Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

barce
12. led 2011

bruni ja mela 12vajicek a vsechny se podarilo oplodnit ICSI a ve finale zustala 4 embrya..... mne delali fakt dlouhou tu prodlouzenou kultivaci - 5dni, pry se to pri 3.IVF dela....... pritom pri 1.IVF kdyz mne zavadeli jiz 3.den a ja se divila proc uz tak brzo kdyz sme chteli prodlouzenou kultivaci, tak mi rekli ze neni na co cekat...... pak se v tom vyznej 😒 . no uvidime jak KET, treba budu prijemne prekvapena 😉 , ale moc tomu neverim.........

bruni
12. led 2011

@barce oni prý dělaji PK podle stavu embrií, to rozhodne embriolog pokazde jinak, podle me nezalezi zda je to 1. nebo 3. IVF. ale jak se vyvíjejí 😨 tak to je máš kvalitní po 5 dnech, to je nadejny ketik 😉

eviku52
12. led 2011

Ahojky, všem, držím palečky 🙂 jsem na této diskuzi poprvé a začla jsem chodit do Pronatalu v Č.B. a zítra jedeme na odběr vajíček do Prahy. Chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti a jak to vlastně vše probíhá. Máme první pokus takže jsem z toho trochu dost nervózní a vůbec si nedokážu představit co nás čeká. 🙂

bruni
12. led 2011

@eviku52 ahoj, ani jsem nevedela ze je v Č.B. pronatal 😨 ten se teda rozsiruje 🙂 neboj se ničeho nic, je to pohoda. kazdy pujdete do jinych dveri, ty do cekarny pred sal a manza na odber sperma do erotickyho pokojicku 😀 budes cekat s dalsima peti holcinama nez na tebe prijde rada a pak na sal, narkoza, úzasne spanicko a pak se proberes zase pred salem na posteli, rozkoukas se, daji ti vysledky kolik vajicek ti odebrali a pujdes ven, kde na tebe bude cekat tvuj milej 😵 a jede se domu. vse dohromady trva asi dve hodiny. vse ti tam daji, nic si nevoz. kosilku i ponozky i backory. veci si zamknes do skrinky. kdyztak se zeptej uz me nic nenapada 😉

bruni
12. led 2011

@eviku52 jo a vůbec to neboli protoze spinkas 🙂 akorat potom trochu par dni tlaci podbrisek. obcas to byva i úleva,kdyz te vyfouknou 😀 napis jaka byla úroda, jsem zvedava 😉

bruni
14. led 2011

@eviku52 tak jaké to bylo? jsem zvedavá 😉 jak ti je?

luccy82
14. led 2011

Ahoj holky, tak jdu zítra na poslední ultrazvuk a v pondělí nebo úterý na OPU. Včera mi doktor zjistil 8 folikulů. Už mám i trošku nafouklé břicho... už abych to měla za sebou 🙂

bruni
14. led 2011

@luccy82 tak super, gratuluju k foliskum 🙂 urcite dej vedet jak se povedlo OPU, jsem zvedava 😉

sedmitecka
14. led 2011

@luccy82 neboj se nic, za chvíli to máš za sebou a úroda bude bohatá 🙂 oni většinou při OPU v yšťourají ještě víc folíků, než vidí na ultrazvuku 🙂 držím palce !!!!
já se OPU bála úplně nejvíc a nakonec to na celém procesu bylo to nejpříjemnější, prospinkáš se a jdeš chrnět dom 😉

sedmitecka
14. led 2011

@eviku52 ahoj, tak už máš OPU za sebou, doufám, že úspěšně 🙂 jak jsi dopadla a byli na tebe hodní? 🙂

luccy82
14. led 2011

Určitě dám vědět... Z OPU moc strach nemám. Nejvíce se bojím aby se to pak povedlo v těch zkumavkách 🙂 ta geneticka je fakt potvora 😖

marlenee
14. led 2011

Holky může být při IUI přítomný manžel?Řešila jste to nějaká?No říkám si,že to není v narkoze tak by snad nemusel být problém

eyael
14. led 2011

@marlenee - no asi může, jako u jiného gyn vyšetření, které není v narkoze, ale nějak moc nevím, co by z toho měl. Pokud si to dobře pamatuju, budeš ležet s roztaženýma nohama na koze, mudr použije zrcadla, aby se lépe dostal kam potřebuje, vezme dlouhou kanylu (nebo jak se ten nástroj jmenuje), v té budou spermie. Kanylu ti zavede přes děložní čípek, což trošku bolí, vstříkne spermie a jde se domů. Pravděpodobně ani nebudeš mít možnost koukat na UTZ, protože mudr ti bude pracovat v rozkroku a nikdo další tam už nebude 😉 😀

bruni
14. led 2011

@marlenee jo myslim ze to neni zajimava podivana pro zenskou natoz pro chlapa. ale me to vubec nebolelo 😉

