Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

bruni
4. led 2012

@luccy82 jo jo taky chodím do práce, já nebyla ani po ET, z minula jsem věděla, že to nepotřebuju. Taky chodím jen kvůli penězům, jinak bych byla doma, v práci mě to nebaví a jsem líná až hrůza 😀 Vůbec se mi nechce doma uklízet, furt bych jen lenošila. Po prvním trimestru chci začít někde cvičit, protože už je to fakt nemožný jak mi ochabuje tělo 😝 Já mám nevolnosti akorát večer a není mi na zvracení. V noci mě taky dost bolelo břicho, teď je to lepší ale stále mě to občas vyděsí. Naštěstí nešpiním a už nemusím brát utrogestan, pomalu vysazuju i Prednison.

luccy82
4. led 2012

@bruni Já také byla vždy doma po ET (3x) a teď jsem se rozhodla chodit do práce a fakt to člověk neovlivní jak je vidět. 🙂 Myslíš, že po 1.trimestru můžeme pak cvičit? to bylo super, alespoň trochu doma na orbitreku. Já zatím beru všechny léky, ale v pátek jdeme na Centra na UTZ ( vlastně u nich první, měli dovču a kontroly jsem řešila u svého doktora) tak mi snad ohledně léků řekne víc. Už mám toho utrogestanu plné zuby, beru 6 denně brrrr 😉

bruni
4. led 2012

@luccy82 já taky brala 6 denně, byl to hnus 😝 určitě můžeme pak cvičit, to je spíš lepší než nic nedělat jak pro porod tak i po porodní navrácení do kondice. Já bych chtěl chodit plavat nebo těhu aquaaerobik a přidám k tomu doma nějaké cviky.

luccy82
4. led 2012

@bruni Tak to je fajn, těhu aquaaerobik by se mi také líbil 😉

briuska
6. led 2012

Ahoj holčinky, 11.1. jdu na 1. konzultaci do Pronatalu. Neznáte někdo MUDr. Pasekovou?
...gratuluji všem těhulkám... 😉

ankava
6. led 2012

@briuska Já byla u Mudr. Pasekové na jedné konzultaci. Byla velice přímá, profesionální... řekla mi přesně jak na tom jsem. Udělala návrhy a hotovo. Nemůžu vlastně o ní říct nic. Sympatická mi moc nebyla, ale kvůli tomu tam nechodíme.

Gratuluji také všem těhulkám... koukám, jak se to tady teď rozjelo 🙂 🙂 tak holky... krásné těhulení a doufám, že se přidají další

bruni
9. led 2012

@petula22 ahoj, zítra dej vědět, jak na utz, myslím na tebe 😉

petula22
9. led 2012

@bruni Ahoj, jasně, už se nemůžeme dočkat. Půjde i manžel, tak jsem zvědavá, co tam vůbec pozná 😀

bruni
10. led 2012

@petula22 když jsme byli s mužem na utz v 8. týdnu, tak viděl srdíčko dřív než já 😀 já byla úplně mimo smysly, jak jsem se bála, že tam nebude 😝

petula22
10. led 2012

@bruni Ahoj, tak jsem po kontrole a je vše Ok, už dohnal velikost a je to kusanec.Taky mě objednala na ty testy, takže jdu zítra na krev a 31.1. na UZ, nic nebudu platit, hradí mi to pojištovna. Manžel byl u toho taky, byl poprděnej 🙂

petula22
10. led 2012
petula22
10. led 2012

@bruni Jo a byl pěkně línej, šťouchala do něj, aby se hýbal a nenechal se rušit 😀

bruni
10. led 2012

@petula22 jéééééé ty máš už krásnýho sněhuláčka 😵 to je nádhera. Moc gratuluju. Tak to půjdeme asi podobně na ten kombinovaný NT test. Já na krev kdykoliv příští týden a až tam budu na krvi tak mě objednají na utz, doufám na 13. týden. V tom 12. týdnu mám taky zase zajít do své poradny na nějakou krev co se bere tak jako tak. Tak to máš fajn, že to máš zadarmo. Ty nemáš VZP? Jinak já mám stále děsnou žravou, už 3kg jsem nabrala a to jenom z toho, jak se přežírám a nic nedělám, brrr. Ale co, mě je to jedno, hlavně že to prďolkovi chutná 😀

petula22
10. led 2012

@bruni Je neuvěřitelné, jak rychle rostou a jak se mění, když to vezmu oproti minule... Já mám OZP- oborovou. Já jsem 2 kila zhubla, což u mě vůbec nevadí páč jsem kulička už ted, mě nic moc nechutná a spíš zobu. Já jsem v práci neměla moc čas jíst, takže jsem pak dojídala doma, ted si zobnu po 3 hodinách a to mi vyhovuje

luccy82
10. led 2012

@petula22 Ten je fakt ukázkovej 🙂 🙂 To jsou krásné zprávy 🙂 Už ti roste bříško? A jak je už veliký?

luccy82
10. led 2012

@bruni To jsem ráda že nejsem v té žravosti sama, já furt musím něco jíst aby mi nebylo blbě 🙂

petula22
10. led 2012

@luccy82 Má 2,97 cm. Já jsem baculka, tak už mám bříško ted, ono to u mě nepůjde moc poznat, i když manža tvrdí, že se mi zakulatilo 😀 . Tak nevím, co jsem teda měla předtím za tvar bříška 😀 .
Já taky zobu, ale mě ti chutná zelenina a ovoce, ted mám chut pořád na mrkev a nejede mi teplé jídlo po tom je mi pak docela šoufl.

