Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

petula22
6. led 2011

@sedmitecka Tak mi ho půjčíš 😀

luccy82
6. led 2011

@bruni Decapeptyl jsou také hormony v injekci, které si píchám 14 dní po MS a budu si je prý píchat i zároveň s plánovaným puregonem... na každou stranu jedna 🙂 Abych pravdu řekla, nikdo mi neřekl jaký mám protokol. Ani jsem to nikdy před tím neslyšela.. podle čeho se to určuje? To je pak k zbláznění, když jich máš tolik a pak jen jedno dobré. Mě píchá injekce manžel, docela mu to jde... naštěstí se nebojí... sama bych měla pěknou hrůzu. My víme, kde je problém a proč to nejde, tak by bylo super kdyby to vyšlo... Ale mám kámošku, kde jsou oba zdraví a také jim to nejde. Držím všem palečky 🙂

petula22
6. led 2011

@luccy82 tak to je náš případ, jsme oba v pořádku a nikdo neví proč to nejde, proto mě ještě posílají na laparku, kdyby tam náhodou něco bylo, moje doktroka si myslí, že je to zbytečné, ale v CARu to chtějí. Držím palce at to klapne 😵

bruni
6. led 2011

@luccy82 aha tak to máš ten dlouhý protokol, ten trvá o půl měsíce déle. nevím podle čeho to určují ale je to proto že každému jinak reagují vaječníky a tobě vybrali tento. já měla zase ten krátký a reagovali dobře. Někdy to vyberou špatně a pak vaječníky nereagují vůbec nebo málo a musí se se stimulací skončit a pak zkusit jiný protokol nebo injekce a dávky. je to dost individuální. poznají to na utz na který půjdeš asi 7-9DC, podle toho kolik budeš mít folikul a narostlou sliznici.Pokud se se stimulkou skončí dřív a nedojde k OPU tak máš od pojištovny nárok na 4. IVF hrazené.

bruni
6. led 2011

@petula22 já šla taky na 1. laparku jen pro info, nic mi nebylo, no a zjistili že mám menší endometriozu, jinak průchodné vejcovody vše ok. na 2. laparku jsem šla proto že se mi po 1. laparce hned udělala cysta ve vaječníku, která musela ven a při tom mi znovu odebrali trochu endometriozy a ještě jednu schovanou cystu. Proto se ted bojím abych po stimulaci neměla nové cysty, často se to děje. v pondělí jdu na kontrolu, bojim bojim 😒 ale jinak se cítím po 1. IVF úplně v pohodě.

luccy82
6. led 2011

@bruni Aha 🙂 Zítra jdu na ultrazvuk po zkončení MS a čeká mě ten Puregon... tak se snad dozvím jak reaguji.

petula22
6. led 2011

@bruni Kámoška na ně taky po stimilaci trpěla... Já jsem zvědavá, jak to pak udělají se mno. Moje doktorka mi před 2 lety zkusila nasadit Clostylb. a hned po měsíci jsme museli vysadit, měla jsem po něm hromadu vajíček, říkala mi, že jsem jak kvočna 🙂 A měla jsem z něj i hrozně nízkou děl. sliznici, jen nějakých 3 mm.

petula22
6. led 2011

@bruni No,spíš je to hrazené tak, že máš nárok na 3 IVF a 4 stimulace.....

bruni
6. led 2011

@petula22 aha tak to přesně nevím, ale četla jsem někde tady na foru, že prostě máš jeden pokus navíc. Ono by to taky bylo dost nespravedlivy 😒 Ono stačí už to, že nikdo neřeší kolik máš mrazáčků. Já třeba nemám žádný a proto budu mít mnohem méně pokusů než kdybych mohla jít na několik ketů z každé IVF 😠

petula22
6. led 2011

@bruni Máš navíc jen tu stimulaci....A to poslední jsem nějak nepochopila 😒

bruni
6. led 2011

@petula22 no myslim že když máš mrazáčky, tak na KET není žádné schvalování od pojištovny takže na něj můžeš jít kolikrát chceš a nepočítá se to do pokusů, ale pokud mrazáčky nemáš tak se může stát že půjdeš na ET opravdu jen 3x a pak už vše budeš hradit sama 😒 kdežto když máš mrazáčky tak jdeš dohromady třeba 10x a stále je to hrazené pojišťovnou

petula22
6. led 2011

@bruni Fakt jo? To jsem netušila....

m.aa.b
6. led 2011

@bruni ahojky, jj docela dost, ale ještě spousta nás toho čeká 😉
nemám tam nic páč jsem teď neměla moc času a pak taky momentálně nám jaksi taksi došly finance 😒 takže musíme zase nejdříve něco naspořit na KET s těmi posledními sněhuláky co tam jsou a pak nějak časem poslední 3 IVF 😖 jinak rozbíháme kolotoč kolem adopce, takže asi tak 😅

Končit to tu samo nemusíme, ale soukromou diskuzi jsme byly v podstatě donucené otevřít, protože se bohužel najdou i takové s...ě, kterým se asi zdá že si toho vytrpíme málo a mají potřebu nás tu urážet a napadat....

