Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

sedmitecka
2. pro 2010

@martinka8361077791 ahoj, jojo, pani doktorka Stevikova je skvela!!! my ted jen cekame na konec ledna, na KET muzu az po treti menstruaci od potratu, jendu uz mam za sebou a teda sexualni pust uz jsme porusili 😀 😀 😀

sedmitecka
2. pro 2010

holky vy mě děsíte s tou genetikou, taky se toho bojím, aby tam nebyl někde zádrhel a nepotratila jsem znova.....zatím mi nikdo vyšetření dělat nechce, po prvním potratu se prý nic neřeší, považují to za náhodu......

ankava
3. pro 2010

@sedmitecka přesně tak, za náhodu to považují dneska až 3x, tak se neděs 🙂 🙂

sedmitecka
3. pro 2010

@ankava no to bych už asi skončila u Chocholouška 😀 😝

luccy82
17. pro 2010

@okurkaa Ahoj, tak jsem včera dostala první dávku hormonů, kterou budu brát od úterka a 3.1. dostanu další. Kolem půlky ledna bychom to vše podstoupili. Jak jsi se cítila po tom odběru vajíček? Je možné jít druhý nebo třetí den do práce?

okurkaa
19. pro 2010

@luccy82 Ahoj, ja jsem stimulaci nesla hodne špatně. Měla jsem počínajcí hyperstimulační syndrom a skončila jsem na pár dní v nemocnici. Tak snad tě to nepotká. Nejdřív jsem stříkala sprej do nosu asi 14 dní a pak píchala Gonal. Držím palce 🙂

sedmitecka
20. pro 2010

@luccy82 snad tě uklidním, po odběru hned po probuzení mi nebylo vůbec nic, bříško jen trošičku bolelo, odpoledne už vůbec, druhý den jsem v pohodě šla do práce, nic mi nebylo....ta stimulka a stav před OPU byly mnohem horší než po něm 🙂 ...jinak náběh na hyperstimulační syndrom jsem měla taky, ale jen mírný, rozjel se až po ET, byla jsem nafouklá, píchalo mě v břiše a měla dost zvětšené vaječníky...po týdnu se to znrmalizovalo...už při stimulce se doporučuje hodně pít, tak 4 litry denně a jíst dost bílkovin, na eliminaci hyperstimuláku....

luccy82
21. pro 2010

@sedmitecka děkuji za radu... dnes jsem si píchla první injekci a pěkně to bolelo. NO... manžel není žádná zdravotní sestra 🙂 snad to časem vypylujeme. A jak se vlastně pozná ten hyper.syndrom? Uvidím asi časem jak to budu snášet...

sedmitecka
21. pro 2010

@luccy82 no, můj manža naštěstí zdravotník je, takže to zvládal, jenže u nás je porblém, že to nezvládám já, vidím jehlu a omdlívám 😀 😀 😀 , bolelo mě to taky a štípalo a pokaždé mě musel honit po bytě, než jsem se nechala bodnout, bylo to celkem divadlo 😉
hyperstimulák se rozjede nejčastěji po OPU, nafoukne se ti břicho, píchají vaječníky a jsou zvětšené, je ti blbě, může být teplota.....ale to není častá komplikace, neboj a v CARu si tě pohlídají 🙂 ...hodně pij a jez bílkoviny!
a držím palce, dej vědět, jak to snášíš

bruni
22. pro 2010

Ahoj holky, ráda bych se k vám přidala. Pročítám tady diskuze už skoro dva týdny a sbírám odvahu taky napsat. My se snažíme o mímo 2,5 roku. 😕 Mám za sebou dvě laparky, jsem zdravá akorát mám menší endometriozu a měla jsem cystu. Přítel má dobré spermio, takže v podstatě nevíme, kde je chyba. Je mi skoro 33 let. V prosinci jsem byla na 1.IVF v Pronatalu v Praze a nezadařilo se. Měla jsem sice 9 vajíček, ale oplodnila se jen 4 a PK 4 dny přežilo už jen jedno a to mi zavedli. Měla jsem ICSI. Nemáte někdo zkušenost s tím, že vám navrhli ICSI přestože má chlap dobré spermio a pak jste měli málo embrií? Uvažuju, že do 2. IVF půjdeme bez ICSI a bez PK, abych viděla, zda to vůbec jde normálně a není to třeba lepší než ICSI. 😨

sedmitecka
30. pro 2010

@bruni ahojky, vítej 🙂 my jsme byli na 1.IVF v Pronatalu v říjnu, skoro to vyšlo ☹ 😉 ....měli jsme ICSI i PK, abychom zvýšili šance, manžel má taky spermio ok, navrhují ho skoro vždy, těžko říct, jestli by bylo lepší nechat je spojit ve zkumavce přirozeně 😕 😕 😕 možná třeba dát jich pár na ICSI a pár nechat na přírodě....já měla 10 vajíček, z toho 8 zralých, ICSI se oplodnila všechna, ale po pěti dnech zbyly jen 3 kousky, dva do bříška a jednu blastocystu máme v mrazáku......

