Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

petula22
2. únor 2011

@gammaray Tak to obdivuji, žes to vše zvládla 😵 .

gammaray
2. únor 2011

@saraher79 jo,jo,zlatička to jsou,ale jen někdy!přes den je to hyperaktivní demoliční četa,v noci partička uřvanců.za dva a půl roku,co jsou na světě,jsem se v noci nevyspala.od 21 tt. do 39 tt. jsem ležela bez hnutí v nemocnici,všichni říkali,že budu mít klidné děti.opak je pravdou! Vás to taky čeká.

saraher79
2. únor 2011

@gammaray No aspoň je u vás pořádně veselo a vynahrazujou vám ty roky čekání 😉

gammaray
2. únor 2011

@petula22 zvládla,ale jak říkám,je ze mě troska,která se ještě pořád dává dohromady.vy všechny určtitě nebude čekat tak dlouho jako já,medicína jde přece stále dopředu,a hlavně asi páni doktoři ví,co vám je a to je velká pomoc.mně furt jenom říkali,nic vám není,nevíme,kde je problém-nevysvětlitená sterilita.až po osmi letech zjistili v praze,že mám hodně zvýšenou buněčnou imunitu.

bruni
2. únor 2011

@gammaray to je hrozny ze teprve po osmi letech, ted se dela BI max po dvou nepodarenych IVF 😕 ja ji teda taky jeste nemam ale chystam se na to pokud to ted nevyjde...

petula22
2. únor 2011

@gammaray Hlavně že se dáváš dohromady. Ale máš pravdu už je to vše dál, tal je větší šance. Ale já vím, že bych na to 15x nešla, proto tě obdivuji.

anna2802
2. únor 2011

Ahoj holky tak jsem dneska byla po 10letech v Pronatalu no je to síla.Změnilo se toho dost 😒 tenkrát tam byli nejvíš 3 páry a dneska jsme se tam pomalu nevešli.Jede to tam jako ve fabrice.Ale jinak celkem dobrý jestli bude pojištovna dost rychlá tak po 20.2.bych mohla začít stimulovat 😅 a co vy něco novýho

bruni
3. únor 2011

@anna2802 jo jo, problemy s otehotnenim ma ted stale mnohem vic paru a pry se ceka ze do dvaceti let to bude polovina paru potrebovat IVF, protoze spermio rapidne rok od roku klesa 😒 u jakeho doktora jsi byla?

anna2802
3. únor 2011

@bruni včera jsem byla u Vobořila na konzultaci jsem u něj byla i minule tak by se mohl opakovat i výsledek 😅 dost přitvrdili ve hře na nervy ale já jsem držák a nepovolim 😀

bruni
3. únor 2011

@anna2802 jak se to projevuje ze pritvrdil 😀

anna2802
3. únor 2011

@bruni no třeba ICSI se za mě dělalo pouze párum kde měl muž problém se spermiema a ted mi říkal že se to dělá běžně i když s tím problém nemáme.A když si představim kolik bych zaplatila když jsem měla 23vajíček tak se mi dělá mdlo.No necham to na přírodě at se taky holka snaží 😀

bruni
3. únor 2011

@anna2802 no tak to je presne to co jsem resila pri 1. IVF, kde jsem se nechala presvedcit na ICSI a nakonec mi stejne zbylo jen 1 embrio ☹ ted ale budu trvat na tom ze to jednou chceme bez ICSI, at vime na cem jsme. takze pujdeme do toho rizika ze se nic neoplodni ale budu na tom trvat. nejsem si uplne jista, zda si tim nezvysuji zisky 😒 je fakt ze vsichni co tady v poslednich letech v pronatalu na konikovi otehotnely po IVF tak mely ICSI 😕 tak nevim

