Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

lola22
3. říj 2011

Holky dopláceli jste něco v Pronatalu za IUI kromě hormonů na stimulaci? Díky
My to jednou zkusíme s Menopurem příští měsíc a když to nevyjde tak v lednu IVF.

jjolly
3. říj 2011

@bruni děkuji za info..doufám, že po půjde jen úpravou hormonů...
@lola22 děkuji za info, no my jsem objednáni až na 16.11., tak uvidíme co a jak nám řeknou...už aby to bylo🙂

jjolly
4. říj 2011

@bruni děkuji za info...doufám, že se to spravý jen hormony....
@lola22 děkuji za info...no, my jsem objenáni az na 16.11.2011, tak uvidíme co a jak...

bruni
5. říj 2011

Jak jste na tom holky? Já baštím antikoncepci (jak absurdní 😀 ) a čekám na schválení pojištovnou. Za 2 týdny asi půjdu na injekci která odstartuje dlouhý protokol. Tak už se to blíží 😨

luccy82
5. říj 2011

Ahoj holky, já začla se stimulací v pátek. Mám antogonistický protokol - 8 dní silnou dávku Gonalu 450 jednotek 2 dny a pak 375 jednotek, k tomu Prednison, Aspirin a Cetrotid. Měla bych jít zítra na ultrazvuk, ale stále krvácím, tak tam budu volat.

sem
5. říj 2011

@lola22 ahojky - za IUI neplatíš vůbec nic, maximálně kdyby jsi chtěla nějak přikrmit vaječníky tak platíš doplatek za stimulační prostředky např. clostyl nebo jde dělat IUI i se stimulací puregonem apod., ale to je asi zbytečné. Volila bych IUI se stimulací clostylbegytem 😉 . Já byla na IUI 4x

helousek1
7. říj 2011

@lola22 tak menopur mám mít taky až to schválí pojišťovna. Poslali to na ní o měsíc později až když jsem telefonovala a ptala se, zda už je to schválené, takže piřjdu o 1, možná 2 cykly :(.

Dnes jsem byla u své Mudr. a poslala mě na laparku, tak uvidíme, zda se odhodlám. Zatím jsem objednaná na konzultaci - 4.11. To je zase doba....

lenkule
10. říj 2011

Ahoj holky, chystame se na zahajeni prvni stimulace k ivf. Pri posledni konzultaci nam Mudr Voboril rikal ze jsou bud "levnejsi" nebo "drazsi" stimulacni hormony (jmena si presne nepamatuju 🙂 a ze ty drazsi se daji presneji davkovat. A ze si mam vybrat. Na prvni stimulaci ze by asi doporucil ty levnejsi ze je to poprve (prijde mi tak trochu ze to bere jako ze se uvidi...) Ktere hormony jste mely vy a podle ceho jste si vybiraly? Nebo vam rekl rovnou doktor? Mate nekdo zkusenost ktere jsou lepsi?

sem
10. říj 2011

@lenkule mezi ty dražší nejspíš tvůj lékař řadil asi Puregon a Gonal. Já nemohu soudit, neboť jsem zatím stimulovala jen Puregonem, ale na příští IVF bych chtěla zkusit asi ten Gonal. Na první stimulaci mi lékař rovnou sám doporučil Puregon. Ono u prvního IVF lze jen těžko odhadnout jak budeš reagovat a je to opravdu spíše takový hokus-pokus 😀 a pozná se jak ti to vyhovuje, ale i tak může být IVF úspěšné!

bruni
10. říj 2011

@lenkule Já stimulovala při krátkém protokolu Gonalem a dobrý, žádné vedlejší účinky a aplikace perem je jednoduchá. Teď budu mít dlouhý protokol a budu stimulovat Merionalem, který je hrazený VZP a je vhodnější při dlouhém protokolu protože obsahuje navíc myslím luteizač. hormon či co. Kdybych trvala na Gonalu tak budu ještě dopíchávat něco navíc a platit jak mourovatá. Sama jsem zvědavá jak budu reagovat. Předem nikdy nevíš, ale prý se doktorům lépe pracuje s těmi nehrazenými od VZP, těžko říct 😕

lenkule
10. říj 2011

@sem
@bruni
holky dekuju moc! Jeste o tom budu premyslet 🙂 Ale asi pujdu nakonec do toho co doporucovali a uvidime co to udela. Myslim ze ten drazsi opravdu zminovali Puregon a levnejsi nejspis Menopur, protoze tam mel byt taky doplatek ale ne tak velky.

sem
10. říj 2011

@lenkule nech to na nich, u první pokusu se uvidí jak budeš reagovat a neznamená, že ten dražší je vždy lepší, je to prostě individuální a mě sami lékaři říkali, že první pokus je taková zkouška toho jak tělo reaguje na stimulace

merrel
14. říj 2011

Ahoj holky, ráda bych se optala, byla jste některá v Pronatalu na imunologii , myslím pan doktor Skopový , jak to probíhalo a tak?? moc díky..

