Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

sedmitecka
14. črc 2011

@petula22 a laparka v pohode?abych vedela, na co se pripravit 😉

@zuzanka26 nemyslim, ze je Pronatal spatny, ani nevim, ze by mel horsi vysledky nez Iscare, jen rikam, ze se tam ted hodne vystridali lide a embryolozka,ktera s nami mluvila se evidentne zaucovala, mlad holka, tak si rikam, ze se treba vymenou lidi zhorsila laborka, ktera pry byvala spickova....je fakt, ze driv tady z Pronatlu otehotnela skoro kazda, ted tech uspechu je nejak mene.....ale rozhodne jsou tam dobri lekari!!!!!! jen jednani je nekdy trochu zvlastni, holt cizinci-samoplatci maji ve vsem prednost 😠 😠

petula22
14. črc 2011

@sedmitecka V pohodě, bylo mi teda pěkně zle z narkozy, alle jinak dobrý, nic mi nezjistili. Asi 2 dny mě dost bolelo břicho, n ež odstranili vývod, pak už se to rapidně zlepšovalo. Teda jen ta hladovka byla šílená 😀

zuzanka26
14. črc 2011

@sedmitecka díky, já zatím půjdu jen na druhé IUI, ale i tak už mě štve takový ten přístup, že prostě se s tebou nikdo nebaví, dokud není opravdu 3 týdny po, i když krvácíš jak blázen, řeknou ti, že můžeš být těhu apod.
Mě tam minule někdo do počítače zapomněl napsat, že už mi přišli léky. Kamarádka, co chodí jinam, říkala, že nikdy neslyšela o tom, že by někdo ty injekce musel schvalovat, že prostě přišla a dostala je a tady se musí speciálně žádat nějakýho revizního lékaře či co.

No ta dr. Števíková mě teda taky mrzí, měla jsem jí na to první IUI a věřila jsem jí. 😖 Pak jsem byla u Dr. Pasekové, pocity tak nějak rozporuplné, ale snažila se dodat optimismu.

zuzanka26
14. črc 2011

A navíc mám Pronatal pár minut od baráku, ostatní centra trochu z ruky, ale tak to by zase tak nevadilo. Koukala jsem, že je jich v Praze snad 5 těch center.

petula22
14. črc 2011

@zuzanka26 Ahoj, asi je to i tím, že o úspěchy se tu moc holek nepodělí, spíš sem píšeme zklamání atd. Tak je ještě nezatracuj 🙂

sedmitecka
14. črc 2011

@petula22 tak to jo,narkozu snasim dobre, tak to snad preziju, tu bolest bricha.....au au, vyvod, to bude hruza pak pri vyndavani ☹ ☹ ☹

@zuzanka26 paní doktorka Števíková je hvězda, na tu jsem se tam vždycky i těšila, byla úžasná!!!! ale jinak přístup nic moc, nám v zimě udělalizmatky u KET, taky někdo zvoral datum a laborka nic nevěděla.....a pokaždý jiný doktor, který si třeba ani pořádně nepřečte, co máš v kartě.....ale člověk se musí obrnit a vydržet, miminka tam určitě umí!
jen teď prostě chceme jiný pohled, názor, změna je asi ku prospěchu....

zuzanka26
14. črc 2011

@petula22 já vím, ještě jsem je nazatratila 😉 ale jen mě to zaráží, co se tam asi děje, no těžko říct. Zrovna zítra si tam jdu pro injekce. 😖

kinguse
15. črc 2011

ahoj holky, já chodila do Pronatalu přímo k doc.Mardešičovi a ten byl teda skvělý! Příjemnej, profesionální a lidskej přístup. Pokaždý jsem byla na kontrole u něj,tak vždy věděl,jak na tom jsem atd. Ale pravdou je,že mě dooost naštvalo,jak se chovají k nám a jak k cizincům..to je přístup nebe a dudy. A to si nemyslím, že jsem jim tam nechala tak málo peněz..50tis mi zrovna málo nepřipadá. Ale taky jsem čekala špičkovou laboratoř a embryolog mi připadal jak mladíček přímo po škole a ještě zaučoval tu novou embryoložku,tak takový dítko 😀
Nicméně u nás to vypadá, že se jim miminka povedli. Sice jsem teprv cca 7-8tt a vypadá to zatím na dvojčata,ale doufám,že to bude OK a min.jedno mimi to vydrží až do konce!!!
Všem držím palečky a přeju,ať se brzo dočkáte svýho štěstí, ať už to bude v Pronatalu nebo kdekoli jinde.

anna2802
15. črc 2011

ahoj holky tak vás jdu trochu povzbudit,chytili se nám obě embrijka 😉 jedno je sice hodně malinký a možná už tam příště nebude ale to druhý je pěknej macek 😀 tak to nevzdávejte i když je to někdy hooodně těžký

eliska76
15. črc 2011

@anna2802 Ahoj anni, blahopřeju 😀 ,v jakém jsi týdnu? Já také musím pochválit Pronatal v Karlových Varech, mě zaváděli dvě, a podle hcg je tam asi jedno 😀 , tak jsem taky šťastná! Jsou to nervy, tak hodně sil holky!