kotjatko
3. únor 2011

zdravim vsechni!Napisu vam trosku o sve zkusenosti s Pronatalem.Chodila jsem tam pred 2 roky.V celku jsem byla spokojena,jen mi vadilo,ze pokazde na kontrole jsem mela jineho lekare,a ten pak ani nevedel,jakou mam diagnozu.Musela jsem neustale opakovat a vysvetlovat co vsechno mam za sebou.jinak dobri.
Ja jsem sice mela po IVF zamkle tehu,a musela jsem na kyretaz,ale po 4 mesicich jsem necekane otehotnela.Domluveny termin navstevy byl v srpnu,a to uz jsem 8 tyden byla tehotna.Dlouho jsem neverila sama sobe,a porad jsem mela sileny strach,ze se neco pokazi,a ja opet o mimco prijdu,ale zaplatpanbuh,je vse v naprostem poradku.Nyni mam doma 10 mesicniho rostjaka.Timto chci povzbudit vsechni snazilky,ze zazraky se prece jen deji.Preji vsem at jste v tomto roce vsechny s briskama!

sedmitecka
3. únor 2011

@bruni jasně že si tím zvyšují zisky 😉 ...no já chci, pokud dojde na 2.IVF, dát třeba 2-3 vejce na přirozené oplodnění, aby je nechali bez ICSI.....zbytek na ICSI 🙂 ale taky by mě zajímalo, jetsli se oplodní samy, my se spermiem problém nemáme 😒

sedmitecka
3. únor 2011

@anna2802 jsi dobrá, že ses nedala, asi se mu to moc nelíbilo že? já u něj byla v sobotu a docela mě rozhodil, odešla jsem nakrknutá 😠

sedmitecka
3. únor 2011

@kotjatko děkujeme 🙂

bruni
3. únor 2011

@sedmitecka je to hra vabank, oni moc dobre vedi, ze chceme to nejlepsi a dame za to ty penize, hlavne aby se to povedlo 😒 ja uz to neresim, proste ted to bude bez ICSI a pak se uvidi 😉 nechci se stresovat coby kdyby, proste do toho jdu a verim tomu, ze co se ma stat to se stane a jsem v klidu 😉 tobe uz se pomalu blizi ketik vid? 😉 jeste furt nevis kolik embrijek mas?

bruni
3. únor 2011

@kotjatko jo, takovyhle scenar by se mi taky libil 😉 konec dobry vsechno dobre 😎

sedmitecka
3. únor 2011

@bruni nevím, necháme si to jako pondělní překvápko 😀 jen aby bylo aspoŇ jedno do bříška 🙂

anna2802
3. únor 2011

@sedmitecka Jo holky čtete mi myšlenky ale tak zoufalá nejsem abych jim platila za to co nepotřebuju.A abych vás taky trochu povzbudila 😅 tak jsem měla 23 vajíček a všechny se oplodnili i bez ISCI pár jich nebylo v pořádku ale 19 mi jich zbylo.Tak nevěřím že jsem po deseti letech v pr..a s hormonama je to v bledě modrým.Mám si do sebe cpát moč kterou mám vyzkoušenou nebo čistou chemikálii podle mě je to stejnej hnus a podle toho co píšete tak mám pocit že ta moč byla učinější.Ale možná jsem jenom výkonější kvočna 😀

sedmitecka
3. únor 2011

@anna2802 no to jsi hodně výkonná kvočna 🙂 🙂 🙂 já měla 11 vajíček, z toho 9 zralých a zbyla nám po pětidenní kultivaci "jen" tři embrya...a to se tvářili, jako že to je pomalu nadprůměrný výsledek 😀 😀 😀
já příštěu druhého pokusu IVF (které samo nebude, protože vyjde KET 😉 bych ráda třeba z 10 vajec dát aspoň 3 bez ICSI, třeba se budeme divit, ono přirozený výběr je přirozený výběr, přírodě neporučíš 😕 😕
jinak já moč odmítám, a myslím, že většina ženských na ni reaguje mnohem hůř než na čisté hormony...ale ty jsi super nosnice, takže je to asi jedno 🙂

eyael
3. únor 2011

hojda, holky, tak já tenhle měsíc KET asi zase neabsolvuju, už se picnu teda 😒 Dneska jsem byla na odběru krve na biochemický screening a prý že výsledky budou 24.2. To už je tedy trochu s křížkem po funuse, když by měl být kolem 20tého vklad. Hlavně že jsem jim o ten screening říkala už minulý měsíc 😒 Mám se tedy domluvit s doktorem, 9.2. jdu na UTZ jako-že před KETem. Paní u odběru nic podrobnějšího nevěděla. Jo něco pozitivního přeci - testy štítné žlázy jsou v pořádku. Tak alespoň něco.

