Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

anna2802
18. zář 2011

@sedmitecka to si piš budeš jako nová pětka ,pěkně vyleštěná to půjde jako po másle 😀 já už jsem pěkně kulatá byla jsem na 3D UTbylo to krásný a asi to bude pěknej macek 😀

janinav
18. zář 2011

@sedmitecka Je dobře, že máš laparku za sebou a ten výsledek mě ani moc nepřekvapuje, bohužel ☹ Jak to tady pročítám, postupně ztrácím důvěru a to nejen v Pronatal. Když jsem šla na 1. IVF, tak jeden doktor tvrdil, že laparka není nutná, když jsem pak přijela na kontrolní ultrazvuk, tak se jiný doktor divil, že jsem šla do IVF bez laparky. Člověk důvěřuje, že oni jsou odborníci, ale tohle jsou fakt šoky. U nás bylo asi výhodou, že se IVF podařilo, ikdyž jsme nakonec o mimčo přišli. Teď si říkám, že jsem ráda, že jsem nebyla blázen a naivně hned neřešila další pokusy atd.
Holky, ať jste v jakém jste CARu, přeju pevné nervy a hodně štěstí, aby bylo mimčo brzy na cestě.
Já mám pauzu, ale průběžně čtu, abych byla v obraze.

zuzanka26
19. zář 2011

@sedmitecka hlavně je moc dobře, že jsi přestoupila, upřímně se mi trochu udělalo špatně z toho, jak vlastně člověk zjistí, že doktoři nic neví a přitom na ně tak spoléhá.
Já zatím budu zkoušet 1.IVF teď v listopadu/prosinci, ale bojím se, co když je třeba u mě taky nějaký takovýhle problém a nikdo na to nepřijde?
To je fakt síla. Přeju hodně štěstí do budoucna. 😉

petula22
19. zář 2011

@sedmitecka Ahoj, tak to je síla, až se dáš dohromady, tak to určitě vyjde 🙂. Já jsem naštěstí hned na začátku natrefila v Pronatalu na dr., která laparku chtěla než začneme řešit IVF, ale je opravdu na koho natrefíš.

bruni
19. zář 2011

@sedmitecka mě ještě můj původní gynekolog poslal na laparku aniž by mi navrhl IVF. Prostě automaticky předtím než se něco bude dělat dál. Ale mě nic nenašli.

barce
19. zář 2011

holky ja chodim do pronatalu pres 4roky, doktoru sem tam vystridala pomerne dost za tu dobu a nikdy nikdo o laparce ani slovo! jedine mne teda po case udelali hysteroskopii, mimo samozrejme jeste jinych vysetrenich, ktera ale zadna nenasla nas problem. ale o laparoskopii ani n. a pak se v tom vyznejme 😠 .

saraher79
19. zář 2011

Sedmi, tak to je super, že víš, že to teď může jít, dáš se do kupy a bude to.
Jinak nám můj gynekolog nejdřív udělal spermio, hormonální profil, laparoskopie, imunologie a teprve poté nás odeslal do CARU, takže já tam šla s komplet vyšetřeními, tedy kromě genetiky, která dopadla dobře. No a 6.10. začínám stříkat sprej Synarel a pak se jde na to 🙂

sedmitecka
19. zář 2011

@petula22
@bruni
ano holky, nafackovala bych si, ze jsem na ni netrvala a nesla nan i hned, jeste pred IVF, mohlo mi to usetrit dva roky nervu a spoustu penez ☹ jenze kdyz mi ji spis vymlouvali jako zbytecnou, komu by se chtelo do sebe nechat rezat ze jo.....no, jeste ze jsem se odhodlala, jinak bych mohla cekat a podstupovat zbytecna IVF do nekonecna ☹
bude to ted teda ted beh na dlouhou trat, ale snad se dockam 🙂

sedmitecka
19. zář 2011

@saraher79 ano, ted uz vim, ze laparkou se ma zacit, ta odhali lecos a je to jedina jistota, ze je v brise vse, jak ma byt!!!!! u me na endosku neukazovalo vubec, ale vubec nic....a bum!!!!
moc ti drzim palce!!!! takze dlouhy protokol?

