Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

sedmitecka
20. dub 2011

@petula22 fakt ti ji doporučili v Pronatalu? mě o ní nikdy neříkali, já si ji koupila sama, teda tu knížku, ale nevěděla jsem, jestli ty cviky dělám dobře a nebavilo mě to.....jenže v jiné diskusi mám kámošku, která šla na mobilizaci před druhým IVF a hned ten měsíc zázrakem otěhotněla sama, už začala stimulovat a zjistila, že na testu // 😀 😀
prý po té mobilizaci dostala ovuli jako nikdy 🙂

sedmitecka
20. dub 2011

@bruni no záda mě blí jen občas, ale chci prostě pro to udělat všechno, co můžu, a ta Mojžíška a mobilizace pomohla spoustě ženských , tak to zkusím taky 🙂
já chodila jako malá na rehábku se zádama, měla jsem skoliozu a mudra dneska zjistila, že jí mám pořád a ještě lordózu, vadné držení těla, blbou pravou kyčel a hypermobilitu, prostě jsme celá pokřivená 😀 😀 😀 takže mi to může jen a jen prospět....
teď budu měsíc cvičit a pak zase kontrola a mobilizace 😝

saraher79
20. dub 2011

Mě injekce pragnylu nebolela, je to normální injekce. Navíc mě jí vždy píchli do zadku. Asi jiný kraj, jiný mrav 🙂

Taky jsem byla na Mojžíšovce, už je to asi 2 měsíce po nevydařeném IVF. Nebylo to tak hrozné a nic nekřupalo 🙂 Mobilizace kostrče mi udělala taky, když jsem jí viděla jak jde ke mě gumovýma rukavicema, chtěla jsem utéct, ale nebylo kam 😀 Bylo to v pohodě. Záda mi narovnala, vevnitř se vše uvolnilo, dostala jsem recept na smíchání bylinkového čaje a cviky. Když jsem předtím cvičila sama podle knížky, tak jsem si taky nebyla jistá, jestli to dělám dobře, ale teď mi to i začalo bavit. Takže příprava na další IVF je dokonána, udělala jsem maximum, tak snad to vyjde 🙂

petula22
20. dub 2011

@petulak1988 V pondělí jsem byli na 2.IUI, takže čekáme na výsledek 🙂.
@sedmitecka V TP dr. Rychvalská mi to doporučila a i nějaké bylinky. Já chodila jen na ty cviky, takže mi je ukázali, jak je cvičit, jenže já jsem lemra, doma se k ničemu nedokopu 😠

petulak1988
20. dub 2011

@petula22 jeee tak to ti drzim palecky...uvidis ze to vyjde

petulak1988
20. dub 2011

@petula22 ja byla u doktora Voborila znas ho?

bruni
20. dub 2011

@petulak1988 Mudr Vobořil je v Praze a petula chodí do českých budějovic 😉 Já byla u Vobořila jednou. Vůbec ho jinak neznám. Někdo ho uznává, někdo s ním má horší zkušenosti. Je to podle toho jakou má náladu a čas 😒

petulak1988
20. dub 2011

@bruni ja u nej byla a byl strasne milej a ochotnej tak uvidime no podle m stejne priste pujdeme k jinemu

petula22
20. dub 2011

@petulak1988
@bruni Já chodím do Teplic 😀

marlenee
20. dub 2011

Saraher79 - 1.IVF leden 11 - neúspěšné; od 17.4.11 stimulace Gonalem, ULT 22.4.11
Luccy82 - 1.IVF leden 11- neúspěšné, od 18.4. 11 stimulace Perugonem, UZ 26.4.11
Petula22 - 2.IUI 18.4.2011 bez stimulace
Bruni - 1.IVF+ICSI prosinec 2010 - negativní, 2.IVF bez ICSI únor 2011- bez ET, teď čekám na genetiku a imuno
Sedmitecka - 1. IVF říjen 2010 - //, v 7. tt. SP, 2. IVF - červen???, čekáme na výsledky genetiky a imunologie
Lizardka-1.IVF září 2010-negativní,2.IVF.leden,bez transféru-neúspěšně,od 10.4.stimulace Decapeptylem,pak Gonal
Marlenee - 1 IUI únor 2011 stimulace Menopurem- negativ., 2 IUI 15.4.11 stimulace Puregonem

