Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

chiwule
27. říj 2007

jmiso, nejhorší je, že už zase nic...já se z toho picnu! 😠

campi
27. říj 2007

Chiwule: ja se k tobe pridavam. Tento mesic jsme nestimulovali, manzel byl v zahranici, ja za nim byla 12. den, tak jsem trochu doufala, ze pri super spontannim milovani vznikne super baby, ale NIC.

Jak dlouho po IUI budes cekat, nez zacnes stimulovat na IVF?

chiwule
27. říj 2007

campi: podle dr nemusíme čekat vůbec, já si možná dám pauzu, že až v novém roce, jsem psychicky dost na dně a musím se taky soustředit na jiný věci než na to hlídat ovulku a termíny MS... 😠 zítra jim budu volat, jestli se ta mrcha červená rozjede...a taky záleží, jestli by mi dali krátký nebo dlouhý protokol, protože při dlouhém by mi to vyšlo do období, kdy v Pronatalu přes vánoce něpremávají 😒 a ty campi?

campi
27. říj 2007

My jsme na 21.11. objednani na vstupni vysetreni do Pronatalu, takze zkusim jeste jeden mesic stimulaci u gynekolozky. V prosinci bych rada stihla laparoskopii - jeste mi nedelalali pruchodnost vejcovodu a ja mam tuseni, ze bych mohla mit endometriozu. Takze v lednu budu v Pronatalu pokracovat. Zkusim tak 2 IUI (kdyz tam nebude endometrioza) a v kvetnu IVF... To to mam hezky naplanovane, vid?

campi
27. říj 2007

Holky, nebyli jste na vikend v Istanbulu? Taky uvazujeme o nejakem hezkem vikendu ke konci roku... Co Pariz v zime nebo ta Barcelona?

chiwule
27. říj 2007

campi, mě stimulovali na IUI, i když mám endometriozu 😲 a naplánované to máš hezky 😎 jinak Istanbul, Paříž nebo Barcelona jsou krásná města, jestli máš ráda teplíčko, tak bych možná jela do toho Istanbulu, přeci jen je to víc na jih...

campi
27. říj 2007

Aha, ja myslela, ze ta mrcha endimetrioza muze zabijet spermie a v tom pripade nema smysl je vubec zavadet, ani pri IUI. No, vsak se vse dozvim za mesic v Pronatalu🙂

chiwule
27. říj 2007

campi, endometryoza je pokud já vím o něčem trochu jiném 🙂 je to o tom, že děložní sliznice ti místo aby při menzesu odcházela ven, putuje vejcovodama do břišní dutiny a usazuje se na vnitřních orgánech. Tj. nejčastěji na močáku, vejcovodech a vaječnících. Někomu ale taky může doputovat až do oka! Nejhorší na tom je, že v době menstruace se ta sliznice chová, jako kdyby byla v děloze, tzn. krvácí. No a je jasný, že krvácet do břišní dutiny nebo do oka není žádnej med, zvlášť když je to v tu chvíli cizí tkáň, která tam nemá co dělat. Existují různá stádia závažnosti téhle choroby a podle nich se s tím dá nebo nedá nic dělat 😉
to co popisuješ ty, je spíš alergie na sperma, většinou je nepropustný hlen děložního hrdla, který je zabíjí...

dasa24
27. říj 2007

ÁHOJ HOlKY 🙂 😉 ,
ceeruti děkuji moc, to jsi mě i potěšila že mi přidjou výsledky na email a pak tam nebudu muset znova ject.
Chiwule, teda to je mi mooooooooooc líto, myslela jsem že půjdeš se mnou na tu krev 😉 🙂 Držím moc pěstičky at se to co nejdřív povede 🙂 , jinak v Pronatalu přes Vánoce nebudou tak 14 dní, budou tam malovat, říkali mi to při ET.
Campi taky držím pěstičky, pak vás čeká IVF?
Já jsem holky dneska opět ráno testovala a pořád pozitivní tak snad zůstane 🙂

ceeruti
27. říj 2007

chiwule,chjo,to me mrzí,držela jsem Ti pesti 😒 My zase ztravili celyden v nemocnoci,opet jsem krvacla,mam zase hematom v děloze a to pry min tyden tam nebyl,tak nevím,kde se tam vzal.Jinak miminko je obr,vse bylo krasne videt a mrskal s sebou jak zbesilej 🙂
Všem držím palečky 😅

dasa24
27. říj 2007

ceeruti, tak to taky nevím kde se to vzalo ☹ , hlavně že mimi je v pořádku 😉 a roste jako z vody 😀

chiwule
27. říj 2007

ceeruti, to je dobře, že se mimísek drží a krásně roste! celé to tam profackuje a nedá se neboj 😉
daso, ja se taky tešila, že utratím 200 kč za jasné // 😅 ale bohužel, budeš to muset zvládnout i za mě 😉 držím palečky, ať // zůstanou!