anna2802
16. črc 2011

@eliska76 ahoj jsem v 6t a jezdíme do Pronatalu do Prahy jsou šikovný i když ty nervy jsou někdy příšerný 😉

eliska76
16. črc 2011

@anna2802 Ahoj já jsem z ČB, do teď tu bylo jen takové detašované pracoviště, a na zákroky jsme si vybrali Karlovy Vary, dr. říkal, že je to tam klidnější než v Praze, tam, že je to mazec, taková továrnička 🙂 . Ale teď nám tu otevřeli úplně nový Pronatal, takže asi tu budou dělat veškeré zákroky. No hurá 😉 . Já jdu v po na UTZ, tak doufám, že Adéla už se nebude schovávat 😀 . Budu ve 4tt, tak snad tam něco uvidí. Užívej sluníčka a těhotnění!

petula22
16. črc 2011

@sedmitecka Ahoj, tak to nevypadá dobře, pěkně mě bolí břicho a začala jsem špinit jako před MS, tak jsem udělala test a úplně sněhobílý, takže nic, ach jo 😒

anna2802
16. črc 2011

@petula22 ☹ ☹ach jo a já se těšila jak se to tady rozjede, ale nevěš hlavu příště to vyjde určitě 😉 😵

bruni
16. črc 2011

ahoj holky, byla jsem ted 14 dní pryč a ve středu už zase jedu na skoro tři týdny na dovču tak jsem ted trochu mimo hru. Dočetla jsem zatím vše a gratuluju novým těhulkám a hodně sil těm co se to nepovedlo 😔 je to na budku, stále dokola, známe to všechny a vyrovnat se s tím je fakt nářez 😠 My se rozhodli zkusit změnit car do Gennetu Liberec, protože je trochu levnější a hlavně pro nás mnohem blíž. Jdeme v pondělí na první konzultaci tak jsem zvědavá. Pokud vše půjde dobře tak v září půjdu na PICSI a dám si asi i AH. I v tomto caru se vyměnili doktoři takže je to všude stejné. Jde jen o trochu toho štěstí aby se to povedlo.
@sedmitecka je mi to líto, moc jsem ti to přála ☹ taky uvažuju o lázních pokud se to v září nepovede.
@petula22 😔 ještě že máš zamražené, nemusíš hned stimulovat 🙂

sedmitecka
17. črc 2011

@petula22 no do háje, tomu Pronatalu se ted fakt nejak moc nedari, vzdyt jsme tu vsechny s negativnim vysledkem ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
kocko, vim, jak je to tezky, ale holt musime bojovat dal!!!!!! uzij si leto a na podzim sup do toho znovu! ja uz mam termin na konzultaci k laparce, tak jsem rada...by me nikdy nenapadlo, ze se budu radovat z operace 😕 😕 😕

sedmitecka
17. črc 2011

@bruni ahojky, taky asi menime CAR, ataky na Gennet, ale prazsky 😉 nejdriv me ale ceka laparka a snad ty lazne, pak az dalsi IVF pripadne.....uzij si pekne dovcu, me ceka az v srpnu, tak uz se nemuz dockat...ale ta neschopenka ted taky nebyla spatna 😉

petula22
17. črc 2011

@sedmitecka
@bruni
@anna2802
Jo jo, budeme bojovat dál, uvidíme, co mražáčky\.

sedmitecka
17. črc 2011

@petula22 no my bohuzel zadne nemame ☹ ☹ ☹ me ted ceka laparka, docela se tesim....to jsem dopadla, budu se tesit na operaci, se picnu, ja, takovy srabotka 😀 😀 😀

bruni
18. črc 2011

@sedmitecka a proč jdeš na laparku?

sedmitecka
18. črc 2011

@bruni no protoze chci, vzdycky jsem enchtela a byla jsem rada, kdyz mi rikali musri podle UTz, ze je to asi zbytecne...ale co kdyz neni??, srusty nemusi byt na sonu videt....a je to to jedine, co jsem dosud nepodstoupila, vsechny vysetreni jsou ok, takchcimit jistotu, jak na tom jsem, pred 3. IVF ☹ ☹ ☹ ☹
a pak treba zkusit hned po laparo 1-2IUI, budu profouknuta 😉

petula22
18. črc 2011

@sedmitecka Já se naní taky těšila, myslela jsem, že tam třeba něco najdou a budeme vědět proč to nejde...

