Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

saraher79
30. led 2011

@sedmitecka Držím pěstičky, ať jde všechno jak po másle 🙂

sedmitecka
30. led 2011

@luccy82 některé holky dostanou menses i dřív po ET, když se to nepovede, já ji dostala ve stejný termín jako normálně, ale embryjko přežilo, pustilo se až o dva týdny později ☹ ☹

sedmitecka
30. led 2011

@saraher79 moc děkuji 🙂

sedmitecka
30. led 2011

@saraher79 neztrácej naději, špinění nic neznamená, držím moc palce!!!!!!

saraher79
30. led 2011

@sedmitecka Děkuji, ale asi jsem jí právě ztratila. Mám světle růžovou krev ☹

sedmitecka
30. led 2011

@saraher79 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ale i tak zkus ráno test

saraher79
30. led 2011

@sedmitecka to zkusím každopádně. Díky. Krev by mi asi taky měli vzít, ne?

sedmitecka
30. led 2011

@saraher79 určitě, to by měli, dělá se to vždy, aby se vyloučilo třeba mimoděložní ☹

saraher79
30. led 2011

@sedmitecka No ještě toho trochu. 😖 Takže příští týden rozhodne, co se mnou bude. Dám vědět.

saraher79
30. led 2011

@sedmitecka Akorát ze mě teče jen krev, žádná sliznice ale to je asi normální, když mám utrogestan, vid. Přeji hezký večer

eyael
30. led 2011

@saraher79 - co to čtu, pořád špiníš? To je mi líto! Ale když to tak čtu, máš to jako přes kopírák jak já před 3mi roky 😨 jako na houpačce - nahoru / dolů 😒 držím palečky aby nakonec bylo alespoň jedno!
mě teď čeká menzes, dneska jen růžový, ale přes noc se to rozjede, no jako hodinky 😒 Zítra budu volat na obj na UTZ, jestli se teda dovolám, musím to zkoušet spíš odpol. Pak se uvidí podle sliznice a ovulky někdy kolem 18tého bude Prednison a Pregnyl a pak kolem 22tého vklad, jestli teda bude co, což se uvidí jak půjde rozmražení. Takže zatím všechno otevřené. Měsíc přede mnou a může se stát cokoliv.

sedmitecka
30. led 2011

@eyael koukám, že mě budeš těsně následovat 🙂 já byla na UTZ dnes a prednison jsem nedostala, tak jsem překvapená 😕 😕 😕

sedmitecka
30. led 2011

@saraher79 no, pokud je to bez sliznice, pořád je naděje, že tam jedno zůstane 🙂 prý se to stává......

saraher79
30. led 2011

@eyael No tak přesně tak si připadám, jak na houpačce, akorát včera odpoledne bylo líp. To to přestalo. Dneska už "teče" krev, no je to růžové, ale stejně. ☹ Tak ty se na MS těšíš, ne? Protože pak se bude něco dít 😉 My mrazáčky žádný neměli, budeme muset podstoupit celé znovu. ☹ Ale neboj, vaši mrazáčci to určitě zvládnou a vyjde to. 😉

saraher79
30. led 2011

@sedmitecka Uvidím, co řekne zítra test. No a ty máš nějaké imunologické vyšetření? Mě třeba Prednison dali, ale kvůli mé imunologii, mám nějaké protilátky.

sedmitecka
30. led 2011

@saraher79 mám jen to základní imuno, codělali v CAR, ale prednison nám dali při IVF po ET všem, prevetivně....a dost CARů to tak dělá......

