Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

saraher79
1. únor 2011

@luccy82 Nemáš zač, vím, co prožíváš. Pa a ještě pěkně lenoš, manžel tě určitě obskakuje. 😉

petula22
1. únor 2011

@luccy82 Tebe na laparku neposlali? Mě na ní poslali právě z Pronatalu, že to chtějí než začnou třeba s IVF. Moje doktorka si myslela, že je to zbytečné, abych na laparku šla, že tam nic nenajdou a měla pravdu.

saraher79
1. únor 2011

@petula22 No to mě doktorka na ní hnala hned, jak jsem jí řekla, že nám nejde otěhotnět. Ani mi nechtěla brát krev na hormonální profil. Našla mi nějaký ložiska endometriozy.

petula22
1. únor 2011

@saraher79 Mě na laparku poslali až jako poslední možnost 😕 . Vidíš, jak je to u každého jinak...

Babulky, držte se, jednou to vyjít musí 😀

saraher79
1. únor 2011

@petula22 No já tomu věřím, že to vyjde 🙂 Jinak to ani dopadnout snad nemůže, ne 😀 Hezký večer

bruni
1. únor 2011

@adabebe o jehlach nic nevim, mam je vzdy v kufru s leky dohromady, tak to nemusim resit 😕 jestli jedes do pronatalu praha tak tam nemusis brat s sebou nic, daji ti ponozky, backory i kosily. ja se poprve tahla i se zupanem, protoze muj mudr mi rekl ze si mam vzit vse jako do nemocnice 😀

bruni
1. únor 2011

@luccy82
@saraher79 holky drzte se, me to ceka za dva tydny podruhe, uz vim do ceho lezu, tak jsem nejak klidnejsi, vim co me ceka a tak je to mnohem prijemnejsi 🙂 takze az se oklepete, bude tu druhy pokus a ten uz bude lepsi, uvidite 😉 a docela to uteklo, ono to neni vubec tri mesice ale treti cyklus uz znovu stimulujete takze jsou to dva mesice mezi pokusy, to se da dočkat. akorat ty penize, to je hnus fijalovej 😝 ale zase si rikam, nekdo to da za zuby a nekdo za deti 😀

saraher79
1. únor 2011

@bruni 😀 Tak tos mi rozesmála, doufám, že dlouho zuby potřebovat nebudu 😀 Já si říkám, že to je hrozně dlouho, než se zase začne něco dít, ale když to tak vezmu, tak už je únor, po mé další MS mi řeknou, kde mohla být chyba a čeho se příště vyvarovat, pak mám měsíc na to, abych udělala jarní úklid a pak si manžel zase může hrát na doktora, až zase začneme píchat 🙂 Tobě držím moc pěstičky a koukej nám dát pak vědět s pozitivním výsledkem 😉

saraher79
1. únor 2011

@adabebe No já taky vždycky měla jehlu přibalenou k injekcím. V Karlových Varech taky dostaneš erár košili. Já minule měla svojí s medvídkama 🙂 Ale příště pojedu jen se svýma vaječníkama, na košili prdím.

gammaray
1. únor 2011

Holky,nestresujte se tolik z prvních nezdarů,jednou vám to vyjde!hlavně musíte být v poho!znám to z vl.zkušeností . držím všem pěsti..

eyael
1. únor 2011

@gammaray -- nic proti pozitivnímu myšlení, to není nikdy na škodu, ale kdyby to tak samo fungovalo, nemusíme všechny využívat služeb center asistované reprodukce 😉 😵

bruni
2. únor 2011

@saraher79 ze začátku se to zdá, že je to za dlouho a pak už to letí 😉
@gammaray jo to všichni víme, říká nám to okolí už několik let, oni to totiž zdaleka nejsou první nezdary ale už třicátý a více 😉 nejlíp se to říká, když se to už povedlo pak člověk vzpomíná jen na to pozitivní a ty pročekaný roky zapomene, je mi to jasný 😀 taky už chci zapomenout a radovat se z miminek 🙂

luccy82
2. únor 2011

@petula22 Ahoj, na laparku mě neposlali. Uvidím s čím přijdou až tam půjdeme, určitě bych chtěla další vyšetření, alespoň tu imunologie a laparku klidně taky, ať máme jistotu, že je vše OK, ale uvidíme.

luccy82
2. únor 2011

@bruni s těma penězma jsi mě rozesmála 🙂 🙂 ale máš pravdu, moje mamka má v puse už zahradní traktůrek, jak říká táta 🙂 Hlavně že jsme schopný ty peníze dát dohromady, člověk se vždy uskromní, ale určitě je plno případů, pro které je tato částka nemyslitelná. Pár takových znám. Držím ti palečky a věřím, že druhé pokusy budou úspěšné u náš všech 🙂 Jinak jsem se absolutně nestresovala, tedy po tom ET, to čekání jestli je vůbec vytvořili embrya bylo šílené. Byla jsem v pohodě a nepřipouštěla si, že to třeba nevyjde. Bojím se, že budu víc na nervy u druhého pokusu.

bruni
2. únor 2011

@luccy82 jo to je trefny ten zahradni trakturek 😀 😀 😀 mozna ze me u toho druheho pokusu hodne pomaha to, ze si soucasne porizujeme dve kotatka a tak mam myslenky uplne jinde nez u IVF 😉 taky nemusim znovu na predoperacni vysetreni ani na ekg takze je to taky jednodussi.

