Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

sedmitecka
20. led 2011

@luccy82 luci, oni ti nic jiného neřeknou, já tam taky volala čtyři dny po sobě a pokaždý to bylo jen "vaše embrya se dále kultivují, volejte zítra" 🙂 to je dobrá zpráva, neboj, kdyby se něco pokazilo, řeknou ti, ať hned přijedeš na transfer, když se začnou nějak kazit, radši ti je šoupnou do pupíku dřív 🙂 takže se drží!!!!!!

sedmitecka
20. led 2011

tak holky, hlásím aktualitky, mrcha opět přišla přesně téměř na hodinu, dnes ráno, tak jsem nelenila a okamžitě volala, jsme objednaní na UTZ před KET na příští neděli, jupííííí 🙂
takže zahajuju kůru s kontryhelem, maliníkem a sarapisem na kvalitní peřinku, a od včerejška jsme si naordinovala prednison, sám sobě lékařem 😀 😀

bruni
20. led 2011

@luccy82 jo jo jsou to nervy k prasknuti, ale pokud kultivuji tak maji co 😀 ale stejne nevis kolik jich nakonec zustane tak radeji nic nečekej. Já čekala a pak z 9 bylo 1 embrio, pak to byl sok. Lepsi nic moc necekat 😉
@sedmitecka teď to mas mnohem jednodussi kdyz nemusis stimulovat vid? tak pekne stel perinku 🙂

luccy82
20. led 2011

@sedmitecka děkuji, zítra se zase ozvu. Přeji ti šťastný KET. Věřím že budou alespoň 2 🙂

sedmitecka
20. led 2011

@bruni to jo,m bez stimulky to bude lepší 🙂 jen zase nervy, jestli bude co zavádět, aby bojovník přežil rozmrazení 🙂

sedmitecka
20. led 2011

@luccy82 tak to určitě nebudou, máme v mrazáku jen jednoho bojovníčka ☹

luccy82
20. led 2011

@sedmitecka Tak pěkně postupně. Nejdřív jedno mimi a pak druhé 🙂

sedmitecka
20. led 2011

@luccy82 to by šlo 🙂

eviku52
20. led 2011

@sedmitecka Ahojky, to jsou samé lepší zprávy 🙂 drž se 🙂

eyael
20. led 2011

@sedmitecka - prosimtě, chci se zeptat, podle čeho si dávkuješ Prednison? A k čemu je to dobré?

bruni
20. led 2011

Prednison se dava na to, aby se telo nebranilo novym bunkam v tele, takze se nebrani ani embriu. vetsinou se to predepisuje po imunu kdyz ti zjisti ze mas takovou reakci tela, ale nekde to daji jen tak pri opakovanem nezdaru, no a nekdo si to naordinuje sam, protoze si to tady precte na koniku 😀 to jsem treba ja. ma se to brat min 4 tydny pred OPU a vice ale nejsem doktor takze to vse mam tady z konika 😉

sedmitecka
20. led 2011

@bruni @eyael v říjnu při prvním IVF mi prednison dali ode dne OPU, v Pronatalu ho dávají preventivně všem, ale protože mi to připadá moc pozdě, prostě jsem si ho teď před KETem naordinovala sama tři týdny před 🙂
jen jsem se pořád nemohla rozhodnout, jestli půl tablety nebo celou, tak zobu 3/4 tablety denně 😉

eyael
20. led 2011

@sedmitecka @bruni - mě se o něm právě zmiňovala mudra v Pronatalu, když jsem se ptala co a jak bude...
docela vás obdivuju, já bych se bála si ho nasadit sama, co když pak budu mít natolik oslabenou imunitu, že něco chytnu a na KET pak nedojde nebo se budu muset léčit něčím závažným s lékama co se nesmí v těhu?

