Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

saraher79
27. dub 2011

@lizardka No zajímavý přístup, člověk je celý nervní a oni to berou, no tak holt se nezadařilo. To ve Varech je přístup lepší, tak mi přijde, že s tebou to tak nějak prožívají, asi toho tam nemají tolik jako v Praze.
My platili za 2 pera po 900 jednotkách asi kolem 4 tis.

@petula22 Asi to člověk nějak vycítí viď. Já si taky pořád každý měsíc připadám, že je to stejné a pořád čekám na nějakou změnu, která mi nahlásí, že už to vyšlo.

petula22
27. dub 2011

@saraher79 Tak nějak a asi je to i podvědomá reakce, aby člověk nebyl pořád zklamaný.

luccy82
27. dub 2011

@saraher79 Tak to je fakt skvělý přístup 🙂

saraher79
27. dub 2011

@luccy82 Nás se v ČB ptali, jestli chceme jezdit na odběry do KV nebo do Prahy, ale spíš nám doporučili KV, že tak je milejší personál a nekecali 🙂

luccy82
27. dub 2011

@lizardka Tak to je mazec, že ti během půl hodiny dokážou říct naprosto odlišné informace... Nechápu proč nás takle nervují, samotné IVF je dost na nervy... Prostě jim je to ukradené jestli se vydaří nebo ne, je to pro ně jen kšeft.

sedmitecka
27. dub 2011

ahojda všem 🙂
tak máme výsledky z imunologie a jsme tam, kde jsme byli.....kromě toho, že máme oba zvýšený cholesterol, 😝 😝
tak NIIIIIIIC......
NK buňky negativní, protilátky proti spermiím, trofoblastu, vajíčkům i zona pellucida embrya negativní, jen mám nějaké zvýšené obecné IGg a to je prý náhodný nález alergického terénu, nic závažného to neznamená .
takže léčba žádná, žádný prednison na 3 měsíce a hurá do 2. IVF 😉

fakt jsem čekala, že něco najdou, tak jsem na rozpacích teď 😉 . 😀 ......zase nevíme, na čem jsme, když je zase všechno ok......
snad nám to nezkazí ještě ta genetika 😝

sedmitecka
27. dub 2011

@saraher79 tak teď jsi mě rozsekala se zážitkem ze sálu 😀 😀 😀 no, hlavmě, že bylo veselo 😉

saraher79
27. dub 2011

@sedmitecka Tak to je super, že je to v pořádku a nemusíte čekat. Teď ještě genetika, držím pěsti.
No oni mi asi sestřičky neřekli všechno, protože si matně uvědomuju, že jak jsem se probrala, tak jsem myslela, že sedím a bylo hrozně divné, jak je tam ta sestřička zavěšená ve vodorovné poloze nade mnou (když jsem ležela, tak stála za mnou, ale když si to představíš, že sedíš, tak ti přijde prostě, že je zavěšená). No ale sranda musí být. Určitě mají spoustu zážitků ze sálu 😀 😀

petula22
27. dub 2011

@sedmitecka Paráda, jen tak dál. I když na druhou stranu člověk čeká, že na něco přijdou, aby se vědělo, proč to nejde a vyřešilo se to ....

sem
27. dub 2011

Saraher79 - 1.IVF leden 11 - neúspěšné; od 17.4.11 stimulace Gonalem, UZ 22.4.11, OPU 26.4.11
Luccy82 - 1.IVF leden 11- neúspěšné, od 18.4. 11 stimulace Perugonem, UZ 26.4.11
Petula22 - 2.IUI 18.4.2011 bez stimulace
Bruni - 1.IVF+ICSI prosinec 2010 - negativní, 2.IVF bez ICSI únor 2011- bez ET, teď čekám na genetiku a imuno
Sedmitecka - 1. IVF říjen 2010 - //, v 7. tt. SP, 2. IVF - červen???, čekáme na výsledky genetiky a imunologie
Lizardka-1.IVF září 2010-negativní,2.IVF.leden,bez transféru-neúspěšně,od 10.4.stimulace Decapeptylem,pak Gonal
Marlenee - 1 IUI únor 2011 stimulace Menopurem- negativ., 2 IUI 15.4.11 stimulace Puregonem
sem- 1.IUI leden 11, 2.IUI únor11, 3. IUI duben 11 - poslední IUI cca 3.6.2011