sedmitecka
18. črc 2011

@petula22 prave, na to se tesim,protoze kdyz se nikde jinde zatim nenasel problem, tak nekde prece by tmusi.....tak jsem zvedava na to prekvapko 😕

petula22
18. črc 2011

@sedmitecka Já vím, máme stejné pocity 😵

bruni
20. črc 2011

Ahoj holky, tak jsem v pondělí navštívila car Gennet Liberec. Mám dost smíšené pocity, doktor byl děsně hrr a mlel jak o život asi aby vše stihl říct a nezdržoval další klienty. Prostředí bylo ale lepší než v Pronatalu, protože je to menší a příjemnější. Moc se mi nelíbilo že hned pomlouval Pronatal i Podolí. Tlačil mě do hydrolaparoskopie, přestože mám za sebou už dvě laparoskopie. Souhlasila jsem nakonec jen s hysteroskopií a HP, což jsem zase chtěla, protože ho mám 2 roky starý. Na druhou stranu v Pronatalu se mnou nikdo nemluvil o ničem a vyšetření mi nenabídli žádné. Takže pokud vše bude ok, tak v říjnu jdu na PICSI. Mám to do LIberce jen 45km takže proti Praze 120km je to fakt lepší na dojíždění. Jinak nemůžu říct zatím že je to tam lepší. Prostě všude je něco. Překvapilo mě jak jsem si zvykla, že jsem půl roku měla klid od všech zákroků a teď to nějak mnohem hůř snáším. Úplně mě to rozhodilo, když mi řekl že mi chce udělat hystero a hydrolaparo. Už jsem z toho nějak unavená. Ach jo ☹ Myslím že to vše podstoupim a pokud se nepovede tak min do jara zase klid a na jaře lázně. Taky se mi dost zkrátil cyklus z 28 dní na 25. Tak nevím zda je to po těch dvou stimulacích. Jo a taky mi chce dát dlouhý protokol, kvůli endometrioze, a z toho mám taky strach. Říkal že po krátkém mám možná nekvalitní vajíčka. Přestože jich mám akorát a dobře reaguju 😨

anna2802
20. črc 2011

@bruni ahoj tak ti budu držet palečky, at už to konečně vyjde a můžeš si vydechnout.Ale bylo by lepší kdyby jste přijeli z dovolený už ve třech 😀

saraher79
20. črc 2011

@sedmitecka
@petula22 No holky, co to čtu, jak je možné, že se nedaří. ☹ Je mi to moc líto, moc jsem vám fandila. Je fajn, že máte plány na to, jak dál pokračovat, tak směle do nich a pak už se to sakra musí zadařit.
@bruni Ahojky, takže ty budeš proklepnutá dokonale, co. No dlouhý protokol jsi ještě neměla, tak uvidíš, jestli to bude lepší. Prostě zkouší něco jiného. Kočko, ty lázně si raději zjisti, vím, že byl ve vládě projednávám nějaký návrh, že to omezí ty lázně na pojišťovnu. Taky se mi teď zkrátil cyklus. Minulý jsem dokonce měla po 19 dnech 😖 Snad se to urovná. Jinak já musím říct, že v ČB je úplně jiný přístup, já byla u doktora i hodinu, než mi vše vysvětlil a odpověděl na všechny otázky, prostředí příjemné a moc lidí tam není. V KV úplně super, všichni hrozně milý. Dokonce minule jsem tam byla na odběru sama 🙂 Ale pokud potřebuješ změnu, jen do toho, třeba ti to pomůže i psychicky.

bruni
20. črc 2011

@anna2802 😉
@saraher79 díky, holt si člověk nevybere kde bydlí, tak pak podle toho musí dojíždět do caru a není to jednoduché. Proto jsem raději v Liberci, kam to mám mnohem blíž a je to tam menší než v Praze. Dlouhého protokolu se trochu bojím ale asi to musíme zkusit. Vypadá že vajíčka jsou opravdu na nic ikdyž počet je dobrý.

Jinak dnes odjíždíme na dovču takže se ozvu až druhý týden v srpnu 😎

trudy
20. črc 2011

@bruni Ahoj, já zase přemýšlela, že půjdu z Gennetu Liberec do Pronatalu v Praze, ale manžel nechce ani slyšet, říká, že všude jsou metody stejný 😒 Ale tak nějak jsem si přečetla vaší diskuzi a Pronatal si taky moc nechválíte- změna doktorů, to v Gennetu právě taky proběhlo, ale buď ráda že jsi u dr. Petra, protože ten je tam asi nejlepší, i když někdy taky nevím o čem mluví - mluví strašně rychle a moc odborně.
A pro nás taky stejná vzdálenost Praha asi 120 km a Liberec asi 35 km, tak proto zatím Liberec. 😉

saraher79
20. črc 2011

@bruni Už si dovču 🙂 My máme ČB asi 60 km, ale na zákroky musím do Varů, skoro přes půlku republiky. Přitom už v ČB taky budou dělat veškeré zákroky, ale pojišťovna jim nechce dát smlouvu, takže to bude jen pro platící zákazníky, cizince, to je tak na hlavu postavený. Hrůza. Dlouhý protokol zvládneš, neboj a pak bude výsledek. Mě chtějí zkusit sprej Synarel, abych měla kvalitnější vajíčka a normální krátký protokol, tak uvidím.