Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

marmina
21. bře 2012

@briuska nás vyšlo IUI s Puregon perem na 2 tis.
IVF - léky 4 tis.+ ICSI + prodloužená kultivace + zamražení, celkem na 23 tis.

ale je jasné, že u IVF je větší pravděpodobnost, že se zadaří. Také jsem vděčná, že malýho máme, díky němu se to dá psychicky lépe zvládnout.

marmina
22. bře 2012

@briuska slyšela jsem, že když u páru není zjevný problém, tak IUI většinou není řešení. Protože pokud se třeba odpuzuje vajíčko a spermie, IUI to nevyřeší, ale pomůže jedině IVF s ICSI. Když se nám teď IUI nedařilo, nechali jsme si právě udělat to napíchnutí, i když má manžel spermio úplně o.k. a já jsem taky v pořádku. Takže asi fakt záleží na konkrétním případu. A která dr. ti radila jít do ivf? (stačí zkratka jména 🙂 )

briuska
22. bře 2012

@marmina u nás to je tak, že manža má sp. OK, já mám hodně nízkou hladinu AMH hormonu, mám málo vajuch a špatně dozrávají. Minulý měsíc jsem měla po stimulaci 1 folik, ted 3 foliky. IVF mi radila Dr. Paseková, IUI Dr. Slámová. Obě moc příjemné...

briuska
22. bře 2012

@marmina tak to IUI stojí tak málo? Já myslela že tak 5 tis + 1 tis léky

marmina
22. bře 2012

@briuska osobně víc věřím Sl. 😉 je tam déle, myslím, že má více zkušeností, ale to je můj názor 😉 To by ti IUI se stimulací mohlo pomoci!!! měla jsem podobný problém a IUI vyšlo, držím moc palce!

marmina
22. bře 2012

@briuska přispíváš jen na léky -např. jedno 900 IU pero Puregon necelé 2 tis. (Gonal je dokonce levnější - z toho mám synka 😉 )

bruni
22. bře 2012

Tak velký utz ve 20. týdnu dopadl dobře, vše je jak má být a jsme moc šťastný. Víme i pohlaví, byli jsme moc zvědaví, tak jsme si to nechali říct. Bude to 99% KLUK 🙂 Teď doufám nebudu do 30. týdne nic muset řešit, kromě testu na cukrovku. Opět mi napsali špatně termín porodu, už jsem se musela smát. Přestože doktor kýval hlavou, že chápe že mám vše o 14 dní posunuté kvůli IVF tak mi do papíru napsal, že dle PM i UZ termín porodu už 27/7/2012, takže holky, asi budu muset rodit už v červenci ať budu chtít nebo ne 😀 Prostě tabulky jsou tabulky 😀 Takže podle nich už jsem ve 22. týdnu 😉 To to letí 😀 Jo a mimčo je 17 cm a 300 g, dnes mě ráno dvakrát kopnul tak že jsem to cítila i na ruku položenou zvenčí 🙂

luccy82
22. bře 2012

@bruni Ahoj, to jsou skvělé zprávy 🙂 My jdeme na velký utz. 10.4. a pohlaví si také necháme říct. U nás to zatím vypadá na holčičku, ale doktor říkal až to zatím beru s rezervou do toho utz. Tak to jsem zvědavá kdy nakonec budeš opravdu rodit 🙂 Já zatím pohyby necítím, ještě si musím 14 dní počkat.

briuska
22. bře 2012

@marmina aha, díky za info...kdyby to náhodou nevyšlo tento měsíc, tak bych asi šla do IUI,ale věřím, že to vyjde 😀

@bruni to je super, tak hodně zdravíčka a štěstíčka

marmina
22. bře 2012

@bruni krásné zprávy, tak toho klučinu hezky opatruj a sebe taky!

petula22
22. bře 2012

@bruni Ahoj, moc gratuluji ke klučinovi a že je vše jak má být. Nás to čeká příští týden 🙂

zuzanka26
22. bře 2012

@bruni ahoj, gratuluju k chlapečkovi a přidávám se, my máme na 100% kluka, krásně se vystavoval a mám i fotku pindíka, takže není pochyb.
pohyby už cítím taky dost několik týdnů, tak snad je vše ok. 😉

bruni
22. bře 2012

@luccy82 Tak držím pěsti ať utz dopadne taky dobře a ať se ukáže ať víte co to teda bude 😉 Taky jsem zvědavá, kdy budu rodit, to je ve hvězdách. Pohyby jsem lehce začala cítit v 19. týdnu 😉 ale nejdřív je to tak lehké, že teprve za týden se ti potvrdí, že to teda asi bylo ono 😀
@briuska
@marmina díky holky 🙂
@petula22 Tak si ještě chvíli musíte počkat, jsem zvědavá zda to bude opravdu holka 😵
@zuzanka26 No ty už jsi zkušená mamina, tak jsi pohyby poznala hned že je to ono viď 😉 Tak skóre nás 4 těhotných tady na diskuzi je zatím 2 kluci a 2 holky 😉

segra_bruni
22. bře 2012

@bruni ahoj 😉 ja samozrejme vse vim od tebe jiz od vcera ale jeste jednou i zde ti moc gratuluji!!! a jsem na tebe mooooooc pysna 🙂
mmch dnes jsem videla tu tvoji kamaradku ze strany 410 co zije tim prirod.stylem 🙂 a tehubrisko ji moc svedci 😉