eyael
30. led 2011

@saraher79 , @sedmitecka - mě Prednison dají určitě, už mi to říkali minulý měsíc na konzultaci kdy mi brali krev kvůli kontrolním testům na štítnou žlázu. To jsem taky zvědavá, jak testy dopadly, před půl rokem na endokryno se tvářili, že ok, ale zvedli mi trojnásobně dávku, tak teda nevím co je správně 😒
jak jsem psala o tom, že měsíc je dlouhá doba a že se může stát cokoliv - tak už je to tady, bolí mě v krku a mám rýmu, dneska celý den, dokonce mi zaléhá ucho jak furt smkám, tak jsem zvědavá, co se z toho vyvrbí ☹
na mršku jsem se moc netěšila, tak nějak tajně jsem doufala, že by se to třeba zázrakem podařilo přirozeně. Zázraky se ale dějou asi zrovna jinde, takže se psychicky chystám na KET. @sedmitecka - dýchám ti na záda, jen počkej 😉

sedmitecka
30. led 2011

@eyael jen dýchej 😀 😀
tobě dělali v pronataůu testy i na štítnou? to mě nikdy, ani mi zatím nenabídli imuno, ani po tom potratu....já chodím taky na endokrinologii a mě ted naopak dávku euthyroxu snížili, že jsme lehce předávkovaná ☹ začínám mít trošku pocit, že se mi tam nevěnují, jak bych za ty prachy čekala, dneska to bylo vyložene šup šup, rychle a podle mě odfláknutě 😝 😝
pěkně se rychle uzdrav, teď je to všude samá viroza 😝 😝 😝

eyael
30. led 2011

@sedmitecka - no já si je vlastně vydupala 😉 taky chtěli hned šup šup. Tak jí říkám, že to asi nemůže být hned tak, když jsem byla na IVF před 3mi roky a od té doby se mohla změnit a taky změnila řada věcí i v mém chorobopisu. Cyklus mám jinak, tlak mám jinak, léky na šž mám jinak, tak jako co s tím budou dělat. Tvářila se, že přeci máme 7mražáčků, tak co chci 😠
si jako myslí, že mám na to vyhazovat každej měsíc prachy za to, že si jen tak zkusím KET, když jich máme 7 nebo co?! Nekradem a peníze si netisknem. Chci mít "jistotu", že to vyjde. I když samo, že tu nemám nikdy, ale víš jak to myslím, prostě že jsem udělala vše co jsem mohla aby to vyšlo a ne že to odfláknu jen tak mimochodem. Budou to mít se mnou ještě těžký 😉 😎

sedmitecka
30. led 2011

@eyael přesně ti rozumím, jak to myslíš....stojí to spoustu peněz, o nervech atd. ani nemluvím, a oni to ženou šup šup, co si nevydupeš, nemáš, hlavně že solíš penízky 😝 😝 😝 😝 začínám tam toho mít docela dost, možná by to chtělo změnit centrum, ale ještě jim dám šanci 🙂
a když jsi na těch vyšetřeních trvala, už se necukali a udělali ti je přímo tam u nich? i tu štítku?

eyael
30. led 2011

@sedmitecka štítku mi udělali, ale hormonální profil ne. Tak jsem si o něj řekla gyndařce (mám Slámovou-je z Pronatalu), ale ta mě zas poslala k nim do Pronatalu, že mi udělají jakýsi biochemický screening, což je jen jeden odběr 2.-5. den cyklu. Což jsem zvědavá, jak se na to bude tvářit ta "slečna" na recepci, až jí to zítra oznámím po telefonu 😀 možná si uděláme s dcerou odpoledne procházku do lesíčka k Pronatalu a rovnou se tam na recepci stavím, stejně mi asi sotva řeknou výsledky té štítky po telefonu...
hele, jak se vlastně počítá den cyklu? Když je to po 12hodině, tak už se počítá až další den a nebo prostě ten den kdy mrška začne i když je to málo? Vždycky to zamomenu ☹

eyael
30. led 2011

no ale sami mi nenabídli nic, chtěli rovnou šup na KET 😠 Před 3 roky to nebylo tak hrozný, přijde mi, že se z nich stala faktu už jen továrna na prachy...
a na recepci jsou stejně nepříjemný, jako byli historicky. Minule jsem tam stála jak debil asi 5 minut, něco řešily. pochopím to, že hned nepřiběhnou, ale stačilo říct - moment, hned se vám budeme věnovat, prostě lidsky slušně, ale takovýhle jednání jako že jsem vzduch, za ty prachy navíc 😒

