Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

bruni
12. kvě 2011

@petula22 pokud jsi zdravá a máte dobré spermio tak bych fakt doporučila na imunologii dřív než IVF. Ale pamatuju se jak já byla už natěšená na IVF a nechtěla čekat na imuno, kor když ti něco najdou tak tě 3 měsíce léčí prednisonem a nesmíš se snažit přirozeně. Ale i tak si myslím že to stojí za to. Samozřejmě můžou zjistit že jste oba zdraví ale aspoň budete mít klid. No je to na každém. Taky je možnost jít na 1 IVF a pak imuno. Čekací doba do Podolí je měsíc a víc a na výsledky 3 týdny 😒 takže se to fakt vleče. Ale pokud je aspoň trochu čas tak to stojí za to obětovat. Nebo se objednat jako sedmitecka jinam, tam je to rychlejší.
@saraher79 tak jsem zvědavá co najdou mě 😨 Něco přeci musí být u mě v nepořádku když to nejde 😠 No uvidíme 😉

saraher79
12. kvě 2011

@bruni člověk už pak pomalu chce, aby někdo našel chybu, co 🙂 Mě našli protilátky, ale prednison 3 měsíce jsem nebrala. Doktorka mi řekla, že možnost přirozeně otěhotnět je, ale pokud to chci řešit hned, tak doporučuje IVF.
@luccy82 Minule jsem právě brala míň léků. 3x1 estrofem a 3x2 utrogestan, 1/2 prednison. Teď mám vyšší dávky estrofemu, tak nevím, jestli tu MS neblokuje ten. TO že tě prsa nebolí, vůbec nevadí. Četla jsem spoustu diskuzí a nikdo nemá třeba vůbec žádné příznaky, absolutně nic, jen ho bolelo břicho jako na MS a bylo to tam. Nebuj 🙂 Ale sama vím, jak jsem měla nervy jak na špagátu právě v těch dnech, co jsi ty. Teď už si říkám, že to holt nějak dopadne.

luccy82
12. kvě 2011

@saraher79 Děkuji za povzbuzení 🙂 Držím palce a určitě napiš až budeš vědět výsledky 😉

saraher79
12. kvě 2011

@luccy82 🙂 🙂 🙂

petula22
12. kvě 2011

@bruni Uvidíme na čem se příští týden domluvíme, ale jak jsi psala, asi zkusíme 1 IV a pak budu chtít vyšetření.

saraher79
12. kvě 2011

@petula22 Jo, to chápu, taky bych to tak udělala. Clověk už nechce čekat a kdyby náhodou to nevyšlo, tak aspoň ty 3 měsíce čekání na další IVF nějak zaplácáš 🙂

bruni
12. kvě 2011

@petula22
@saraher79 jo jo přesně, když už máš IVF za humny 🙂 tak to zkusit a rovnou se při tom objednat na imunologii, protože se dozvíš dřív výsledky IVF než půjdeš na imuno. A když se povede tak to jenom zrušíš 😉

petula22
12. kvě 2011

@bruni
@saraher79 Přesně tak, už jsem nějak s tím IVF ted zžitá a připravená, tak se mi to nechce odkládat 🙂. Kdyby nevyšlo, tak jsem byla stejně rozhodnutá, to tak půl roku nechat být, dát se do kupy a jít na Mojžíšku, takže by se při tom dalo i to vyšetření.

saraher79
13. kvě 2011

Holky, tak já to tady nejspíš neprolomím ☹ včera jsem začala špinit, dneska test negativní a krev to jen potvrdí. Pořád si říkáme, kde je chyba, protože jsme mysleli, že to vyjde. ☹ Je to na budku. 😢 Ted dáme genetiku a pak se uvidí. No aspoň budu moct udělat přes léto zahradu, nějakou okrasnou a pak se do toho dáme znovu a tentokrát úspěšně 🙂 Lucy, tobě držím pěsti, ale myslím, že to vyjde 😀

bruni
13. kvě 2011

@saraher79 ☹ já to nechápu, vždyť i na diskuzi IUI jsou nějaké těhule a tady stále nic 😖

luccy82
13. kvě 2011

@saraher79 To mě mrzí ☹ bohužel jsem na tom stejně, dnes jsem začala špinit, test jsem si nedělala, to je ještě brzy, ale zkusím ho asi v pondělí, i když je to zbytečně. Přesně jako minule, ach jo... Copak se nikdy nedočkáme ☹ Nechápu to!!!

saraher79
13. kvě 2011

@luccy82 U tebe to ještě není ztracený, ještě máš šanci 🙂 Moc, moc, držím.
@bruni Taky to nechápu, myslela jsem, že to zvládnu a teď tu bulím jak želva ☹

luccy82
13. kvě 2011

@saraher79 Myslím že není šance, bulím teď taky jako želva 😢 asi se zblázním.....

saraher79
13. kvě 2011

@luccy82 Luci, zkus zítra test. Kolikátý den jsi?

puckal
13. kvě 2011

Ahojky, můžu se zeptat zda v Pronatalu dělají i IUI? Díky

saraher79
13. kvě 2011

@puckal Ahojky, to víš, že dělají 🙂

puckal
13. kvě 2011

@saraher79 díky, na jejich stránkách spíš píšou o IVF a nenašla jsem info o IUI. Jen hledám, co pro nás bude nejlepší, kam jít. Díky a všem hodně štěstí 🙂

luccy82
13. kvě 2011

@saraher79 Asi zkusím, dnes je to 10 den.

