Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

saraher79
23. únor 2011

Já měla první pokus v lednu, tak další až tak někdy v dubnu.
Bruni, já mám doma 2 kocourky, sice jsou to hrozní třeštiprdla, ale když je člověku ouvej, tak to vycítí a o to více se mazlí a nenechají člověka smutnit dlouho, ten úsměv z tebe vyloudí 🙂) No a pak běží k misce se žrádlem, asi čekají odměnu 🙂 Kočičky tě z toho dostanou a než se naděješ budou ti ležet na velkém bříšku 🙂

bruni
23. únor 2011

@saraher79 a co jsi měla v lednu? IVF nebo ICSI? a jak to probíhalo, nevim jestli jsi o tom tady už psala ale nepamatuju se 😕
@petula22 to je super, dej vědět jak to máš, už by tu bylo opravdu potřeba provětrat to dusno 😉

saraher79
24. únor 2011

@bruni Měla jsem IVF s ICSI, byla jsem tu jen na skok. Radili jste mi, když jsem začala špinit 9. den 😉 Mě odebrali 10 vajíček, 7 oplodnili, ale nakonec byli jen 2 a i ty se prý pomalu vyvíjeli. Teď po MS, kterou bych měla mít někdy o víkendu se mám objednat, aby řekli, proč tomu tak bylo a dál navrhli další léčbu. Jezdím do ČB a na odběru a ET jsem byla v Karlových Varech.

bruni
24. únor 2011

@saraher79 aha, takže ti přesto ty dvě co se pomalu vyvíjely zavedli, ale neuchytily se 😒 je to na budku pořád dokola že 😝

saraher79
24. únor 2011

@bruni Přesně tak. Zbyly 4, 2 zavedly (ty lepší) a tamty prý mrazit nebudou, že by to nezvládly. Jsem zvědavá, co nám řeknou, ale asi nic a rovnou pošlou na další pokus. My tedy už imunologii máme, já mám lehce zvýšené protilátky na spermie, ale ne v krvi, ale v hrdle děložním, proto jsem měla prednison a před OPU i ET injekci proti tomuhle. 😖
Ale neboj, další pokus bude náš 😀

sedmitecka
24. únor 2011

@bruni zlato, to mě moc mrzí, jak to tu čtu ☹ ☹ ☹ ....co na to říct? nebudu tě utěšovat, sama vím, že to nezabírá, tak prostě si odpočiň, nech vaječníky i hlavu nabrat nové síly a změna CAR třeba bude to pravé 😉
PICSIj e ta preimplantační diagnostika embryí?
a v Proanatalu ti ani po tomto neúspěchu nenavrhli genetocké a imuno vyšetření? přece pokude je třeba problémeme tvrdý obavl vajíčka, lze to zjistit v laborce.....

sedmitecka
24. únor 2011

@saraher79 kočko, je mi líto, že to nedopadlo ☹ ☹ u mě KET taktéž neúspěšný ☹
můžu se zeptat, kde jsi byla na imuno vyšetření?

saraher79
24. únor 2011

@sedmitecka četla jsem, taky je mi to líto, že KEťátko u tebe nebude.
Mě imuno navrhla moje lékařka a jelikož jsem ze Strakonic, tak mi poslala do Plzně. Je tam prof. Ulčová-Gallová, je prý hodně uznávaná ve světě a je strašně příjemná.
Ty se rozhoduješ, kam na imuno, viď. Kamarádka teď byla po nevydařeném pokusu v Pronatalu v ČB a napsali jí žádanku, úplně v pohodě, řekla si o to, ale nevím, kam. Já být tebou, tak jdu do toho Podolí, normálně si o to řekni, že bys ráda tam. Za to nic nedáš 😉

petula22
24. únor 2011

@saraher79 Ahoj holky, tak jsme dnes byli v Pronatalu, vajíčko mám , má krásných 20 mm, děložní sliznice taky super, takže v sobotu píchneme Pregnyl a v pondělí na IUI 🙂.

