Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

sedmitecka
5. zář 2011

@barce no jasně, dáme si vědět 🙂 já tím taky už začala žít, tak doufám, že mi je přiklepnou, to by bylo zklamání veliké.....těším se 🙂

helousek1
5. zář 2011

@beruska1982 ahojky, tak jak? Pořádk v poho? Kdy budeš testovat? Za 14 nebo 21 dni? 😒

bruni
6. zář 2011

@petula22 tak jak se daří? 🙂

trudy
6. zář 2011

@bruni Já jsem měla měsíc předem nasazenou antikoncepci tu jsem začala brát 18.5.11 a 12.6. jsem si začala píchat Puregon 200 jednotek to stejné i 13.6. a 14.6. Takže 3 dny Puregon a 18.6. jsem měla injekci Pregnylu a 20.6. byl odběr vajíček. Jediné co jsem na tom viděla pozitivního bylo, že jsem neměla OHSS (což u prvního pokusu jo) a po narkoze mi bylo dobře, ani břicho mě nebolelo, asi 3 hodinky po narkoze jsem lítala po obchodech, cítila jsem se hodně v pohodě. Akorát jsme získali pouze 4 vajíčka 🙄 a stejně nic 😢

hanik1983
7. zář 2011

Hojky všem!! Holky, mám dotaz...🙂. 2. září jsem byla v Pronatalu a píchli mi Zoladex (20DC) . Řekli mi, že mám dlouhý protokol a že se mám dostavit 10-15den na kontrolu, kde dostanu Puregon. Abych pravdu řekla, tak paní doktorka byla velice milá, akorát mlela hrozně rychle a já jsem z toho teď jelen🙂. CHtěla jsem se poptat, zda nevíte, jestli ten 10- 15 den je ode dne, kdy mi píchli Zoladex, nebo zda je to až od prvního dne menstruace? Doporučili nám vzhledem k našemu zdravotnímu stavu metodu ISCI.

bruni
7. zář 2011

@hanik1983 já myslím, že od injekce, ale pro tvůj klid je lepší, když si tam zavoláš 😉
@trudy díky za info. Myslíš tedy, že metodou IVM se získá méně vajíček? Nečetla jsi nějaké statistiky?

julie00
7. zář 2011

Dobrý den.
Prosím Vás o jakékoliv názory a zkušenosti s klinikou Pronatal v Českých Budějovicích, popř. Dr. Zdeňkem Mayer a Dr. Martinem Nerudou.
Rozhoduji se, zda zde IVF podstoupím nebo mám ještě hledat jinde???
Děkuji a přeji hezký den. Julie

petula22
7. zář 2011

@bruni Ahoj, zatím dobře, pořád čekáme, jak to dopadne, mimískům pořád domlouváme, tak to snad zabere 🙂.

saraher79
7. zář 2011

@julie00 Ahojky, chodím do Budějovic na doporučení mého gynekologa, že prý od Dr. Mayera se mu zatím nevrátila žádná netěhotná pacientka (no doufám, že nebudu první). Určitě je to kapacita, vše rád vysvětlí a má trpělivost, akorát když mluví, tak hoooodně přivírá oči 🙂Toho druhého zatím neznám, asi to bude nějaký ten mladý, co je tam zaučujou. Já mám už za sebou 2 IVF a teď se chystám na 3. a tentokrát doufám, že vyjde, prostě musí 🙂
@petula22 Peťul, moc držím pěstičky. Kdy budeš testovat?

petula22
7. zář 2011

@saraher79 Já na to testování nejsem, v pátek by měla přijít MS, tak uvidíme. A příští čtvrtek na krev, tam musíme i když přijde MS a je test negativní. Psala mi holčina, co chodí taky Teplic a byla dost znechucená, je po 2.IVF, 4.IUI, tak si ted vyžádala imuno a genetiku a pěkně se pohádali s doktorem, páč jim řekl, že je to zbytečné, že je stejně 3. IVF nemine..., no prostě super přístup. 😒

julie00
7. zář 2011

@saraher79 Díky moc - aspoň nějaká naděje... 🙂

beruska1982
7. zář 2011

@helousek1 Ahoj,budu testovat po 14 dnech.Už mě bolí trochu prsa,tak nevim aby nepřišla menstuace.Nesmí přijít nechci zase vše opakovat.A co ty jak ti je?

helousek1
7. zář 2011

@beruska1982 ahojky, já tak nějak normálně, občas mě bolí břicho, ale mně už premenstruační syndromy splývají s těhu, tak si spíš myslím, že to bude MS do 3. dnů. Já chci testovat v neděli. Pokud teda nedostanu do té doby MS... Bereš utrogestan? Já 1-0-1 a mám ověřeno, že MS dostanu, i když ho beru 😉 .

beruska1982
8. zář 2011

@helousek1 Ahoj,beru utrogestan jako ty akorát jsem po něm měla minule opožděnou menstuaci.No právě že ty příznaky jsou stejný,tak nic nepoznáme musíme počkat.Chtěla bych, aby to aspon jedné z nás vyšlo.

saraher79
8. zář 2011

@petula22 Tak moc na tebe budu myslet, ať MS nepřijde pěkně dlouho.
No to si děláš srandu. Já imuno už měla, ale genetiku mi dali automaticky po 2. IVF.