saraher79
13. kvě 2011

@puckal Řekla bych, že IUI dělají ve všech carech. Taky přeji hodně štěstíčka 😉

saraher79
13. kvě 2011

@luccy82 Moc na tebe myslím, zkus ho. I když na jedné diskuzi měla jedna holka až 13. den ducha, měla jednoho prcka. Určitě dej vědět.

luccy82
13. kvě 2011

@saraher79 Děkuji, ale určitě nedostala MS ☹ Dám vědět. Ty se také drž.

saraher79
13. kvě 2011

Tak krev negativní. ☹ Jdu na genetiku. Doktor se úplně zarazil, když jsem mu říkala, že otec prodělal 2x trombozu, že prý to může být dětičné a tohle způsobuje to, že se vajíčko neuhnízdí. Divil se, že se nad tím nikdo nepozastavil, prý se píchají injekce na ředění krve. No to je k posr.... Přitom jsem to říkala při vstupním vyšetření. Pak se divil, že jsem měla míň vajíček než minule i přes vyšší dávky hormonů. Příště prý bude sprej Synarel, nebo tak nějak a GOnal. Opět krátký protokol, ale to nejdřív po prázdninách, teď nemám sil.
Ale, mojí kočce se dneska narodili 3 koťátka, tak budu mít aspoň zábavu 😀

lizardka
13. kvě 2011

@saraher79 Tak jsem včera zjistila,že mi dali málo Gonalu i Menopuru,tak jsem tam volala a mám přijít na ULTZ už v úterý místo v pátek a už mám vše na pojišťovnu vybrané,takže jedinně v hotovosti,kdybych si toho nevšimla,tak nevím...ale za 6dní tam stejně ještěnic moc na ULTZ mít nebudu,tak jsem zvědavá. A co Ty,jak to vypadá u Tebe??
@luccy82 Neboj,já všřím,že Ty už to tady protrhneš.. 😉

saraher79
13. kvě 2011

@lizardka Já teď na vše kašlu, objednala jsem nás na genetiku, uvidím, co mi dají za termín. Ale teď je pro mě svět na chvíli temný ☹ No to je síla, že to nepropočítali. 😖 😠

lizardka
14. kvě 2011

@saraher79 Tak to je mi líto... ☹ Na to každá rada drahá. Jinak já už mám úplně po chuti,jsem zvědavá co mi řeknou v úterý??? Myslím,že na ULTZ ještě nic moc nebude a přikupovat si další léky za 6tisíc už je na nás moc,takty už nás stály 6tis.Měli mi nechat Menopur jako minulé dva cykly a bylo by,měla jsem s ním 9krásných zralých vajíček po oba cykly.. 😠 😖

saraher79
14. kvě 2011

@lizardka Abych pravdu řekla, já taky ztrácím chuť. Navíc od srpna budou otevírat centrum v ČB, jenže bohužel, my budeme muset jezdit na zákroky stále do Varů, protože v ČB to bude jen pro zahraniční pacienty, pojišťovna jim prý nechce udělat smlouvy. To by se člověk vážně po.... 😠 No a do CB jim odejde embryoložka z KV, ta byla hrozně fajn a hrozně dodávala energii, tak zvažuji, jestli poslední pokus dáme Pronatalu nebo zkusíme něco jiného. Ještě je čas na rozhodování.
To jsem myslela, že pojišťovna hradí 3 pokusy bez ohledu na to, kolik potřebuješ léků. To snad není možný. Hlavně, abys tam měla krásný vajíčka. 🙂

saraher79
14. kvě 2011

@luccy82 Ahojky, co testík? Zkoušela jsi? 🙂

luccy82
14. kvě 2011

@saraher79 Ahoj, testík jsem zkoušela, bohužel negativní ☹ Krvácení je fakt silné už druhý den, takže je konec ☹ Dnes jsem jela s manželem pracovat na domeček co rekonstuujeme, abych se trošku odreagovala. Jsem fakt naštvaná na celej svět, 2 pokusy pryč, 4 100% blastocysty co se neudržely a nikoho moc nezajímá kde může být chyba, je to fakt zoufalý stav. Zbývá poslední pokus, ale nebudem ho řešit dřív než po prázdninách a také nevíme jestli to bude v Pronatalu. Pro nás je 100% poslední, protože PGD nehrazené pojišťovnou stojí cca 60.000 a kde je ten zbytek, takže cca 100 000,- Kč za 1 pokus, který by zase neměl vyjít, absolutně finančně nepřijatelné. To jsem se ale rozpsala 🙂 Holky to je taková bezmoc 😢

luccy82
14. kvě 2011

@lizardka ☹ bohužel ne ☹ Ty musíš být tím průkopníkem i přes ty trable co tě provázejí 🙂

saraher79
15. kvě 2011

@luccy82 To mě moc mrzí, kurva to je strašný. Naprosto vím, jak se cítíš, taky nenávidím celý svět. Tohle mi dost vzalo a člověk musí pořád přemýšlet. Jsem zvědavá, co ti na to řekne doktor. Mrzí mi to ☹ To je strašná pálka, když to nehradí pojišťovna. 😖