Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

sedmitecka
28. bře 2011

@bruni nás čeká genetika už teď ve čtvrtek, tak jsem zvědavá...až jukneš do těch formulářů, dej prosím vědět, co chtěji vyplnit ju? ať se aspoň trošku připravím 🙂

luccy82
28. bře 2011

Ahoj holky, v pátek jsme byli u doktorky Pasekové na domluvě na dalším postupu. Metoda PICSI je prý u nás zbytečná, tu genetickou odchylku co máme nedokáže ani tato metoda odhalit dřív než při odběru z buňky embrya pomocí PGD, spermie by se tvářili jako zdravé a nemusely by vůbec být. Takže stejný postup jako při prvním pokusu, akorát trošku zvýší dávku hormonů. Koncem týdne by měla přijít MS a začnu stimulovat (dlouhý protokol, takže měsíc injekce a pak odběr vajíček).

saraher79
29. bře 2011

@luccy82 Ahojky, tak držím pěsti při dalším stimulce. Já budu začínat s 2. pokusem kolem 15.4., to by měla přijít MS. Taky mi mírně zvýšili dávky, jinak nechali vše při starém, že prý jsem dobře reagovala, že raději hormony měnit nebudou, tak uvidíme, ale věřím, že tentokrát to musí vyjít 😉

bruni
29. bře 2011

@luccy82
@saraher79 tak holky držím palce, je to na vás. Zatím tu od ledna žádná těhule nebyla, takže statisticky už není možné aby to tak zůstalo i nadále 😀
@sedmitecka tak já se dnes na to podívám a napíšu 😉 a kdy že to jdeš na imuno?

sedmitecka
29. bře 2011

@luccy82 tak to je fajn, už to vypukne 🙂 a poprvé jsi měla krátký protokol? proč ti dali dlouhý? a kolik budeš píchat ?

@saraher79 držím palce 🙂 jakou dávku ti dali?

sedmitecka
29. bře 2011

@bruni děkuju, zlatá 🙂 imuno jdeme v pátek, nakonec do Imumedu v Praze 1, to bude pohovor a dostanem žádanky na odběry, ty absolvujeme příští týden 🙂

lizardka
29. bře 2011

Tak jsem byli včera v Pronatalu a až mi přijde asi 15.4. MS tak si budu píchat asi cca 3týdny decapeptyl,to mám místo synarelu a pak začnu stimulovat s gonalem a menopurem. Tak snad už to vyjde všem.. 😉 😉

vodourova
29. bře 2011

AHOJ můžu se na chvíli přidat.Taky chodim do pronatalu.Ted jsem po 3tim neuspěšnym KETU.máme tam ještě jednoho zmrzlíka .ale začínam bejt děsnej skeptik .Je to fakt na palici .Ted mě zaváděly bastocysty 6 dní kvalita a a stejně nic .nevim jestli s tim negativnim myšlenim do toho mam ještě jít ☹

eyael
29. bře 2011

@vodourova - vítej do klubu 😉 ona důvěra a pozitivní myšlení jsou půl práce, těžko ti něco radit.
Můžu se zeptat, jak ty tvoje KETy probíhali? Já taky zrovna nejsem z nich pozitivně naladěná a to mám za sebou teprve jeden KET (neúspěšný).

saraher79
29. bře 2011

@bruni Díky, tak to vypadá, že jdu první na řadu, tak uvidíme, co na to statistiky.

@sedmitecka Mám gonal první dávku 300 jednotek a pak 225. Předtím jsem měla 225 a pak mi to upravovali na 187,5, tak uvidíme. Měla jsem předtím 10 vajíček a z toho 6 se oplodnilo. Klidně by mi to i stačilo, hlavně, aby se vyvíjeli.