@petulak1988 - taky chodím k Vobořilovi pokud to jde mám raději chlapi gynekol.než ženský s těma nemám moc dobré zkušenosti,ale v Pronatalu je super Dr.Števíková

@sedmitecka - ty jo narovnání kostrče to bych se taky bála,ale potřebovala bych to bolí mě záda i když se sama dokážu prokřupat.Asi nad tím začnu uvažovat.Kam chodíš a musíš mít nějaké doporučení?A hradí to pojišŤovna nebo si to musíš hradit sama.Díky za info 🙂

saraher79
20. dub 2011

@bruni Do Budějovic chodím já 😀

petulak1988
20. dub 2011

@marlenee me byl hrozne sympatickej a milej vse mi krasne vysvetlil i s nim byla sranda byla jsem s nim spokojena 🙂

sedmitecka
21. dub 2011

@marlenee ahojda, pokud ti dá praktický lékař nebo gyndař doporučení, hradí to komplet pojišťovna. já chodím "protekčně" k paní docentce, kterou zná můj muž, dělá jí v ordinaci správu PC atd...., ona je neurolog a má i rehabilitační oddělení. platím za jednu rehábku 100,-, za vstupní mobilizaci 30,-, jinak nic nechce, ale normálně je to asi dražší....tak 500,- za návštěvu myslím , už to tu někdo kdysi psal....
je to super, ta mobilizace kostrče je prý strašně důležitá, zvlášť u mě, kdy se nenašla žádná jiná příčina, proč se nedaří, a navíc mám bloklá záda, chodila jsem na rehabilitace už jako dítě, jsme nakřivo....
takže dneska jsem měla první rehábku a za týden kontrola, ode dneška musím denně cvičit těch 10 cviků mojžíšky 😝 😝 😝

sedmitecka
21. dub 2011

@petulak1988 u mudr. Vobořila hooodně záleží na momentální náladě...já u něj byla víckrát, někdy je milionovej, ochotnej, a někdy je bručoun, nekomunikuje a je ironický.....a objednal mě na KET na jiný termín, v laborce to pak naštěstí zvládli, ale radost neměli...tak to mě jednou naštval docela...ale je to odborník na svém místě a skvělý doktor 😉

petulak1988
21. dub 2011

@sedmitecka ja stejne myslim ze budu pokazde chodit k nekomu jinemu no...ale moc diky za nazor.. 🙂

sedmitecka
21. dub 2011

@petulak1988 můžeš se objednávat ke komiu chceš, jen pak na OPU a UTZ je jasný, že ne vždy natrefíš na koho chceš....ale oni jsou tam všichni mudři výborní, takže je to jedno....a nikdo nemá pokaždý super náladu že 😉

bruni
22. dub 2011

@petula22
@saraher79 😀 mám v tom pěknej guláš 🙂

Jinak jsem včera byla v Hradci na genetice ve Fakultní nemocnici. Bylo to moc příjemný setkání s doktorkou genetičkou, asi nejlepší v mém životě. Měla jsem pocit že ji vše zajímá, že chce pochopit, prostě zájem, což je asi nejvíc co většinou u doktorů postrádám. Byla jsem překvapená, protože jsem spíš čekala, že právě zde je velký frmol a tudíž pacienti jako ovce, ale určitě mě mile překvapili. Taky jsem šli hned na řadu, na nic jsme nečekali. Všichni moc milí. Možná to bylo i tím krásným počasím 🙂 Jinak mi genetička řekla, že pravděpodobně u nás genetický problém nevidí, ale samozřejmě ho vyloučí testem, a ještě mi navíc udělá test na cystickou fibrózu, když už tam jsme. Řekla, že vzhledem k tomu jak se nic neoplodnilo při IVF bez ICSI, tak to prý vypadá na imunitní problém. Výsledky za 4-6 týdnů. Kdyby se to na imunologii potvrdilo, byla bych moc ráda, aspon bych měla další naději 🙂