bruni
24. únor 2011

@petula22 🙂

saraher79
24. únor 2011

@petula22 super zprávička, jen tak dál 🙂 Někdo tu smůlu už musí prolomit. 😀

eyael
24. únor 2011

@petula22 - držím palečky!

lizardka
24. únor 2011

@petula22 To je super,tak šup ať už tu smůlu,tu někdo prolomí 😉

petula22
24. únor 2011

Holky, dík moc. Já mám takovou radost, že se konečně děje 😵 . A vajíčko mám bez hormonů, tak to je super.

bruni
24. únor 2011

@petula22 jo to znám 🙂 zase je nějaká naděje a ne jenom pořád bezmocně čekat 😝 spousta holkám IUI vyšlo tak držim pěsti ať to tady prolomíš a zvedneš nám náladu 😉

anna2802
24. únor 2011

ahoj holky dlouho jsem tu nebyla a koukam že žádný pozitivní zprávy asi nenajdu 😢 já byla dneska pro léky tak začínam stimulaci.Doufam že tu smulu jedna z nás brzo prolomí a pak to tu poběží jako po másle 😵

sedmitecka
24. únor 2011

@anna2802 hodně štěstíčka a energie do stimulky 🙂 🙂 🙂 čekáme jen samé pozitivní zprávičky 😉

sedmitecka
24. únor 2011

@saraher79 ano, udělám to tak, řeknu si o žádanku a že bych ráda do Podolí, snad paní doktorka nebude nic namítat, že nechci k tomu jejich imunologovi, nemám k němu důvěru prostě....a paní doktorka působí v Podolí na porodnici, tak snad bude vstřícná 😉

saraher79
24. únor 2011

@sedmitecka Myslím, že doktorka to pochopí, tak jen do toho 😉 Dej vědět, jak jsi uspěla.
@anna2802 Hodně štěstí, někdo těhotnět začít musí, tak doufám, že too budete s petulou22 obě, načnete ten koláč a pak to půjde jak po másle 🙂)

anna2802
24. únor 2011

@saraher79 holky já tomu věřim 😀 my vám umeteme cestičku a vy už pujdete jako po červenym koberci

bruni
25. únor 2011

@anna2802 hurá, konečně zas pozitivní čekání na dobré zprávy, držim pěsti ať tobě to vyjde, vím že máš taky normo oplodnění, ale ty máš výhodu že už víš že u tebe to není problém a že to umíte 😀 my to sami neumíme a tak jsem se rozhodla zkusit dotřetice metodu PICSI, proto musím přestoupit, jelikož v Pronatalu to zatím nedělají.

Jsem už objednaná do Gennetu v Liberci na 4.dubna. Ale s Pronatalem jsem byla spokojená, už jsem si tam zvykla, vím kde co je, bude se mi těžko odcházet a zvykat si jinde. Ale asi to bude zase posun snad dopředu 🙂 Budu si tady s váma ale furt psát protože jsem tu odkojená 😀

@sedmitecka můj mudr mi doporučil to podolí nebo plzeň, a vůbec s tím Pronatal nemá problém 😉 na genetiku říkal že klidně do Pronatalu. Ale nemám s tím zkušenost, ještě jsme to taky nepodstoupili a ted zatím nebudeme. U nás je ted problém vůbec mít nějaká embria a to nemá s imunologii nic společného myslim 😕 asi mám tvrdá vejce 😀 a chudáci spermoníci se do nich nemůžou zavrtat 😀

sedmitecka
25. únor 2011

@bruni taky mám asi vejce natvrdo 😝
snad s tím problém mít nebudou, nechce se mi zatím přecházet do jiného CAR....