chiwule
28. říj 2007

v Pronatalu mě neskutečně štvou, že se tam nedá vůbec dovolat! copak v dnešním čase mobilních telefonů je tak těžký zřídit další linku?! to mě jednou šlehne!!! 😠

chiwule
28. říj 2007

hmmm, tak jsem se zázračně dovolala, ale objednali mě až na 14. listopadu...takže tenhle měsíc nic a pak v prosinci taky nic, když nefungují...to už abych se přesunula do diskuze na rok 2008 😠 🙄

jmisa
28. říj 2007

chiwule, já se tam pokaždý dovolala v pohodě, někdy jsem tedy čekala na lince, ale pokaždý na první dobrou. 😕

chiwule
28. říj 2007

jmiso, já mám zas přesně opačné zkušenosti - je zázrak, když se dovolám na 3 pokus 😠

campi
28. říj 2007

Chiwule: je mi jasny, ze musis byt poradne nastvana, ze se ti to takhle zdrzuje. Tohle nase snazilkovani je strasny pitomy v tom, jak vse zavisi na tom spravnem dni cyklu, takze se ani nenadejeme a rok je v p....
Snazite se 3 roky? Ja nemuzu otehotnet 4,5 roku. Ted jsem nejaka rezignovana a rikam si, ze az to prijde, tak to prijde...
Neboj, cas leti rychle, za chvili bude leden - unor a budes psat o IVF (ja snad o IUI🙂)).

Jinak ja do Pronatalu volala 2x a bez problemu. To mam vetsi problem dovolat se ke gyn.

ceeruti
28. říj 2007

Tak já se do Pronatalu dovolala většinou v pohodě.
chiwule,Ty chceš ješte jít do IUI?? Nebo rovnou do IVF??
Já to po 2 IUI stimulované injekcema vzdala,nemela jsem na to nervy a sami řekli,že spg je čím dal horší 😒 Ted to bude přesne rok,co jsem začala chodit do Pronatalu 😀 Ale byl to sakra louhý rok,to Vám povím 😲

chiwule
28. říj 2007

ceeruti, IUI u nás už nemá smysl, udělali to jen poprvé a podruhé to bylo na vyplnění času před IVF...neví, co nám je a proč nám to nejde, takže nás šoupli hned jak to jde na IVF...

mikulka
28. říj 2007

ceeruti, a neřekli ti, z čeho se ti ty hematomy dělají? Teď už to snad bude v pohodě.
chiwule, ach jo, dost jsem tomu teď věřila ☹
Ale být tebou, tak si teď odpočinu a na IVF jdu až v lednu. Ať si užijete Vánoce v klidu. A třeba se vám to zázrakem povede přirozeně 😕

Dášo, neboj, dvě čárky už určo zůstanou 😉

jmisa
28. říj 2007

Holky, to je nejhorší to čekání na vhodný okamžik ☹ Hlavně já se svou nepravidelnou mrchou, delšíma cyklama, ble.
Dneska jsme se snažílkovali a manža pak povídá - a je to tam 😀 😀, tak jsem si říkala, že by to byl dobrej gol, hlavně když v úterý jdu prvně do Pronatalu. Pořád tak nějak ve skrytu duše věřím, že se nám to povede přirozeně, ikdyž rozumově vím, že šance je tu mizivá s tím spermoníkovým matrošem co máme. ☹

A vánoce si letost rozhodně hodlám vychutnět, budu mít tři neděle volna v kuse, tak si odpočinu a nachytám síly do příštího roku, kdy si to rozdáme se zkumavkou.

mikulka
28. říj 2007

Rozdáte se zkumkavkou, hezký 🙂
Třeba ne, třeba se fakt povede přirozeně.
Holky, kdybych věděla, že můj manžel má aspoň nějaké dobré spermijky, pořád bych doufala, že se to povede 😅 .
Když měl můj manžel už na třetím spermiu 0 spermií, víte, že jsem pořád doufala, že třeba jedna jediná mrška se najde a najednou budu těhotná, že se stane zázrak prostě? Pořád jsem tomu tajně věřila 🙂 😉 A pak přišli na genetickou vadu, takže teď víme, že spermijky prostě nemá a mít nikdy nebude. Ale zase věřím, že se nám to holt povede s tou zkumavkou 🙂

jmiso, také jdu v út do Pronatalu. Hlavně se domluvit, co dál.

jmisa
28. říj 2007

Mikul a v kolik jdeš? já jdu až v 17

dasa24
28. říj 2007

ahoj holky, určitě se Vám to povede i se zkumavkou 😉 🙂 🙂
V lednu očekávám od Vás // na testu 😉 🙂 .
Čárky mi zůstali, dokonce den ode dne sílí 🙂 tak jdu zítra na krev 🙂

jmisa
28. říj 2007

Dasa, to je super, tak příštích 8 měsíců hezky tloustni 🙂

dasa24
28. říj 2007

jmiso děkuji moc, teda doufám že moc neztloustnu 😠 😀
Ty možná stihneš už tloustnutí v prosince 😉 🙂

jmisa
28. říj 2007

Daso, no to jedině, kdyby se spermoníci splašili 😀 😀
Moje pošahaný já v to doufá a moje racionální já tomu nevěří a doufá, že bude rodit dřív než na vánoce příštího roku 😀

dasa24
28. říj 2007

určitě se to povede 😉 🙂 , vás ted bude čekat IVF....? Tam bude alespon větší šance než IUI 😉 🙂

jmisa
28. říj 2007

Dasa, no manža má mít kontrolní spermio v lednu, takže dřív těžko.

dasa24
28. říj 2007

aha ☹ no tak v lednu s holkami všechny // 😉 🙂 😀