sem
27. dub 2011

marlen: moc mě to mrzí, že to neklaplo, co dál jaký je plán?
sedmi: PARÁDA - o Mojžíšové jsem už četla a už jsem se chtěla objednat do Ústí, ale pak mi alim řekla, že se to nemá když už to mám v centru rozjeté, ale asi do toho taky půjdu!!!!
petulo22 - na IVF je vždy času dost! Zkus ještě IUI se stimulací a pak můžeš na IVF, já bych tomu dala ještě šanci. Navíc teď to vychází pěkně trapně, když te´d začneš tak bude IVF někdy v červenci a určitě bude vedro a ležet v tom doma na gauči 😠 - já tomu dávám ještě jedno IUI s puregonem a když to neklapne, tak již řeknu ať načasují IVF tak srpen - září 2011 - chci si užít koupání na Barče 😀 a léto.

sedmitecka
27. dub 2011

@sem no ahoj zlato, kde se touláš???, na FB nejsi, tady jsme tě neviděla už snad týden, kde ses mi ztratila??? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
teď máte tedy měsíc pauzu a pak ještě jedno IUI? až v červnu|???
jojo, Mojžíška je dobrá, po týdnu cvíča už mě nebolí záda a cvičím fakt poctivě, docela to jde, chodím 2 x týdně za rehabilitační sestrou.....doktorka mě poslala i na rentgen kostrče a malé pánve, srovnala mě manuálně, měla jsem všechno nakřivo, ....mobilizace kostrče je nepříjemná, ale dá se to, není to takový strašák, jak se říká 😀 😀 😀

saraher79
28. dub 2011

Ahoj holky, tak mi dneska volali z Pronatalu, že si mám dojet pro 2 embryjka-čtyřbuněčný. Minule měli 4 buňky o den dýl, tak rozjezd mají snad dobrý, ale nechtějí riskovat. Udělají i asistovaný hatching a už se na nám prý moc těší. Tak na mě myslete 🙂 Další embryjko má jen 2 buňky, takže to na mražení opět nebude. No a jedno se nevyvíjelo vůbec.

bruni
28. dub 2011

@sedmitecka tak super, že nemusíš brát Prednison 😉 Buď ráda že máte dobré výsledky, vždyť už jsi jednou trochu těhu byla a tak budeš i příště. Ještě jsi moc pokusů neměla tak neboj. Já myslím že kdyby šly ženský, které otěhotněly hned přirozeně na umělko, tak se jim to taky hned nepodaří. Jsou toho důkazem ty, které po IVF neotěhotněly a pak byly těhu přirozeně 🙂 Prostě IVF není nikdy 100% proto se musí čekat 😝
Jo ta Mojžíška vypadá super, když ti to takhle pomáhá. Rozhodně jsem pro v jakékoliv době 😉

petula22
28. dub 2011

@sem Ahoj,my už jsme rozhodnutí, žádná mladice taky už nejsem a už toho mám po 4 letech docela dost a to nemluvím o stresu v práci. Prosím tě, kdo dělá tu Mojžíšku u nás v Ústí?

@saraher79 Držím palce a myslím na tebe at to vyjde, vypadá to dobře, když se tak pěkně líhnou 🙂.

lizardka
28. dub 2011

@sedmitecka To je supr,že to máte vše v pořádku,já myslím,že genetika dopadne taky dobře 😉
@saraher79 Tak ať už je máš u sebe a hlásíš tu jen ty nej a nej zprávičky 🙂

sedmitecka
28. dub 2011

@saraher79 jůůů, dva krásné kousky, to je paráda!!!! tak to pěkně zvládněte a ať už je máš u sebe 🙂 🙂

sedmitecka
28. dub 2011

@bruni já jsem ráda, jen překvapená, čekala jsme zradu na imuno 😉
a máš pravdu, je spousta ženských, které po IVf nic a pak najednou nečekaně doma šup a byly v tom ...holt příroda je mocná a nevyzpytatelná
😉

sedmitecka
28. dub 2011

@lizardka děkuju moc , už aby byly ty výsledky, jsem nervózní 😉

lizardka
28. dub 2011

@sedmitecka To my byli taky,čekat cca 2-3 měsíce co Ti pak sdělí,ale dopadlo to vše dobře a já si myslím,že u Vás to bude taky v pořádku a pak už hurá do IVF,viď?? 😉 😉

