, třetí měsíc, a už druhý pořád jen zvrací obden a je jí fakt hodně špatně. takže vidím, že to asi není nejpříjemnější, tak se drž.

sedmi, předtím jsem zapomněla regovat, taky doporučuju dopoledne, bacha na oběd, pak už to může být riskantní, hlavně bude-li svítit sluníčko 🙂 🙂 🙂

karmenina
28. kvě 2010

Ankavi krásná fotečka. A těhotenská průkazka je důležitý mezník v naší touze. 🙂
Sedmitečko s tím voláním o víkendu fakt neměj strach. Vždycky mi to takhle vyšlo (to vždycky je 3x)

sedmitecka
28. kvě 2010

siesta, ankava, karmenina, děkuju holky, už jsem klidnější a snad se etdy dovolám, uvidím, kdy nakráčí mrcha mrchovatá, měla by příští sobotu nebo neděli, tak si budu dávat bacha, abych tam volala dopolko...a je to stejné číslo jako normálně, to na recepci???

siesta neboj se ničeho, bude to všechno jak má být 😉 😉 😉

karmenina
28. kvě 2010

ano sedmitečko, číslo jako obvykle.

atlaselka
28. kvě 2010

Trpytkaa.......................... .. IVF ......................15 tt ............kontrola...1.6.2010 Screening
kata79...............................1 IVF.......................12 tt ............kontrola 16.6, NT screening 27.5
Ankava..............................1 IVF.......................10 tt ............kontrola
Karmenina................... ...3 IUI vypadá to na dvojčátka :o)
Regius..............................2 IVF 17.3. OPU, 5 zralých vajíček, 19.3. ET, 5.4. testík - // ???????????
Salopa ... .........................1 IVF..................... testování 15.5. (9.5. našla // :o) )
Angus................................2 IVF 19.3. OPU 8 vajíček stimulace gonal+synarel, teď utrogestan a prednison ???????????
Siesta................................ IVF 12.5. ET, testování 30.5.
Atlaselka...........................2 IVF,OPU 11.5.,ET 15.5,27.5.MS,test negativní,KET ?
Sedmitečka .....................v červnu bude naše 1. IUI , budu stimulovat menopurem, čekáme na menses
Mikullka............................. IUI? 17.5. stimulace Menopur
Sedmitečka .....................v květnu bude naše 1. IUI , budu stimulovat menopurem, čekáme na menses
Tulik1.................................4 IVF, začátek stimulace cca 18.5., 28.5. kontrola v CARu
m.aa.b...............................2 IVF, 31.3 ET, 14.4. MS- čeká na mrchu pak hysteroskopie a pokud to bude ok tak pak KET
Boruvkova ........................2 IVF, OPU 9.4., 1 vajicko, k ET nedoslo za tri mesice znovu, ultrakratky protokol
Ando....................................manžel snad MESA/TESE, cca v létě 1.IVF
Barce

m.aa.b
28. kvě 2010

Trpytkaa.......................... .. IVF ......................16 tt ............kontrola...1.6.2010 Screening
kata79...............................1 IVF.......................13 tt ............kontrola 16.6, NT screening 27.5
Ankava..............................1 IVF.......................11 tt ............kontrola
Karmenina................... ...3 IUI vypadá to na dvojčátka :o)
Salopa ... .........................1 IVF..................... testování 15.5. (9.5. našla // :o) )
Angus................................2 IVF 19.3. OPU 8 vajíček stimulace gonal+synarel, teď utrogestan a prednison ???????????
Siesta................................ IVF 12.5. ET, testování 30.5.
Atlaselka...........................2 IVF,OPU 11.5.,ET 15.5,27.5.MS,test negativní,KET ?
Sedmitečka .....................v červnu bude naše 1. IUI , budu stimulovat menopurem, čekáme na menses
Mikullka............................. IUI? 17.5. stimulace Menopur
Sedmitečka .....................v květnu bude naše 1. IUI , budu stimulovat menopurem, čekáme na menses
Tulik1.................................4 IVF, začátek stimulace cca 18.5., 28.5. kontrola v CARu
m.aa.b...............................2 IVF, 31.3 ET, 14.4. MS, 23.5.1DC- 31.5. hysteroskopie a pokud to bude ok tak pak KET
Boruvkova ........................2 IVF, OPU 9.4., 1 vajicko, k ET nedoslo za tri mesice znovu, ultrakratky protokol
Ando....................................manžel snad MESA/TESE, cca v létě 1.IVF
Regius..............................2 IVF
Barce

