Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

murasek
30. říj 2007

mikulko, jdu na konzultaci pristi mesic,ted mam po hysteroskopii a vse o.k., tak snad uz budu vedet vic, nechala bych to ale asi az po vanocich, kdyz jsem cetla, ze budou mit zavreno. nikde jsem sice o tom zavreni v Pronatalu necetla, ale tady na strankach ano. no a uvidime, jakou bude mit muz sanci jit na Tese, pak podle toho 😉

mikulka
30. říj 2007

Tak v Pronatalu nic neříkali na můj hyperstimulační syndrom, ani na to, že mě s hyperstimulákem poslali domů, ať přijdu druhý den a mezitím se mi to doma rozjelo tak, že jsem musela jet v noci na pohotovost a zůstala jsem týden v nemocnici. Dělali, že s tím nemají nic společného a moc se divili, co tam jako dělám.
A já že chci vědět, zda je vše ok. Takže mě vyšetřili, a prý vše ok. I ovulace proběhla. Mám přijít v lednu 11. den cyklu na KET.
Když bude vše ok, ten 11. den si píchnu Pregnyl. Jinak předtím bych snad žádné hormony neměla brát, tak v poho. Druhou půku prosince tam prý nejsou.

chiwule
30. říj 2007

mikulko, to je děsný! člověk aby se vnucoval 😒 a ani nemají kouska slušnosti aby se alespoň omluvili 😠

jmisa
30. říj 2007

Ahojky, jsem zde.

Takže dojem - dobrý, vyšla na mě dr. Slámová, která ordinuje jednou týdně i na gyndě kam chodím. Vyzpovídala mě jako na každý jiný gyndě, pak následovala prohlídka, nabrala stěry, kdyby tam byl nějaký bacil, abychom se s manžou přeléčili, výsledky tohoto budou do týdne, kdyby něco, bude volat. Udělala sono, děloha OK, sliznice jak má být, dva rostoucí folíky kolem 13-14mm, takže ovulku předpověděla na víkend.
Pak mi vzali krev, ani nevím na co, to jsem se nezeptala, bo jsem měla co dělat, abych neomdlela, sestřička na mě otevřela okno a pak mě svorně s doktorkou pochválily, že jsem statečná.

No a rozhovor následný - co a jak - manžel 21.11. kontrolní spermio, stejný den urolog, 3.12. máme imunologii, kde nám budou brát krev a výsledky z ní za 6-8 týdnů. Ptala se, jestli chci už dneska sepsat žádost na pojišťovnu o léky a nebo počkáme na výsledky imunologie, tak jsem řekla, že počkáme. Na imunologii nám řeknou, kdy budou mít výsledky a na tu dobu se máme objednat na konzultaci všech výsledků k ní nebo jinému dr., prostě do ambulance a podle výsledků se dohodneme jak dál, ale vidí to na IVF+ICSI, což jsem předpokládala. Řekla, že si máme vyčlenit asi 20 tisíc ( 7500 to ICSI, 5000 doplatek na léky a prodloužená kultivace 5000, plus zamražení to bylo myslím 2-3000, ale to si nejsem jistá) a já jsem si neodpustila při odchodu, že tedy doufám, že od nich dostanu pod příští stromek pěkný dáreček 🙂

Celkový dojem - pozitivní, šla jsem na řadu dokonce dřív než v 17 a byla jsem tam asi 20 minut.

chiwule
30. říj 2007

jmiso, to je super, že se to už někam hýbe 🙂 držím palečky i nadále 😉

jmisa
30. říj 2007

Chiwule díky.

S tím, že druhou půlku prosince tam nejsou mi říkala taky, prý je to každoročně.

klaruska1
30. říj 2007

jmisa tak to jsem nevěděla, že tam v prosinci nejsou, tak to doufám, že se nám ta 1.IVF zadaří v listopadu a v prosinci si dáme pod stromeček těhu průkazku.Jsme teď na tématu IVF, tak Vás nějak nestíhám číst.Všem držím opěsti, doufejme, že se nám brzy zadaří.

chiwule
30. říj 2007

jo jo klarusko, nejsou, což mě taky docela udělalo čáru přes rozpočet...takže IVF nejdřív v novém roce 😠

klaruska1
30. říj 2007

chiwul,ale zase se říká, jak na Nový rok, tak po celý, takže pak budeš rodit o stošest 😀 😀 😀 neboj přes ty Vánoce to uteče a pak už tady máš Nový rok a uvidíš, že to vyjde 😉

jmisa
31. říj 2007

Ahoj 🙂
Holky, byl některej manža u toho pronatalovýho urologa?

campi
31. říj 2007

Jmiso: takze to byla tvoje prvni konzultace v Pronatalu? Ja na ni jdu 21.11., tak moc dekuju za popis, aspon vim, co me tam ceka..

