Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

bruni
5. led 2011

@petula22 já mám zase špatnou zkušenost s mým 1. gyndařem. Vůbec mi nic nevysvětlil a když jsem se zeptala tak se tvářil jako že ho obtěžuju. Tak jsem našla odvahu a změnila doktora a ted jsem mooooooc spokojená 🙂

sedmitecka
5. led 2011

@petula22 tak já zase naopak s kontryhelem musela přestat, rostal mi šíleně....ale je fakt, že mě roste dost i bez něj.....s tou štítkou to je blbé, jak lítá, je to vážně problém s těhu ☹ ☹ a co ti navrhují na endokrinologii? po letroxu se to nelepší???? já jsme ráda, že ji mám už pryč, od operace je mi 1000x líp, úplně jsme jakoby obživla, plná energie, i ty mrazy snáším líp než dřív...já tedy měla sníženou funkci a Hashimota - autoimunitní zánět......

sedmitecka
5. led 2011

@luccy82 ahojky, já píchala gonal 9. dní, docela vysokou dávku 225 jednotek denně, 10. den nic a 11. den bylo OPU.....držím moc palce a ničeho se neboj 😉

petula22
5. led 2011

@sedmitecka No, mě můj endo řekl, že by to až tak na štítnou neházel, jdu od něj pryč, vůbec ho to nezajímá, pravidelně chodím na kontroly, Letrox beru, jak se má... Při HP v CARu jsem měla TSH 9,7, což je fakt úžasný, když se léčím už nějakých 12 let a ví, že chci otěhotnět, mám taky sníženou s aut.zánětem. Ted jsme to snižovali a měla jsem v září 1,88 a objednal mě až na březen... Takže jsem ho změnila a jdu ted 11.1, tak jsem zvědavá, mám pocit, že se mi zase zhoršila, já to poznám hlavně podle kůže. Je to mrcha, vždy když mi přidají dávkování, tak se mi to vlastně pak zhorší, protože je líná, takhle mi to bylo vysvětleno 🙂. Uvidíme, jestli bude řešit, zda jí dát pryč,aby se to ustálilo. Ted beru Letrox 5x v týdnu 100 a 2x 150.

petula22
5. led 2011

@bruni S náma se taky vůbec nebavil a úplně nás odpálkoval, já z toho byla docela v šoku, čekala jsem úplně jiné jednání. Jako říct ženský, že nemá šanci otěhotnět a nazdar, mi přijde fakt síla....

sedmitecka
5. led 2011

@petula22 taky na sobě hned poznám, když mám výkyv v hormonech štítky, ale to je minimálně, tak jednou za rok se to skočí.....jinak já jak tu štítku už nemám, tak TSH mi drží úúúúplně dole, mám 0,2 😀 😀 😀 takže jsem v pohodě........a myslím, že ten tvůj doktor kecá, naopak, štítka v hodně případech způsobuje neplodnost!

petula22
5. led 2011

@sedmitecka No právě, já jsem u něj 3 roky a mám ho dost, akorát mi jen vynadá, že jsem třeba přibrala a hned mi cpe prášky na hubnutí, tak mu vždy řeknu, že je nechci, že se snažím otěhotnět. A na poslední kontrole na mě vybaf, tak co už jste těhotná a přišlo mu to asi vtipné, takže fakt magor. Já měla původně super doktorku, ale odstěhovala se a on po ní převzal ordinaci a ono sehnat dobrého endo je docela problém. Našla jsem si, kam mi šla ta původní dr. a budu za ní dojíždět. JInak mi nepřijde, že by mi způsobovala nějaké velké problémy, nespavost mám od mala, naopak je mi pořád vedro, zácpou rozhodně netrpím 🙂. A jak dlouho jsi po operaci?

luccy82
5. led 2011

Holky, také mám štítnou žlázu, TSH jsem měla něco kolem 8 a po roce jsem se dostala na 2,8. Beru letrox 100 1xdenně a prý je to hladina se kterou by už neměl být problém otěhotnět...Jinak děkuji za info ohledně stimulace 🙂

petula22
5. led 2011

@luccy82 Ahoj, mě v Pronatalu řekli, že se mám dostat max. na 2,5, což těch tvých 2,8 by nemělo asi už tak vadit.