tulik1
29. kvě 2010

tak holky vcera jsme byli na kontrole v Pronatalu, vse je ok, takze pokracujeme ve stimulce, dostali jsme Puregon a Luveris a uz vcera zacalo pichando. tak jsem rada, kontrola zase za tyden a pak bud v nedeli nebo v pondeli OPU.

ankava
30. kvě 2010

tulik... tak plivu těhu plivanec, ať se zadaří 🙂 🙂

m.aa.b
30. kvě 2010

Trpytkaa.......................... .. IVF ......................16 tt ............kontrola...1.6.2010 Screening
kata79...............................1 IVF.......................13 tt ............kontrola 16.6, NT screening 27.5
Ankava..............................1 IVF.......................11 tt ............kontrola
Karmenina................... ...3 IUI vypadá to na dvojčátka :o)
Salopa ... .........................1 IVF..................... testování 15.5. (9.5. našla // :o) )
Angus................................2 IVF 19.3. OPU 8 vajíček stimulace gonal+synarel, teď utrogestan a prednison ???????????
Siesta................................ IVF 12.5. ET, testování 30.5.
Atlaselka...........................2 IVF,OPU 11.5.,ET 15.5,27.5.MS,test negativní,KET ?
Sedmitečka .....................v červnu bude naše 1. IUI , budu stimulovat menopurem, čekáme na menses
Mikullka............................. IUI? 17.5. stimulace Menopur
Sedmitečka .....................v květnu bude naše 1. IUI , budu stimulovat menopurem, čekáme na menses
Tulik1.................................4 IVF, začátek stimulace cca 18.5., 28.5. kontrola v CARu
m.aa.b...............................2 IVF, 31.3 ET, 14.4. MS, 23.5.1DC- 1.6. hysteroskopie a pokud ok tak pak KET
Boruvkova ........................2 IVF, OPU 9.4., 1 vajicko, k ET nedoslo za tri mesice znovu, ultrakratky protokol
Ando....................................manžel snad MESA/TESE, cca v létě 1.IVF
Regius..............................2 IVF
Barce

siesta
30. kvě 2010

tulíku, tak hodně zdaru a klidný týden!!! 🙂

sedmitecka
31. kvě 2010

Trpytkaa.......................... .. IVF ......................16 tt ............kontrola...1.6.2010 Screening
kata79...............................1 IVF.......................13 tt ............kontrola 16.6, NT screening 27.5
Ankava..............................1 IVF.......................11 tt ............kontrola
Karmenina................... ...3 IUI vypadá to na dvojčátka :o)
Salopa ... .........................1 IVF..................... testování 15.5. (9.5. našla // :o) )
Angus................................2 IVF 19.3. OPU 8 vajíček stimulace gonal+synarel, teď utrogestan a prednison ???????????
Siesta................................ IVF 12.5. ET, testování 30.5.
Atlaselka...........................2 IVF,OPU 11.5.,ET 15.5,27.5.MS,test negativní,KET ?
Sedmitečka .....................v červnu bude naše 1. IUI , budu stimulovat menopurem, čekáme na menses
Mikullka............................. IUI? 17.5. stimulace Menopur
Tulik1.................................4 IVF, začátek stimulace cca 18.5., 28.5. kontrola v CARu
m.aa.b...............................2 IVF, 31.3 ET, 14.4. MS, 23.5.1DC- 1.6. hysteroskopie a pokud ok tak pak KET
Boruvkova ........................2 IVF, OPU 9.4., 1 vajicko, k ET nedoslo za tri mesice znovu, ultrakratky protokol
Ando....................................manžel snad MESA/TESE, cca v létě 1.IVF
Regius..............................2 IVF
Barce