marcciik
22. bře 2012

@mikulka Ahojky holky všem snažilkám strašně moc držím palečky a chci vás jen podpořit a podělit se o svuj boj o miminko i já podstoupila IVF celkem 5x a až poslední byl úspěšný vajíčka se nikdy neuchytila na zmražení nezbylo prostě vždycky to bylo buď a nebo Vždycky mě drželo nad vodou že v tom nejsem sama a po proplakaných nocích jsem se zakousla a dala jsem znova do boje.Po 4.IVF v Teplicích jsme vyrazily do Prahy do Pronatalu tam mi udělali komplet nové vyšetření a konečně našli příčinu takže můžu jen doporučit i když jsou ruzné centra je duležité vybírat opravdu dobře vlastní zkušenost tak že Pronatal na Žlutém kopečku v Praze můžu jen doporučit jak jsem psala mi se po deseti letech dočkali a já byla ve svých 35 letech konečně těhotná dneska mám krásného dvouletého chlapečka takže holčiny bojujute a nevzdávejte to stojí to za to hrozně moc moc moc vám držím všem pěstičky a spousty sil nervíku a hlavně uspěchů at máte krásná miminka

blankatom
23. bře 2012

Ahoj holky, nevíte někdo, jak dlouho dopředu se musím v Praze v Pronatalu hlásit, když chci jít na KET?
Máme zamražených 6 drobečků. V červnu 2010 se mi narodila holčička (2.IVF) a začínáme uvažovat o sourozenci. Dost pochybuji, že se povede normálně.

zuzanka26
23. bře 2012

@blankatom ahoj, co vím, tak mě říkali, kdybych chtěla na KET, tak se mám hlásit 11. den cyklu. Myslím, že musí zajistit, aby proběhla ovulace, aby tomu nic nebránilo. ale kdyžtak si tam zavolej, pro jistotu.

bruni
23. bře 2012

@segra_bruni 🙂
@marcciik Škoda, že člověk toto neví předem, že? Pak by to nebylo takové utrpení 😉

marcciik
23. bře 2012

bruni jo jo ale prostě to tak asi mělo být důležité je že se nám ten cvrček podařil 😀

bruni
27. bře 2012

@petula22 Tak jak dopadl utz nebo jste ještě nebyli? 😉

ivussska
27. bře 2012

Ahoj holky 🙂 Tak dnes jsem volala do pronatalu jestli můžu začít brát proveru na vyvolání ms, mluvila jsem s dr. Pasekovou a mám jí začít brát okamžitě. Dnes jsem 20 dc tak se zas konečně začíná něco dít, doufám že brzy mrcha dorazí a začneme stimulovat 😉

petula22
28. bře 2012

@bruni Ahoj, byla jsme. No, dopadli jsme tak nijak. Mám špatnou propustnost bříška na uz, tak toho viděli hrozně málo, na srdíčku jen 70 % a to se zadálo v pohodě, v pondělí jdeme ještě jednou, a na velkém uz taky kulový, závěr byl, že screening je pouze orientační. Pohlaví nešlo vidět, pak už jsme si z toho s dr. dělali legraci, že se to asi dozvíme až při porodu. Jsem objednaná na 4D uz, tak tam budu ještě volat, jestli má vůbec smysl tam chodit. Jo, a máme mrňouska, je o 12 dní menší, ale roste souměrně, takže to prý není problém. Ale přijde mi to divné, před 3 týdny jsem byla na uz u své dr.a to odpovídal.

bruni
28. bře 2012

@petula22 No hlavně že nic špatnýho neviděl 😉 Třeba to 4D bude právě lepší a víc uvidíte 🙂 Tak to na tom budeš jako já, nebudeš vědět kdy vlastně máš termín, protože prcek bude jinak starej než podle doktorů 😀 anebo to neuměl změřit. Já už jim nevěřim, některý doktoři jsou fakt leví 😝 co doktor to jinej nález a názor 😨

petula22
28. bře 2012

@bruni Taky to nijak zvlášt neřeším, hlavně že je v pořádku, pěkně kope a to je pro mě důležité. Příští útertý jdu na kontrolu ke svojí dr. tak uvidíme, co řekne. Ale pořád hubnu, ne radikálně, ale jdu dolů, ale břicho roste pěkně 😵 . Prostě si to budu užívat a prdět na stresy z doktorů. Kdy už budeš doma?

bruni
28. bře 2012

@petula22 Tak já přibrala už 7 kg, ale není to skoro vidět, jen břicho. Měla jsem předtím podváhu. Doufám, že v práci ještě vydržím aspoň dva měsíce do konce května a pak uvidím 🙂 Když je hezky tak bych raději byla doma, ale penízky potřebuju takže makám 😝

marmina
29. bře 2012

ahoj @ivussska tak to je skvělé, že už začínáš, teď už to půjde jako po másle 😉

marmina
29. bře 2012

ahoj @blankatom zuzanka má pravdu, 1. DC se objednáš na ultrazvuk na 11. DC a když bude vše o.k. udělají ti KET a když budeš potřebovat hormonální podporu kvůli přípravě sliznice, tak půjdeš na KET další měsíc

já jsem po neúspěšném 1. IVF a mám teď dva měsíce povinnou pauzu před KET, naštěstí to docela rychle utíká 🙂

ivussska
29. bře 2012

@marmina kéž by 🙂 Už se moc těším a doufám, že se zadaří, ikdyž nevěřím, že napoprvé, ale aspoň, že se něco děje 😉

marmina
29. bře 2012

@ivussska no, teď mi přijde, že těžší je zadělat na druhé mimčo. První nám vyšlo na IUI hned na první pokus, teď ne a ne ☹ přeji hodně štěstí! oplodnění na jaře a v létě prý mají větší šanci!!

ivussska
29. bře 2012

@marmina děkuji za podporu a přeji ti moc stěstí aby se další pokus vydařil 😉