Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

siesta
8. čer 2010

sedmi, jasně, ted jsem si taky myslela, že to na stopro dostanu, jak mě bolelo břicho, měla jsem děsný strach, mooooooooooooc držim palec

sedmitecka
8. čer 2010

janysek, taky mám právě začít stimulovat na první IUI, tak mě to stresuje, už si chci jít nafasovat injekce a pořád jen čekám......

ankava, děkuju za dodání naděje, taky jsi to měla napínavý, těsně před IVF najít // to je nádhera!!!

siesta, děkuju za povzbuzení a držení palců, drž intenzivně prosím 😀

pokud od večera nedojde, zkusím test 🙂 ...ale zázrakům se mi už nechce věřit, břicho bolí fakt hoooodně, jako kdybych už krvácela, křeče 😖

siesta
8. čer 2010

AHoj holky,
já věděla, že jsem něco zapomněla, něco docela důležitýho.... tedy, dr.Slámová mi řekla, že příště půjdu do Pron. naposledy a pak ke svýmu gyn. No a problém kuk, měla jsem zdálo se dobrou lékařku (ale jen chvíli), protože pak jsem zase měla stimulovat, musela jsem si změnit pojišťovnu (kvůli penězům) a tím se odhlásit od dr, protože ona VZP nebere. Pořád jsem byla pod drobnohledem v P. tak mě ani nenapadlio si někoho shánět. Já vím, blbost, moje chyba.

Tedy:

zahajuji pátrání po gynekologovi.

Otázka: máte někdo tip na dobrého gynekologa, tedy myslím v Praze, který bere VZP a vůbec přijímá?

Moc vám děkuju za případné tipy, jste moje veliká naděje. Díky.

ankava
8. čer 2010

siesto, píšu ti typ do IP

siesta
8. čer 2010

Ankavi, dík, ale co to je? Jsem fakt magor, stále něco nechápu...když kliknu na posli ip na to modrý nic tam není...jak si to mám přečíst?

ankava
8. čer 2010

siesto, musíš kliknout úplně nahoře na interní pošta. Přes Pošli IP bys napsala sama sobě... nebo tomu, u koho na to klikáš 🙂 🙂
to je v poho, já mám někdy taky takový záseky 🙂

siesta
8. čer 2010

díky, už to umim, pro zkoušku jsem Ti tam hodila odpověd 🙂

ankava
8. čer 2010

no tak vidíš, že jsi šikovná 🙂 🙂 hlavně ať tě někam vezmou 🙂 🙂

sedmitecka
8. čer 2010

holky tak zázrak se nekoná, mrcha dorazila 😠 😠 😠 ...tak táno voláme pronatala a jdem na to, v pátek si pojedu nafasovat píchadla 😀 😀

siesta
9. čer 2010

Sedmi,
tak to je škoda ☹ ☹ ☹ tak hlavu vzhůru a už jste zase další šanci blíž...drž se

ankava
9. čer 2010

sedmi, to je škoda, ale neboj, do měsíce budeš mít // 🙂 🙂

sedmitecka
9. čer 2010

siesto, ankavo, holky díky, jsme celkem v pohodě, včera jsem to samozřejmě oplákla ale dneska už se těším na lepší zítřky
🙂
tak konečně, v pátek v deset se mám hlásit pro léky...hned mi bylo už do telefonu taktně sděleno, abych si nezapomněla vzít 2-3 tisíce v hotovosti, že ta jejich lékárna nebere karty...prý mě to může stát od 1 tisíce do 5 tisíc, prý podle léků, tak mě trošku vyděsila, protože 5 tisíc do jednoho pokusu IUI investovat nehodlám, to radši rovnou ušetřím na IVF 😕 😕
tak na mě myslete, v pátek mě začne manžel honit po večerech po bytě, aby mě mohl bodnout 😉

karmenina
9. čer 2010

ahoj holky,
sedmitečko to je super, že už jsi takhle blízko 🙂
Ankavi mě tak nějak všelijak. Zvracím jen občas, prsa mám našponovaná, bříško se mi začíná zvedat, ale každou chvíli buď krvácím nebo špiním. Špinila jsem v sobotu, do pondělka jsem se srovnávala než to bylo ok a včera zas. Mám z toho nějakou depku. To přeci není normální. Chtěla jsem jít po prvním trimestru zpátky do práce, ale moc to tedy nevypadá.
Holky nevíte náhodou jak je to s výpočtem mateřské pokud je PN nebo částečná PN, tz.n, že chvíli jsi v práci a chvíli ne. Nerada bych se svou aktivitou připravila o dávky.

