Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

bruni
12. srp 2011

@lubi no další vyšetření jsou na delší lokte, jako hysteroskopie a laparoskopie, imunologie, genetika, hematologie. Na to se musíš objednávat a hystero a laparo jsou zákroky pod narkozou, potřeba předoperační vyšetření, pobyt v nemocnici, atd. ale to asi víš. Ale nějak se začít musí, že? Prostě to s nima prober a uvidíš co ti navrhnou 😉 Držím pěsti.

lubi
12. srp 2011

to že ja mám za sebou už dve mimomaternicové tehotenstvá a teraz nemôžem otehotnieť. jedna strana samozrejme už je nefunkčná. takže operáciu a laparku mám za sebo, prefuk vaječníkov tiež. teraz už sa asi viac do hĺbky vrtať treba. určite k vám zájdem, aspoň mi poraida ako vravíš čo ďalej a čo mi je možno zbytočné.a bruni ďakujem ti za obšírne ifno, veľmi si mi pomohla. pekný dníček. ja ti tiež držím palce a pridávam aj tie na nohách.

bruni
12. srp 2011

@lubi aha, no tak to už máš za sebou skoro vše. To ti asi chybí jen imunolog. a genet. testy. Pokud máš za sebou potraty tak bych doporučila hematolgické vyšetření a imunolog. vyšetření. Pokud máš i to tak pak už opravdu nezbývá než IVF 😉

sedmitecka
12. srp 2011

@janinav paní doktorka Števíková mě taky moc mrzí.....měla jsem ji nejradši, pečlivá, milá a ochotná, tak by to mělo vypadat!!!! vlastně to rozhodlo, že jsme se rozhodli změnit CAR ☹

sedmitecka
12. srp 2011

@ofra Prague fertility Center ma web stranky, je to pomerne nove centrum a je tam nekoli lekaru, kteri puvodne fungovali v Pronatalu 😉 ale jsou dost drazi 😝
my prechazime do Gennetu, tak se uvidi.....
jinak u Vobořila fakt hodne zalezi na tom, jak se vyspi....narazila jsem na nej asi trikrat a dvakrat byl bozsky a jednou na facku 😖

lubi
12. srp 2011

Portable som nepotratila ale manzela na ivf neprehovorim a ani ja nie som uplne presvedcena ze by som na to sla,ale verim ze sa dozviem nieco nove.no vidim Bruni ze aj Ty by si mohla Zacat vie it urcite mas vsetko uz v malicku.

lubi
12. srp 2011

Prepacte za tie somariny co som popisala ale pisem z mobilu a neda sa mi to opravit!naskakuje mi čo chce a až teraz som si to vsimla

jerryna
15. srp 2011

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, kolik přesně vychází PICSI v Pronatalu? Můj doktor mi říkal, že 7 500,- komplet. Což se mi moc nezdá, protože to předtím stálo jen ICSI. Tak abych pak nebyla vyděšená, že po mě chtějí jednou tolik. Díky

helousek1
15. srp 2011

@sedmitecka ahoj, já jsem jí měla naposledy. Tedy poprvé a naposled :(. Víme kam odešla? Nějak se to nemohu dočíst. Jinak příští týden jdu k docentovi.

bruni
16. srp 2011

@jerryna PICSI stojí 15 000Kč. Je to přesně tak že je to 2x dražší. Já se na to chystám v Gennetu kde to stojí 14 000Kč, takže ty ceny jsou podobné v rozmezí 12 000 (Helios Brno) až třeba 18 tis. Každý car má různé ceny, něco levnější a něco zase dražší takže v konečném důsleku je to podobné.

jerryna
16. srp 2011

@bruni Díky, takže koukám, že doktor mi kecal. Nejspíš mě špatně pochopil. Dostala jsem od něj totiž ceník, ale ještě starší, kde PICSI nemají uváděné. Tak budu šetřit ještě o trochu víc. ☹

petula22
16. srp 2011

Ahojte, tak my se chystáme na KET, dnes dorazila MS, tak jdeme 25.8. na UZ a uvidíme, kdy půjdeme na KET.

sedmitecka
16. srp 2011

@petula22 petul, tak to je fajn, držím palce 🙂

sedmitecka
16. srp 2011

@jerryna v Gennetu je PICSI tusim za 14 000,-, v Pronatalu to bude podobne si myslím....