sedmitecka
8. zář 2011

holky držím vám všem čekatelkám palce!!!!!!! 🙂
mě čeká ve středu laparka, tak budemem pak chytřejší 🙂 bojim bojim.....ale vidiná lázní mě nabíjí pozitivní náladou 😉

petula22
8. zář 2011

@saraher79 Už začínám špinit, takže MS zítra nastoupí, akorát mě teda vůbec nebolí prsa jako před MS, divné.
@helousek1 mě MS taky chodí přesně i když mám Utrogestan, ted betu 3x denně po 2.
@sedmitecka Držím palce, at tam něco najdou 😀 😀 😀 😵

sedmitecka
8. zář 2011

@petula22 no přesně 😀 😀 😀 a hlavně vyspraví 😉
to mi neříkej, mrcha to snad nebude, špinit můžeš........jinak já taky menses vždy dostala i přes 3x2 utroše, divný, někdo ji vůbec nedostane, dokud ho bere 😕

helousek1
8. zář 2011

@petula22 no tak super, konečně někdo, už jsem měla pocit, že si vymýšlím 😉 . Takže MS u mě má dorazit o víkendu.

eliska76
9. zář 2011

@saraher79 Ahoj 🙂 Musím je v Budějovicích pochválit. Také jsem byla těhtoná, ještě mi tedy zákroky dělali v Karlových Varech, takže šikovný. Neskončilo to dobře, ale za to dr. nemohli. Takže jen chvála. Drž se a určitě to vyjde!!!! 😉 .

petula22
10. zář 2011

@sedmitecka Tak mrcha dorazila, pro jistotu jsem testla a nic, takže další kolo ☹

sedmitecka
11. zář 2011

@petula22 ☹ ☹ ☹ ☹ je mi to lito, ......musime bojovat dal 😉 chjoooooo

petula22
11. zář 2011

@sedmitecka Jo, jo, jdeme dál. Dáme si ted pauzu, dáme genetiku a imunologii a zkusím Mojžíšku, at to mám vše.

bruni
12. zář 2011

@petula22 ☹ to je na palici 😠 nechápu že na některých diskuzích to těhotní jak mávnutím proutku, třeba 5 těhu v jednom měsíci a tady je to fakt k uzoufání 😝 nedá se nic dělat, boj je boj, trpělivější vyhraje 😉

saraher79
12. zář 2011

@petula22 To mě mrzí zlatíčko, že to nedopadlo. Tak holt hurá na vyšetření a pak znovu do boje 😉
@sedmitecka Držím pěstičky na laparoskopii, neboj, nic to není 😉
@eliska76 To mě mrzí, že to nedopadlo dobře. Já tomu věřím, že konečně budu těhotná, už jsem z toho všeho taková unavená. 😖

sedmitecka
12. zář 2011

@saraher79 moc ti děkuji, bojim bojim, i kdž vím, že to nic není (aspoň to tedy všichni tvrdí 😀 zítra nastupuju a ve středu jdem na to ☹ chjooo, už mě to fakt nebaví ☹

beruska1982
12. zář 2011

Ahoj,tak to nejspíš nevyšlo.Dnes jsem si dělala test a negativní,tak zkusím ještě jeden za týden.A co vy?

sedmitecka
18. zář 2011

ahoj holky, tak ja jsem doma po laparce.....no celkem sila, v brise pekny binec....
mam velkou chut poslat Pronatalu "dekovny" dopis spolu s pooperacnim protokolem......jsem myslela, ze me etrefi, vysledek laparoskopie je rozsahla endometrioza 3. stupne, strevo diky ni uz bylo castecne prirostle k deloze......odstranili mi delozni septum (prepazku), kterou v Pronatalu neresili a vic nez rok mi tvrdili, jak jsme v poradku, srusty ani endometriozu pry 100% nemam a klidne mi udelali dve IVf bez laparky a udelali by i treti, aniz by neco resili nebo patrali po pricine, laparku mi porad rozmoluvali.....no hruza
takze ja ted na tri mesice dostanu hormony na eliminaci endometriozy (uvedou me do umeleho prechodu, takze mnamka), pak na kontrolni laparku, jak se zahojila ta ruznuta deloha a jak se stahla endoska a pak hned tehotnet,,,,strasne se mi ulevilo, i kdyz to byl sok, ze se konecne nasel problem a v Gyncentru ho zacnou hned resit!!! 🙂 takze jsem si mohla odpustit dva roky nervu a marneho snazeni a spoustu penez za dve IVf, kdybych sla na laparku hned ☹ bych si nafackovala, jak jsem se ji zbytecne vyhybala a verila recem ,ze jsem zdrava.....pozitivni je, ze mam krasne volne a zcela pruchodne vejcovody 🙂

no, zitra jdu za obvodakem a hned odeslu zadost na lazne a uz se budu jen tesit 🙂

anna2802
18. zář 2011

@sedmitecka no hurá konečně se na něco přišlo 🙂 to je smutný že se člověk raduje že mu něco najdou vid.Ale je lepší vědět jak se ten svinák jmenuje 😀 ted možná ani nestihnete do centra dojet 😉 budu držet palečky

sedmitecka
18. zář 2011

@anna2802 je smutny, ze to vime az ted, mela jsem laparko uzacit, nez jsem se poustela d o neceho jinyho, mohlo mi to usetrit spoustu nervu a penez ☹ no, lepsi pozde nez pozdeji, ze 😀
ja v to doufam, ze na jare to pak zmaknem sami doma, bez mudrů, když budu fungl nově opravená 🙂