ankava
9. čer 2010

karmeninko, měla bys s tím špiněním šupajdit k doktorovi a určitě hodně ležet. v 9. týdnu už bych to vždycky řešila s doktrorem i když to nemusí vůbec nic znamenat. Moje mamka ve 3. měsíc taky špinila a nechali si jí v nemocnici, aby neměla nutkání něco dělat. Neboj, bráchovi bude letos třicet 🙂
až se ti bude počítat mateřská, tak se počítá z průměru za poslední rok a nepočítá se do toho žádná nemocenská. Takže je úplně jedno, jestli budeš marodit v kuse nebo budeš částečně chodit do práce, to na výpočet mateřské vliv nemá.
Jenom když budeš v práci chvíli a pak budeš mít nemocenskou a pak zase chvíli v práci a pak zase nemocenskou, tak budeš tratit na té nemocenské, protože první tři dny jsi doma zadarmo.. no a ty bys měla potom ty tři dny víckrát ( s každou nově začatou nemocenskou). Já nevím, jak jste na tom finančně, jakou máš práci a co ti řekne doktor, ale asi bych ten návrat zvažovala, pokud se nebudeš na to cítit.

karmenina
9. čer 2010

s tím špiněním je to těžký. V Pronatalu jsem s tím byla několikrát a tvářili se, že je to ok. Slámová, když jsem tam byla naposledy mi řekla, že to má spojitost s placentou a že se mi to asi ještě stane. Ale já to mám co 3 dny. Mám z toho hlavu v pejru. V pondělí jdu ke svému gynekologovi, tak uvidím co mi poví.
Jinak s tou neschopenkou - díky za odpověď. Moje šéfová mi teď nabídla že můžu něco málo vypomáhat z domova na pc a dostanu mimořádnou odměnu. Ale říkám si, jestli ta odměna při PN nebude považována jako mzda a nesníží mi to tu mateřskou víš? Snad ne.
Ankavi kdy jsi se objednávala na ten screeaning? Už jsi tam byla? nějak jsem to nezaregistrovala. A už jsi registrovaná do porodnice?

ankava
9. čer 2010

karmenino, s tou odměnou to nevím přesně, ale vzhledem k tomu, že nebudeš mít odpracované dny, tak by asi spíš hrát roli neměla, jestli chceš, tak se ti na to přesně zeptám.
já jdu na screening v pondělí a strašně se bojím. Do porodnice jsem si zavolala a zítra se tam chystám jet pro razitko. Do Krče. Ale je čas tak do toho 12.-14 týdne. Kdybys chtěla do Podolí, tak tam musíš jít přesně ve 14+1, tam je nával a mají pro ten zápis pravidla.

tulik1
9. čer 2010

ahoj holky, tak jsem nejak zklamana z toho pristupu v laboratori, dneska jsem si tam mela volat na to jak se vyvyji embryjka po pondelnim OPU a rekli mi jenom ze se dal kultivuji a mam si zavolat zase zitra rano ..., chtela jsem vedet kolik jich je a jak jsou na tom a rekli mi, ze po telefonu tyhle informace podavat nemohou a ze mi je povi az v den ET ...

ankava
9. čer 2010

tulik, mě to řekli úplně stejně, když jsem si volala, tak mi akorát řekla, že bude ET, z čehož jsem vydedukovala, že se muselo alespoň jedno oplodnit. Ohledně kvality a tak jsem se stejně nevyptávala- já toho raději vím co nejméně. Takže mě to bylo tak nějak jedno, byla jsem šťastná, že bude ET. Na jednu stranu to chápu, nikde ti po telefonu nic neřeknou, ale zase vím, jak bychom chtěli ty informace vědět. Možná by stálo mít nějaké kody, který by jasně identifikoval, že volá ta správná maminka a že jí to můžou říct. V každém případě ti držím palečky. Kdy bude ET? v pátek????

tulik1
9. čer 2010

no presne to jsem si rikala, ze chapu z pohledu nejake bezpecnosti, ze to nemuzou rikat komukoliv, ale kdyby nam rekli nejaky kod, heslo v den OPU, tak by to snad slo, ne?
no co nadelame, clovek je plne zavisly na tech ostatnich, ale rano jsem to oplakala,hormony delaj svy a prislo mi nespravedlive, ze se nemuzu informovat na stav mych embryjek. v CARu kam jsem chodila predtim, mi ty info po telefonu rekli a byli na me prijemny...
ET bude asi v patek, ale ani to mi nikdo nerekl, jenom mi rekli, ze si mam zavolat zitra rano v osm ..., tak jenom doufam, ze nam nereknou, at si tam za dve hodky prijedeme na transfer, mame to do prahy tri hodky od nas ...