bruni
2. led 2011

@sedmitecka Ahoj, díky za odpověď. Byla jsem celé svátky na horách, tak jsem se dostala k počítači až teď 😉 Přečetla jsem si tvůj profil, tak už vím, jak jsi to měla ☹ To je mi líto. Taky se dost bojím všeho možného, když to tady čtu, co má kdo za sebou. Ale zase člověk není pak tak překvapený, když se něco nepovede nebo vyvede. Třeba já byla úplně zmražená, když jsem se dozvěděla, že máme jen jedno embrio na zavedení a žádné na zamražení. Teď už ale vím, že někteří nemají třeba ani to jedno, nebo se ani netvoří vajíčka atd. A vy se asi chystáte teď někdy na KET, ne? Blastocysta, to máte dobré 🙂 Držím palce. My musíme znovu stimulovat a dost se bojím, abysme měli vůbec nějaká embria, když teď bylo jenom jedno. Proto mám pocit, jestli to nebyla chyba to ICSI, když to vybírá embriolog pouze pohledem a né vždy ta největší a nejrychlejší je taky nejlepší. No ale vy zase jste to měli parádní, všechna oplodněná. Tak nevim. Ale zajímá mě, zda naše spermie dokážou sami oplodnit vajíčka. Tak uvidíme...

sedmitecka
3. led 2011

@bruni držím moc palce na druhý pokus!!!§ neboj, už o tobě vědí, jak jsi reagovala, co a jak a podle toho ti nastaví protokol a vajíček bude hafo 😉 čím jsi stimulovala poprvé???? já gonal a cetrotide.....
tohle by mě taky zajímalo, jestli naše spermie dokážou samy oplodnit vajko, u druhého pokusu bych to taky ráda zkusima, třeba u dvou vajec......protože máš pravdu, pouze od pohledu se kvalita spermia na 100% nepozná, třeba to naše embryjko bylo ukázkové a sztejně se potratilo, takže tam mohla být genetická chyba.....
ty peníze jenom lítají, dokonce zjišťuju, že jiná centra jsou fakt levnější , tak uvidíme, co nám v Pron. nabídnou a jak dál.....KETík bude začátkem února, už jenom čekám na menses a pak hned na UTZ a šup na to 🙂 snad to ten náš jedinej bojovník zvládne, to rozmražení 😕

bruni
3. led 2011

@sedmitecka ahoj, ja měla gonal a to druhe jsem zapomnela (jsem v práci, nemůžu se podívat), ale neni to cetrotide. Já byla s vajíčkama spokojená, ale málo se jich oplodnilo. Ja na všechny kontroly chodim k mému gynekologovi a do Prahy jedu jen na zákrok. Takze stimulovat budu asi stejně, ještě jsem to s doktorem neřešila, ale 9 zralých vajuch je dobré, ne?

sedmitecka
3. led 2011

@bruni jojo, to je víc než dobré, já měla 14 folikulů, v nich 10 vajíček a zralých 8...a říkali, že to nadprůměrný výsledek
🙂
tak ať to dobře probíhá dál!!!

bruni
3. led 2011

@sedmitecka Právě si říkám, že dokud jsou ty první tři pokusy hrazené pojišťovnou tak ušetříme aspoň za ICSI a pak se uvidí. Pokud to ani po druhém IVF nevyjde tak půjdeme na imunologii a genetiku. Je to běh na dlouhou trať. Taky jsem už slyšela o té nové metodě PICSI tak bych to třeba zkusila na ten třetí IVF. Moje ségra ma obě děti z umělého, taky neměli žádný problém a přesto se normálně nedařilo. A ona vůbec nepotřebovala ICSI. Ani jí to v té době nenabídli ( je to 10 let). A zadařilo se. Dokonce neměla ani PK. Až u toho druhého ano. Tak nevím jak se rozhodnout. Je to hop nebo trop 🙂

bruni
3. led 2011

@sedmitecka Ještě se chci zeptat, jak se počítají ty tři mrchy, než můžu jít znovu na IVF. Můžu stimulovat už od 2. dne té třetí menstruace? Nebo ji musím nechat probjehnout a začnu stimulovat 2. den čtvrté ms? Já si to vypočítala na začátek března a teď si nejsem jistá 😉

sedmitecka
3. led 2011

@bruni ta metoda PICSI je asi dobrá, ale děsně drahá, já bych třeba chtěla u třetího pokusu (i když samo doufám, že k němu nedojde) i asistovaný hatching.....to budou prach jen lítat 😝 😝
no, nějak se s ima domluvím, až půjdem na KET.....ano, druhý den třetí mrchy můžeš začít se stimulkou, aspoň já to tak udělám, mám jít na KET po třetí mrše, tak hned nastoupím 🙂

bruni
3. led 2011

@sedmitecka Tak to je skvělá zpráva 😵 protože to půjdu už v polovině února. Tak to musím hned za gyndařem ať to pošle na pojišťovnu, jestli to ještě neudělal 😨 Tu metodu PICSI dělají v Gestu v Praze za 18 tis myslim do 10 vajec a třeba v brně v Heliosu je to 3 tis za jedno vejce.