sedmitecka
28. dub 2011

@lizardka přesně tak, říkali,že výsledky za 4-6 týdnů, a byli jsme tam 1. dubna, tak snad do týdne už je budou v Prnatalu mít 😉 abysme stihli IVF v červnu 🙂

saraher79
28. dub 2011

Tak jsme zpátky s 2 kulíškama v bříšku. Hlavně, aby se jim líbilo. Všichni byli moc fajn a říkali, že jsou moc hezké, ale nechtěli riskovat, takže prodlouženou kultivaci jsme neměli. Navíc to jedno se ještě rozrostlo od rána, takže bylo 6-buněčné. Snad se zakousnou a pustí až za dlouho. 😀
@sedmitecka Určitě výsledky stihnete a budou ok a v červnu můžete začít. To je co nevidět 😉

luccy82
28. dub 2011

@saraher79 Ahoj, no tak to je parádní zpráva 🙂 🙂 🙂 Já jsem měla dnes odběr v celku úspěšný. 9 folikolů, 6 zralých, 2 možná ještě dozrajou a 1 úplně špatně. Máme si volat v sobotu, tak uvidíme co se oplodní a v úterý nejspíš na transfer. Ptala jsem se i na to, proč nám nic neřeknou do telefonu a prý nemůžou 😨 Takže náš čeká napjetí každý den. Ať se ti mrňousci udrží v bříšku 🙂 🙂 🙂

saraher79
28. dub 2011

@luccy82 Tak to je parádní úrodička, gratuluju, určitě to zvládnou, máš jich dost, držím pěsti 😉 😉 😉 No koukám, že vás udržují pěkně v napětí, ale v KV je to taková menší klinika, tak možná proto tam řeknou všechno. Nebo mají víc soucítění s těmi lidmi, co tam chodí. Mě dneska tak bezva naladili, jak ze všech sršel optimismus, že je to nebe a dudy oproti tomu minulému. Ty jsi teď na neschopence? Já šla po OPU do práce, ale měla jsem toho celkem plné brejle, protože po tom utrogestanu to byl celkem masakr, strašně se mi motá hlava a jsem na hodinu a půl vyřazená z funkce 😀

lizardka
28. dub 2011

@saraher79 Tak jsou super zprávičky,tak teď aby se zavrtali a Ty jsi hlásila jen samé pozitivum 🙂

@luccy82 To je pěkný,tak teď jen aby vydrželi do úterka,musí.

lizardka
28. dub 2011

@sedmitecka Zkus si tam zavolat i dřív,my to zkoušeli pořád a byli tam asi o týden dříve. za to nic nedáš.

saraher79
28. dub 2011

@lizardka Děkuju, jsi hodná. No a nakonec nás to vyšlo na nějakých 16 tis. - 12 tis. za léky a ICSI, 4 tis. za AH a katetr. Škoda, že opět není nic na zamražení, ale kdyby to vyšlo, tak to další si vyrobíme přirozeně 🙂 😀 😀
Držím pěstičky i tobě, ať brzy taky hlásíš pořádnou úrodu 🙂

luccy82
28. dub 2011

@saraher79 Tak to je super, že máš takový přístup. Alespoň teď už vím, že nic neřeknou a nepřekvapej mě tím jako při první pokusu, to byl člověk ze všeho vyjukanej 😉 Mě naštěstí šéfová dovolí dělat z domova na notebooku. Nemusím dojíždět autem, což je fajn a zaměstnám se prací, tak nemám až tolik času myslet na výsledek 🙂 Mě po tom utrogestanu nic nebylo, ale musela jsem nějakou dobu sedět ráno s nohama na židli, abych nevypadlo 🙂

luccy82
28. dub 2011

@lizardka A co ty? už pícháš Gonal?

saraher79
28. dub 2011

@luccy82 Tak to máš fajn, já první taky strašně prožívala, je fakt, že je člověk vyjukanej a neví, co ho čeká. Teď už mám připraveno spoustu aktivit, knížky, naplánovat zahradu, našim kuchyň s koupelnou, takže si myslím, že to ani nestihnu za tu dobu. 😀 Mě poprvé po utrogestanu taky nic nebylo, ale teď jak jsem chodila do práce, tak jsem ho polykala a motolice ukrutná. Teď už jsem doma tak ho budu zavádět. 🙂