eviku52
14. led 2011

@sedmitecka Ahojky, mám to za sebou. Bylo to v pohodě, fajn spaní. Úroda byla 7 krásných dorostlých, 2 nedorostlé a ty by prý mohly dorůst a 1 úplně špatné. Tak jak jsem se toho bála tak to bylo v pohodě. Zítra máme ráno volat a dmlouvat se na dalším postupu. Tak teď pro změnu váháme jestli si nehámne dát jedno či dvě... 😨 jinak mě docela pobolívá břicho. A jak se daří a jak se držíš??? 🙂

eviku52
14. led 2011

@bruni Ahojky, promiň, že píši až teď, ale dřív jsem se k netu nedostala. Mockrát ti děkuji za vyčerpávající informace a bylo to v pohodě i to spaníčko bylo dobré. Máme 7prý krásných dorostlých,2 nedorostlé a ty prý ještě dorostou a 1 bylo špatné. Zítra ráno budeme volat a domlouvat se na dalším postupu. Tak teď nevíme jestli si máme dát 2 nebo 1.... 😨 Jinak mě pobolívá břicho, ale to je asi normální, ne??? Můžu se zeptat jak se daří tobě??? A jaký máš názor na prodlouženou kultivaci??? 🙂 a dík moc za podporu 🙂

bruni
14. led 2011

@eviku52 tak to mas pekny folisky 🙂 nazor na PK jsem mela nejdrive ze ano pak ne a ted zase ze ano 😀 je to podle toho co se kde dozvim. Ted uz jsem presvedcena ze na druhy pokus IVF si zase dame PK, protoze embriolog muze vyradit ty spatne,ktere kdyby mi zavedli tak se stejne neuchytne nebo bude potrat nebo postizenen dite. nebo kdyby je zamrazili tak se pak ani nerozmrazi atd. asi to i usetri penize za zbytecne mrazeni embrii. ale na 100% o tom jeste presvedcena nejsem, ale kdyz si prectes tady tu diskuzi tri roky zpet tak vsechny holky otehotnely s PK a ICSI, takze to asi je dobry. stejne o tom rozhoduje embriolog, pokud to ovsem zaskrtnes v papirech, coz uz jsi asi udelala ne? kdyz je malo embrii tak se treba PK vubec nedela prestoze ji zaskrtnes. ale jak kdy. ja mela jen 3 embria a PK mi delali a zbylo jen 1, tak nevim. proto ta pochybnost. jinak do telefonu ti nic o poctu embrii nereknou, tak se nediv. reknou ti to az v den, kdy pojedes na transfer tak az tam embriolog vse vysvetli ale do telefonu nechteji nic rikat. jinak bricho potom poboliva to je normos. ja jsem ted v mezidobi, cekam na schvaleni pojistovny a pak stimulka na 2.IVF. Zitra rano jedu na vikend do Kutne Hory, tak budu na konikovi az zase v nedeli vecer. Tak pa pa 😉

sedmitecka
15. led 2011

@eviku52 tak to je fajn, žes to takhle pěkně zvládla a úrodička super!!!!!! kdo ti dělal OPU? ta krátká narkóza je parádní, dobrá opice 😉 mě po OPU pobolívalo bříško jen trošku a druhý den už vůbec, tak dneska už určitě jsi ok a nic tě nebolí......držím palce těm vašim prckům, aby se zdárně vyvíjeli!!!! máte prodlouženou kultivaci? podle mě je to dobrá metoda, zůstanou opravdu jen ta nej nej embryjka do pupíku 🙂
u mě dobrý, nervozita stoupá, ve čtvrtek čekám menses a objednávám nás hned na KET 😉

sedmitecka
15. led 2011

@bruni krásný víkend v Kutné Hoře, nádherné město, to bude romantika 🙂

sedmitecka
15. led 2011

@marlenee no teoreticky asi přítomen být může, ovšem jaká to pro něj bude podívaná, to nevím, je to jako běžná prohlídka 😉 😉

standifous
16. led 2011

@eyael No v gestu mi toho opravdu moc neřekli. A taky jsem teda bulela jak želva tak jsem toho ani moc nevnímala, jen to, že už by ifv nezkoušeli a šli do darovaných vajíček. Zkusili i dlohý i krátký protokol a při tom dlouhém nebylo vůbec nic k oplodnění ze 16 vajíček. Ani při prvním pokusu nebylo nic to je tedy dali jen k sobe nedělali icsi a při druhém a třetím už dělali icsi, ale bohužel jen v tom druhém pokusu se podařilo ze 17 dvě vajíčka oplodnit a byli mi zavedeny dvě embrya, ale nechytily se ☹ . Pak jsme s manželem byli na první konzultaci u dr. Kulta, který jezdí k nám do města. Ten to teda také neviděl nijak pozitivně podle toho mála záznamů které jsem u sebe měla z gestu, ale o tom nativu se zmínil. Jenže já jsem na tom opravdu nebyla dobře psychicky tak jsme se raději s manželem rozhodli to na nějaký čas nechat být. No a musím teda říct, že to fakt pomohlo. Jen bohužel čas utíká tak budeme v tom snažení pokračovat. Za měsíc je mi 33let. Ale chtěla bych ještě zkusit si jet před tím odpočinout a zrelaxovat do fr. lázní, teda pokud mi to pojištovna schválí. Čekám až otevře nový pan dr. gyn. ordinaci kam jsem chodila, bohužel můj pan dr. na podzim umřel tak to tam teď bude brát nový tak se s ním chci domluvit a pak teprve jít k dr. Kultovi a řešit nějaký postup. Tak uvidím v až v únoru co a jak.

