Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

lucie.hasmanova
25. říj 2011

Ahoj holky, snažíme se s přítelem o miminko a čeká nás první IVF. Ted čekám na menstruaci abych se mohla objednat do Pronatalu v Praze kde dostanu injekce. Ráda bych se zeptala zda má někdo zkušenosti z Puregonem a za jak dlouho se pak jde na odběr vajíček. Děkuji Lucka

bruni
25. říj 2011

@lucie.hasmanova ahoj, vítám tě tady 🙂 Já měla Gonal ale to je to samé jako Puregon. Já stimulovala při krátkém protokolu asi 10 dní a 12. den jsem šla na odběr vajíček, ovšem v průměru je to spíš 13.-14. den myslím. Záleží jak budeš reagovat. Napiš něco o sobě, co máš za sebou 😉

lucie.hasmanova
25. říj 2011

bruni- děkuji za odpověď 🙂. Zatím za sebou máme jen běžné krevní vyšetření, genetiku a přítel byl několikrát na spermiu. To už máme dokonce i zamražené pro případ potřeby. Jinak já v pronatalu podstoupila odstranění polypu ale jinak jsem v pořádku. O Mimčo se snažíme už přes 3 roky a zatím bohužel marně. Ale teď čekáme na IVF a to se pomalu blíží 🙂. Prosím tě a chodila jsi během injekcí na ultrazvuk a jak často? A ty chodíš kam do centra?

bruni
25. říj 2011

@lucie.hasmanova já jsem na dvě IVF byla v Pronatalu Praha, ale na ultrazvuk jsem chodila k mému gynekologovy tam kde bydlím, měli to tak domluvené, což bylo pro mě moc výhodné. Teď na 3. IVF jsem přešla do Liberce Gennet, protože je to mnohem blíž. Pokud jste objednaní do caru tak budeš chodit na utz taky do caru, je to 1-2x za stimulaci před odběrem vajíček. My se snažili dva roky když jsem šla na 1. IVF teď už je to dohromady přes 3 roky co se snažíme. Taky nemáme zjištěný žádný vážný problém, já mám jen slabou endometriozu.

lucie.hasmanova
26. říj 2011

@bruni Tak já mám Pronatal skoro za barákem takže počítám že budu docházet tam. Ted čekám až to dostanu a počítám že v pátek nebo v sobotu bych mohla už mít léky na stimulaci. Jen se trochu bojím jak je budu snášet. Ty už toho máš koukám také za sebou hodně tak držím palečky at to brzy vyjde 😉

bruni
31. říj 2011

ahoj holky, tak dnes na utz vše v pořádku, jsem v umělém přechodu a v neděli 6/11 začínám píchat Merional, takže předpoklad OPU, pokud budou vajucha je na 18-20/11. tak uvidíme. nemusím teď u Merionalu píchat ten druhej sajrajt na udržení ovulace tak jsem ráda, bude jen jedna injekce.

bruni
31. říj 2011

A nejlepší na tom bylo, že jsem doplácela 104,- 🙂 To je paráda proti 5000,- u Gonalu. Teď jen aby to zabralo 😕 Překvapilo mě že vůbec nikdy neplatím 30,- za návštěvu, vy taky ne? 😨

bruni
31. říj 2011

a ještě mě překvapilo, že Merional se píchá taky do břicha a má malou jehličku takže je to ještě lepší než když jsem píchala Gonal, já měla totiž jak pera tak normo a tak blbě to vycházelo, že jsem u GOnalu píchala třeba i 3-4 injekce za večer. Teď bez ohledu na množství vždy jen jedna. Tak to zvládnu i sama doma 😉

lola22
1. lis 2011

@bruni Ahoj, moc ti držím palce ať to do třetice vyjde!!!

berusj
4. lis 2011

Ahoj Holky,
jsem tady úplně nová...a budu moc ráda za nějaké rady od vás, co už máte nasbíráno více informací..než já.. a taky se snažíte o mimi..
S přítelem jsme byli před 3 měsíci poprvé v Pronatalu u Mudr. Vobořila na vyšetření, protože už rok neberu HA....a stále nic. Po kompletním vyšetření nám zjistili, že já mám polycystické vaječníky, nasadili mi Metformin.
Z krve mi zjistili, že mám vysoký testosteron. A přítel má o polovinu míň spermií, než bývá a z toho 60% pohyblivých... Mudr Vobořil nám řekl, že by nám hned doporučil IVF, že i IUI by nemělo smysl. Moc nám nevysvětlil proč. Myslíte si, že je pro nás nemožné otěhotnět při IUI?? ☹ Díky předem za odpovědi..Říkáme si, že půjdeme možná ještě k nějakému lékaři, který by nám to lépe vysvětlil.. Když jsme Mudr. Vobořilovi řekli, že chceme zkusit i určitě IUI, tak řekl fajn,ale že musím teď 3 měsíce jíst HA a pak až přijde menstruace, tak nasadit Clostylbegit a přijít na ultrazvuk..tak nevíme moc proč tohle všechno..