moc držím palce ať se zadaří, jinak pokud jde o asistovaný hatching, tak mě ho také rozmlouvali, že je to zbytečné a opravdu jsme ho nepotřebovali. ICSI špatné není to jsme zaplatili i kvůli manželovo spermiogramu, nebyl nejhorší, ale ale.
Jo a pokud jde o spermio, tak nevím jestli to bylo vitamíny bo čím, ale povedlo se nám dostat se z 30% až nad 100% (během těch let co do Pronatalu jezdíme) 😀 to jen na povzbuzení pro případné snažilky které mají problém u manžílka (nebo i u manžílka)

tak papa 🙂 🙂

bruni
7. led 2011

@m.aa.b ahoj, já myslím že se to tu pomalu zase rozjíždí 🙂 jsou tu nové snažilky takže chodím sem i do soukromé, kde už jsou všichni těhule 😀 kromě pár. Jestli jsem dobře koukala na tvůj profil, tak se nezadarilo ani jednou, nebo jo? Když píšeš že jste hatching nepotřebovali. A už uvažujete o adopci? přestože jsi proti mě velmi mladá 😉 mě je 33. Asi toho máte už hodně za sebou a vleče se to, že? ☹ My taky máme adopci v záloze, mám pak větší klid, že jednou to dítě přeci jenom bude. Ale zatím se budeme ještě minim. 2 roky snažit 😵

sedmitecka
7. led 2011

holky k těm cystám, já po stimulce měla asi měsíc zvětšené vaječníky a na obou se mi udělaly cysty 5 cm, ale doktoři říkali, že to jsou cysty naplněné krví a že symy časem prasknou a odejdou s menses - a to se také stalo hned při první menses, ale bolestí jsem skoro odpadla 😝 😝 😝

bruni
7. led 2011

@sedmitecka no to já jsem zvědavá po utz co mi tam najdou. Zatím mi je dobře, ale oni ty cysty vůbec nemusím cítit. Doufám, že když tam budou, tak to budou tyto naplněné krví a prasknou samy. Protože já měla vždy ty cysty co se musí odstranit laparo ☹

luccy82
7. led 2011

Tak mi dnes píchli první dávku puregonu, ve čtvrtek jdu na UTZ a uvidí se kdy mě čeká OPU.

okurkaa
7. led 2011

@luccy82 Tak to moc drzim palce. Proc ti nedali Gonal? Ja ho dostala automaticky. Asi mas dlouhy protokol, vid?

bruni
7. led 2011

@luccy82 držím moc palce 🙂

sedmitecka
7. led 2011

@okurkaa puregon je to samé co gonal, jen jiný výrobce 😉

@luccy82 hodně štěstí, ať to jde jak má 🙂

luccy82
7. led 2011

@okurkaa Děkuji moc 🙂 Ani nevím.. automaticky mi dali ten puregon.

bruni
7. led 2011

@luccy82 mě se taky neptali, dali mi rovnou Gonal a bylo to dobré 😉

luccy82
7. led 2011

@bruni Nevím tedy podle čeho se řídí.. když jde o stejné hormony.... Hlavně aby splnily svůj účel 🙂

bruni
7. led 2011

@luccy82 já jenom vím, že jsou dva druhy, jeden je vyrobený z moči a druhý je čistě chemický. Gonal je určitě chemický, proto se za něj připlácí. Za ty z moči se nic neplatí, ale jsou rizikovější, nejsou tak čisté. ale někdo na ně reaguje dobre. Doplácíš za Puregon? a máš pera nebo normální injekce?

luccy82
7. led 2011

@bruni Doplácela jsem 1500,- a mám ho na 6 dní, pokud budu potřebovat delší stimulaci, tak budu doplácet znovu. Mám pero, takže budu jen měnit jehli. A na Gonal se příplácí kolik?

petula22
7. led 2011

Ahoj holky, jak dlouho tvalo než vám schválila pojištovna umělko?

bruni
7. led 2011

@luccy82 tak jsem si to ted našla na netu: Gonal a Puregon jsou rekombinantí(čistě chemické) a doplácí se za ně. Já platila za všechny léky dohromady(Gonal+Orgalutran+Pregnyl) 5600,- ale to závisí na tom, kolik toho pícháš. Já píchala 225 jednotek 8 dní k tomu ten Orgalutran 6 dní a 1x pregnyl. Pak jsou injekce vyrobené z moči plně hrazené pojištovnou jako Fostimon, Menopur, ... Místo toho Orgalutranu můžes mít Centrotide a místo Pregnylu je taky Ovitrelle. Podle mě jde jen o jiného výrobce ale podobné účinky. Ale co tady čtu tak každá reaguje různě.

bruni
7. led 2011

@petula22 je to různé ale většinou je to do 3 týdnů. Jde o to že ty nevíš kdy to tam doktor pošle. To může být taky mnohem dýl než ty jseš u něho na kontrole. Já třeba se objednávala přes mého obvodního gynekologa a trvalo to dohromady 3 měsíce. Ale holky tady píšou že když se zavolá rovnou do Pronatalu tak tě objednají i dřív. Pokud do Pronatalu už normálně chodíš tak ti to VZP schválí nejdýl do měsíce.

sedmitecka
7. led 2011

@petula22 žádost posílal Pronatal, jsme u VZP a schváleno bylo asi za 19 dní 😉

m.aa.b
8. led 2011

@bruni
ahojky, zadařilo, ale těhotenství jsem si užívala jen necelé tři měsíce ☹ pak se mimi přestalo vyvíjet 😔 😔 😔 a pozitivních testů jsem měla vícekrát, jsem přesvědčena že to bylo kvůli štítne žláze - hodnoty byly sice v normě, ale když jsem se na to ted ptala dr, tak je mám u spodní hranice takže je možné, že když jsem otěhu tak to šlo dolu a prostě to pak nedopadlo 😒 teď už mám léky tak je to posychrované, ale zase nejsou penízky na další KETík ☹ ☹
Jinak o moc mladší nejsem - je mi 29 a o mimčo se snažíme už 4 roky a navíc už mám jen poslední hrazený IVF 😒 no a vzledem k tomu že na mimčo se čeká (u nás) cca 3roky tak s tou adopcí nechcem otálet. Další věc je, že manžel je o deset let starší 😒 takže už opravdu není nač čekat ... ale stále doufáme, že bude i to vlastní 🙂