Myslis, ze nevadilo, ze tam s tebou manzel nebyl? Ten muj se chysta jit se mnou, ale porad nekam lita a zatim nevi, jestli nepadne neco na ten termin.

jmisa
31. říj 2007

Campi, nevadilo. Ani se po něm neptali 🙂

campi
31. říj 2007

Jako spis, jestli jsi mu pak zvladla vsechno popovidat. Obavam se toho, ze na me vychrli takove mnozstvi informaci, ze budu mit hlavu jako pumlíč 😨

jmisa
31. říj 2007

Campi, v pohodě jsem to zvládla. Už mám dost načteno, takže pojmy znám, co jsem nerozuměla, to jsem se hned ptala. dostala jsem takovou knížečku o IVF.
Doktorka byla v poho, v klídku, mluvila jasně, na otázky reagovala dobře, takže myslím, že v tom problém není.

murasek
31. říj 2007

ahoj jmiso - dokonalej popis 1. navstevy 😀 kdyz si to tak ctu, tak uz jsem asi pozapominala, nebo mi nektery veci vubec nerekli, uz nevim.
U uroloa jsme byli oba s manzelem, ne teda, ze bych ja potrebovala jeho jako urologa 😀 😀 ,a le jezdime do Phy spolecne na skoro kazdou navstevu Pronatalu.
byli jsme u Sobotky, nejdrive takovy ten uvodni pohovor, zhodnoceni spermiogramu, nasledne prohlidka manzelovi "vybavicky", nic nenasel, tak nam rekl, ze bude moudrejsi az po vysledcich hormonalniho profilu a genetiky. Uz v te dobe nam rekl ze šance na vlastniho /manzelova/ potomka je 50% a bude se uz jenom snizovat. Reknu ti, ze v prvni chvili je to docela sok, ale jsme radi, za nam nedavaji vysokou sanci, mnohem lip jsme pak pripraveno na jine varianty, pripadne darce.. Ted si jdmeme popovidat co dal pristi tyden opet k Sobotkovi, hormonalni profil ok., manzelova genetika ok..
pokud by nam dal ale malou sanci, jdeme do darce.

jmisa
31. říj 2007

Murasek, dík, já jen aby se netvářil divně až tam s manžou polezu do ordinace 😀 😀

A kde ordinuje? Myslím, kde v tom Pronatalu?

murasek
31. říj 2007

Myslis Sobotku? bylas uz u "palmicky"?, podel domu smerem k restauraci a k hotelu,tak tam jsme cekali a pak byli v ordinaci, hned vedle si nas sestricka nabrala na krev. Oni se tvarit muzou, ale jde prec o nas , no ne? 😀 😀

murasek
31. říj 2007

to ti ale reknou na recpci, kam mas jit, stejne se nejdrive hlasis tam

jmisa
31. říj 2007

Murasek, u palmičky jsem nebyla, ale už jsem slyšela, že tam někoho posílaj.
Manža jde nejdřív na spermio - 12 hodin a pak 13 hodin na toho urologa.

murasek
31. říj 2007

my to meli taky hodinku po sobe, na odber spermijek se jde stejne jako na WC za recepci a tusim naproti je odber, oni si ale pro vas prijdou nebo vas zavedou, nebala bych se. no a potom hura k Sobotkovi, podel budovy, prvni vchod, doleva po schodech a je tam takova mala kruhova cekarna s palmou uprostred, tam si vas taky zavolaji. drzim palcaky 😎

co dasa 24 - nemate nekdo zpravicky, naposledy jsem o ni cetla 27. nebo 28.10., mela jit na krev, ma uz vysledky? treba je v jine diskuzi a jen jsem to necetla.

mikulka
31. říj 2007

jmiso, nevadí, když půjdeš k Sobotkovi s manželem, já byla taky.
Dáša měla jít an krev, tuším.

murasek
31. říj 2007

ahoj mikulko, rada te vidim, copak tvoris , kdyz je tak skarede?

jmisa
31. říj 2007

My už tam na spermiu byli, takže tuhle část známe, bude to repríza 😀 😀

mikulka
31. říj 2007

Ahoj murasku, jsem v práci. Mám teď v práci bohužel docela potíže, velký stres a nátlak, šikana od šéfové. Nějak to teď nezvládám, tak přemýšlím, co dělat. Jinou práci teď asi nenajdu, když od ledna budu zkoušet KET a to budu pak týden min. doma. Tak se tu asi budu muset vydržet. 😢

murasek
31. říj 2007

jmiso, no vidis, repete 😀
mikulko, vydrzet 😉 , u me to taky neni idealni, ale ta predstava, ze to za nejaky cas vyjde a pak se budu tesit a tesit. co bude za tech par let - po navratu z materske, to neresim 😀 zatim 😀 , kdy jsi se vratila do prace?

mikulka
31. říj 2007

Já jsem minulý týden dělala z domova, tak to šlo. A od pondělí jsem v kanceláři. Jen se bojím, aby ten strs tady pak nebránil otěhotnění. No, není to jednoduché 😕
A ty chodíš do práce, hysperekt. dopadla dobře, takže jsi zdravá, viď?

murasek
31. říj 2007

mikulko, ja mam ted volno, pekne mi to vyslo, dopadlo to dobre, ale jak jsem psala, byla jsem pos.... az za usima. libilo se mi, ze tam byly dalsi 3 holky, ty sly teda na odber vajicek,ale byla tam takova uvolnena atmosfera a anesteziolozka uplne super, sice me napichli az napodruhe, nenasly zilu, ale parada. nemusela bych to teda kazdy tyden, ale uz se nebudu tak bat 😀
mikul, vydrz, uz jen par tydnu a jsou vanoce, jine myslenky a pak hura na to. lehko se rika, ale moc ti drzim palcaky 😎

jmisa
31. říj 2007

Tak o stresu v práci bych mohla vykládat.
Práci z domova bych brala, což se mi ovšem nepoštěstí.

mikulka
31. říj 2007

No já z domova dělala na neschopence, protože séfová prpstě nedala pokoj, byl to strašný nátlak.
Ale jinak dělat z domova jako pořád, to by se mi taky moc líbilo 🙂

chiwule
31. říj 2007

ahoj mikulko, že ti ta mrcha nedá pokoj! jak říká murasek, za chvíli jsou vánoce, to uteče jak voda 😉