anna2802
3. únor 2011

@sedmitecka cha cha už začínam kvokat 😀 je pravda že to se mnou mlátilo ale každej prý reaguje na léčbu jinak a taky až na nepruchodný vejcovody jsem naprosto zdravá(až na tu hlavu ale s tím už nic neudělam) tak budu v pondělí držet palce i na nohou jenom doufam že si nerozbiju usta 😀 a neboj další IVF nebude cítim to v palcích 😀

sedmitecka
3. únor 2011

@anna2802 tak doufám, že tvoje palce se vyznačují dobrými věšteckými schopnostmi 😀 😀 😀 😀
jsou to nervy, hlavně aby ten sněhulák vydržel proces rozmražení, z toho mám největší strach 😕 😕 😕 😕
a taky jsem zvědavá, na koho natrefím.,...

bruni
4. únor 2011

@anna2802 ja mam gonal, tedy ciste chemicky, ale zabral mi ukazkove, ani moc ani malo vajuch tak jsem u neho podruhe zustala. muj mudr rikal, ze u tech z moci ma zkusenost na velmi rozdilne reakce, protoze ne vzdy to pusobi stejne a hrozi tam vetsi vedlejsi ucinky. ale treba moje segra mela taky vzdy z moci a ma dve deti z IVF, ale taky si protrpela pokazde OHS,coz si prave myslim ze bylo to vetsi riziko z leku z moci, ale je to velmi individiualni. kazdy potrebuje to co mu zabere dobre a toho se radeji drzet i tak je to vzdy vabank 😨
@eyael hm to je zase rozhodovani vid 😒 jit do toho bez vysledku nebo pockat 😖 chapu je to tezky, drzim palce at to dobre dopadne 😉
@sedmitecka je zajimavy ze mne je uplne jedno kdo tam z doktoru bude, ja to vubec nevnimam 😎 věř že vydrží embrijko a pokud ne tak to tak melo byt, protoze by to stejne nebylo zivotaschopne miminko ☹ a tak by nemelo cenu ho zavadet., ale je mi jasne ze zklamani pak je hrozne, kde ma clovek stale brat silu, ze 😝 ja ji ted budu nasavat z nasich novych kotatek 😉

anna2802
4. únor 2011

@sedmitecka no já tam vystřídala všechny doktory a byli fajn všichni tak snad to bude ok i ted.S mrazáčkama je to risk to ti nezávidím ale musíš věřit že je to držák 😅 já jich mám v mrazáku ještě 13 ale jsou mi k ničemu protože jsou s ex a ten mi ještě nechce dát souhlas k rozmražení.Tak mi mužou odmítnout zamrazit další.Škoda že jsou oplodněný hned bych věděla co s nima 🙂

sedmitecka
4. únor 2011

@anna2802 tak to je teda situace, mít zamražená embryjka s ex 😉 a jak se to bude řešit?????
já pořád věřím, že je to bojovník a odolná dravec po tatínkovi 😉 a přežije....

anna2802
4. únor 2011

@sedmitecka určitě jinak mě to naštve protože mě kolegyně pustila na palec paletu a sleze mi nehet jo takže to držení palcu mě docela bolí 😀 😀 a ex musím ukecat aby mi podepsal souhlas s rozmražením ale trhá mi to srdce 😢 fakt kdyby nebyli mršky oplodněný tak bych je i darovala někdo by byl aspon štastnej 🙂

sedmitecka
4. únor 2011

@anna2802 ☹ ☹ ☹

bruni
4. únor 2011

@anna2802 tý jo tak to je situace 😕 co vsechno se muze stat 😨 ani cloveka nenapadne. u nas v dome je taky manzelstvi ktere se rozpadlo pote co se jim zadarilo 1. dite po IVF. je to zvlastni kdyz se tolik snazime o to mimi a pak ten vztah pote kdyz se zadari zkrachuje 😒 je fakt ze se po roce zase k sobe vratili, ale myslim ze hlavne kvuli diteti. jo cesty zivota jsou nevyzpitatelny 😉