bruni
21. led 2011

@eyael to je prave to ceho se taky bojim, ale kdyz to normalne nasazuji holkam tak ho muzes brat i ty. akorat se musis vic hlidat pred nemocema. nekdo to bere i tri mesice 😝

luccy82
21. led 2011

Ahoj, tak jsem dnes slyšela opět jen že se kultivuje a že to vypadá na zítřejší transfer, ale mám si zase zavolat ráno. Už jsem pěkně napnutá 🙂

bruni
21. led 2011

@luccy82 jsem napnuta s tebou 🙂 kolikáty to bude zitra den?

luccy82
21. led 2011

@bruni 🙂 v ponděli jsem byla na OPU.. tak v sobotu to bude pátý den 🙂

eyael
21. led 2011

@bruni - v těhle věcech jsem asi srab nebo moc opatrná, bez lékařského dozoru bych si takové léky sama nenasadila 😕 mám imunitu na štíru i bez takových experimentů 😀
@luccy82 - tak se těš na sobotní transfer, dýl je určo nechávat nebudou. Máš to stejné jako já před 3mi roky, máme z takových pěkných embryek krásnou holčičku 😉 držím palce i tobě a věřím, že to vyjde 😵

bruni
21. led 2011

@luccy82 tak to uz budou pekna embrijka asi blastocysty, to je moc dobre 😉

@eyael jo me se taky nechce experimentovat, ale kdyz se poprve nezadarilo a ted se nic noveho nedeje a jdu na druhy pokus aniz by se mudri pokusili neco zmenit tak potrebuju aspon psychickou podporu ze je neco navic nez pri 1.IVF Jinak budu presvedcena ze se to zase nepodari My mame dobre spermio a zadna pricina neni znama jedine endoska a na ni prednison prave muze zabrat. si myslim 😒

luccy82
21. led 2011

Děkuji holky za podporu. Určitě dám vědět jak jsme dopadli. Věřím, že bude zítra z těch šesti vajíček nějaké pěkné na transfer 🙂

eyael
21. led 2011

@bruni - a nebylo by lepší se na postup a medikaci při KETu zeptat v Pronatalu, za zeptání nic nedáš 😉
jinak u nás taky nenašli žádnou zjevnou příčinu, drobná endometrio ložiska jsem měla taky jako ty... a IVF se povedlo. Ono se nedá brát, že IVF nebo KET jsou 100% úspěšné, vždyť ani v normálním životě nedojde k těhotenství ve 100% případů kdy dojde k oplodnění zárodku 😉

bruni
21. led 2011

@eyael kdyz ja tam nemam sveho doktora, protoze jsem tam externe a na vsechny kontroly mimo OPU a ET chodim ke svemu obvodnimu gyn. a ten zase nechce takove veci rozhodovat, je to zacarovany kruh. mozna zkusim napsat mail Vobořilovi, u ktereho jsem byla poprve a jsem u neho asi vedena, zda by mi nerekl svůj nazor. urcite se zeptam i sveho mudra ale jak ho znam tak mi vzdy rekne ze pokud to nenaordinujou v pronatalu tak on tomu tolik nerozumi ☹

eyael
21. led 2011

@bruni - pokud vím, všichni pacienti jsou v Pronatalu externí 😉 není to gynekologie, ale CAR 😉 Rozhodnout by to ale podle mě měli v Pronatalu, tam dělají umělé oplodnění, gynekolog jim může dodat jen vyšetření, která potřebují a která sami na pojišťovnu nemohou udělat. V Pronatalu máš stejně pokaždé jiného doktora, mají různě služby a nemohou se trefit do cyklu té které ženy, takže tyhle věci píšou do karty aby je viděl každý jiný doktor, ke kterému zrovna půjdeš 😉

bruni
21. led 2011

@eyael tak ja napisu tomu Voborilovi 😕 volat tam nechci, stejne by nevedel ktera bije 🙂 takhle rychle do telefonu

eyael
22. led 2011

@bruni - to je dobrý nápad, budeš mít alespoň dobrý pocit, žes udělala všechno důležité 😉 držím palečky ať se dozvíš dobrou zprávu 🙂

sedmitecka
22. led 2011

@eyael ahojky, jen k tomu prednisonu - já mám imunitu solnou až moc, takže oslabení se nebojím....ale to, že bereš prednison, by nemělo ovlivnit to, že budeš víc náchylná k nějaké viróze nebo nastydnutí...je to kortikoid , nesnižuje celkovou imunitu těla vůči nemocem......uvidíme, já si ho naordunovala, půlku denně 🙂

