Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

marlenee
6. dub 2011

@bruni - no já jen po zkušenosti z Menopuru nejdřív mi napsali 10 ampulek pak 5 a pak ještě 5 tak kdyby mi napsali 20 ampulí najednou ušetřila bych 400,-
tak si myslím,že mi 600 j Puregonu stačit nebude ( i když na IUI jsou nižší dávky),ale třeba jo tak po UZT budeme chytřejší 🙂
Na mě Menopur moc nezabíral tak uvidím co Puregon.

bruni
6. dub 2011

@marlenee u IUI jsou nižší dávky určitě, tam naopak není dobrý když je moc vajíček takže to máš asi dobře 😉

lizardka
6. dub 2011

Já musím trochu oponovat,neb jsem menopur měla po dvě IVF a měla jsem u obou zralých 8 vajíček a to mi už není 20 😀 😀 Ale teď jsem dostala gonal,prý má 3% větší otěhotnění,tak taky nevím.

@bruni Dneska jsem si blajzla chilli,tak jsem zvědavá jaký to bude mít účinek na ten sex,když už na nic jiného 😀 😀 😀

lizardka
6. dub 2011

Ale když jsme u těch léků,tak jsem v Pronatalu říkala,že mám kamarádku,které zbyl gonal 700jednotek,že si jen z toho pera jednou píchla,jestli si ho můžu od ní vzít a vlastně tím ušetřím a oni na mě,že ne,že když už je z toho píchnuto,tak má spotřebu jen měsíc a že bych mohla i dostat infekci,tak jsem jim vysvětlovala,že se tam přeci při každém píchání mění jehla,že to je sterilní a oni,že ne,že už je prošlý,ale přitom má datum spotřeby do června,no nebyla s nima v tomhle řeč,přitom,když vidím,že na diskuzích holky prodávají načatý puregony a gonaly,tak to trošku nechápu. když jsem to řekla tý kamarádce,tak nechápavě kroutila hlavou,neb u nich v CARu jim říkali,ať to klidně daruje,nebo prodá a když by se jí to nepovedlo,tak ať si ho schová na další IVF,ale jí se povedlo,tak mi ho chtěla darovat. Tak nevím,první myšlenka co mě napadla,je,že jim jde opravdu hlavně o peníze,co si o tom myslíte holky vy??? 😕

sem
6. dub 2011

@lizardka ahojky nepíšeš jestli to chceš použít na IUI nebo IVF. Mám kamarádku, které zbylo 600 jednotek puregonu a nabídla mi je ať je použiji na IUI a když jsem to řekla v mém Pronatalu tak se nejdříve také zdráhali (chtějí dle mého názoru za každou cenu vydělat), ale nakonec jsem je ukecala, jde přeci jen o IUI kdybych měla jít na IVF tak to neriskuji a koupím si nový, ale zrovna puregon je dost drahý a na obyčejné IUI postačí i tento.

lizardka
6. dub 2011

@sem Měla jsem to na IVF,ale ona si z toho gonalu píchla jednou a mění se tam jehly,tak jaká infekce?? Já jim vysvětlovala,že bych začala novým a pak s tímto jen dopíchávala,ale neuspěla jsem ☹ A ty navštěvuješ který Pronatal?

sedmitecka
6. dub 2011

@sem jéééé, koho to tu nevidím? semíček je tu s námi 😀 😀 😀 😀

bruni
7. dub 2011

@lizardka já si myslím že můžeš bez problémů zbytek Gonalu použít. Ale je to jen můj názor. Jehla je nová a je to to samé jako by to zbylo tobě a měla jsi to doma z minulého IVF

lizardka
7. dub 2011

@bruni No to já si myslím,taky,ale v Pronatalu,s tím absolutně nesouhlasili,že od otevření pera je lhůta spotřeby měsíc 😕 😕 A´t jsem se snažila jim to vysvětlit jak mohla,řekli,rezolutně nee 😖 Prý nebudem riskovat,tak jsem si v duchu řekla,že jim jde opravdu jen a jen o peníze,takhle bych ušetřila přes 2000kč? 😒