sedmitecka
3. led 2011

@bruni tak to je fajn, že už v únoru 🙂 já doufám budu mít rozmraženého prcka v bříšku první týden v únoru 🙂

bruni
3. led 2011

@sedmitecka a na genetiku a imuno jste se uz objednali? Vím že je ještě brzo ale na druhou stranu některé si ji nechávají dělat hned, někdy i před 1. IVF. Mě ale doktor straší že pak budeme muset snažení přerušit třeba na půl roku i dýl, a budou nás léčit. To se mi nechce. Já mám dokonce hormonální profil 1,5 roku starý 😨 a spermiogram taky rok a půl starý 😒 Nějak se mi nechce stále lítat po doktorech, i tak toho je až dost. Ale po 2.IVF už nás to asi nemine.

sedmitecka
3. led 2011

@bruni ne, mě to právě zatím nechtějí dělat, až po druhém případném nezdaru, což mi připadá dost pozdě, tak se chci domluvit na vyšetření už před druhým IVF.....jinak HP mám tak rok starý, ale cyklus stále jako hodinky, ovulace pokaždý, tak je asi v pořádku 🙂

bruni
3. led 2011

@sedmitecka aha já mám taky cyklus jak hodinky a ovulaci skoro pokaždé, tak je to asi dobré 🙂 Jediné co bych chtěla vědět jestli nemám protilátky proti spermiím. Jenomže všude čtu jak hrozně dlouho to trvá to imuno a ta genetika, než ti řeknou výsledky, a nevím zda můžu jít na 2. IVF během toho, co budu mít probíhající imuno a genetiku a ještě nebudu vědět výsledky. No jestli stihnu to IVF ted v únoru tak půjdu určo na imuno až potom. Dost mě povzbuzuje, že skoro všichni, kdo si tady na pronatalské diskuzi začali před třemi roky psát, tak už mají 1-2 děti. To je úžasný 😅

sedmitecka
3. led 2011

@bruni jj, výsledky tady jsou , to zas jooo 😀 😀 ty výsledky i objednací doba na ta vyšetření jsou i tři měsíce, takže možná taky na to půjdu až po eventuálním druhé neúspěchu, ale chci aspoň vědět ty trombofilní mutace na hemataologii......v Pronatalu ti při vstupním vyšetření berou krev na základní imuno, takže protilátky na spermie ti už asi zjišťovali... 😉

bruni
3. led 2011

@sedmitecka a prosimtě nevíš jestli se za imuno a genetiku platí? Nebo jestli se platí jen v pronatalu a ve státním ne? 😨

bruni
3. led 2011

@sedmitecka no nepovídej, že už by mi dělali v tom prvním odběru krve test na protilátky na spermie 😕 ? To mi nikdo neřekl 😲 Mě řekli že je to na pohlavní nemoce. Tak to by bylo super. Aspoň jedna věc z krku 😀

sedmitecka
3. led 2011

@bruni brali na pohlavní choroby, infekce jako chlamýdie atd. a základní protilátky, aspoň myslím.......a za genetické a imunologické vyšetření se neplatí!!!!!! buď ti dá žádanku gyndař, nebo v Pronatalu mají genetika vlastního a na imuno tě někam pošlou, tuším...... 😕 😕 asi do Podolí????

bruni
3. led 2011

@sedmitecka tak to je super, samé dobré zprávy dnes od tebe 😉 díky moc. Jen škoda,že tu není víc nových holek, nějak to tu moc nefunguje. Já vím že se oddělila nějaká skupina do soukromé. To je škoda. Doufám, že se sem někdo další taky připojí. Vždyť pronatal je v čekárně vždy tak nacpaný 😉 tak to by bylo aby se tu další nenašli...

sedmitecka
3. led 2011

@bruni to máš pravdu, Pronatalky někam vymizely......já teda chodím do té soukromé, už dlouho, známe se tam, ale tam holky už taky hodně odpadly, jsou těhule a maminy a aktuálně asi nikdo kromě nás IVF v Pronatalu nepodstupuje nebo co.... 😀 😀 😀 😀 😀
napíšu holkám, aby tě pustily k nám do uzamčené diskuse 😉

bruni
4. led 2011

@sedmitecka no jo to je škoda. do té soukromé skupiny zase nepřijdou žádné nové pronatalky. uvažuju že bych založila novou diskuzi: pronatalky 2011 🙂 , ale nevím, už je tady těch diskuzí tolik 😨 A když byste si dali asistovaný hatching, tak to na všechny embria nebo jenom na jedno? Já se toho trochu bojím, že je to velké riziko, že to embrio to poškodí. Taky neznám nikoho kdo by si to dal. Ty jo?