sedmitecka
19. zář 2011

@barce v |Pronatalu nejsou zrovna zastanci laparky, bohuzel ☹

petulak1988
19. zář 2011

@sedmitecka ahojky super ted si mi ulehcila rozhodnuti....jdu do caru v podoli dalsi cyklus kdyz se tento nezadari....nechteji mi taky laparoskopii udelat ze vse na UZ nasvedcuje ze vejcovody jsou pruchodne....a nebudu zbytecne zase dalsi IUI podstupovat....uvidime co mi reknou tam....

sedmitecka
19. zář 2011

@petulak1988 IUI bez laparky je velky risk!!!§ ted uz to vim a stal se ze me velky zastance laparky, a to jsem se ji branila jako cert 😉
podivej na me, zdrava, podle UTZ i krve vse ok, cyklus pravidleny jako hodinky, ovulka bez problemu probiha,zadne bolesti, nic.....a rozsahla endomrcha je tam!!!! je teda fakt, ze vejcovody pruchodne mam, to se trefili 😀 😀

petulak1988
19. zář 2011

@sedmitecka no ja ovulku nemam bez hormonu ale stejne chci mit jistotu..proto pokud se ted nezadari prejdu do podoli....protoze voboril byl pri mem iui tak hnusnej protivnej a ze kdyz se nepovede ze mam jit na IVF a me zaprve bez laparky to je blbost spolehat se na UZ a za druhe tohle je muj treti cyklus s ovulaci takze podle me je dost brzy na IVF

bruni
21. zář 2011

Ahoj holky, tak jsem včera byla v Liberci v Gennetu na konzultaci před stimulkou. Budu to mít úplně jinak než v Pronatalu, tak jsem zvědavá. Začnu tím, že 1.DC začnu brát antikoncepci a kolem 20.DC mi píchnou nějakou injekci, která začne dlouhý protokol, pak za 14 dní začnu píchat Merional, který obsahuje něco víc než Gonal a tudíž je to u dlouhého protokolu výhodnější a ještě zadarmo. K tomu budu píchat ještě něco a to jsem zapomněla. Potěšili mě, že opět zlevnili PICSI takže stojí už jen 11 000,-, ale je to prý akce a jen v Liberci. Udělali mi nějaký test na nějaký hormon, zapomněla jsem název a zjistili že mám dostatečnou zásobu vajíček min na 2 roky ale že pravděpodobně nemám pravidelnou ovulaci. Což je zatím jediný problém který mi kromě slabé endošky zjistili. Takže to může být náš problém, že neovuluju, přestože mi můj gynekolog říkal že ovuluju. Ale asi ne vždy. Taky mám dispozice pro PCO. Jsem zvědavá, zda tato změna bude mít úspěch. Předpokládané OPU je tedy až na listopad.

sedmitecka
21. zář 2011

@bruni tak to je tak moc zajímavý, jiný přístup může jen prospět 🙂 🙂 a dlouhý protokol bude určo úspěšnější!!!! v Pronatalu snad ani dlouhý neumí, všem frkají krátký a když jsem se teď dozvěděla, že mám endometriozu, je jasný, že jsme taky kandidát na dlouhý.......moc ti držím palce, ať to zabere!!!! 🙂

sedmitecka
21. zář 2011

@janinav ahoj jani, jojo, já bych se nejradši nafackovala, jak jsme byla naivní a šla do dvou IVF bez laparky, to je vážně nesmysl ☹ ale člověk to zjistí až pozdě....
co se dá dělat, ještě že už vím, proti čemu bojovat a kde byl zakopaný pes 😉
tobě taky moc držím palečky, i když máš pauzu....my ji teď máme taky, minimálně do února do další laparky.....