luccy82
7. dub 2011

@lizardka Mě zbyl z ledna Puregon a v klidu mi řekli že si ho mám nechat teď na konec dubna, kdyby nám třeba trocha scházela... Fakt tomu tedy nerozumím 😨

lizardka
7. dub 2011

@luccy82 No tak teď jsem z toho teda jelen??? 😨 Jediné vysvětlení je teda to,že jim jde asi hlavně o ty peníze,jinak si to neumím taky vysvětlit?? A přitom ta lhůta toho pera je do konce června a oni na to,že ale už bylo z něho ač jednou,tak píchnuto a to má pak spotřebu od otevření měsíc,no....po pravdě,mě to taky přišlo divné,ale přeci se nebudu s nima hádat. A hlavně předtím jsem si píchala menopur a ten je v ampulích,tak tam nevadí když zbyde,to se pak naředí a může dopíchat kdykoli. Takže s tím nemám zkušenosti,ale zase vím,že si holky dopíchávají jak gonal,tak puregon v dalším cyklu,nějak tomu taky nerozumím... ☹

bruni
7. dub 2011

@lizardka no je možné že se pouze sichrují, kdyby pak opravdu byl nějaký problém, aby jsi jim nevyčítala že ti dovolili otevřený lék. Jako doktoři ti to musí řict, protože je opravdu možné že lék by se měl po měsíci vyhodit. Když si přečteš jiné léky tak tam bývá že lhůta je třeba tři roky ale po otevření spotřebujete do 3 měsíců atd. Takže tak.

sedmitecka
7. dub 2011

@lizardka nemyslím si, že v tomhle případě jim jde jen o peníze, oni z těch léků nic nemají, vydělávají na těch úkonech okolo - transfer, mražení atd.....platba za léky jde část pojišťovně a část distributorům, z léků nic nemají.....
myslím, že kdybys měla vlastní zbytek puregonu, asi by to šlo, ale nechtějí, bys používala "po někom" z hygienických důvodů.....

sem
7. dub 2011

sedmi: zlatíčko ahoooooj
lizardka: já to mám na IUI a také se cukají a přijde mi to dost pošahaný, jde jim jen o prachy!!!!! Kdyby to bylo IVF tak to i pochopím (i když dle mého názoru se tomu opravdu nic nestane), ale na IUI je to fakt přehnané! Nicméně se mě podařilo ukecat je a snad dodrží slib. Kolik se platí za ten gonal? Je to stejný princip jako puregon?

sem
7. dub 2011

@sedmitecka u nás ti dají recept a vydají ti léky přímo z jejich lékarny takže si ty kšefty hezky pojišťují mrchy jedny!
Asi právě nechtějí aby sis je třeba objednala z internetu levnější apod.

sedmitecka
7. dub 2011

@sem ahoooooooj 🙂 🙂
já měla gonal 8 dní 6x 225 a 2x200 jednotek, takže celkem nějakých 1750 jednotek a doplatek byl cca 6 tisíc 😝 😝
to bylo ale na IVF, na IUI budeš mít tak o půlku menší dávky.....

sem
7. dub 2011

jjjj to je pravda, oni se bojí moc vajec, kdyby jich bylo hodně tak IUI neprovedou, ale i tak je to drahé! Jaký je rozdíl mezi tím gonalem a puregonem když každé píší něco jiné?

inza
7. dub 2011

@sem: rozdil mezi tema dvema je ze kazdy je od jineho vyrobce. Jinak cistota je u nich stejna...K obema mas pero. Vetsinou Gonal je o malinko drazsi nez Puregon. U Puregonu to pero pouzivas nekolikrat jenom menis "napln". Gonal jakmile pouzijes vse z pera tak ho vyhazujes.....JInak to je stejne.
Nekomu nemusi sedet jeden ci druhy tak proto dr pisi kazdemu neco jineho.....