sedmitecka
5. led 2011

@petula22 na jaře to budou tři roky od operace, já taky neměla žádné závažné problémy, jen pořád taková divná únava a častá ospalost, celkově tělíčko bylo často vyčerpané a bez energie.....a byla mi pořád zima, teda já jsem zimomřivá normálně, mám dost nízký tlak, ale tohle už bylo moc......a můj obvoďák je skvělý diagnostik, a když jsem mu to povídala, hned pojal podezření a hnal mě na krev...a už to jelo, protože jsem na štítce měla i uzle, tak na punkci a pak hned na operaci 😝 😝 😝 a od té doby je mi super., musím to zaklepat na dřevo 🙂
já beru euthyrox 4x1 00 a 3x 150...a od toho doktora jdi rychle pryč!!!!

sedmitecka
5. led 2011

@luccy82 TSH do 5 je v normě 🙂

bruni
5. led 2011

@petula22 já bych nevěřila jak důležitý je mít dobrého doktora ale poznala jsem to na vlastní kůži 🙂 dělá to opravdu moc, vždyť je to samé lítání po doktorech, vymýšlet si do práce výmluvy, protože by se jim to tam asi moc nelíbilo, doma na sobě nedát nic znát aby si manža nedělal stále starosti a měl chuť sexovat a ještě aby si nemyslelo okolí že to moc řeším a pozorovat jak kamarádky těhotní jedna za druhou 😒 to se přeci nedá vydržet, když ještě k tomu doktor tě nepodrží. to přeci musí být hlavně ten který tě bude držet nad vodou. Když už on ne, tak se člověk hroutí 😢 Ale vždycky jsem se zvedla a šla dál 😉 ono taky nic jiného nezbyde, že 😀 protože jinak ti okolí řekne, že to máš z toho že se hroutíš 😠 to je začarovaný kruh Jé to jsem nějak zafilozofovala 🙂

bruni
5. led 2011

@sedmitecka já se štítkou nemám teď zkušenosti ale před rokem když mi dělali hormon. profil tak jsem mela FSH(nejsem si jistá zda je to správne) na hranici 10. což prý není dobrý. ale četla jsem že je to každý měsíc jinak. někomu to dokonce před IVF měří aby se strefili do správného měsíce Člověk má z toho stále pocit že se netrefil do správného měsíce nebo dne nebo hodiny ale jak se trefit aby se stal ten zázrak? 😵 Mám dnes nějaký filozofický večer asi jdu raději čučet na bednu 😉

sedmitecka
5. led 2011

@bruni no s tím si dovolím nesouhlasit, TSH ti nesmí!!!! lítat, to je špatně, musí se udržovat na stabilní úrovni!!!!

bruni
6. led 2011

@sedmitecka ale já psala FSH a to je myslím něco se špatnou funkcí hypofízy či co 😉 ale nevím zda tu zkratku mám správně 😨 ale myslím že jo. Ty jsi o tom nikdy neslyšela? Tady o tom holky občas píšou. Některá má třeba hodnotu 80 a to je zcela vyloučené aby otěhotněla.

petula22
6. led 2011

@bruni to je úplně něco jiného FSh je folikuly stimulující hormon, ktery se vlastně měří, jestli vlastně ovuluješ, zjednodušeně řečeno 🙂.
Mě naštěstí podržel manžel a šlo se dál, mě to spíš znechutilo dál cokoliv řešit, ale už je to dobrý, ted mám moc příjemnou doktorku 🙂. Naštěstí mi v práci s tím nedělají potíže a můžu normálně k doktorům jezdit aniž bych to musela skrývat a nebo si něco vymýšlet, nárok na to mám a každý normální člověk, by měl tuto situaci pochopit.

bruni
6. led 2011

@petula22 tak to buď vděčná že to nemusíš v práci tajit, je to další hrozný stres ☹ Já jsem bohužel v nové práce a zatím ve zkušební době tak to určitě nejde říct. Jinak s tím FSH jsi mě uklidnila protože já normálně ovuluju 🙂 tak je to snad už dobré

bruni
6. led 2011

@luccy82 ahoj, tak jak se těšíš na stimulku? 😉

petula22
6. led 2011

@bruni Když jsi ve zkušebce, tak je to fakt blbý. Já taky ovuluji, ale zatím mi to je k prdu ☹.

sedmitecka
6. led 2011

@petula22 tak se přidávám, taky krásně ovuluju a je mi to zatím naprd 😀 😀 😀 😀

@bruni peťa to napsala přesně, FSH je něco úplně jiného než TSH 😀 😀 😀 a je to marker pro zjištění, jakou máš zásobu vajíček ve vaječnících.....

