Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

saraher79
1. dub 2011

@luccy82 Ahojky, tak to je super, takže jsi první adeptka na vítězství 🙂 Držím pěsti. My už to schválené máme, já zase naopak čekám na MS 🙂

luccy82
1. dub 2011

@saraher79 No nevím jestli budu první, mám dlouhý protokol, takže případný ET bude někdy až za měsíc. Ale moc moc ráda bych prolomula tu smůlu tady 😉

saraher79
1. dub 2011

@luccy82 Jo aha, ty máš vlastně ten dlouhý protokol. Teď se to určitě prolomí ta smůla, neboj, jarní a letní měsíce jsou nejlepší na těhotnění 😀

sedmitecka
1. dub 2011

takže my se právě vrátili z imunologie, v Imumedu paráda, příjemní, milí, mudra nás tam trápila skoro hodinu, zpověď jako v kostele 😉 ale nasmáli jsme se. manža má ve středu naklusat na krev a odevzdat spermíky, já hned ve čtvrtek na nějaké velké odběry, to si tam pěkně omdlím 😝 😝 😝 a výsledky budou 26. dubna , z genetiky snad začátkem června, takže bysme ten červen mohli stihnout, teda pokud bude všechno ok 😕 😕 😕

lizardka
1. dub 2011

Tak jsem dnes byla na gynegologii,ohledně toho zánětu a už ho mám úplně vyléčený i čípek je v pořádku,ale to teprve potvrdí až cytologie,takže už mi nic nebrání až přijde teď MS si začít píchat,takže hurá do toho holky a ať se to tu plní jen samýma pozitvníma zprávama.... 😉 😉

bruni
2. dub 2011

@sedmitecka to tedy čekáš na genetiku mnohem dýl než na imuno. A já myslela že je to právě naopak 🙂 Tak to se tedy do té prahy najezdíme když se tam musí 2x a pak ještě do Hradce na genetiku. To budou mít v práci radost 😝
@lizardka 🙂

inza
2. dub 2011

Ahoj, po stimulaci me zustal nejaky Puregon, pokud by nekdo mel zajem piste do IP

luccy82
4. dub 2011

@sedmitecka Tak super 🙂 já od soboty píchám decapeptyl a 15.4. jdu na rozpis dalších hormonů, nejspíš Puregon.

sedmitecka
4. dub 2011

@bruni já se sekla, výsledky genetiky budou začátkem května, nikoli června, jak jsem psala 🙂 🙂 taskže v podstatě nastejno s imunem, čeká se cca ten měsíc 🙂
jojo, to se nacestujete, na to imuno jdu já na odběry ve čtvrtek, manžel už ve středu ....to bude brzké vstávání, ufff ☹ ☹

sedmitecka
4. dub 2011

@lizardka tak hurá do toho, jdem na to 🙂

sedmitecka
4. dub 2011

@luccy82 držím palečky, dávej vědět, jak pokračuješ s pícháním 🙂 🙂 😉 😉

lizardka
4. dub 2011

@sedmitecka No doufám,že už to bude mít pozitivní ohlasy... 😀 A jak genetika? Brali vám krev a ptali se na ty nemoci,viď?

sedmitecka
4. dub 2011

@lizardka jojo, pohovor o nemocech a krev, manžovi víc než mě, budou ho zkoumat podrobněji 😀 😀 😀
a imuno mě čeká velký odběr ve čtvrtek, muže ve středu a výsledky koncem dubna
jinak jsme včera byli ve Frantovkách, tak jsem pořádně nablejskala Františka, takže holky, teď to bude smršť 😀 😀

lizardka
5. dub 2011

@sedmitecka Manželovi taky brali víc krve než mě. Tak hlavně,že už to máte za sebou. Jo tak Františka jsi tam nablejskla... 😀 😀 Si živě představuji,jak ho tam morduješ 😀 😀 😀 Tak,ale snad to bude mít pozitivní účinek 😉 Musí.
Holky,neslyšely jste o tom,že se má jíst chilli?? Že to je pomocník prednisonu a wobenzymu?? Neslyšely jste o tom??

bruni
5. dub 2011

@lizardka jo jo já to četla tady na nějaké diskuzi, že chilli podporuje ale nevim co. Já myslim že tak maximálně chuť a trávení 😀 možná že chuť na sex 😀
@sedmitecka já si teď vzpomněla, že mě říkali do telefonu že máme přijet už připraveni na odběry, lehce najedení a manža 4 dny půst od sexu, budou mu brát i sperma. Takže doufám že už tam nebudeme muset jet znovu. Je to na celý den, máme to 100km.

sedmitecka
5. dub 2011

@lizardka 😀 😀 😀 jooo, oblejskala jsem ho pěkně 😉
no, na imunu to bude zase naopak, jemu jen asi 2 zkumavky a mě jich prý čeká asi 9 😝 😝 😝
chilli obecně je dobrý na plodnost, o tom jsem už slyšela 😉

sedmitecka
5. dub 2011

@bruni mě řekli na lačno, jen se ráno hodně napít, asi abych tam sebou nesekla, čehož se celkem bojím, mám hodně mízký tlak, budu hladová a ještě 9 zkumavek, no bude to legrace 😝 😝
manža jde zítra a já ve čtvrtek , taky už máme od soboty půst 😀

bruni
5. dub 2011

@sedmitecka já nemusím na lačno, ale jen trochu a lehké jídlo můžu. tak nevim, doufám, že mě tam nepoženou víckrát. Ale obávám se že je to dost možný. Nebyl jste někdo v Podolí jak to probíhá?