janysek70
9. čer 2010

Tulí, taky jsem jiné informace nedostávala, vždy ráno zavolat a řekli, že se pokračuje a ať volám zase druhý den a v den transferu, to bylo 4. den po OPU, kdy byla embrya ve stádiu morulek mi řekli, ať přijedeme na transfer......., ale taky to máme daleko a nebyl problém vybrat si odpolední termín transferu. V tom je embryoložka velice ochotná. Transfery dělají dopolko i odpolko. Před samotným transferem půjdete na konzultaci do laboratoře a tam Vám oběma dopodrobna vysvětlí, jak se broučci vyvíjeli, jaké jsou kvality a zodpoví všechny otázky...., s tím jsme byli vždy nadmíru spokojeni 😉

tulik1
9. čer 2010

jeee janysku dekuju ti mockrat, strasne jsi me uklidnila, bala jsem se ze delaj tranfery jen dopoledne a ted kdyz vim, ze to jde i odpoledne, tak uz je mi jedno ze ty ostatni informace nemam ... hlavne aby bylo k transferu pripraveno alespon jedno kvalitni a zustalo u me az do brezna ... 🙂

janysek70
9. čer 2010

Kdyby se začala emryjka nějak rozpadat a hrozilo, že k transferu nic nebude, tak by ti je tam zavedli třeba hned za dva dny, u tebe by měli šanci větší, ale když se vyvíjí dobře, nechávají je v Pronatalu do toho 4. dne po OPU...., tak bych to taky viděla na pátek 😉 . Na jednu stranu je to dobré, že ty informace neřeknou do telefonu jen tak. Taky mám zkušenosti s předchozím CAR a tam mi vyzvonili úplně všechno, až mě to zaskočilo, že kdyby si tam zavolal kdokoliv, tak mu o mě řeknou vše 😒

tulik1
9. čer 2010

tak uz jsem klidna a uzijem si pekny vecer, jsme pozvani k memu sefovi na chajdu, tak tam chvili posedime, pokecame, jsem zvedava co je noveho v praci, sice jsem doma teprve tyden, ale uz mi ty lidicky chybi ...
a jak se dari tobe? uz to mas za par, vid? stepanek je moc hezky jmeno 🙂

janysek70
9. čer 2010

Děkuji za optání, držíme, i když je to nyní v tom vedru očistec 🙂 . Já tu na tebe už hodněkrát na MK narazila, třeba na IVFkách, kam chodíš s Dad, Medu atd., mám pocit, že jsi také chodila do Sanusu nebo se mýlím?

tulik1
9. čer 2010

do sanusu ne, ale jinak mas pravdu - k ivfkam nakukuju hodne casto 🙂

janysek70
9. čer 2010

Držím ti palce, schválně juknu, kolik bojovníčků budete mít a samozřejmě až nahlásíš // 😵 😵
Já měla 6 vajíček zralých a všech 6 oplodnili a úspšně dotáhli do stádia kompaktujících morulek, tak bylo na 3 transfery, sice se nezadařilo a povedlo se až doma pod duchnou....., ale tu jejich laboratoř opravdu hodně chválí, že mají velké úspěchy, tak budeš mít hafo embyjek i ty 😉

tulik1
9. čer 2010

budu podavat prubezne zpravicky, ted uz se ale loucim, za chvili vyrazime na navstevu, tak se jdu trosku zkulturnit 🙂... papa a mejte se holky hezky

karmenina
9. čer 2010

ankavi pokud máš možnost to s tou odměnou zjistit, budu moc ráda.
Uf, už v pondělí. Ale neboj , musí prostě musí to být dobrý. Čekala jsi dlouho na objednání?

ankava
10. čer 2010

karmenino,
dneska tam mzdovka nebyla, tak se ti zeptám zítra.
Já se objednávala už před měsícem a oni mi rovnou řekli, kdy mám přijít. Moc se mnou nediskutovali. On se ten screening musí stihnout do nějakého termínu a asi mi dali ten termín, který se zdá doktorovi nejlepší. Ale myslela jsem si, že půjdu alespoň o týden dřív. Bohužel.

karmenina
10. čer 2010

já byla dnes u svého gynekologa. Už jsem to špinění psychicky neunesla. Mimi se daří, ale to špinění samozřejmě normální není. Ve dnech kdy špiním, mám nařízeno ležet a nic nedělat. Průkazku mi dá až ve 13 týdnu. Asi je to hop nebo trop. Sakra 😖