Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

petula22
19. dub 2011

@bruni To se pak asi v červnu sejdeme, vid?

sedmitecka
19. dub 2011

Saraher79 - 1.IVF leden 11 - neúspěšné; od 17.4.11 stimulace Gonalem, ULT 22.4.11
Luccy82 - 1.IVF leden 11- neúspěšné, od 18.4. 11 stimulace Perugonem, UZ 26.4.11
Petula22 - 2.IUI 18.4.2011 bez stimulace
Bruni - 1.IVF+ICSI prosinec 2010 - negativní, 2.IVF bez ICSI únor 2011- bez ET, teď čekám na genetiku a imuno
Sedmitecka - 1. IVF říjen 2010 - //, v 7. tt. SP, 2. IVF - červen???, čekáme na výsledky genetiky a imunologie

lizardka
19. dub 2011

Saraher79 - 1.IVF leden 11 - neúspěšné; od 17.4.11 stimulace Gonalem, ULT 22.4.11
Luccy82 - 1.IVF leden 11- neúspěšné, od 18.4. 11 stimulace Perugonem, UZ 26.4.11
Petula22 - 2.IUI 18.4.2011 bez stimulace
Bruni - 1.IVF+ICSI prosinec 2010 - negativní, 2.IVF bez ICSI únor 2011- bez ET, teď čekám na genetiku a imuno
Sedmitecka - 1. IVF říjen 2010 - //, v 7. tt. SP, 2. IVF - červen???, čekáme na výsledky genetiky a imunologie
Lizardka-1.IVF září 2010-negativní,2.IVF.leden,bez transféru-neúspěšně,od 10.4.stimulace Decapeptylem,pak Gonal

bruni
20. dub 2011

@petula22 já to určitě na červen nestíhám, jdu na imuno teprve 11.5. a měsíc se čeká na výsledky. O prázdninách chci cestovat takže na IVF půjdu nejdříve na konci srpna, podle toho zda budou dobré výsledky z imuna. Taky se může stát že budu muset brát 3 měsíce prednison a zase se to prodlouží takže raději teď vůbec neplánuju a nechávám to osudu 😉 Jak se cítíš po IUI?

petula22
20. dub 2011

@bruni Pořád stejně 🙂. Prdí mě, že tu genetiku a imuno dělají až po nepodařeném IVF.

saraher79
20. dub 2011

@petula22 Mě říkali, že to dělají až po 2. nevydařeném IVF (tedy většinou). Ale mě imuno nechala napsat moje gynekoložka, takže já šla na 1. IVF už s výsledkama Imuno. Genetiku nemáme a doufám, že ani nebude potřeba.
Ale třeba to nebude potřeba ani u tebe 😀 Jsi po IUI doma, nebo chodíš do práce?

petula22
20. dub 2011

@saraher79 Ještě lepší ☹. mě dělali akorát protilátky na spermie. Chodím normálně do práce. Ty jsi byla hned při IVF doma? Já právě nevím, jestli pak mám být nebo ne...

saraher79
20. dub 2011

@petula22 Tohle mi říkali u nás, ale vím, že kamarádka si o to řekla po prvním nevydařeném IVF a oni jí bez problémů poslali na imuno. Takže pokud jim řekneš ještě před IVF, tak by ti mohli napsat žádanku. Já byla od OPU doma, nevěděla jsem, jak to budu zvládat, ale teď si to nechám napsat asi až od ET. Dovolený navíc moc nemám, tak budu marodit. Po OPU to bylo v pohodě, nic mi nebylo. Ale po ET nechci riskovat, budu ležet s nohama nahoře, nic nebudu dělat, to bude paráda 🙂

petulak1988
20. dub 2011

Ahojky tak jsem po prvni navsteve Pronatalu...nemam ovulaci tak mi ji bude vyvolavat hormonama a rikal ze poku budou vajicka a dobre spermie tak bych mohla do 2mesicu otehotnet jaky nazor na to mate vy???Ptal se jestli to budu chtit zkusi jeste prirozene nebo IUI

bruni
20. dub 2011

@petulak1988 jo to je dobrá zpráva, pokud ti navodí ovulaci tak máš velkou šanci že chyba byla právě tady. Dej tomu určitě čas chvíli normo snažení, pokud budeš mít ovulaci a pokud jsi ještě mladá 🙂 IUI je taky v pohodě, ale dle mých zkušeností, pokud nebudeš pak potřebovat stimulovat injekcema jen clostikem nebo nic tak doporučuji na IUI do normo nemocnice, je to tam zadarmo a ušetříš nějaký tisíc. Ale to tě musí objednat tvůj obvodní mudr ne car. Držím pěsti 😉

petulak1988
20. dub 2011

@bruni me rikal ze IUI je 6krat do roka zadarmo....tak ted nevim...me poslal muj doktor sem do Pronatalu...je mi 23ale rikal ze klidne IUI udela ze je pak o neco vetsi sance

petula22
20. dub 2011

@petulak1988 Ahoj, tak to jsou dobré zprávy 😵 . Hlavně že se ví, kde je problém. Asi bych rovnou zkusila IUI, stejně kdyby jste to zkoušeli přirozeně, tak budeš nejspíš jezdit na UZ a naplánujou, kdy na to vlítnete 😀