@lizardka Tak to začneme stejně, já mám taky přibližně toho 15.4. dostat MS a pak začnu rovnou gonalem. To by bylo, aby se to tu nerozjelo 😀

@vodourova Ahojky, my žádné zmrzlíky neměli, docela mi to zarazilo, pomalu se vyvíjeli a nebylo to k tomu. Snad další pokus bude lepší. Je třeba trošku načerpat sluníčka a dobrá nálada se dostaví co nevidět. Určitě se to podaří, nebo je třeba holt zkoumat, proč se to stalo. Taky mám chuť někdy se na všechno vykašlat, ale pak zas znenadání dostanu energii a elán jít dál a nevzdat to, když už jsme ušli takový kus cesty, tak by bylo hloupé to vzdát před cílem 🙂

luccy82
29. bře 2011

@saraher79 Tobě také držím palce do dalšího pokusu. Vyjde nám to tak nějak podobně 🙂 Musíme už fakt tu smůlu prolomit, vždyť tu posledních několik měsíců nejsou žádné pozitiní výsledky ☹

bruni
29. bře 2011

@saraher79 tak to budeš mít přesně stejné dávky jako jsem měla já. já měla 9 a pak 7 zralých vajíček, takže docela dobré ovšem pak už to oplodňování na prd 😒 asi už mi dávky zvednout nemůžou protože mi to ani nenavrhovali, ani jsem neslyšela že by někdo měl vyšší dávky, možná je to maximum. Ale snášela jsem to zcela bez problémů. Budu ráda když budu mít zase stejný počet zralých vajec.
@vodourova ahoj, vítej k nám. Všechny zkušenosti jsou tu vítaný 😉 ikdyž jsou negativní ☹ zatím to tu máme za sebou všichni podobně a ne a ne se zadařit 😒 asi ty které teď v pronatalu těhotněj nejsou tady na diskuzi 🙂 A ty máš za sebou kolik IVF? a s nebo bez ICSI?

bruni
29. bře 2011

@eyael jak jsi dopadla na kontrole 11.3. v pronatalu? co plánuješ dál?

saraher79
29. bře 2011

@luccy82 Tak jo, jdeme do toho 😀 Už se docela těším, jen doufám, že nám to stihne schválit pojišťovna, ale to začnu plašit až tak 10.4. Prý se jim vojenská nějak seká a schvaluje to za 3-4 týdny, což by přesně vyšlo na toho 15.4. By mě asi trefil šlak, kdyby to nestihli.

saraher79
29. bře 2011

@bruni Já minule reagovala až moc dobře, šla jsem na OPU asi 11 DC, tak jsem zvědavá, jak zvládnu tohle, ale zas takový velký rozdíl to nebude, si myslím. Stejně mi ty dávky nakonec snížili. Akorát že v ČB mi řekl doktor, že tam vidí tak 4-5 vajíček, z čehož jsem byla dost hotová, říkala jsem si, že je to dost málo. No a 2 dny na to mi v K.Varech řekli na ultrazvuku, že jich tam bude 10. Málem mi ukápla slza štěstím 🙂

vodourova
29. bře 2011

Já jich měla zmrzlech 9 v září přenos v září rozmraženy 3 přenos 2 -nevyšlo,V únoru rozmraženy 2 přenos 2 -nevyšlo a ted v březnu rozmraženy 3 přenos 2 a nevyšlo.Zůstalo jedno .Všechny byla kvalita A.já jsem dle vysleků naprosto zdravá měla bych otěhotnět i přirozenou cestou u nás je problém u manžela .ale jak je vidět evidentně to nestačí.Ta příroda se holt jen tak nechce nechat obejít.Všechny Kety jsem měla v nativu .Bez hormonu .

luccy82
29. bře 2011

@sedmitecka 🙂 už se těším 🙂 poprvé jsem měla také dlouhý protokol, ale vůbec nevím proč mi ho dali, ani podle čeho to určujou. Co mi říkali minule, tak dva dny 225 jednotek a pak 150 jednotek Puregonu a před tím tedy 14 dní decapeptyl.