luccy82
6. led 2011

@bruni Už se docela těším, hlavně že se konečně začně něco po roce a půl dít. Na injekce do břicha jsem si pomalu zvykla. Píchám si od 21.12. Decapeptyl. Ale každý den se mi honí hlavou myšlenky na to jestli budu mít vajíčka, jestli se spojí se sperm., jestli budou geneticky zdravá a pak jestli se to uchytí 🙂 asi jako každá z nás před IVF..... V práci jsem na to šéfovou připravila, že budu nějakou dobu doma. Naštěstí je naprosto skvělá a dovolí mi dělat z domova. Nejdřív jsem si myslela že po odběru půjdu tak za 3 dny do práce, tak mě doktorka vyvedla z omylu.. že prý musím zůstat doma než zjistíme jestli se to povedlo a jestli ano, tak alespoň první 3 měsíce na ryzikovým.

petula22
6. led 2011

@sedmitecka Když jsme byli v říjnu v CARu, tak mě docela překvapili, že nám řekli, že to máme ještě zkoušet přirozeně, tak jí říkám, že už je mi docela dost (32), tak byla překvapená, matu vzhledem 🙂. Hupsla jsem na kozu a říkala mi, že mám pěknou zásobu vajíček, tak nemusím moc věk řešit, takže to by bylo, aby se něco neujalo 😀 .

sedmitecka
6. led 2011

@petula22 tak to se musím smát, jak to máme stejné 😀 😀 😀 na mě taky koukali, jako co plaším, když jseme řekla věk 33, mudr se smál a prý, že vajec je fůra, takže pohoda 😉 .....vždycky mi všichni hádali o 5 let míň 😀 😀

bruni
6. led 2011

@petula22 no práve, me je to taky k prdu že ovuluju 😒 stejně se nedaří tak nevím, to je snad ještě horší než když víš proč se to nedaří. Mě připadá že je pak vlastně větší šance na oplodnění při IVF protože se odstraní ten problém, ale takhle není co odstranit takže stejně věřit v zázrak 😵 Já prý taky vypadám na míň ale k mimískům to nějak nepomáhá ☹

petula22
6. led 2011

@sedmitecka To je dobrý 😀 . Aspon že tak, kdyby nás ještě tlačil věk, tak už by to bylo fakt na psychárnu 🙂.
@bruni To máš pravdu, mě když řekli, že je to kvůli štítné, tak jsem aspon věděla na co to svést, ale ted když už je vše OK, tak nad tím víc přemýšlím, ale zase to nehrotím, vybíjím si mateřské pudy na našem pejskovi 🙂.

bruni
6. led 2011

@luccy82 a co je to Decapeptyl? to neznám, ty máš dlouhý nebo krátký protokol? já si píchala až od 2.DC Gonal a pak Orgalutran. Zabralo to dobře, měla jsem 9 zralých vajíček, bohužel nakonec jen jedno dobré embrio na zavedení tak nevím čím to je ☹ Úplně tě chápu co se ti honí hlavou, mám to taky a před 2. IVF se toho honí ještě víc 😉 Neboj uvidíš že to bude v pohodě, jsem zvědavá jak se ti podaří tak piš ať tu máme nějaké snažilky čekatelky. Sedmitečce se to už také blíží a nevim jak Petula je na tom. Mně injekce vůbec nevadili ale to mi je píchala zdr. sestra. Poslední Orgalutran jsem si musela píchnout sama, protože ona nemohla a to bylo mnohem horsi, malem jsem omdlela ale musela jsem tak jsem to udelala. A šlo to, tak příště budu asi už sama píchat 🙂 Přestože na odběru krve se na to nemůžu ani kouknout 😀

petula22
6. led 2011

@bruni Já se k tomu ještě ani moc neblížím 🙂. Jdu ted 18.1 na laparku a pak nám chtějí dát čas do března, takže počítám, že začneme až tak v březnu a to už budete holky těhotné 😀
A pomáhá vám třeba píchat manžel? U nás to nepřichází v úvahu, to by s sebou hned seknul 🙂.

sedmitecka
6. led 2011

@petula22 mě píchal manžel 😀 😀 😀 ale on má zkušenost, původní profesé je sestřička a záchranář, takže to s jehlama umí 😉 já se na to ani nemůžu podívat 😝 😝

bruni
6. led 2011

@petula22 kéž by to byla pravda že budeme těhotné 😀 tak držím palce na laparku, neboj já mám za sebou už dvě a pohoda, hned další měsíc jsme už sexovali 😅 po manžovi to ani nechci, to raději sama, já tedy nejsem vdaná ale nevím jak ho nazývat, všechna slova jsou tak nějak divná 🙂 stejně je to to samé po 4 letech že? 😉

petula22
6. led 2011

@bruni To je jedno, jak ho nazýváš, papír na tom nic nezmění 😉 . Když já tak nesnáááááším nemocnice. Hlavně nevím, kdy mám jít pak do práce, kazdý říká něco jiného...