sedmitecka
14. říj 2011

@helousek1 ahoj, sama za sebe radim, aby ses na laparku odhodlala 😉 me to odhodlavani trvalo dva roky a promarnila jsme dva pokusy IVf...vsichni mi tvrdili, ze je u me laparka zbytecna, ze podle krve i UTZ jsem v poradku, srusty ani endometriozu ze urcite nemam a ejhle, po druhym IVf jsem si laparku skoro vyprosila a konalo se velke prekvapeni - srusty na strevech, endometriozou prolezle bricho, a to dost, mam 3. stupen atd.....proste v brise velky binec 😝 😝
takze muj nejlepai napad za posledni roky byl jit na laparku, protoze jinak bych mohla jit do tretiho IVf a zase by byl pruser ☹
ted jsem opravena a absolvuji trimesicni lecbu endosky, pak me ceka asi v lednu druha kontrolni laparo a pak hned IVF, tentokrat s dlouhym protokolem.....

sedmitecka
14. říj 2011

@merrel pan doktor Skopovy je dost na nic, jsou na nej stasne reakce a sama mudra v pronatalu nas poslala na imuno radsi jinam...

merrel
14. říj 2011

@sedmitecka jééé tak to si mě moc nepotěšila ☹ ... já na něj čekám no tak uvidíme a mohla bychs e optat, kam vás poslali, slyšela jsem chválu na apolinář a nebo podolí...

sedmitecka
14. říj 2011

@merrel jojo, puvodne jsme meli jit do Podoli, ale rychleji nas objednali v Imumedu na Praze 1, takze jsme byli tam....v Praze jsou ctyri nej imunologie - Podoli, Apolinar, Imumed a Imunia.....muzes se s doporucenim od gynekologa objednat kam sama chces 🙂

lola22
17. říj 2011

@merrel Ja chodila rok do Podolí, někomu tam pomůžou, mě ale ne, všechny léči stejne. Mnohem lepší je MUDr. Malíčková, co spadá pod Apolináře a má svojí ordinaci ještě v nemocnici na Karlově náměstí. Je skvělá, používá různé typy léčby (ne jen prednison jak v Podolí) a čekací doby nejsou dlouhé. Kdybys chtela muzu ti poslat kontakt. Hodně se to řeší v diskusi na MK Snížená buněčná imunita.

merrel
17. říj 2011

@lola22
@sedmitecka holky moc díky tak já začínám přemýšlet že tedy taky půjdeme jinak už vážně nevím...

sedmitecka
18. říj 2011

@lola22 ahojky, mohla bych te prosim take poprosit o kontakt na mudr.Malickovou do IP??? moc dekuji!

bruni
18. říj 2011

Tak včera jsem dostala injekci na začátek dlouhého protokolu a za 14 dní na utz. Jak jste na tom vy? Někdo už stimuluje?

lola22
19. říj 2011

@bruni Držím moc palce, já jdu na IVF až v lednu.

jjolly
19. říj 2011

když to tady čtu, tak sem z toho víc a víc vedle...vůbec porozumět těm pojmů a postupům...no, my jdeme 16.11. na první konzultaci, tak doufám, že mi to všecho vysvětllí🙂 Jinak všem držím palce...

bruni
19. říj 2011

@jjolly ahoj, to se ti vůbec nedivím. To víš, my už v tom lítáme nějaký měsíc tak už to máme zmáknutý, ale i tak je pořád něco nového. Já třeba mám poprvé dlouhý protokol a taky nevím přesně co mě čeká. Už aby bylo za měsíc a po všem a ještě se dvěma čárkama 😀

jjolly
19. říj 2011

@bruni...to věřím...a co vlastně znamenají ty protokoly? Budu moc držet palce, at tam jsou //🙂

bruni
20. říj 2011

@jjolly protokol je rozepsaná stimulace injekcema a jinýma lékama, kterýma potřebuješ nabudit vaječníky aby vyprodukovaly v daným cyklu víc než jedno vajíčko, aby bylo pak z čeho vybírat. A jsou různé druhy těch protokolů a každému sedí něco jiného, předem to nevíš, musí se to vyzkoušet takže poprvé prostě stimuluješ tak jak ti navrhne doktor apak teprve vidíš co bude. Jsou základní dva druhy a to krátký a dlouhý. Ten krátký stimuluješ od 2. dne cyklu asi 10 dní a ten dlouhý začneš už v cyklu předtím takže trvá asi o 14 dní déle a to ještě jsou taky různé rozdíly v lécích atd. 😉

anna2802
24. říj 2011

holky už jste některá koukala na tohle www.ivf-cube.eu dneska jsem o tom četla v překvapení.Hledají neplodné páry do klinické studie a koukla jsem do diskuse a vypadá to zajímavě 😉

bruni
25. říj 2011

@anna2802 ahoj, ty jo, ty už jsi 21 tt to to letí 🙂 No to je asi pro odvážné 😉 Já právě teď začala dlouhý protokol na 3.IVF takže mě už se to netýká, píšou tam že musíš mít méně než 3 IVF.

bruni
25. říj 2011

@luccy82 ahoj, jak jsi na tom? 😉

anna2802
25. říj 2011

@bruni ahoj no pro někoho kdo už je finančně zruinovanej 🙂 by to mohlo být řešení.Já jsem jako kulička dr.tvrdí že malá pod 4kg mít nebude,to bude zase fuška 😀.A jak je tobě,pořád vás sleduju a držím palečky 😉