bruni
4. lis 2011

@berusj ahoj, vítej 🙂 Pravděpodobně nemá smysl IUI protože máš polycystický vaječníky, takže ti nedozrávají vajíčka, tudíž se nemá kam zavrtat spermie. Nemám s tím úplně zkušenost, protože u nás se příčina vůbec nezjistila a přesto to nejde. Možná by šlo jedině IUI se stimulací, ale jelikož statisticky je lepší IVF tak ti ho asi rovnou nabídli. Zkus jít do diskuze PCO - polycystické vaječníky, tam ti řeknou víc. Držím pěsti 😉

berusj
4. lis 2011

@bruni Ahojky Bruni, moc děkuji za info a určitě napíšu i tam.. Jak dlouho se snažíte vy? Takže si myslíš, že se to přes IUI nepovede kvůli těm poly. vaj? A já myslela, že ten Clostylbegit by tomu mohl pomoct? díky 😉

bruni
4. lis 2011

@berusj my se snažíme přes 3 roky, teď stimuluju na 3.IVF. Zatím jsem neviděla ještě nikdy pozitivní těhu test 😒 Opravdu se zeptej na diskuzi o PCO, tam ti vše vysvětlí, moc o tom nevím. Je to podle mě tak, že při IUI je velmi malá šance, kór když máte i špatné spermio. Záleží, kolik je ti let, a jak dlouho máte chuť to zkoušet 🙂

berusj
4. lis 2011

@bruni Nebuď smutná..naděje umírá naposled..věřím, že to výjde i vám a pozitivního testíku se dočkáš..Napíšu tedy na PCO. I tak moc děkuji..
Mně je 28 a půl..Kolik je tobě?

hela82
5. lis 2011

@berusj Ahoj. Muzu se zeptat jakou HA Ti predepsal? Protoze napr. takova Vreya snizuje hladinu testosteronu v tele. Ja jsem ji treba presne kvuli tomu brala 3/4 roku (dobrala jsem ji nejak v červnu 2010). Jinak ja jsem do Pronataluu objednana v prosinci, tak jsem zvedava co a jak.... bohuzel si nepamatuji jmeno Dr. ke kteremu mne objednali.

bruni
7. lis 2011

@berusj mě bude brzo 34 let. jo jo naděje umírá poslední 😉

jjolly
7. lis 2011

ahoj...po delší době jsem opět zavítala...tedka v listopadu máme termín do pronatalu v praze...trosku se bojím, aby zrovna nepřisla MS..s mým nepravidelným cyklem je vše možné...nerada bych cekala 2 měsíce na další termín...Chci se zeptat, nevíte, jak je to s placeným apod...děkuji moc..

a naděje opravdu umírá poslední🙂

bruni
7. lis 2011

@jjolly co chceš konkrétně vědět? Myslíš co se platí a tak?

berusj
7. lis 2011

@sem ahojky ..taky se chystáme na první IUI...ty už jsi byla čtyřikrát a nic? Nevíme s přítelem, jestli není zbytečné u nás zkoušet IUI a jestli nemáme jít rovnou na IVF. Já mám polyc.vaječníky a vysoký testosteron a přítel 60% spermio.. Jak jste na tom vy..smím li se ptát. Děkuji

berusj
7. lis 2011

@bruni Ahoj Bruni, tak jsme objednaní do Pronatalu k panu docentovi Mardešicovi, protože chceme slyšet i další názor popřípadě vysvětlení jak jsme na tom ...konkrétně my dva...ale jdeme až 7.12. :((( tak to si ještě počkáme...

bruni
7. lis 2011

@berusj jo jo čekání je na tom nakonec to nejhorší 😉 tak ať to rychle uteče 🙂

jjolly
7. lis 2011

@bruni...no jestli se platí ta první konzultace a vyšetření nebo tak...nebo se to pokreje z pojišťovny...abych nepřišla a oni pak chtěli peníze a já koukála jako sova🙂 dikes

bruni
8. lis 2011

@jjolly konzultace a kontroly se neplatí, pouze 30 Kč. Platíš až za nadstandartní metody při IVF, třeba ICSI nebo PICSI nebo prodlouženou kultivace nebo zamražení a rozmražení a KET nebo za nehrazené injekce na stimulaci. Takže zatím nic platit nebudete 😉

bruni
9. lis 2011

@saraher79 Tak jak jsi dopadla? Žádné zprávy o tobě ☹ bojim se že zase nic 😨

bruni
9. lis 2011

@helousek1 Tak jsem náhodou zjistila, že jsi těhule? 🙂 Moc gratuluju 😵 Napiš nám něco pozitivního, už to tady potřebujeme jako sůl 😉 a taky jsem našla zase tabulku, tak pokud chceš tak ji prosim aktualizuj. Dík.