hp
21. zář 2011

@sedmitecka Ahoj sedmitečko,jsem taky po ivf a náhodou jsem zajela sem k vám.Tak jsem četla,že si vyčítáš,že jsi šla na IFV a nebyla na laparce?Ta opravdu nemá vliv na umělé oplodnění.Pokud by u tebe bylo něco v nepořádku,tak by to odstranili hlavně pro to,aby jsi otěhotněla přirozeně 🙂 Já na laparce byla a kdybych to mohla vrátit,tak bych nešla.Zbytečná narkóza a minimální výsledky těh.žen po lapar. ☹ Držím pěsti 🙂

sedmitecka
21. zář 2011

@hp ahojda, moc gratuluji k mimi 🙂 ale dovolím si nesouhlasit! pokud máš endometriozu, tak ta prokazatelně snižuje šanci na dobré zahnízdění embrya v děloze, a to i po IVF, taky způsobuje méně kvalitní vajíčka údajně, stejně tak pokud má někdo vejcovod v zánětu, tzv. saktosalpinx, ten způsobí, že tělo embryjko vyloučí, protože je tam zánět....a tyto dvě věci konkrétně se zjistí jen a pouze laparoskopií......podívej na mě, nikdy žádný problém, cyklus jako hodinky, ovulace bez problémů, po stimulce spousta vajec, žádné problémy jsme nikdy neměla, na UTZ i podle krve vše vypadalo víc než ukázkově a několik doktorů se nezávisle na sobě shodlo, že jsem ok a rozhodně srůsty ani endometriozu nemám, a laparka byla dle nich u mě zbytečná.....a ejhle, rozsáhlá endometrioza 😝 😝 😝
takže já nelituji, naopak, jsem za ni šťastná a věřím, že má smysl!!!! a nacíc díky ní vím, že mám krásné a zcela průchodné vejcovody 🙂

sedmitecka
21. zář 2011

@hp a k těm výsledkům, přečti si pár diskusí zde nebo se zeptej doktorů na výsledky - spoudta žen právě po laparo otěhotnění spontánně do několika měsíců po zákroku 😉

janinav
22. zář 2011

@sedmitecka Ono jim je to jedno, zaplaceno dostanou ať se IVF povede a nebo nepovede. Naivně bych čekala individuální přístup ve všech CARech (to jsem celá já), ale jak to znám z vyprávění od různých známých z různých koutů ČR a z různých CARů, tak to jedou všichni dost podobně. Na mě opravdu v Pronatalu udělala dojem doktorka Števíková, mladá doktorka tipuju tak mého věku, která se zajímala a fakt nezapomenu na to, když nás viděla ve dveřích po tom potratu. Jiný by mě asi hnal do dalšího pokusu, ale fakt s nadhledem a zájmem doporučila, jaká vyšetření si oběhat, než se pustím do něčeho dalšího. Díky ní jsem zase stála nohama na zemi a začala trochu uvažovat.
Doufám, že třetí IVF už nebudeš potřebovat a zvládnete to sami 🙂 Držím pěsti!

hp
22. zář 2011

@sedmitecka ahoj,ano určitě to zkus,uděláš pro to maximum a při lapa ti řeknou jestli někde vidí problém:Samo,že mi řekli v sanatoriu,že je pro ně fajn,když jsem po lapa(že je to jako kdyby se mi koukli do břicha) a ví,že tam nic není.Zjistilli mi jen ,,srůsty´´a ty odstranili(bohužel to opět po pár měsících zase sroste.Už je ta cesta prostě narušená,ale to není tvůj případ.Tak jsme do toho 4 mesíce bušili a nic ☹ ,takže IVF 🙂 pa

jjolly
26. zář 2011

zdravím všechny..ráda bych se přidala do této diskuze...tak dneska jsem dostala od doktora doporučení do pronatalu...docela šok...můžete mi sdělit vaše zkušenosti, prostě všechno...budu moc ráda a určitě mi to nějak pomůže
pa