bruni
25. únor 2011

@sedmitecka já myslím že je to všude stejné 😕 když si tady čteš diskuze tak v každém caru někdo nadává a někdo chválí. Každému sedne jiný doktor a má jiné zkušenosti a když se to povede tak je car dobrý a na vše zlé se zapomene 😉 jde jen o individuální pocit si myslim. Pokud ovšem člověk nezažije nějaké opravdové zanedbání péče, to je jasné. U tebe je velká šance že se to příště povede, když už se ti to jednou povedlo, sice na krátkou dobu. Ale právě spousta holek co měli zamlké těhu pak hned znovu otěhotněli a dopadlo to dobře. Prostě ne všechna embria jsou naprogramovaná na celé těhu a celý život 😒 a je jen náhoda, které ti zrovna vyberou. Já si říkám, že pokud embrio nepřežije nebo se uchytí a zanikne, tak by z toho stejně nebylo zdravé miminko a to si raději počkám než pak smutnit celý život 😒 Tudíž opakováním se zvyšuje šance 🙂 ale to už všechno tady známe, já jen zase filozofuju 😀

sedmitecka
25. únor 2011

@bruni to jsi napslala moc moc hezky 🙂 🙂 🙂 a máš úplnou pravdu!

bruni
25. únor 2011

@sedmitecka 😵 takže vzhůru zase do boje 😉 opět budeme mít asi podobný termín, já také nejdříve květen 🙂 ale pokud budou chtít hormonální profil tak spíš červen.

petula22
26. únor 2011

Ahoj holky, tak nevím, jestli u nás na IUI vůbec dojde, ovulka asi proběhla už včera. Mě se zdálo divný, že chtějí až v ponděli,když už ve čtvrtek mělo vajíčko 20 mm 😒 .Tak jsme to raději pojistili 😵 . Pregnyl jsem si ted teda píchla a v pondělí uvidíme.
@bruni Napsala jsi to moc hezky 😵

anna2802
27. únor 2011

ahoj tak jsem se tam zase trochu rozčilovala,když jsem odmítla ISCI tak mi řekl že už jsme snad někde jinde a když jsem se ho zeptala kde jako by jsme měli být a co je u mě jinýho než minule, tak na mě zustal koukat a neodpověděl.Vždyt mě nedělali žádný vyšetření tak nemužou vědět jestli se něco změnilo a že to nepujde samo.Já jsem obchodnice tak vím že musí vydělávat a taky je výhoda že mám malou protože se mám čim utěšovat 😅 je to moje zlatíčko a vždycky mě dokázala rozveselit 😀 a když to nevyjde tak se přitulíme a pujdem dál

eyael
27. únor 2011

@anna2802 - naprosto tě chápu, nás taky v podstatě dotlačili do nativ KETu a ani nepočkali na výsledky hormonálního profilu. Na 99% to byl zbytečný pokus, už čekám jen na mrchu, vypadá to, že nic nedopadlo. Jsem zvědavá, co nám k tomu jako řeknou, až půjdeme znovu na další KETík.

bruni
27. únor 2011

ahoj holky, co to tady čtu ☹ zase špatné zprávy či co 😒 to už snad není možný, už hlaste některá těhu nebo se zbláznim 😉
@petula22 to nechápu, vždyt když je folikul 20 tak ovulka bude podle mě za dva dny protože roste folikul 2 mm za den, ale nejsem si jistá 😕 ale jak pises tak to tak i vychází. to se jich schvalne zeptej jak průmerne roste folikul.
@anna2802 jo me ICSI silne doporucovali a ja nechtela a nic se neoplodnilo ☹ ale jsem rada ze jsme to zkusili protoze jednak ted mam pocit ze je chyba v tvrdych vajickach a ne v psychice což je pro me moc důlezity a taky muj chlap je ted ochotny jit se mnou do jakekoliv drazsi metody protoze vidi ze normo nam to nejde. Kdybysme sli vzdy do ICSI a stejne se nedarilo tak bysme si rikali, co kdyby normo to slo 😕 takze delejte tak jak vy to citite. kor kdyz se vam uz jednou zadarilo.
@eyael myslis jako ze jsi nemela nativ ovulaci nebo na co to ma vliv kdyz je nativ nebo stimulovany KET?

petula22
27. únor 2011

@bruni Prý má praskat mezi 18-22 mm, tak to na pondělí nemohlo vyjít ani omylem. Jsem zvědavá, co mi zítra řeknou.