petulak1988
22. dub 2011

@sedmitecka jj ja musim 12DC na ultrazvk jestli jsu vajicka jestli se obnovila ovulace a jestli jo tak uz by rekl kdy se snazit

petula22
22. dub 2011

@bruni Paráda, aspon se to hne a můžete jít dál 😵

bruni
22. dub 2011

@petula22 jo jo snad jo 🙂
@sedmitecka jak dlouho tobě řekli že budou výsledky z genetiky?

sedmitecka
22. dub 2011

@bruni výsledky z genetiky trvají 4-6 týdnů, budu volat začátkem května, to budou ty 4 týdny, tak pak řeknu .....

saraher79
24. dub 2011

Saraher79 - 1.IVF leden 11 - neúspěšné; od 17.4.11 stimulace Gonalem, UZ 22.4.11, OPU 26.4.11
Luccy82 - 1.IVF leden 11- neúspěšné, od 18.4. 11 stimulace Perugonem, UZ 26.4.11
Petula22 - 2.IUI 18.4.2011 bez stimulace
Bruni - 1.IVF+ICSI prosinec 2010 - negativní, 2.IVF bez ICSI únor 2011- bez ET, teď čekám na genetiku a imuno
Sedmitecka - 1. IVF říjen 2010 - //, v 7. tt. SP, 2. IVF - červen???, čekáme na výsledky genetiky a imunologie
Lizardka-1.IVF září 2010-negativní,2.IVF.leden,bez transféru-neúspěšně,od 10.4.stimulace Decapeptylem,pak Gonal
Marlenee - 1 IUI únor 2011 stimulace Menopurem- negativ., 2 IUI 15.4.11 stimulace Puregonem

bruni
24. dub 2011

@saraher79 ahoj, tak koukám že máš v úterý OPU 🙂 kolik máš folikul?
@petula22 tak jak je?
@marlenee a jak ty, už jsi testila? 😉

saraher79
25. dub 2011

@bruni Ahojky, ano, zítra jedu. Už mám břicho rozpíchané, že už další injekci nechci 🙂 Viděl na pravé straně jen jeden (jednou mi jeden léčitel říkal, že mi pravý vaječník hůř funguje), ale na levé je úrodička. Asi 7 dominantních, možná ještě nějaké dozrajou. Jsem sama zvědavá, kolik jich bude 🙂
Všem přeji krásné Velikonoce 😀

lizardka
25. dub 2011

@saraher79 Ahojky,tak zítra už jdeš na OPU?? Tak ať Ti to dopadne v pořádku,já jdu zítra na ULTZ,tak uvidím co mi tam poví,teď jsem tady chvíli nebyla jsem celý týden hlídala švagrový syna měl neštovice a o víkendu jsem byla pracovně na výpomoc.
Jinak všem také přeji krásné Velikonoce 😅

lizardka
25. dub 2011

@petula22 Tobě držím vše co mám,ať Ti to vyjde 😀

petula22
25. dub 2011

@bruni Ahoj, žádná změna, začínají mě bolet prsa jako před MS a začíná mi žravá, takže klasika.

petula22
25. dub 2011

@saraher79 Držím place, dej pak vědět kolik jsi vypotila 😉
@lizardka Dík, nápodobně. Jak probíhá stimulace? Vše Ok?
Holky, mám dotaz. Kámošce se zadařilo z umělka a zbyly jí hormony, které mi dala. Dá se s r,domluvit, aby mi napsal ty samé?

petula22
25. dub 2011

Mělo tam být s dr. domluvit .-)

marlenee
26. dub 2011

@bruni - testila jsem se dnes ráno 11DPO a negativní ☹