bruni
27. zář 2011

@jjolly ahoj, nejlepší je, když si přečteš tuto diskuzi zpětně aspoň pár stránek, tam je to popsané stále dokola. Ale na druhou stranu tě to taky může vyděsit zbytečně takže to možná raději nečti 😀 Nejlepší je to brát tak jak ti doktoři budou říkat a ono se časem samo ukáže co vám pomůže, každý to má jinak. Napiš nejdříve něco o sobě, co máte za sebou, jaká vyšetření, pokusy atd. 😉

jjolly
27. zář 2011

@ bruni
právě sem to včera četla a docela mě to vyděšilo, tak sem přestala...po vysazení HA nepřiša MS, dostala sem hormony na vyvolání a pak proveru...a ted zase MS nepřišla, vypadá to dle doktora na anovulační cykly...ještě má po operaci štítné žlázy a slepého střeva...takže asi jedno z druhým...tak mě postal už dál k odborníku...tak uvidíme..doufám, že to správí nějak jen hormonální léčba...na listopad jsem objednaní na první konzultaci...Je to pro nás nová sitauce...ale dobře to dopadne

bruni
27. zář 2011

@jjolly aha, tak to můžeš mít spojené se štítnou žlázou, ta má vliv na plodnost a po operaci slepého střeva jsou zase srůsty. Hlavně až budete na 1. konzultaci tak se na vše zeptej co tě zajímá, nejlépe si to předem klidně napiš, protože potom je to většinou mazec a když je zrovna frmol tak nemají moc čas. Taky by bylo dobrý jít aspoň na hydrolaparoskopii aby se ti podívali do pánevní oblasti jak to tam vypadá, ale nevím zda to už Pronatal dělá. Při hydrolaparo nejsou jizvy v břiše narozdíl u klasické laparo ale zase se nemůžou dělat eventuelní zákroky při odhalených problémech. Test na TSH asi máš, poku je vysoká hodnota je nutné snížit nejlépe pod 2,8. Oni ti udělají pravděpodobně hormonální profil a muži spermiogram, to je na začátek nejdůležitější. Z toho se vychází 😉

jjolly
29. zář 2011

@bruni

díky za rady🙂 TSH mám 2,4, sem hlídaná doktorkou...O tom slepáku vím, že to může nastat...Presně jsem si říkala, že si musím všechno napsat, pak človek ve stresu, tlaku času na všechno zapomene. A ten hormonální profil se dělá z krve, tak mám jít na lačno nebo nevíš?
Vy také chodí do pronatalu do Prahy nebo kam?

bruni
29. zář 2011

@jjolly my jsme byli na 2 IVF v Pronatalu Praha a teď na 3. IVF jdeme do Liberce do Gennetu protože to máme mnohem blíž. Já už ani nevím zda na lačno, spíš je to asi jedno, ale berou to spíš ráno.

jjolly
29. zář 2011

@bruni tak držím palce, ať to dobře dopadne...Jestli se můžu zeptat to IVF to už je odebrání vajíček a oplodění mimo? Vůbec se v tom zatím nevyznám...Předtím jsou i jiné metody, že? No na všechno se musím zeptat..sem jak alenka v říší divů:( Držím palce a díky

bruni
30. zář 2011

@jjolly Před IVF můžeš jít na IUI, což jse inseminace, kdy partner dodá svoje spermie a oni ti je zavedou v caru trubičkou dovnitř, čímž se může obejít alergie na sperma a dobře to načasovat. To je ovšem možné pouze pokud ovuluješ, což asi nebude tvůj případ, leda že by ti nějak pomohli hormonama atd. Je to hrazené 6x do roka zdarma od pojištovny ale některé cary si za to ještě účtují navíc. Já to měla zdarma v nemocnici. IVF už je mimotělní oplodnědní ve zkumavce, kdy ti po stimulaci odeberou pod narkozou vajíčka a partner dá spermie a oni to mimotělně oplodní a pak ti už vrátí embria, to už je bez narkozi.

lola22
3. říj 2011

@jjolly Ahoj, na odběr hormonů nemusíš být na lačno, teď v pátek jsem tam an nich byla, tak to mám ještě čerstvě v paměti.