vodourova
29. bře 2011

Mám za sebou 2 IVF S ICSI.musim konstatovat teda že 2 IVF (Dlouhej protokol) rok 2006 .Úspěšné.Ale ted se ne a ne zadařit .

luccy82
29. bře 2011

@saraher79 to se určitě stihne 🙂 mě ten decapeptyl předepsali ještě před schálením pojišťovny, což je super.

sedmitecka
29. bře 2011

@luccy82 já píchala denně 225, 8 dní, devátý nic a 10. den bylo už OPU, byl to fofr...a měla jsem 14 folikulů, v nich 10 vajíček a z toho 8 zralých....přišlo mi to jako docel dobrý výsledek, ale tentokrát b\ch jich potřebovala ještě víc, aby zbylo na mražení eventuálně 😉 😉 😉 ale jak to ovlivnit, nevím 😀

sedmitecka
29. bře 2011

holky, tak v dubnu to tu vypukne a bude se těhotnět, jasný 🙂 🙂 my vás v červnu budem vedruhé vlně následovat 🙂

sedmitecka
29. bře 2011

@vodourova ahojkda, z 2. IVF máš mimi a teď chcete sourozence?

sedmitecka
29. bře 2011

@bruni to je fakt, proč sem takyn ezabloudí nějaká úspěšná těhulka z Pronatalu a nedodá morální podporu, viď? 😀

vodourova
29. bře 2011

@sedmitecka Jo jo 2007 se mě narodila Holčička.Úspěšně z Pronatalu .Po přenosu od pana doktora Vobořila .A ted chce sourozence 🙂

lizardka
29. bře 2011

@saraher79 jenže ty v tom dubnu začneš hned stimulovat,já si budu bohužel ten decapeptyl píchat cca3týdny a pak až začnu stimulovat. Takže Ty budeš těhu dřív... 😀 Doufám,že už to tu někdo prorazí 😉
@bruni Jo a taky nám bruni nabízeli v Pronatalu PICSI.

sedmitecka
29. bře 2011

@vodourova tak to je fajn 🙂 🙂 a sourozenec bude 😉

marlenee
29. bře 2011

@sedmitecka - mohu se zeptat ? 21.3 jsem byla na hysteroskopii(bez narkozy) a od té doby stále špiním dnes jsem 25DC nemáš s tím nějakou zkušenost?Vím,že jsi na ní taky byla.Díky

bruni
29. bře 2011

@lizardka a už ti dali nějaký ofiko ceník s tím PICSI? Stále to nemají na jejich stránkách napsaný, že PICSI dělají. A stojí to těch 15tis?
@sedmitecka tak v genealogickým dotazníku se ptají na moje alergie, operace, zarděnky, kyčle po narození, závažné prodělané choroby. Potom zdravotní stav sourozenců a jejich dětí, otce příp. příčina smrti, sourozenci otce a jejich dětí, otcův otec, otcova matka, moje matka, její sourozenci a jejich děti, otec matky, matka matky. Pak genetické choroby v rodině, vrozené vývojové vady, hluchota, slepota, oční vady, samovolné potraty, příbuzenské sňatky. Moje gynekologická anamnesa (menstruace, operace, cyklus, těhotenství, potraty). TO JE SÍLA, CO 😀

sedmitecka
29. bře 2011

@marlenee ahojda, ty jo, to jsi dobrá, jaký to bylo bez narkózy? já si ji vyprosila, jsem hrozná bolístka 😀 😀 😀 au au
já trošku krvácela v den zákroku a paka asi dva dny lehce špinila, pak už nic.....tak nevím, jestli to s tím souvisí, ale podle mě klidně může, něco se mohlo podráždit......

sedmitecka
29. bře 2011

@bruni no uffff, to nedám nikdy dohromady 😀 😀 😀 😀 to jsem teda zvědavá 😝 😝 😝 😝 a manžel nebude vědět určitě vůbec nic ze svý rodiny, chlapi tohle fakt nesledujou 😀 to bude komedie 😉