petulak1988
20. dub 2011

@petula22 jj to uz jsme domluveni ze tam jedeme 12den meho cyklu...takze jen cekam na MS ja doufam ze je to je tou ovulkou...rikal ze pokud bude spermio v poradku tak asi jo....ze mi nepracujou vajecniky...myslite ze se to muze povest tak rychle jak rikal...byl hodne pozitivni ze klidne pristi mesic kdyz bude ovulka tak se muze podarit

petula22
20. dub 2011

@petulak1988 Tak uvidíš, jak se pak dohodnete. Je fajn, že víte, kde je problém a můžete jít dál, budu držet palce 🙂

petulak1988
20. dub 2011

@petula22 dekuji plati se IUI v pronatalu me rikali ze ne ted nevim

petula22
20. dub 2011

@petulak1988 neplatí, jediné, co jsem platila byl Pregnyl za 150,-

petulak1988
20. dub 2011

@petula22 super dekuju moc jsem rada ja zatim beru jen clostik a jeste jedny prasky...pregnyl jsou injekce vid???Jak sis je pichala???Sama?

saraher79
20. dub 2011

@petulak1988 Ahoj, tak to je fajn, že ví, co ti je. Myslím, že když ti dají léky, aby ti vyvolali ovulaci, tak šance je dost velká, přeci jen k otěhotnění potřebuješ ovulovat, bez toho to nejde. 😀 Vím, že jedna holka taky nemohla otěhotnět, zjistili, že nemá ovulaci, dostala clostík a pregnyl a 2. cyklus se zadařilo. Držím pěsti. 😀

petulak1988
20. dub 2011

@saraher79 jj rikal ze se to muze povest hned mam clostik a metformin tak uvidime....snad se to podari hned ...moc si miminko prejeme....

petula22
20. dub 2011

@petulak1988 Pregnyl je na prasknutí vajíčka, je to injekce a píchala jsem si ho sama, lae bylo to v pohodě 🙂

petulak1988
20. dub 2011

@petula22 jezis to nevim jestli bych zvladla pichat si to sama ☹

saraher79
20. dub 2011

@petulak1988 Já když měla pregnyl, tak jsem si to nechala píchnout buď u své obvodní, gynekologa nebo na pohotovosti, jestli to nezvládneš sama. 😀

petulak1988
20. dub 2011

@saraher79 a vim ze je to blba otazka ale boli to nebo je to jen neprijemne jako injekce normalni????a je to to peri nebo injekce?

sedmitecka
20. dub 2011

zdárek, holky tak se vám musímsvěřit – před chvílí jsem se vrátila do práce a hádejte, kde jsem byla ráno? na rehabilitaci u neuroložky a mám za sebou onen slavný hmat – mobilizaci kostrče přes konečník... nooo, teda příjemný to není, ale jinak celkem v pohodě, v jednu chvíli to škublo a bylo po všem…a záda mám jako znovuzrozená, ohýbala mě a křupala snad půl hodiny ....
a zítra rentgen a první cvičení s rehabilitační sestrou

petula22
20. dub 2011

@petulak1988 mě to vždy vyšlo na sobotu, tak jsem musela sama nebo jet do nemocnice, což se mi nechtělo. Asi i záleží, jestli máš nějaký špíček na bříšku, já jich tam mám dost a jak řekla sestra u dr. tak mám pěknou podkožní řasu, tak by to neměl být problém 🙂. Je to injekce, ale má to menší jehlu, poprvé to bylo divné, že bych do sebe měla píchat... A nebolí to 🙂

petula22
20. dub 2011

@sedmitecka Ahoj, mě taky v Pronatalu doporučili i Mojžíšovou, ale když jsem slyšela mobilizace přes prdku, tak jsem šla do mlob 🙂. Jsi dobrá 😀

petulak1988
20. dub 2011

@petula22 no ani nemam ach jo docela me to desi no....uvidime.... 😉 a tobe uz se zadarilo??Necetla jsem zpetne diskuzi

bruni
20. dub 2011

@petulak1988 aha, já četla že ve spoustě carů se platí až 2tis za IUI. Tak to je dobře že v Pronatalu je to zadarmo 😉 A nebo to třeba bylo když už to není hrazené poj. Pokud ti je jedno zda si uděláte mimi přirozeně nebo IUI tak je asi jistější IUI, protože to přesně načasují a máš klid. Nemusíš to doma honit 😀
@sedmitecka ty brďo 😕 tebe bolela záda? Já o tom taky přemýšlela, ale moc se mi do toho nechtělo, když je to takové eklovaté 😝 a protože mě záda nebolí tak jsem mojžíšku cvičila jen tak občas doma sama. Tak to je super, to ti může taky hodně pomoct a kdyby ne tak aspon se ti uleví od zad 😉

bruni
20. dub 2011

@petulak1988 injekcí se neděs, to je na tom umělém oplodňování to nejmenší. Uvidíš časem sama, ale samozřejmě ti přeju abys to nemusela řešit, a zadařilo se rychle. Neboj, tetanus je mnohem horší 😉

petulak1988
20. dub 2011

@bruni no oni by to nacasovali ikdyby to melo byt prirozene 12DC tam musim prijit on se ultrazvukem jukne a rekne kdy na to mame vlitnout 😀