@helousek1 mudr. Števíková údajně odešla do Prague Fertility Center...je tam víc mudrů z Pronatalu 😉

helousek1
16. srp 2011

@sedmitecka no, tak snad to v Pronatalu přežiju i s těmi Mudry 😒 .

kinguse
16. srp 2011

@helousek1 ..ahoj, já chodila taky do Pronatalu a přímo k docentovi a byl úúúúúúúúúžasnej!!! Příjemnej, vše vysvětlil, milej,prostě myslím,že určitě nebudeš zklamaná!!! A mimochodem i mě přímo "oplodňoval" 😀 a povedla se mu dvojčátka 😉 Tak držím palečky,ať ti to taky dobře dopadne.
A vlastně je držím všem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lola22
17. srp 2011

Ahoj, nezlobte se, ze Vam sem vstupuju. Muzu se zeptat na kolik Vas vysel 1 cyklus IVF? Chapu, ze zalezi, na konkretnim pripade. Ale proste tu zakladni cenu bez ISCI, zamrazovani apod. Diky, nejak se nemuzu rozhodnout do jakeho CARU jit, tak zjistuju informace. Statni (Apolinar?) by byl asi o dost levnejsi.

bruni
17. srp 2011

@lola22 bez ICSI a bez zamražování stojí hrazený 1 IVF pouze léky (kolem 5tis) a 100kč za stacionář a 500Kč za světelný katetr pokud ho chceš. Ale to je snad všude stejné. Pokud nechceš ICSI tak samotné IVF je hrazené pojištovnou a platíš si pouze léky pokud chceš ty chemicky vyrobené 😉 Pak by to bylo zcela zdarma. Pokud to není hrazené pojištovnou tak je to myslim 26 000Kč, ale to je taky všude stejné. Teda v soukromých carech. Ve státních to neznám.

helousek1
18. srp 2011

@kinguse jéé, to je dobrá zpráva 🙂. Já jsem na něj zvědavá. Je mladý/starší? Já jdu na UTZ 15 DC, bez stimulace (léky už mi došly) no a pak se uvidí, zda už tento cyklus IUI nebo až příští.

helousek1
18. srp 2011

Holky, kolik se prosím platí za IUI? Vím kuloví, tak abych nebyla pak překvapená... Děkuju za info.

kinguse
18. srp 2011

@helousek1 řekla bych přes 50,ale velice zachovalej 😀 a i celkem hezkej chlap 😅 Uvidíš,že budeš spokojená!! A hlavně to určitě dobře dopadne!!! Držím palečky

moninka2
20. srp 2011

@kinguse mě docent oplodňoval v úterý, máme dvě embryjka, tak doufám, že budeme stejně úspěšný jako ty 😀

kinguse
22. srp 2011

@moninka2 ..to víš,že budete úspěšný!!!! Kapacity oplodňovat umí!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 Držím palečky a dej vědět.

zuzanka26
22. srp 2011

Ahoj holky,
já si jdu trochu postěžovat na Pronatal. Minule po první inseminaci mi zapomněli objednat léky. Tak pak tam konečně dorazili, jenže měli určitou platnost a moje MS nikde, tak jsem si je vyzvedla dřív, než jsem měla. To bylo ok. Tak pak jsem čekala na MS strašně dlouho, pak jsem začala píchat Menopur, ale měli pro mě jen jedno balení, že to druhé prý nebude problém, já jsem tušila, že bez zažádání problém bude. Taky že jo. Dobrala jsem Menopur a ejhle, nestačilo, folíky moc malý. Tak jsem dostala Gonal, 3x 150 jednotek. Dnes jsem šla na kontrolu a folíky strašně malý ( unavená doktorka Paseková kroutila hlavou, že jich tam mám strašně moc, ale děsně malý, prý asi 10mm). Jenže koukla do počítače a do mojí karty a zjistila, že neví, co mi má dát, pak se zeptala sestry, kolik je tam Gonalu a že prý jen 225 jednotek, takže mi dali tohle, 3x 75 jednotek, což všichni u mě ví, že to stačit nebude. No mám přijít ve čtvrtek, to tam bude pan docent a ten to vyřeší. Mám si sebou vzít 5000,- Kč.
Mě to příjde úplně na hlavu. Proč když už jsem jednu inseminaci měla a brala jsem 2 balení Menopuru, tak proč mi to nemohli objednat takhle?
Fakt jsem z nich nějaká unavená, strašně jsem chtěla ještě jedno dítě, zkusit vše, ale prostě teď nějak nevím.