Jinak me po stimulaci zustal nejaky Puregon. Tak pokud by mel nekdo zajem piste do IP

saraher79
8. dub 2011

@lizardka Ahoj, mě to řekli hned, že při načnutí gonalu se musí do měsíce spotřebovat. Navíc u nás v ČB mívají takové zbytky, co jiným zbydou a dají jim to, takže místo abys pak na pár zbývajících jednotek dostala nové pero a platila ho, tak ti píchnou ty zbykty od jiných (ale jen do toho měsíce od otevření).

voguer
8. dub 2011

Ahoj, mohu mezi vas? 😉
Dnes jsem 14 den po ET v Pronatalu Praha.

barce
8. dub 2011

ahoj holky, chodite nektere k mudr. stredovi? jaky je? chodim sice do pronatalu asi 4roky 😝 , ale u nej sem jeste nebyla. diiiik

voguer
8. dub 2011

ahoj barce, s mudr. stredou bohuzel zkusenost nemam. mohu se zeptat jake mas zkusenosti s pronatalem praha?

bruni
8. dub 2011

@voguer ahoj, vítej mezi námi 🙂 A kolikáté IVF? A už jsi testila? 😉

bruni
8. dub 2011

@barce ahoj, já pouze k Mudr. Vobořilovi a to jen jednou. Jinak nikoho neznám, jelikož tam jezdim jen na ET a OPU. Na kontroli chodím ke svému obvodnímu. A ty už jsi v Pronatalu 4 roky a furt nic? Nebo už něco 🙂

barce
8. dub 2011

spatne zkusenosti s pronatalem nemam, nejaka komplikace lehce byla, ale tomu se podle me nevyvarujete nikde. vsichni sou tady prijemni, prostredi super. ja chodim hlavne ke slamovy neb ji mam jako gyndarku. jo jo, 4roky, miliony vysetreni z nichz zadne nic neodhalilo, sme oba zdravy a ted se chystam na KET po 3.IVF 😖 coz bude dost mozna nase posledni akce at uz se zadari nebo nezadari...... 😒 . ja sem lae asi nejaky zapeklity pripad 😉 , pronatal ma jinak uspesnost snad nejvyssi ze vsech CARu.

bruni
8. dub 2011

@barce a kolik jsi měla ET dohromady i s KETama? Ono se to totiž dost liší. Já třeba mám za sebou 2 IVF a jen 1 ET dohromady jen 1 embrio. Jo jo je to těžký, známe to všechny tady 😒 nedaří se a nedaří 😝

lizardka
8. dub 2011

@sem V Praze v Pronatalu to je stejné,dají ti papír a Ty s ním naběhneš do jejich lékárny. Mě řekli,že za gonal zaplatím cca 5500kč dvě pera.. 😖
@sedmitecka Asi máš sedmi pravdu,ale člověka pak napadají všelijaké myšlenky,když jinde to jde dopíchávat a tady nee.
@voguer Ahojky,tak dr Středu,jsem měla párkrát a je to velmi příjemný a sympatický chlap 😉
@bruni Jj bruni asi máš pravdu,pak bych si to mohla vyčítat.

lizardka
8. dub 2011

@voguer Jéééééééé ten vzkaz měl být pro barce,se omlouvám... 😔 Jinak doufám,že už to tady prolomíš tu smůlu.. 😉
@barce Ahojky,tak dr Středu,jsem měla párkrát a je to velmi příjemný a sympatický chlap 😉

barce
8. dub 2011

tak se teda na stredu budu tesit 😉 . ono se tam tech doktoru taky uz par vystridalo.....
bude to muj 5.transfer.
jo a co se tyce toho gonalu, tak mne rekli presne to samy. taky sem mela svuj nacaty a nevypotrebovany a taky mi rekli ze se to musi vypotrebovat snad do 3tydnu.

lizardka
8. dub 2011

@barce Hm...to je opravdu zajímavé s tím gonalem,že jinde v CARech to můžou použít na další pokusy?? 😕 Jinak uvidíš,že pan dr Středa je fajn a velmi sympatický.. 😉 😉