sedmitecka
31. kvě 2010

tulik, tak se šetři a budu moc držet všechny palce co mám 😉

ifet
31. kvě 2010

Ahoj holky, chodíte některá do Pronatalu v Praze? Ještě nejlépe k doktorovi Mardešičovi? Já chodím do Gennetu v Liberci, ale uvažuju po dvou neúspěších přejít jinam...a zatím vede Pronatal...slyšela jsem na něj velikou chválu. A co čekací doby na objednání? Díky

sedmitecka
31. kvě 2010

ifet, doporučuji přečíst si tuto diskusi dozadu, najdeš tam vše 😉
já chodím do pražského Pronatalu a věřím, že nám pomůžou, mají nejlepší výsledky a umí to. doc. Mardešič je dle mě hodně vytížený, asi se k němu objednat můžeš, ale budeš dlouho čekat ......narazit na něj můžeš při OPU nebo transferu, co vím od holek zde, pokud bude mít zrovna službu na sále.
ale všichni doktoři v Pronatalu jsou špička! běžná čekací doba na první návštěvu je zhruba měsíc.

karmenina
31. kvě 2010

Trpytkaa.......................... .. IVF ......................16 tt ............kontrola...1.6.2010 Screening
kata79...............................1 IVF.......................13 tt ............kontrola 16.6, NT screening 27.5
Ankava..............................1 IVF.......................11 tt ............kontrola
Karmenina................... ...3 IUI........................8 tt...............kontrola 2.6.2010
Salopa ... .........................1 IVF..................... testování 15.5. (9.5. našla // :o) )
Angus................................2 IVF 19.3. OPU 8 vajíček stimulace gonal+synarel, teď utrogestan a prednison ???????????
Siesta................................ IVF 12.5. ET, testování 30.5.
Atlaselka...........................2 IVF,OPU 11.5.,ET 15.5,27.5.MS,test negativní,KET ?
Sedmitečka .....................v červnu bude naše 1. IUI , budu stimulovat menopurem, čekáme na menses
Mikullka............................. IUI? 17.5. stimulace Menopur
Tulik1.................................4 IVF, začátek stimulace cca 18.5., 28.5. kontrola v CARu
m.aa.b...............................2 IVF, 31.3 ET, 14.4. MS, 23.5.1DC- 1.6. hysteroskopie a pokud ok tak pak KET
Boruvkova ........................2 IVF, OPU 9.4., 1 vajicko, k ET nedoslo za tri mesice znovu, ultrakratky protokol
Ando....................................manžel snad MESA/TESE, cca v létě 1.IVF
Regius..............................2 IVF
Barce

ankava
31. kvě 2010

Trpytkaa.......................... .. IVF ......................16 tt ............kontrola...1.6.2010 Screening
kata79...............................1 IVF.......................13 tt ............kontrola 16.6, NT screening 27.5
Ankava..............................1 IVF.......................12 tt ............NT screening 14.6.
Karmenina................... ...3 IUI........................8 tt...............kontrola 2.6.2010
Salopa ... .........................1 IVF..................... testování 15.5. (9.5. našla // :o) )
Angus................................2 IVF 19.3. OPU 8 vajíček stimulace gonal+synarel, teď utrogestan a prednison ???????????
Siesta................................ IVF 12.5. ET, testování 30.5.
Atlaselka...........................2 IVF,OPU 11.5.,ET 15.5,27.5.MS,test negativní,KET ?
Sedmitečka .....................v červnu bude naše 1. IUI , budu stimulovat menopurem, čekáme na menses
Mikullka............................. IUI? 17.5. stimulace Menopur
Tulik1.................................4 IVF, začátek stimulace cca 18.5., 28.5. kontrola v CARu
m.aa.b...............................2 IVF, 31.3 ET, 14.4. MS, 23.5.1DC- 1.6. hysteroskopie a pokud ok tak pak KET
Boruvkova ........................2 IVF, OPU 9.4., 1 vajicko, k ET nedoslo za tri mesice znovu, ultrakratky protokol
Ando....................................manžel snad MESA/TESE, cca v létě 1.IVF
Regius..............................2 IVF
Barce

siesta
31. kvě 2010

Milé holky,
zdravím a přeju pěkné dny a silné nervy.