Těhulky:
anna2802 - po 3.IVF našla v červnu 2011 //
eyael - po 2. KET v květnu 2011 našla //, čekáme jedno miminko, 11.7. NT screening TP 20.1.2012

Snažilky:
Saraher79 - 1.IVF+ICSI leden 11 - neúspěšné; 2. IVF + ICSI + AH - od 17.4.11 stimulace Gonalem, UZ 22.4.11, OPU 26.4.11, ET 28.4.11 - 2 embrya (4 a 6 buněčné) - neúspěšné, 26.5. - genetika
Luccy82 - 1.IVF+ICSI + AH leden 11- neúspěšné, 2.IVF + ICSI + AH od 18.4. 11 stimulace Perugonem, UZ 26.4.11, OPU 28.4.11, ET 3.5.11. - 2 embrya (blastocysty) - neúspěšné
Petula22 - 2.IUI 18.4.2011 bez stimulace - neúspěšné , 1.IVF červen 201-neúspěšné,1.9. 2011 KET
Bruni - 1.IVF+ICSI 12/2010 - neg., 2.IVF bez ICSI 2/2011- bez ET, 3.IVF stimulace na PICSI 11/2011
Sedmitecka - 1. IVF říjen 2010 - //, v 7. tt. SP, 2. IVF - červen???, čekáme na výsledky genetiky a imunologie
Lizardka-1.IVF září+ICSI 2010-negativní,2.IVF.leden+ICSI,bez transféru-neúspěšně,od 10.4.stimulace Decapeptylem,pak Gonal
Marlenee - 1 IUI únor 2011 stimulace Menopurem- negativ., 2 IUI 15.4.11 stimulace Puregonem
sem- 1.IUI leden 11, 2.IUI únor11, 3. IUI duben 11 - poslední IUI cca 3.6.2011
helousek81 - 1.IUI 29.8.2011 bez stimulace

lola22
10. lis 2011

Tak já se tam aspoň zatím přidám:
Těhulky:
anna2802 - po 3.IVF našla v červnu 2011 //
eyael - po 2. KET v květnu 2011 našla //, čekáme jedno miminko, 11.7. NT screening TP 20.1.2012

Snažilky:
Saraher79 - 1.IVF+ICSI leden 11 - neúspěšné; 2. IVF + ICSI + AH - od 17.4.11 stimulace Gonalem, UZ 22.4.11, OPU 26.4.11, ET 28.4.11 - 2 embrya (4 a 6 buněčné) - neúspěšné, 26.5. - genetika
Luccy82 - 1.IVF+ICSI + AH leden 11- neúspěšné, 2.IVF + ICSI + AH od 18.4. 11 stimulace Perugonem, UZ 26.4.11, OPU 28.4.11, ET 3.5.11. - 2 embrya (blastocysty) - neúspěšné
Petula22 - 2.IUI 18.4.2011 bez stimulace - neúspěšné , 1.IVF červen 201-neúspěšné,1.9. 2011 KET
Bruni - 1.IVF+ICSI 12/2010 - neg., 2.IVF bez ICSI 2/2011- bez ET, 3.IVF stimulace na PICSI 11/2011
Sedmitecka - 1. IVF říjen 2010 - //, v 7. tt. SP, 2. IVF - červen???, čekáme na výsledky genetiky a imunologie
Lizardka-1.IVF září+ICSI 2010-negativní,2.IVF.leden+ICSI,bez transféru-neúspěšně,od 10.4.stimulace Decapeptylem,pak Gonal
Marlenee - 1 IUI únor 2011 stimulace Menopurem- negativ., 2 IUI 15.4.11 stimulace Puregonem
sem- 1.IUI leden 11, 2.IUI únor11, 3. IUI duben 11 - poslední IUI cca 3.6.2011
helousek81 - 1.IUI 29.8.2011 bez stimulace
Lola22-6.IUI bez stimulace, 7.IUI (menopur) 7.11. - čekám na výsledek, plán IVF-ISCI leden 2012

bruni
10. lis 2011

@lola22 a ty jsi se nakonec rozhodla pro Pronatal?

Jinak dnes jsem byla na utz 5DC a mám asi 8 folíků ale taky endometriozu ve vaječníku kterou tam před 14 dny neviděli. Tak nevim, zda se mám nervovat předem. Prý to zatím nevadí, nejlepší na to je otěhotnět 😀 pro mě "dobrý" fór 😀 Mám docel koňské dávky po celou dobu stimulace 375 jedn. Mám teď Merional minule Gonal a míň jednotek ale krátký protokol. No uvidíme, je to ve hvězdách jak to tentokrát vše dopadne 😕 Nemáte někdo zkušenost s tou endoškou během stimulace?

lola22
10. lis 2011

@bruni Ahoj, jojo, jsem v Pronatalu, mám to kousek, tak to zkusím tady. Mooooc držím palce, ať to tentokrát vyjde!

kaja23
11. lis 2011

Ahoj, prosím Vás, nebyl jste někdo na KETu v pražském Pronatalu? potřebovala bych jen info, když se objednám na konzultaci, tak jak dlouho pak trvá cca než dojde ke transferu. Děkuji!!!

bruni
11. lis 2011

@kaja23 já sice byla jen na IVF ale myslím, že od konzultace to může být hned další cyklus pokud se nic jiného neřeší. Na KET se nemusí čekat jako na IVF takže si myslím, že hned 🙂