luccy82
10. led 2012

@petula22 🙂 Já se snažím také ovoce, ale popravdě mám chuť na všechno.. chvíli na čokoládu, pak maso, mléčné no mazec 🙂 doufám, že to přejde 😉 hlavu si z toho ale nedělám, hlavně že se povedl prcek 🙂

petula22
10. led 2012

@luccy82 tak mě sladké nejede vůbec, teda zatím, doufám, že mi to nějakou dobu vydrží. Já taky nevím, co bych, vlezu do lednice, zjistím, že tam není nic, co bych zobla, tak si vezmu mrkev a je to 😀

bruni
11. led 2012

@luccy82
@petula22 já mám právě chuť na všechno a stále se to celý den střídá, sladké, slané, kyselé, ovoce, polívka, pálivé, sladké a tak pořád dokola patlám vše možné. Ale mandarinky bych mohla jíst po kilech 😀 Včera jsem se vážila a mám už zase skoro o kilo víc, už aby to přešlo. Já naštěstí byla spíš moc hubená takže se dostávám na zdravou váhu. Máme to v rodině. Taky musím jíst často, jinak je mi blbě z hladu. Břicho mi tlačí na kalhoty, ale to mám hlavně z toho přežírání jinak bych asi břicho neměla vůbec. Čekám že poroste ve 4. měsíci 😉 To je paráda, že jsme tu zrovna tři najednou 🙂

bruni
11. led 2012

@zuzanka26 Vlastně čtyři, viď zuzko? 😉

zuzanka26
11. led 2012

@bruni jj, mě ale zase dneska bere hrozně strach. 😖

bruni
11. led 2012

@zuzanka26 jak to? 😨

zuzanka26
11. led 2012

@bruni nechala jsem se dnes zase znervoznit svojí mámou, ona je taková dost negativistická, všechno vidí černě ( to jsem asi bohužel zdědila, i když snad ne v takový míře). A začala hned, že ještě můžu potratit i když je mi špatně, že četla o takovém případu. Tak proto. 😖
Jinak mě dneska ošklivě břicho ráno zabolelo jako na MS, hned jsem si pak šla dát Utrogestan a lehla jsem si a zase dobrý. Ještě skoro dva týdny na UTZ.

bruni
11. led 2012

@zuzanka26 no jo, tak to chápu 😒 já taky když si přečtu někde takové příběhy tak mi není nejlíp, ale pak si řeknu, že je to to samé, jako že mě porazí auto, to se taky stalo hondě lidem a nejsem z toho nešťastná když jsem zrovna na ulici. V životě se může stát všelico. Heslo zní: Co nemůžeš ovlivnit, tak nemá smysl si tím kazit náladu 😉 Já se zařekla, že si těhu budu užívat už od začátku, protože jsem se 3,5 roku strachovala, že nikdy neuvidím // a to se mi splnilo. Nebudu se zase 9 měsíců strachovat, že to nevyjde 😝

zuzanka26
11. led 2012

@bruni máš pravdu úplně ve všem. Je jasný, že se může stát cokoliv a kdykoliv.
Dík. 😉

petula22
11. led 2012

@zuzanka26 Zuzi, někdo zase tvrdí, že když ti je špatně, tak je dobře, že těhu dobře pokračuje, protože máš vysokou hladinu hormonů, což při potratu není. Prd na všechny a užívej si to. Mě taky občas zabolí břicho, roztahuje se děloha, tak je to prý normální.
@bruni Volala mi mamka, že už něco nakoupila na piškota at se přijedeme podívat 😀

bruni
12. led 2012

@petula22 🙂 jo jo mimi mánie začíná 😀 u mě teda ještě ne, ani jsem ještě nekoukala do výloh, ale včera jsem už hledala nějaké těhotenské kalhoty na netu, páč brzo budu potřebovat. Nějak mě ve všech kalhotech tlačí břicho a jak sedím v práci u pc tak to je dost nepohodlný. Mám jen jedny rifle, které mě byly velké a tak jsou mi teď akorát 😀

sedmitecka
12. led 2012

uz mam termin laparky, kuchnou me 1. unora, pekne datum ze? a pry, ze pak bych nemela mensesovat, takze antikoncepce, tak jsem razantne oznamila doktorovi, ze jen pres mou mrtvolu, ze zadnou antiko nechci videt, maximalne az po porodu dvojcat, ze se bude tehotnet a ne brat antikoncepce🙂 mudr dostal zachvat smichu a pry, at to radeji sekam po jednom, kvuli deloze.....

bruni
13. led 2012

@sedmitecka Tak držím palce ať je vše ok. Moc dobře si pamatuju, když mi doktor říkal, že pokud půjdu na imunologii a zjistí mi něco, tak budu muset min půl roku sex s kondomem tudíž na těhotnění zapomenout. Rozhodla jsem se, že to tedy ne a nešla jsem na to. No a jak víš, tak to stejně nevyšlo a pak jsem stejně na to imuno šla a naštěstí to bylo ok. Prostě se nám nemůže nikdo divit, že je pro nás vidina dalšího čekání už úplně nepředstavitelná, že se to furt vleče a jen se čeká a čeká 😝 😝 😝 Úplně tě chápu a jen přeju ať to rychle uteče 😉