😔

barce
23. srp 2011

@zuzanka26 ahoj zuza, ja tam byla vcera taky 😎 , sou tam jen ted oni dva - docent a pasekova,kterou ja teda moc nemusim, a to je jeden na sale, s tou unavou si to vystihla dobre 😉 . ja chodim vzdy ke slamove, ale ta ma skoro do pulky zari dovolenou. kdyby ta odesla taky, tak nejspis okamzite odchazim. ale ja stejne v pronatalu asi moc dlouho uz nepobudu, zkousime uz ted jen nativ neb 3x IVF mame vycerpano a tady stoji proste 2x vic nez v motole, kde je to pry v pohode i kdyz je to statni. zitra mam punkci 1folikulu bez narkozy uuuuaaaaaaa 😝 !! se jim to tam krapitek rozpada mi prijde....

luccy82
24. srp 2011

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, ale průběžně si pročítám co je tu nového a musím s vámi naprosto souhlasit. Po 2 neúspěšných IVF jsem podstoupila hysteroskopii, vše je v pořádku, rozhodli jsme se pro dárce spermií, vzhledem k naší špatné genetice. Podstoupili jsme inseminaci, ale byla neúspěšná. Když jsem do Pronatalu volala a chtěla jsem další konzulataci, byla mi řečeno, že nemají doktory, že nemají čas a že můžu přijít cca za 6 týdnů. Po tom, co jsem se dozvěděla, že pí.Štěvíková jde do Prague Fertility, tak jsem neváhala a domluvila jsi tam schůzku. Už jsem o tom slyšela, že jsou fakt úspěšní. Je pravda, že dražší, ale když člověk zpočítá ty peníze za neúspěchy, tak si nepřeje nic jiného než aby to vyšlo. Je to opravdu malé centrum, ale naprosto se skvělím přístupem. Dokorka Košťáková (také dělala v Pronatalu) se nám věnovala hodinu, udělala utz a vše pořádně vysvětlila, navhrla mi jinou stimulaci (měla jsem vždy málo vajíček,ale vždy mi dali tu stejnou stimulaci). Dozvěděla jsem se mraky věcí, které v Pronatalu neřeknou... Bylo by to fakt na dlouho tu vše vypsat. Jen se musím s vámi podělit o to, jak na mě skvěle zapůsobili. V říjnu začnu stimulovat, musím si ale změnit pojišťovnu, nespolupracují s VZP. Držím vše palečky při snažení....

helousek1
24. srp 2011

ahoj holky, tak já jdu v pátek na UTZ k docentovi, tak jsem zvědavá. Údajně mají teď hodně dovolené...původně mě chtěli objednat až na konzultaci na půlku září, tak to fakt ne. Takže jdu 15DC na UTZ, stimulace tento měsíc žádná, léky mi už došly :(.

bruni
25. srp 2011

ahoj holky, já čekám na mrchu a pak mám volat do caru a objednat se na HP a muž na nové spermio (jsme v tom Gennetu Liberec). V pondělí 5.9. mám konzultaci co dál. Chtěla bych už zažádat o 3.IVF aby jsem začla pak stimulovat tentokrát dlouhý protokol. Držím všem palce 😉

zuzanka26
25. srp 2011

holky nevíte jak to je, když dojdou léky a člověk zůstane v polovině cyklu bez další stimulace? mě asi te´d taková situace nastává a nevím, co udělat. Mám jít na druhou inseminaci, ale prostě už pro mě nemají léky, platnost vypršela a nemám nárok, jedině že bych si to extra zaplatila, tak nevím, jestli to vzdát pro tento cyklus ( ale nevím, co se mi bude dít uvnitř a za jak dlouho bych to jako dostala) a nebo zda si extra zaplatit léky a zkusit to přece jen nastimulovat? poraďte prosím! 😨

petula22
25. srp 2011

@bruni Ahoj, tak to držím palce at to tam dopadne líp. Já byla dnes na UZ před KETem a jsem z toho dost rozčarovaná, máme 3 mražáčky a chtěli jsme jít po jednom, což nejde, protože jsou zanražené dohromady, to mi hlava moc nebere. ☹