sedmitecka
30. led 2011

@eyael no o recepci škoda mluvit, to je příšernost, z toho mám vždycky vyrážku 😝 😝 😝 😝 😝 ano, továrna na peníze, tak mi to připadá...já chápu, že nemůžou být kdovíjak familierní a osobní, to po nikom ani nechci, ale chci komplexní péči, potřebná vyšetření atd...a ne jen tahat prachy za každou cenu 😠 😠 😠 😠
jak říkám, jsem prostě už na rozpacích, uvidíme, jak to bude dál.....těším se na KET a modlím se, aby sněhulák přežil rozmraz 🙂
ty chodíš taky do Gynfemu??? já taky, k mudr. Macuchové a když jsme po ní chtěla doporučení na imuno, taky mě odkázala na pronatal 😝 😝 😝 😝

eyael
30. led 2011

@sedmitecka - jj, taky 🙂 holt mají dohodu, já jím to neberu, ať mají. Ale ať se chovají lidsky, ne jako ke kusům z bezhlavého stáda 😒 na to jsem doost alergická 😠 😅
znáš tu doktorku Števíkovou? Jaká je? Mě zas přišla taková vysmátá, nebo jak to nazvat, prostě pohoda-klídek-hurá na to. Ale byla příjemná to jo. Nevysvětlila mi ale nic, kdybych to neznala z netu, tak koukám jak puk 😕

sedmitecka
30. led 2011

@eyael paní doktorka Števíková je mpje favoritks, nejmilejší a nejochotnější ze všech mudrů v pronatalu, já s ní mám ty nejlepší zkušenosti 🙂 a dělala mi transfer, který se povedl ...i když to pak nedopadlo ☹
doufám, že mi bude dělat KET 🙂

eyael
30. led 2011

@sedmitecka - tak to ráda slyším. Minulý měsíc by mi vycházela na všechno, má prý služby v pondělky, tak doufám, že se do toho nějak vejdu 😎

saraher79
31. led 2011

Tak to naštěstí u nás v ČB jsou milý a vstřícní. Recepci tedy nemáme, ale sestřička je strašně fajn i všichni doktoři. Abych ale pravdu řekla, tak jsem se spíš "připomněla" s prednisonem. Já měla všechna vyšetření včetně imuno od mého gyndaře. 🙂
Dnes je špinění slabší než včera. Připadá mi to jak průběh mojí normální MS, ale o hodně slabší. Taky mám jen 3 dny a ne tak silnou. Test negativní, nic jiného jsem ani nečekala. ☹

bruni
31. led 2011

@saraher79 moc mě to mrzi ☹ vim jake to je 😠
@eyael muj mudr mi rika, ze jeden ze tri pokusu vetsinou vyjde, ale ktery to bude to nikdo nevi. takze se mnou taky nic neresili po nezdarenenm 1. IVF. ja dokonce nebyla ani jednou v pronatalu. dnes jdu ke svemu mudrovi a po utz uz mi napise rozpis stimulky 🙂 pokud bude vse ok 😕 trochu se bojim, kdyz me jeste od te doby nevidel 😨
@sedmitecka drzim pesti at to mrazacek vydrzi 😉

sedmitecka
31. led 2011

@eyael pondělky? tak to je paráda, to ráda slyším, jdu ma KET v pondělí 😀

@saraher79 tets negstivní? tak to už je asi vážně hotovo, škoda ☹ ☹ ☹ nedá se říct nic jinýho, než naber sílu do dalšího boje, ono to vyjde 🙂 🙂

sedmitecka
31. led 2011

@bruni děkuju 🙂 možná tam máme dokonce dva, mají v tom nějaký chaos, doktůrci 😀 😀