@bruni pan dr. Vobořil jem oc ochotný, klidně mu napiš, odpoví ti co a jak......

@luccy82 kočko tak už máš mimíse u sebe v bříšku viď? jak to proběhlo a kdo ti dělal ET? držímp palce, opatruj se 🙂

luccy82
23. led 2011

@sedmitecka 🙂 mám tam dvě 🙂 🙂 ráno když jsem tam volali a řekli nám částku jen 10500 (10000 stojí pgd) tak jsem se zděsila a bylo mi jasné, že nemáme nic k zamražení. Ale když tam bylo tich 500 tak jsem si říkalo, že je to za tu pipetku na embrya.. Tak jsem se uklidnila, že tam nejspíš bude jedno nebo 2. Všech 6 embryí se za těch 5 dní vyvunulo parádně, ale geneticky byly 4 špatný a 2 OK. Jedno je prý super blastocysta a druhé je slabší. ET proběhl úplně bez problémů, dělal ho Mardešič 🙂 Měl skvělej osobní přístup. Tak teď musíme věřit, že se obě nebo alespoň jedno ujme. 🙂 7.2. si mám udělat test.

bruni
23. led 2011

@luccy82 super zprava 🙂 gratuluju 😉 ja o PGD nic nevim, takze je to pro me nove. tady je videt ze ikdyz se embria vyvijeji nekolik dnu tak stejne nemusi byt dobra. takhle to je urcite s nasima embriama aniz bysme meli nejake predpoklady na gen. vady. my zatim nemame genticke vysetreni takze stejne vime prdlajs 😀 jak to s nami je. tak drzim palce a dej vedet jak se dari 😉

eyael
23. led 2011

@sedmitecka - kortikoidy jsou sajraj samy o sobě 😉 Našla jsem si v letáku výrobce nežádoucí účinky Prednisonu. Zvýšená náchylnost k infekci je tam taky. A navíc vysoký krevní tlak, na který se léčím, takže si o tomhle léku v Pronatalu ještě promluvím...

Nežádoucí účinky
Během léčby se mohou vyskytnout i závažné nežádoucí účinky, zvláště při dlouhodobém užívání vysokých dávek. Mohou se objevit zvýšený pocit hladu se zvýšením tělesné hmotnosti, zažívací obtíže jako nevolnost, zvracení, bolest v břiše, dále se může objevit měsíčkovitý obličej, nahromadění tuku na krku a trupu, akné, neklid, poruchy spánku, změny nálady, deprese nebo naopak povznesená dobrá nálada, zvýšení krevního tlaku, svalová slabost, snížení odolnosti vůči infekcím, dále může dojít ke zhoršení nebo vzniku cukrovky, zpomalenému hojení ran, bolestem v zádech způsobeným řídnutím kostí, ke ztenčení kůže, krvácení do trávicího ústrojí, zvýšení nitroočního tlaku (glaukom), k otokům.
Případný výskyt těchto nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí oznamte ošetřujícímu lékaři. Objeví-li se krev ve stolici nebo černá stolice, neberte další dávku a ihned vyhledejte lékaře, který zvolí další postup léčby!

bruni
23. led 2011

@eviku52 ahoj, myslim na tebe, uz se blizi testici obdobi 🙂 jeste te nesvrbi ruce nebo uz jsi testla 😉 ja to ani nestihla, desaty den u meho 1.IVF jsem dostala ms 😝 to bylo v prosinci, prijde mi to tak davno...