standifous
16. led 2011

jéé to jsem se rozepsala. 🙂 😀

sedmitecka
16. led 2011

@standifous přeju ti hodně síly a víry do dalšího snažení, přece nám to musí vyjít 🙂 😉
lázně jsou výborný nápad, neváhala bych, pokud nám nevyjde druhé IVF, taky bych ráda jela, uvidíme, jak budou doktoři ochotní to napsat......
a v Pronatalu ti neudělají potřebné testy? když máš z gestu tak málo záznamů???

eyael
16. led 2011

@standifous - věk vůbec neřeš, mě bude za měsíc 37 😉 lázně pomohou i psychicky, ve Františkových jsem byla po operaci slepáku a bylo to super, 5 týdnů absolut relax, mít ještě někdy tolik času, jela bych tam zas! Můžu jen doporučit! A darovaná vajíčka taky není žádná tragédie, kamarádka takhle má krásného dvouletého klučíka a teď je ve 12tt 😉 Jen je blbé, že už si to budete muset plně hradit sami, pokud už máte 3. IVF vybrané 😒

eyael
16. led 2011

Holky, chtěla bych si před KETem nechat zkontrolovat hormonální profil. Nevíte, jestli mě to může doporučit do laboratoře můj obvodní doktor nebo musí v Pronatalu? Protože ti se k tomu neměli, hned se chtěli vrhat na věc. Já bych ale ráda věděla, jestli po těch 3letech od IVF je vše v pořádku, abychom si nevyplácali mražáčky a taky kvůli financím, ani KET není zrovna levná záležitost. Nevíte některá jak to je?

bruni
17. led 2011

@eyael ahoj, jo to delás dobre, hormonalni profil se meni behem mesiců. ale ztratis tim jeden cyklus, jak uz psala sedmitecka na soukrome diskuzi 😒 takze je to zase rozhodovani vid 😉 ja mam hormonalni profil stary 1,5 roku a uz si taky rikam ze si reknu po 2.IVF pokud se nezadari o novy test. hlavne pro klid duse, ze jsem udelala vse co muzu. můj gynekolog mi to taky nenabidl sam od sebe, prestoze je jinak skvelej. ja mam pocit ze by bylo dobry ho delat aspon 1x za rok ale to se nedeje 😕

angus
17. led 2011

Ahojky,můžu se zeptat co je to hormonální profil a co obnáší? V říjnu jsem byla na 3 IVF, ale pro nízkou děložní sliznici mi embrya 😢 Ale máme 3 zamražená a mám jít na KET, ale nějak to odkládám a dělám vše pro to aby se zadařilo...
Díky za odpověď 😀

sedmitecka
17. led 2011

@angus ahoj, hormonální profil znamená, že ti dvakrát během cyklu naberou krev, 2-3. den a pak po ovulce asi 20. den a z toho se zjišťují hodnoty FSH, štítné žlázy, progesteronu, prolaktinu, zásoba vajíček atd.

angus
17. led 2011

Ahojky, tak to jsem měla naposledy přd 3 lety... Tak zkusím jestli mi udělají novější testy, ale nechci jít na gyndu, nemám noc dobrého gynekologa vše hází na Pronatal, že když tam chodím tak ať mi to udělají tam.... Jinak pročítám vaše diskuze a rady a snažím se cvičit a pít čaje atd. Držím palce všem a díky za odpověď.
😀 Pa pa

eviku52
17. led 2011

@bruni Ahojky, omlouvám se, že píši až dnes, ale v sobotu se to vše strašně rychle zvrtlo. Volala jsem tam v sobotu ráno a jediné co nám řekli, bylo, že máme ještě v sobotu dorazit na 12hod... Tak jsme z toho byli docela vyvalení ☹ no a když jsme tam dorazili a šli jsme k embriologovi tak nám řekl, že se povedlo oplodnit jen 2 vajíčka, zbytek to nezvládl ☹ a že není na co čekat, že se rozdělují, že jsou moc pěkný, takže šup na transfér a doporučil nám rovnou, aby jsme si nechali zavést obě, že je statisticky prokázáné, že se uchytí obě tak v 50% a že jim teď bude líp u mě než u nich v mističce.... Takže jsme měli z pochybnostma vystaráno. Akorát mě mrzí, že nám nezůstalo nic na zamražení. Tak jsem teď dva dny ležela 🙂 jinak to břicho mě pobolívá pořád, tak nevím 😨 A jaký byl víkend??? 😉