Jinak já měla dnes ten termín, kdy jsem si měla udělat test a volat do Pronatalu. Jsem tedy objednaná na příští pondělí, 14:30. Prosím, nevíte někdo, co by mělo být viděno na tom prvním ultrazvuku? Vůbec, ale vůbec to nevím. Někakej váček? Máte nějaké tipy, na co se mám zeptat, aby mi nic neuniklo? Taky se chci zeptat, při transferu, který mi prováděla dr. Slámová, říkala něco o vitamínech, takže mám kys. listovou a nějaké kapsle Magne B6. O tom magne mi dneska v lékárně řekla, že se dává tak od 5, měsíce no a já baštim každý den 2 kusy, myslíte, že je to ok? Berete taky něco? Ono je to s těma vitamínama co dr. to jiný názor, já vím, ale musím říct, že když už se té dr. Slámové podařily ty //, tak mám pro ni kapku slabost, pochopitelně...
Co se týče bolesti břicha, tak jsou střídavě pořád, včera kapku víc, takže nerva, ani jsem vám to nepsala, neb si tu ztěžuju poměrně s každým prdem.... to břicho mám takový nafouklý, docela dost nafouklý, tak doufám, že je to v normě ....?

TAk ať vám dobře rostou miminka v bříšku a folikulky těm, co je potřebují.... dejte vědět, ať můžeme na vás myslt.

IFET, já jsem byla v Pronatalu na 3.ivf, poprvé teď se povedly //, ale jsem na úplném začátku. Tak jen, že někdy se to v prvních pokusech, bohužel, nepovede, taky jsem měla tendenci nadávat a jít jinam, ale pak jsme si řekli, že už máme v Pron. uděláno spoustu vyšetření, tak podstupovat tohle jinde zatím jsme nechtěli. Jinak někdo si na čekací dobu ztěžuje, ale já myslím, že jedná li se o tak citlivou záležitost, jako je možnost mít vlastní děti, tak si ten měsíc v klidu počkám a prostě s tou delší čekací dobou počítat... Co se týče doktorů, zpočátku nám bylo úplně fuk, ke komu jdeme, jelikož jsem nikoho neznali, později chodíš třeba ke stejnému, protože prostě k němu jdeš víckrát, anebo jste si lidsky sedli. Já už byla, tipuju, skoro u všech a myslím, že odborně jsou tam všichni poměrně na výši a z tohoto hledisla je docela jedno, ke komu jdeš. Jen Ti je někdo víc sympatickej a jinej míň, to je normální. Hodně zdaru při rozhodování.

Holky, krásné dny a hodně sil všem....

tinockab
31. kvě 2010

Ahojky 🙂

Chodim tiež do Pronatalu v Prahe,som 19 dní po transfere a mam // 🙂 Na 1.ultrazvuk som objednana až 8.6.,to som mala napisané v prepuštacej správe. Je mi hrozne divné,že holky z diskuze idu hned ten 14 den na krv aj keby nemali pozitivný test a ja v pronatale vobec. Zaujímalo by ma či to mame všetky rovnako alebo na mna zabudli a napisali mi rovno ultrazvuk. No fakt neviem. Inak je to moje 1.IVF a som strašne zvedava ako to dopadne,či sa bude plod vyvíjat tak ako ma a či nam začne biť srdiečko ☹

chiwule
31. kvě 2010

tinocka, pokud si dobře pamatuju, tak v Pronatalu nedělají ani těhotenské testy ani krevní testy, ale rovnou ultrazvuky. Pokud samozřejmě nedorazí ms... držím ti palečky, aby se mimísek i nadále držel a viděla jsi co nejdřív srdíčko 😉 je to krásný pocit 😉 🙂

sedmitecka
31. kvě 2010

tinocka, taktéž gratuluji a držím palce 🙂 neboj, všechno bude v pořádku 😉

karmenina
1. čer 2010

holky nemáte nějaký typ na vrklající se žaludek? Ankavi, jak ty jsi to zvládla? Některý den jsem celkem ok a jiný zas nemůžu vylézt z postele.