saraher79
2. únor 2011

@bruni No koťátka hodně zabaví a jsou super, já už mám 2 kocoury a jak jsem ležela, tak okamžitě si ze mě udělali polštářek, moc se jim líbilo, že jsem byla doma 🙂 Jak to, že se nemusí na předoperační znovu při dalším IVF? To by bylo super. Pro mě je každé braní krve utrpením. Mám žíly úplně naprd, buď nemám vůbec nebo ty co mám, tak praskají. I narkozu mi dávali na 2x než se trefila. 🙄

@luccy82 Taky si myslím, že budu u dalšího pokusu nervozní, když máš přeci jen první, tak si říkáš, no kdyby to nevyšlo, tak ještě jsou dva. My měli dělanou imunologii v Plzni u Prof. Ulčové-Gallové a trvalo to 2 měsíce.

gammaray
2. únor 2011

@bruni omlouvám se,netušila jsem,že máš za sebou už 30 nezdarů.Myslela jsem,že já patřím k rekormankám,co se IVF týče.Přesto,přeji všem mnoho štěstí.

saraher79
2. únor 2011

@gammaray Myslím, že bruni myslela těch 30 pokusů od začátku snažení se. To se taky počítá jako nezdar. Pokud jsem dobře pochopila, tak na IVF jde podruhé.

saraher79
2. únor 2011

@gammaray Ty máš kolik IVF?

bruni
2. únor 2011

@saraher79 předoperační platí až půl roku, aspoň to takhle řekli v Pronatalu Praha memu mudrovi takže mi platí to z minula a nemusim znovu chodit 🙂
@gammaray samozřejmě že nemám 30x IVF 😀 to bych asi musela vykrást banku a bylo by mi už pěkných pár let navíc, abych to stihla. tak jak říká saraher to pochopila dobře, vždyť zklamání každý měsíc je pro mě dost podobné jako zklamání z nepodařeného ET, dokonce jsem po 1. IVF řvala mnohem míň než po IUI v září a někdy po přirozeným snažení, když zrovna člověk čeká, že teď se to podaří 😢

saraher79
2. únor 2011

@bruni No tak to jsi mě potěšila s tím předoperačním. Když mi sestřička brala krev, samozřejmě, že nic neteklo, tak mi poslala do laboratoře a vzali mi to z prstu, naštěstí jim stačila kapička.
No já jsem na tom podobně, i když zatím "jen" 25 zklamání 😒 Začala jsem se hroutit tak po roce a půl, ale pak jsem se dala nějak dohromady a už to tak neprožívala. Člověk se naučí sakra trpělivosti, což. Tuhle nám dělali novou kuchyň, samozřejmě u ostatních lidí chodí tak 2 dny a je to namontované, u nás byli měsíc. Přivezli kratší pracovní desku, větší dvířka, menší otvor pro mikrovlnku, no prostě, co se dalo, to se nevyvedlo. Švagrová (kterým se mimi podařilo napoprvé přirozeně), tak mi říkala, že už by byla nervní, že musí mít vše hned. Tak jsem jen pokrčila rameny a řekla, že si člověk zvykne. 😖

gammaray
2. únor 2011

@saraher79 IVF s odběrem vajíček jsem měla 6-7,transferů jsem absolvovala 15.Poslední patnáctý byl úspěšný. IUI nemám ani spočítaný,ale bylo jich dost.CAR jsem navštěvovala cekem 10 dlouhých hnusných let /cca.300.000kč.Proto říkám,neztrácejte hlavu a držte se..

sedmitecka
2. únor 2011

@gammaray pane bože, jak jsi to vůbec vydržela 😕 😕 😕 máš můj neskutečný obdiv !!!!!

saraher79
2. únor 2011

@gammaray Tě bůh, opravdu rekondmanka. A to vše v Pronatalu? Máš můj obdiv.

gammaray
2. únor 2011

@sedmitecka Dík.Ani nevím,jak jsem to mohla vydržet.Ale když něco člověk chce,prostě musí vydržet.Ovšem přiznávám, je tedˇ ze mě troska!mnohokrát jsem si říkala,když se to tedˇ nepovede,končím,bylo to naposled,seru na to.časem jsem nabrala sílu,taky ta zvědavost-co když se to příště povede?Dost mě taky podržel manžel,kdyby ne on,tak nejspíš děti nemám.

sedmitecka
2. únor 2011

@gammaray hlavně že to mělo šťastný konec!!!!!! já to taky nevzdám, ale přiznávám, že jsou dny, kdy jsme totál na dně už teď ☹ ☹

gammaray
2. únor 2011

@saraher79 ne,ne něco v olomouci,něco v ostravě.

saraher79
2. únor 2011

@gammaray Tvoje dětičky teď musí být zlatíčka, viď. 🙂 Hlavně, že to mělo šťastný konec a žes měla takovou oporu v manželovi. 😉

gammaray
2. únor 2011

@sedmitecka tak to moc ráda slyším,hlavně to nevzdávej,výsledek se urč.brzy dostaví ! držím palce..

bruni
2. únor 2011

@gammaray tak to je síla 😨