sedmitecka
5. dub 2011

@bruni no my jsme v Imumedu, tak to mají asi trošku jinak.....Podolí jsem vzdala, nechtěla jsem čekat na objednání do půlky května 😝 😝
myslím, že tam půjdete jednou a pak asi pro výseledky, ale možná je posílají poštou......a je tam dlouhá čekačka, mudra mě upozornila, ať si vezmem tlustou knihu, že je to tak na 4 hodinky, než na tebe přijde řada ☹ 😒

bruni
5. dub 2011

@sedmitecka myslíš v Podolí že budu čekat 4h přestože jsem už objednaná na 8h? Mě nic takového neříkala 😨

sedmitecka
5. dub 2011

@bruni jojo, radši s tím počítej, na osmou jsou všichni, vezneš si pořadové číslo, půjdete na odběry a pak sedíte v čekárně na konzultaci s lékařem a to je údajně na dlouho...připravovala mě na to dr. Števíková a je fakt, že pár holek už to tu psalo někde, jak čekaly 😝 😝

bruni
5. dub 2011

@sedmitecka aha, díky. Tak si vezmeme časopisy 🙂 Na čekání jsem zvyklá, vždyť už čekám skoro 3 roky 😀

sedmitecka
5. dub 2011

@bruni právě, my už jsme na nějaké čekání fakt zvyklé 😀 😀 😀

sedmitecka
6. dub 2011

tak manžel má imuno za sebou, dneska ráno to krásně zvládnul, odběr "genetického materiálu" si odbyl v Imumedu na záchodě 😕 , prý to bylo akční, když rozsvítil, hlásilo mu tam nějaké čidlo každých 10 vteřin, že se má dobít baterie, tak musel zhasnout, aby to nerozptylovalo a zase po tmě netušil, jestli s trefí do zkumavky 😀 😀 ...mají mnohem tenčí zkumavky na spermíky než v Pronatalu, haha 😉
no když mi to teď líčil do telefonu, málem jsem se potrhala.....zmáknul to skvěle šikulka můj 😉
a zítra ráno jdu na to já, 9-10 zkumavek , umřu 😝 😝 😝 , ještě že tam mají lehátko .....

bruni
6. dub 2011

@sedmitecka 😀

marlenee
6. dub 2011

ahojky opět jdu pro radu zkušenějších 😀
dnes jsem byla v Pronatalu dostala jsem na výběr mezi Menopurem (ten jsem měla minule a moc nezabral )a Puregonem (tak jsem si ho zvolila).
Myslíte,že je účinější?Nebo z nás jen tahají penízky.Puregon má dvakrát vyšší doplatek oproti Menopuru.
Jedna holčina na diskuzi mi pověděla,že Merional je stejně účinný jako Menopur a bez doplatku.
Fakt jsem z toho jelen.
Jaký máte zkušenosti?

sedmitecka
6. dub 2011

@marlenee udělalas dobře, já měla menopur při IUI a při IVf gonal (to je to samé co puregon, jen jiný výrobce) a nebe a dudy!!!! puregon a gonal jsou chemické čisté hormony, menopur je z moči menopauzálních žen 😝 a prokazatelně má nižší úspěšnost, ženský na něj málo reagují a mají třeba jen 2-3 vajíčka, já po gonalu měla 10 a není to zdaleka jen má zkušenost 😉

marlenee
6. dub 2011

@sedmitecka je díky tos mě uklidnila a ještě jeden dotaz předepsali mi 600 j na 5 dni(150,100,100,100,150)
a pak UTZ a pak popřípadě dokoupit ještě něco.
Chtěla jsem rovnou tu vyšší dávku 900 j,ale bylo mi řečeno,že to neradi dávají až podle UTZ.
600 j stojí 2200,- a 900 j 2500,-
Přijde mi,že z nás chtějí akorát tahat prachy.Jakou máš zkušenost?

sedmitecka
6. dub 2011

@marlenee to si fakt nemyslím, oni to dávkují opravdu podle UTZ a může se stát, že budeš ještě potřebovat. já měla při IVF na devět dní denní dávku 225 jednotek a bylo 10 vajec 🙂 a běžná dávka je mezi 150-225 denně.....tak to má většin holek 🙂

bruni
6. dub 2011

@marlenee já se přidávám k těm co jsou taky spokojený s chem. čistýma hormonama. Měla jsem Gonal, a super. U těch z moči je větší riziko že nebudeš reagovat a taky jsou tam větší vedlejší účinky a různé reakce při opakov. stimulkách. Takže já jsem určitě pro si připlatit. Samozřejmě jsou takové šťastlivky které mohou mít léky z moči ale těch je podle mě málo. Jinak já měla při IVF hned velké dávky 300j. a pak 225j. takže nevím podle čeho to dělají. A měla jsem poprvé 13 folikul (9 zralých vajíček) a podruhé 8 folikul (7 zralých vaj.).